Intel Core i7 12700T Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€300
  • PassMark-benchmarkresultaat: 21214
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.7 GHz

Intel Core i7 12700T recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.8

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
6.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

6.0

Prestaties

18.0%

8.1

Cache en architectuur

10.0%

8.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.2

Platform

1.0%

8.0

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 6.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.5

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    6.7

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    4.5

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 5.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    6.4

    CPU-threads

    15.0%

    4.5

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-12700T is een energiezuinige 12th Gen Alder Lake desktopprocessor met 12 cores (8 Performance-cores en 4 Efficient-cores) en 20 threads, werkend op een basiskloksnelheid van 1,4 GHz met een maximale Turbo Boost tot 4,7 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 25 MB Intel Smart Cache, ondersteuning voor zowel DDR4 als DDR5 geheugen, en geïntegreerde Intel UHD Graphics 770. De voornaamste voordelen zijn het lage stroomverbruik met een basis-TDP van slechts 35W, waardoor hij ideaal is voor compacte systemen met minimale warmteontwikkeling en stille werking. Als nadelen gelden de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard- of K-modellen, de vergrendelde vermenigvuldiger waardoor overklokken niet mogelijk is, en de beperktere piekprestaties bij zware workloads door de strikte stroomlimieten.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 12700T

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

6.8
Intel Core i7 12700T heeft een technische score van 6,79 punten, hoger dan die van 79,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i7 12700T heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.8

Totaalscore

40.0%

8.9

Prijs

7.4
Intel Core i7 12700T heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,4 punten, hoger dan die van 82,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i7 12700T behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i7 12700T gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670
Intel Core i7 12700T ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 85,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 12700T gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
Intel Core i7 12700T heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

20
Intel Core i7 12700T biedt 20 CPU-threads, wat meer is dan bij 85,4% van de processoren en gelijk is aan 4,5% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

?
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,7 GHz
Intel Core i7 12700T haalt een boostklok van 4,7 GHz, die hoger is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 3,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 1,4 GHz & 4 x 1,0 GHz
Intel Core i7 12700T heeft een basisklok van 8x1.4 GHz & 4x1.0 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i7 12700T gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i7 12700T wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

25 MB
Intel Core i7 12700T heeft een L3-cache van 25 MB, die groter is dan die van 87,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
Intel Core i7 12700T heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

1.024 KB
Intel Core i7 12700T heeft een L1-cache van 1.024 KB, die groter is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i7 12700T ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i7 12700T ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i7 12700T ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i7 12700T ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 12700T heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 770
Intel Core i7 12700T gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 770, die geavanceerder is dan die in 56,9% van de processoren en gelijk is aan die in 4,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

32
Intel Core i7 12700T heeft 32 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 70,8% van de processoren en gelijk is aan 9,9% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i7 12700T heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Core i7 12700T ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i7 12700T heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i7 12700T heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

99 W
Intel Core i7 12700T heeft een boostvermogen van 99 W, wat hoger is dan dat van 69,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i7 12700T heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i7 12700T ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i7 12700T vs de gemiddelde processor

  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 12700T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i7 12700T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 4.8x meer L2-cache
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.12 MB vs 2,5 MB
  • 12 meer CPU-threads
    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.20 vs 8
  • 43,2% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.555 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.555 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.555 vs 2.483
  • 6 meer CPU-cores
    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.12 vs 6
  • 53,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.255 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.255 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.255 vs 1.471
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 98,4% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.511 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.511 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.9.511 vs 4.793
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i7 12700T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • Ondersteunt HMP
    Intel Core i7 12700T ondersteunt HMP, de gemiddelde processor niet.
  • 12 meer CPU-threads
    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (20 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 43,2% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.555 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 6 meer CPU-cores
    Intel Core i7 12700T heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 53,3% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.255 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 98,4% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (9.511 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.01x meer PassMark-score
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (21.214 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 9,3% hogere boostklok
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (4,7 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 4.8x meer L2-cache
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 3.13x meer L3-cache
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (25 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Gebruikt big.LITTLE-ontwerp
    Intel Core i7 12700T gebruikt een big.LITTLE-ontwerp, de gemiddelde processor niet.
  • 2.67x meer L1-cache
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (1.024 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i7 12700T gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • 21,4% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2,1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i7 12700T gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i7 12700T heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i7 12700T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i7 12700T ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 12700T ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i7 12700T heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 12700T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i7 12700T ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i7 12700T heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i7 12700T wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Core i7 12700T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 12700T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    Intel Core i7 12700T ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 12700T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 54,7% hoger boostvermogen
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (99 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 12700T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 12700T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i7 12700T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 12700T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 54,7% hoger boostvermogen
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (99 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (99 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.99 W vs 64 W
  • 20,8% grotere die-grootte
    Intel Core i7 12700T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i7 12700T heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (215 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².215 mm² vs 178 mm²
  • Beperkte PCIe-bifurcatie
    Intel Core i7 12700T ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).
    Wat Is het?: De ondersteunde manieren waarop PCIe-lanes over meerdere slots of apparaten kunnen worden verdeeld.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u meerdere uitbreidingskaarten of NVMe-adapters plant.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 12700T ondersteunt minder flexibele PCIe-bifurcatie dan de gemiddelde processor (x8/x4/x4 vs x16, x8/x8).x8/x4/x4 vs x16, x8/x8

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 12700T en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i7 12700T?

  • Uitzonderlijk laag energieverbruik dankzij het TDP van 35W, wat ideaal is voor energiezuinige systemen.
  • Uitstekende prestaties bij multitasking door de 12 kernen (8 P-cores en 4 E-cores) en 20 threads.
  • Zeer geschikt voor compacte systemen (Small Form Factor) vanwege de lage warmteontwikkeling.
  • Ondersteunt moderne technologieën zoals PCIe 5.0 en zowel DDR4 als DDR5 geheugen.
  • Beschikt over een solide geïntegreerde grafische chip (Intel UHD Graphics 770) voor basistaken.

What customers dislike about Intel Core i7 12700T?

  • Lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard (non-T) en K-modellen, wat resulteert in minder brute rekenkracht.
  • De multiplier is vergrendeld, waardoor overklokken officieel niet mogelijk is.
  • Minder geschikt voor zeer veeleisende 4K-streaming of zware 3D-bewerking vergeleken met i9-varianten.
  • Kan bij intensief gebruik alsnog warm worden als de stroomlimieten in het BIOS volledig worden ontgrendeld.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
01/06/2022

The PassMark comparison between the Intel i7-12700 and i7-12700T reveals a 29-44% higher multi-threaded performance for the standard i7-12700 due to higher clock speeds, making it superior for heavy workloads despite higher power consumption. Conversely, the i7-12700T serves as a low-power alternative (35W TDP) ideal for, and limited to, quiet, energy-efficient, or thermally...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/05/2022

This CPU-Z validation (wvhene/16) highlights the AMD Ryzen 7 7800X3D as a top-tier Zen 4 "Raphael" processor, utilizing 8 cores and 16 threads to achieve high-end, competitive multi-threaded performance. Featuring AMD's 3D V-Cache technology, the chip boasts a massive 96 MB L3 cache specifically designed to reduce latency and maximize frame rates in demanding gaming titles. The...Lees meer

C
cpubenchmark.net
01/01/2022

The Intel Core i7-12700T is a 12-core (8 E), 20-thread, energy-efficient processor from the Alder Lake-S architecture, designed for low-power (35W TDP) applications. Its primary advantage is excellent thermal efficiency and low power consumption, making it ideal for quiet, small-form-factor home servers and workstations. Performance is respectable for its class, with up to 4.7 GHz...Lees meer

C
cpubenchmark.net
01/07/2022

The Intel Core i7-12700K is a high-performance desktop processor, featuring a 3.6 GHz base clock and up to 5.0 GHz boost, making it ideal for gaming and content creation. Its pros include superior raw speed and an unlocked multiplier, while its cons are high power consumption (190W TDP) and increased running costs. Conversely, the i7-12700T is a power-optimized, 35W TDP chip...Lees meer

C
cpubenchmark.net
01/03/2026

The Intel Core i7-12700K (125W TDP) and i7-12700T (35W TDP) represent opposing performance and efficiency approaches, with the 12700K offering roughly 38% higher multi-threaded performance but requiring significantly more power. The 12700K is designed for high-performance, overclockable desktop builds but demands heavy cooling, while the 12700T serves as an efficient option for...Lees meer

H
hardwaredealz.com
17/05/2026

De Intel Core i7-12700T is een op efficiëntie ontworpen 12-core "Alder Lake" processor die gebruikmaakt van een hybride architectuur met 8 Performance-cores en 4 Efficiency-cores, geoptimaliseerd voor energiezuinige systemen met een kleine vormfactor (SFF). Hij werkt met een laag basisvermogen van 35W, maar beschikt over een maximale turbofrequentie van 4,7 GHz, wat sterke...Lees meer

V
valid.x86.fr
15/03/2022

De AMD Ryzen 7 5700X3D is, zoals gedetailleerd in de CPU-Z benchmark, een 8-core/16-thread processor op het AM4-platform met 96 MB L3-cache, die een single-thread score van ongeveer 535-542 en multi-thread resultaten rond de 5.600-5.950 behaalt. Werkend met een basisklok van 3,0 GHz en een boost van 4,1 GHz, maakt de chip gebruik van 3D V-Cache om hoogwaardige, efficiënte...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Q2 2022

De Intel Core i7-12700T is een 12e generatie Alder Lake-S desktopprocessor (PassMark ID 4830), geoptimaliseerd voor energiezuinig computergebruik met een basis-TDP van 35W. Met 12 cores (8 performance, 4 efficiency) en 20 threads is deze LGA 1700-chip ontworpen voor compacte workstations (SFF) en thuisservers, inclusief geïntegreerde UHD Graphics 770. Pluspunten zijn de...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 12700T met andere processoren

VS
VS

Vergelijk