Intel Core i7 10700K Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€320
  • PassMark-benchmarkresultaat: 18531
  • Aantal fysieke cores: 8
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.1 GHz

Intel Core i7 10700K recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.9

Technische score

10.0%

9.7

Gebruikersscore

Goed
4.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Prestaties

18.0%

4.1

Cache en architectuur

10.0%

6.0

Geheugen en PCIe

7.0%

3.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.8

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.7

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(3797)
amazon
4.8
(1634)
amazon
4.7
(246)
amazon
5.0
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    5.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.9

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    7.9

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.3

    L3-cache

    8.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

  • 4.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    4.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.5

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    5.2

    CPU-threads

    15.0%

    3.3

    L3-cache

  • intel-core-i7-10700k
  • intel-core-i7-10700k
  • intel-core-i7-10700k
intel-core-i7-10700k
intel-core-i7-10700k
intel-core-i7-10700k

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i7-10700K is een krachtige high-end desktopprocessor uit de 10e generatie (Comet Lake) met 8 cores, 16 threads en een 16 MB Intel Smart Cache. De chip heeft een basiskloksnelheid van 3,8 GHz en bereikt via Turbo Boost Max 3.0 een maximale frequentie van 5,1 GHz, ondersteund door een TDP van 125W en een ontgrendelde multiplier voor overklokken. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende single-core prestaties voor gaming, de integratie van Hyper-Threading en de aanwezigheid van Intel UHD Graphics 630. Mogelijke nadelen zijn het ontbreken van een meegeleverde koeler, het hoge stroomverbruik onder zware belasting en het gebrek aan ondersteuning voor PCIe 4.0.

Technische specificaties van processor Intel Core i7 10700K

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Prestaties

18.0%

4.1

Cache en architectuur

10.0%

6.0

Geheugen en PCIe

7.0%

3.3

Vermogen en thermiek

4.0%

7.8

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

4.9
Intel Core i7 10700K heeft een technische score van 4,94 punten, lager dan die van 55,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(3797)
amazon
4.8
(1634)
amazon
4.7
(246)
amazon
5.0
(10)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.7
Intel Core i7 10700K heeft een gebruikersscore van 9,71 punten, hoger dan die van 98,2% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i7 10700K heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.4

Totaalscore

40.0%

8.8

Prijs

6.4
Intel Core i7 10700K heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i7 10700K behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1200
Intel Core i7 10700K gebruikt de LGA1200 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 69,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580
Intel Core i7 10700K ondersteunt Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 65,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i7 10700K gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

8
Intel Core i7 10700K heeft 8 CPU-cores, wat meer is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 13,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

16
Intel Core i7 10700K biedt 16 CPU-threads, wat meer is dan bij 71,1% van de processoren en gelijk is aan 13,9% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i7 10700K biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,1 GHz
Intel Core i7 10700K haalt een boostklok van 5,1 GHz, die hoger is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

8 x 3,8 GHz
Intel Core i7 10700K heeft een basisklok van 8x3.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i7 10700K gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i7 10700K wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

16 MB
Intel Core i7 10700K heeft een L3-cache van 16 MB, die groter is dan die van 64,2% van de processoren en gelijk is aan die van 12,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
Intel Core i7 10700K heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

512 KB
Intel Core i7 10700K heeft een L1-cache van 512 KB, die groter is dan die van 63,6% van de processoren en gelijk is aan die van 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i7 10700K ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.933 MHz
Intel Core i7 10700K ondersteunt geheugensnelheden tot 2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2933 MHz
Intel Core i7 10700K ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i7 10700K ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i7 10700K heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Core i7 10700K gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i7 10700K heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i7 10700K heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), VP8 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode), JPEG (H
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

125 W
Intel Core i7 10700K heeft een TDP van 125 W, wat hoger is dan die van 92,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

125 W
Intel Core i7 10700K heeft een basisvermogen van 125 W, wat hoger is dan dat van 92,9% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

229 W
Intel Core i7 10700K heeft een boostvermogen van 229 W, wat hoger is dan dat van 95,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

56 seconden
Intel Core i7 10700K heeft een turboduur van 56 seconden, die korter is dan die van 96,7% van de processoren en gelijk is aan die van 3,3% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i7 10700K ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 95 W
Alles weergeven

Intel Core i7 10700K vs de gemiddelde processor

  • 18,6% hogere boostklok
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,1 GHz vs 4,3 GHz
  • 90,2% betere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.292 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.292 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.5.292 vs 2.783
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 10700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 10700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i7 10700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i7 10700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.16 vs 8
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 10700K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 10700K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 69,1% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.105 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.105 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.8.105 vs 4.793
  • 22,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.038 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.038 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.038 vs 2.483
  • 75,9% meer PassMark-score
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (18.531 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (18.531 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.18.531 vs 10.532,5
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i7 10700K gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
  • Inclusief cryptoversnelling
    Intel Core i7 10700K bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 18,6% hogere boostklok
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 90,2% betere multi-core-prestaties
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (5.292 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    Intel Core i7 10700K heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer CPU-threads
    Intel Core i7 10700K heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (16 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 69,1% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (8.105 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 22,4% betere single-core-prestaties
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.038 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 75,9% meer PassMark-score
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (18.531 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2 meer CPU-cores
    Intel Core i7 10700K heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (8 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 16,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.719 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 8,3% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (524 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 10 hogere klokmultiplier
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 2x meer L3-cache
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (16 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 33,3% meer L1-cache
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (512 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i7 10700K ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i7 10700K heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 10700K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 50,3% langere Blender-rendertijd
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (164,9 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • 31,7% langere classroom-rendertijd
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (540,4 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 10700K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 10700K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,4% grotere die-grootte
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (200 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 20% minder L2-cache
    Intel Core i7 10700K heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 3.58x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (229 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 2.78x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2.78x hogere TDP
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 28 seconden kortere turboduur
    Intel Core i7 10700K heeft een lagere turbo-duurlimiet dan de gemiddelde processor (56 seconden vs 28 seconden). De gemiddelde processor houdt turbo vast gedurende 28 seconden.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i7 10700K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core i7 10700K gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).Comet Lake vs Kaby Lake
  • 50,3% langere Blender-rendertijd
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (164,9 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (164,9 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.164,9 vs 331,88
  • 3.58x hoger boostvermogen
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (229 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (229 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.229 W vs 64 W
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i7 10700K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i7 10700K ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 2.78x hoger basisvermogen
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.125 W vs 45 W
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i7 10700K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i7 10700K heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 2.78x hogere TDP
    Intel Core i7 10700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i7 10700K heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (125 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.125 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core i7 10700K en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

Expertbeoordelingen

N
notebookcheck.net
22/10/2020

The Intel Core i7-10700K is a high-end, 14nm Comet Lake desktop processor featuring 8 cores, 16 threads, and Hyper-Threading, offering substantial multi-threaded performance gains over its predecessor. Operating at a 3.8 GHz base and 5.1 GHz boost, it supports straightforward overclocking on Z400-series motherboards for enthusiasts. Performance excels in gaming and creative...Lees meer

W
windowscentral.com
21/08/2020

The Intel Core i7-10700K is identified as a mid-range performance leader, offering 8 cores and 16 threads with strong gaming performance that rivals the higher-end Core i9-10900K. It boasts high boost frequencies up to 5.1GHz, an unlocked multiplier for overclocking, and represents a more cost-effective choice for enthusiasts, according to the Windows Central review. However, the...Lees meer

G
guru3d.com
09/07/2020

The Guru3D review finds the Intel Core i7-10700K to be a high-performance 8-core/16-thread processor, offering similar performance to the previous flagship i9-9900K at a better price point, bolstered by soldered heat spreader technology. Key advantages include exceptional gaming performance and a 5.1 GHz boost clock, although it requires a new LGA1200 motherboard, which lacks native...Lees meer

T
tomshardware.com
24/06/2020

The Intel Core i7-10700K (8C/16T) is a gaming-focused CPU that largely renders the i9-10900K unnecessary by providing near-identical, high-end performance at a lower price point. Key strengths include excellent overclocking capabilities (e.g., reaching 5.1 GHz) and the inclusion of Turbo Boost Max 3.0 for superior single-threaded speed, making it a top choice for frame-rate-obsessed...Lees meer

R
realhardwarereviews.com
24/11/2020

The Real Hardware Reviews highlights the Intel Core i7-10700K and i5-10600K as powerful 10th Gen, hyper-threaded options, with the i5-10600K standing out for its 6-core/12-thread 5GHz capability. The i7-10700K functions as an improved, accessible 8-core/16-thread alternative to previous i9s. Pros include significant, hyper-threading-enabled performance gains over the 9th Gen, high...Lees meer

T
tweakpc.de
12/06/2020

De TweakPC-review bestempelt de Intel Core i9-10900K als een 10-core vlaggenschip met superieure gamingprestaties, maar wijst ook op het excessieve stroomverbruik van bijna 300W onder belasting en de hoge koelingseisen. De Core i7-10700K wordt gepresenteerd als een voordeliger 8-core alternatief dat de i9 evenaart in games, ondanks het ontbreken van de geavanceerde Thermal Velocity...Lees meer

C
chip.de
18/01/2021

De Intel Core i7-10700K is een krachtige processor met 8 cores en 16 threads die het gat dicht tussen het middensegment en de absolute top voor enthousiastelingen. Hij biedt uitstekende prestaties in games en een hoge efficiëntie per core. Belangrijke pluspunten zijn de boostkloksnelheden tot 5,1 GHz, de aanzienlijke overklokmogelijkheden dankzij de ontgrendelde multiplier en de...Lees meer

N
notebookcheck.biz
11/07/2020

De Intel Core i7-10700K is een Comet Lake desktopprocessor met 8 cores en 16 threads die Hyper-Threading herintroduceert. De processor biedt een basiskloksnelheid van 3,8 GHz en boostsnelheden tot 5,1 GHz op een 14nm-proces. Volgens de review levert hij prestaties die vergelijkbaar zijn met de i9-9900K van de vorige generatie, wat het een sterke en kosteneffectieve optie maakt voor...Lees meer

C
cowcotland.com
24/06/2020

Volgens de review van Cowcotland zijn de Intel Core i5-10400F en Core i7-10700K sterke presteerders binnen de 10e generatie, wat de aanhoudende levensvatbaarheid van het 14nm-proces aantoont. De i5-10400F wordt gepresenteerd als een zeer voordelige 6-core/12-thread optie voor gaming in het middensegment, terwijl de 8-core/16-thread i7-10700K zich met hogere kloksnelheden richt op...Lees meer

C
comptoir-hardware.com
20/05/2020

De review van Comptoir-Hardware over Intels 10e generatie 'Comet Lake'-processors (i9-10900K, i7-10700K, i5-10600K, i5-10400F) benadrukt de aanhoudende dominantie in gaming-prestaties met maximaal 10 cores en 5,3 GHz op een geoptimaliseerd 14nm-proces.", "Pluspunten omvatten uitstekende gaming-capaciteiten, alomtegenwoordige Hyper-Threading en koelercompatibiliteit, terwijl hoog...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
13/07/2020

De HardwareCooking-review van de Intel Core i7-10700K beschrijft de 8-core, 16-thread processor als een krachtige 14nm-oplossing ontworpen voor high-end gaming en multitasking, met een basisklok van 3,8 GHz en een Turbo Boost van 5,1 GHz. Hij biedt prestaties die bijna gelijk zijn aan het vlaggenschip, de i9-10900K, waardoor het een aantrekkelijke en toegankelijkere optie is voor...Lees meer

N
notebookcheck.it
25/10/2020

De Intel Core i7-10700K is een desktop-processor met 8 cores en 16 threads op basis van de 14nm Comet Lake-architectuur, met een basiskloksnelheid van 3,8 GHz en een boost van 5,1 GHz bij een TDP van 125W. Hij blinkt uit in gaming en single-core taken, waarbij HyperThreading de multi-threaded prestaties aanzienlijk verbetert voor zware werklasten. Hoewel de chip veel potentie biedt...Lees meer

H
hardware.info
09/07/2020

De review van Hardware Info identificeert de Intel Core i7-10700K als een top-gaming-CPU, en de i5-10400 als een uitstekende prijs-prestatieoptie voor GPU-gebonden scenario's. De 10700K levert meer ruwe kracht voor enthousiastelingen, terwijl de i5-10400 de ideale keuze is voor budgetbewuste gamers.

T
tweakers.net
27/12/2021

De Tweakers Processor Best Buy Guide van december 2021, uitgebracht na de lancering van Intels 12e generatie 'Alder Lake'-architectuur, veranderde het concurrentielandschap door de voorkeur te geven aan Intel voor gaming boven AMD's Ryzen 5000-serie. De review bestempelde de Intel Core i5-12600K als een uitstekende, gebalanceerde keuze voor gamers dankzij de hoge single-core...Lees meer

T
tweakers.net
09/04/2021

In april 2021 wees de Tweakers-processorgids de AMD Ryzen 5000-serie, en specifiek de 5600X, aan als de beste keuze voor gaming vanwege de hoge prestaties en 65W-efficiëntie, hoewel de verkrijgbaarheid destijds slecht was. Voor budgetbouwers werd de 11e generatie Intel Core i5-11400 aanbevolen vanwege de goede prijs-kwaliteitverhouding, beschikbaarheid en geïntegreerde graphics,...Lees meer

T
tweakers.net
10/08/2020

De Intel Core i7-10700K is een processor met 8 cores en 16 threads die dient als een betaalbaarder high-performance alternatief voor de i9-9900K, met een basiskloksnelheid van 3,8 GHz en boost-snelheden tot 5,1 GHz. Hij biedt uitzonderlijke gaming-prestaties en een sterke prijs-kwaliteitverhouding vergeleken met de i9-10900K, inclusief een hoog overklokpotentieel (5,0-5,1 GHz op...Lees meer

H
hardware.info
17/07/2020

De review van Hardware Info bestempelt de Intel Core i5-10400 als een zeer voordelige en efficiënte 6-core/12-thread optie voor de gemiddelde gebruiker, dankzij de lage prijs en het beperkte stroomverbruik. De uitstekende prijs-kwaliteitverhouding is een groot pluspunt, al zijn de vergrendelde multiplier en de lagere boostklok van 4,3 GHz minpunten.

N
nl.hardware.info
17/07/2020

De review van Hardware Info bestempelt de Intel Core i5-10400 als een sterke, prijsbewuste keuze voor de mainstream markt, voorzien van 6 cores en 12 threads. Een belangrijk pluspunt is de aanzienlijke prestatieverbetering ten opzichte van zijn voorgangers, vooral bij gaming. Een opvallend minpunt is de platformbeperking, waarbij B460-moederborden het geheugen beperken tot 2666 MHz....Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i7 10700K met andere processoren

VS
VS

Vergelijk