Intel Core i5 12400T Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€190
  • PassMark-benchmarkresultaat: 15592
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.2 GHz

Intel Core i5 12400T recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

6.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

6.1

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Goed
6.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Prestaties

18.0%

7.2

Cache en architectuur

10.0%

8.1

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.5

Platform

1.0%

7.7

Geïntegreerde graphics

Goed
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 5.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    6.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    5.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.2

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    3.5

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 3.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    3.5

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-12400T is een energiezuinige 12e generatie 'Alder Lake' processor met 6 cores en 12 threads, ontworpen voor de LGA 1700 socket. Deze CPU heeft een basisklokfrequentie van 1,8 GHz, een maximale turbo van 4,2 GHz en beschikt over 18 MB Intel Smart Cache met ondersteuning voor zowel DDR4 als DDR5 geheugen. Belangrijke voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik met een TDP van slechts 35W, de aanwezigheid van geïntegreerde Intel UHD Graphics 730 en uitstekende prestaties per watt voor compacte systemen. Mogelijke nadelen zijn de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard i5-12400, het ontbreken van overclocking-mogelijkheden en minder geschiktheid voor zware gaming of intensieve videobewerking.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 12400T

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

6.1
Intel Core i5 12400T heeft een technische score van 6,07 punten, hoger dan die van 65,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Core i5 12400T heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

6.1

Totaalscore

40.0%

9.5

Prijs

7.1
Intel Core i5 12400T heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,1 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i5 12400T behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i5 12400T gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610
Intel Core i5 12400T ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 84,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 12400T gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
Intel Core i5 12400T heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
Intel Core i5 12400T biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i5 12400T biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,2 GHz
Intel Core i5 12400T haalt een boostklok van 4,2 GHz, die lager is dan die van 51,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,3% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 X 1,8 GHz
Intel Core i5 12400T heeft een basisklok van 6x1.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i5 12400T gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i5 12400T wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

18 MB
Intel Core i5 12400T heeft een L3-cache van 18 MB, die groter is dan die van 77,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

7,5 MB
Intel Core i5 12400T heeft een L2-cache van 7,5 MB, die groter is dan die van 72,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

480 KB
Intel Core i5 12400T heeft een L1-cache van 480 KB, die groter is dan die van 61,6% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i5 12400T ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i5 12400T ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i5 12400T ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i5 12400T ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 12400T heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 730
Intel Core i5 12400T gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 730, die geavanceerder is dan die in 53,4% van de processoren en gelijk is aan die in 2,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i5 12400T heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i5 12400T heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Core i5 12400T ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i5 12400T heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i5 12400T heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

74 W
Intel Core i5 12400T heeft een boostvermogen van 74 W, wat hoger is dan dat van 53,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i5 12400T heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i5 12400T ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i5 12400T vs de gemiddelde processor

  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 34,6% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.343 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i5 12400T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.343 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.343 vs 2.483
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 12400T wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 12400T wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 37,2% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.018 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i5 12400T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.018 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.018 vs 1.471
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i5 12400T ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 12400T ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 3x meer L2-cache
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (7,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (7,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.7,5 MB vs 2,5 MB
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).DDR4/DDR5 vs DDR4
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 12400T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • 34,6% betere single-core-prestaties
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.343 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 37,2% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.018 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 48,5% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (7.119 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 4 meer CPU-threads
    Intel Core i5 12400T heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 48% meer PassMark-score
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (15.592 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 3x meer L2-cache
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (7,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i5 12400T gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • 2.25x meer L3-cache
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (18 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i5 12400T gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i5 12400T ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i5 12400T heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i5 12400T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i5 12400T heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i5 12400T heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i5 12400T wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 10 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (18 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 2,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 12400T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i5 12400T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 12400T ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i5 12400T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i5 12400T ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES, SHA vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 10 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (18 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Core i5 12400T heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (18 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.18 vs 28
  • 2,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 12400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i5 12400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,2 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.4,2 GHz vs 4,3 GHz

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 12400T en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Core i5 12400T?

  • Zeer laag energieverbruik (TDP van slechts 35W), wat ideaal is voor stille systemen of kleine behuizingen.
  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor zowel dagelijks gebruik als lichte productiviteit.
  • Goede single-core prestaties dankzij de Alder Lake-architectuur.
  • Blijft erg koel tijdens gebruik, waardoor een zware koeler niet nodig is.
  • Ondersteunt zowel DDR4 als DDR5 geheugen, wat flexibiliteit biedt bij de moederbordkeuze.

What customers dislike about Intel Core i5 12400T?

  • Lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard i5-12400, wat minder geschikt is voor zware gaming.
  • De multiplier is vergrendeld, waardoor overklokken niet mogelijk is.
  • Geen 'Efficiency-cores' (E-cores), alleen 6 krachtige cores.
  • De meegeleverde stock-koeler wordt door sommigen als matig ervaren onder volledige belasting.
  • Nieuw LGA1700-moederbord is vereist, wat de totale upgradekosten kan verhogen.

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Not Specified

The Intel Core i5-12400T is a 35W, 6-core/12-thread Alder Lake processor designed for power-efficient desktop computing, featuring a 1.8 GHz base clock, 4.2 GHz boost, and support for LGA 1700, DDR4/DDR5, and PCIe 5.0. Performance-wise, it delivers strong single-thread performance and includes capable Intel UHD Graphics 730, making it ideal for compact, low-heat builds or media...Lees meer

B
browser.geekbench.com
Not Specified

The Intel Core i5-12400T is a 12th Gen Alder Lake desktop processor engineered for high energy efficiency, utilizing a 35W base power rating (TDP) tailored for small form factor PCs and home servers [user-submitted Geekbench 6 results]. It features 6 performance cores and 12 threads with a 4.2 GHz boost, prioritizing low thermal output over maximum performance. While offering strong...Lees meer

V
valid.x86.fr
16/05/2026

De CPU-Z benchmark voor de Intel Core i7-10700K op een ASUS ROG STRIX Z490-E moederbord (ww106q) leverde een single-thread score op van ~570 en een multi-thread score van ~5400 bij een kloksnelheid van 4,7 GHz. Het systeem biedt high-end prestaties van de 10e generatie met krachtige single-core snelheden en een betrouwbare stroomlevering, ideaal voor gaming en multitasking met 32 GB...Lees meer

C
cpubenchmark.net
14/07/2022

De Intel Core i5-12400T is een 12e generatie processor met een TDP van 35W, ontworpen voor energiezuinige systemen met een kleine vormfactor. Hij beschikt over een configuratie met 6 cores en 12 threads die uitsluitend gebruikmaakt van performance-cores ("Golden Cove"), zonder hybride architectuur. De chip levert 19% snellere multi-threaded prestaties dan de i5-11400T en biedt...Lees meer

C
cpu-monkey.com
16/05/2026

De Intel Core i5-12400T is een 12e generatie 'Alder Lake' desktop processor ontworpen voor energiezuinige 35W TDP-systemen, met 6 Performance-cores (P-cores) en 12 threads zonder E-cores. Met een basiskloksnelheid van 1,8 GHz (tot 4,2 GHz boost) ondersteunt hij DDR4-3200/DDR5-4800 geheugen en PCIe 5.0, waardoor hij ideaal is voor compacte, energiezuinige of fanless pc's. Belangrijke...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 12400T met andere processoren

VS
VS

Vergelijk