Intel Core i3 12100 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€130
  • PassMark-benchmarkresultaat: 12419
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.3 GHz

Intel Core i3 12100 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.9

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.5

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Goed
5.5

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

6.9

Cache en architectuur

10.0%

8.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Goed
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(569)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 5.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    5.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    6.4

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.7

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.5

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    2.7

    L3-cache

  • intel-core-i3-12100
  • intel-core-i3-12100
  • intel-core-i3-12100
  • intel-core-i3-12100
  • intel-core-i3-12100
  • intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100
intel-core-i3-12100

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i3-12100 is een quad-core processor uit de Alder Lake-serie met 8 threads, een basiskloksnelheid van 3,3 GHz en een turbo-boost tot 4,3 GHz. Deze CPU beschikt over 12 MB Smart Cache en ondersteunt zowel DDR4- als DDR5-geheugen en PCIe 5.0, wat hem zeer toekomstbestendig maakt voor basis- en gamingtaken. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding, hoge single-core prestaties en een laag energieverbruik met een TDP van 60W, waardoor de meegeleverde koeler meestal volstaat. Nadelen zijn de beperkte prestaties bij zware multi-threaded taken zoals professionele videobewerking, het gebrek aan overklokmogelijkheden door de vergrendelde multiplier, en de afwezigheid van efficiëntie-cores (E-cores) die wel in hogere modellen aanwezig zijn.

Technische specificaties van processor Intel Core i3 12100

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

6.9

Cache en architectuur

10.0%

8.4

Geheugen en PCIe

7.0%

6.2

Vermogen en thermiek

4.0%

8.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

5.5
Intel Core i3 12100 heeft een technische score van 5,45 punten, hoger dan die van 54,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(569)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
Intel Core i3 12100 heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 97,2% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i3 12100 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.9

Totaalscore

40.0%

9.8

Prijs

7.1
Intel Core i3 12100 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7,1 punten, hoger dan die van 74,3% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i3 12100 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Core i3 12100 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610
Intel Core i3 12100 ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 84,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i3 12100 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i3 12100 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i3 12100 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i3 12100 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,3 GHz
Intel Core i3 12100 haalt een boostklok van 4,3 GHz, die hoger is dan die van 48,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,3 GHz
Intel Core i3 12100 heeft een basisklok van 4x3.3 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Core i3 12100 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Core i3 12100 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

12 MB
Intel Core i3 12100 heeft een L3-cache van 12 MB, die groter is dan die van 54,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

5 MB
Intel Core i3 12100 heeft een L2-cache van 5 MB, die groter is dan die van 64,5% van de processoren en gelijk is aan die van 2,4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

320 KB
Intel Core i3 12100 heeft een L1-cache van 320 KB, die kleiner is dan die van 55,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Core i3 12100 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Core i3 12100 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Core i3 12100 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i3 12100 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i3 12100 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 730
Intel Core i3 12100 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 730, die geavanceerder is dan die in 53,4% van de processoren en gelijk is aan die in 2,2% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i3 12100 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Core i3 12100 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

AV1 (HW decode)
Intel Core i3 12100 ondersteunt AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 63,1% van de processoren en gelijk is aan 10,8% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

60 W
Intel Core i3 12100 heeft een TDP van 60 W, wat hoger is dan die van 69,2% van de processoren en gelijk is aan die van 0,5% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

60 W
Intel Core i3 12100 heeft een basisvermogen van 60 W, wat hoger is dan dat van 69,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,5% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

89 W
Intel Core i3 12100 heeft een boostvermogen van 89 W, wat hoger is dan dat van 64,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,6% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i3 12100 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i3 12100 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i3 12100 vs de gemiddelde processor

  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i3 12100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Core i3 12100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 50,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.215 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.215 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.215 vs 1.471
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 12100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 12100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 75% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.3 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 34,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.649 vs 484
  • 29,8% betere single-core-prestaties
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.224 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.224 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.3.224 vs 2.483
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 12100 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 12100 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 12100 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • 50,6% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.215 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 34,1% meer Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (649 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 29,8% betere single-core-prestaties
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (3.224 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 41% meer Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (6.756 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2 bredere front-end
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 75% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i3 12100 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Core i3 12100 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 2x meer L2-cache
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% meer L3-cache
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Core i3 12100 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Core i3 12100 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Core i3 12100 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 12100 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Core i3 12100 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i3 12100 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i3 12100 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Core i3 12100 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 12100 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 12100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 12100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i3 12100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 12100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 39,1% hoger boostvermogen
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (89 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 33,3% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 33,3% hogere TDP
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 12100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 12100 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2, AVX2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 12100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i3 12100 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 12100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 12100 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i3 12100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 12100 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).AV1 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 39,1% hoger boostvermogen
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (89 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (89 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.89 W vs 64 W
  • 33,3% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.60 W vs 45 W
  • 33,3% hogere TDP
    Intel Core i3 12100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i3 12100 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (60 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.60 W vs 45 W

Grafische vergelijking tussen Intel Core i3 12100 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i3 12100?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budget-builds
  • Sterke single-core prestaties, ideaal voor gaming en kantoortaken
  • Zeer energiezuinig met een laag stroomverbruik (60W TDP)
  • Blijft koel tijdens gebruik; de meegeleverde koeler is vaak voldoende
  • Ondersteunt moderne standaarden zoals PCIe 5.0 en DDR5-geheugen
  • Geen prestatieverlies op Windows 10 omdat er geen E-cores zijn

What customers dislike about Intel Core i3 12100?

  • Beperkt aantal cores (4 cores / 8 threads) voor zware multitasking of videobewerking
  • Niet overklokbaar vanwege de vergrendelde multiplier
  • Minder toekomstbestendig voor de allernieuwste AAA-games in vergelijking met i5-modellen
  • De meegeleverde 'stock' koeler kan luidruchtig zijn onder volledige belasting
  • Geïntegreerde grafische chip (UHD 730) is te zwak voor serieus gamen zonder videokaart

Expertbeoordelingen

T
techpowerup.com
27/12/2021

The Intel Core i3-12100 and i3-12300 "Alder Lake" budget processors feature four Golden Cove performance cores (4C/8T) without E-cores, supporting PCIe 5.0 and DDR4/DDR5. These chips offer exceptional single-core performance for their price point, frequently surpassing older six-core CPUs and competitors in gaming and daily tasks, with the i3-12300 hitting a 4.4 GHz turbo speed....Lees meer

A
arstechnica.com
01/04/2022

Intel’s 12th Gen Core i3-12100 and i5-12400 represent a significant return to form for budget and mid-range CPUs, utilizing a traditional Performance-core-only architecture that delivers high efficiency and performance. These chips excel in gaming and single-threaded tasks, outperforming competing AMD Ryzen 3000/5000 series processors while supporting modern features like PCIe 5.0...Lees meer

T
tomshardware.com
19/06/2022

The Intel Core i3-12100 is recognized as a dominant budget processor, utilizing four Golden Cove cores to deliver high-performance gaming and single-threaded performance at a low price point. It competes closely with higher-end, older processors while maintaining superior efficiency and broad support for DDR4/DDR5 memory and PCIe 5.0. Key advantages include its excellent...Lees meer

T
techspot.com
03/02/2022

The Intel Core i3-12100F is positioned as a budget-friendly gaming CPU, delivering high value for its $100 price point with 4 Performance cores and 8 threads based on Alder Lake architecture. A major pro is its impressive single-threaded performance, often rivaling older 6-core processors or i7 models in gaming, while remaining highly power-efficient at roughly 50-60W. However, as...Lees meer

H
hardwaredealz.com
05/03/2022

De Intel Core i3-12100, een Alder Lake-processor met 4 cores en 8 threads, wordt gezien als een uitstekende budget-gaming-CPU met sterke single-core prestaties die wedijveren met oudere mid-range chips. Benchmarks benadrukken de efficiëntie, waarbij de CPU binnen een verbruik van 60W blijft en effectief werkt met de meegeleverde standaardkoeler. Belangrijke voordelen zijn de lage...Lees meer

P
pcwelt.de
26/02/2022

De review van PC-WELT bestempelt de op Alder Lake gebaseerde Intel Core i3-12100F, geprijsd rond de €110, als de budget-gamingkampioen van 2022. Met 4 P-cores, 8 threads en snelheden tot 4,3 GHz levert hij een uitzonderlijke prijs-kwaliteitverhouding. Dankzij de hoge IPC-prestaties evenaart of overtreft hij in gaming-benchmarks vaak oudere i5-processors.", "Belangrijke pluspunten...Lees meer

T
tomshardware.fr
20/02/2022

De review van Tom's Hardware France bestempelt de Intel Core i3-12100 als een uitstekende instapprocessor, voorzien van vier Golden Cove P-cores zonder hybride E-cores, wat zorgt voor optimale prestaties op Windows 10 en 11. De gaming-prestaties zijn vergelijkbaar met die van de duurdere Core i5-11600K en de chip blinkt uit in single-threaded taken, hoewel hij beperkt is bij zware...Lees meer

R
rue-montgallet.com
16/01/2023

De Intel Core i3-12100 wordt bestempeld als een topklasse budgetprocessor voor 2023. Met vier Performance-cores (P-cores) en acht threads laat hij efficiëntie-cores achterwege om hoge prestaties te leveren voor gaming en kantoortaken. De chip werkt op een basissnelheid van 3,3 GHz met een boost naar 4,3 GHz en valt op door de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor...Lees meer

C
clubic.com
26/04/2022

Volgens Clubic is de Intel Core i3-12100 een krachtige instap-processor uit de Alder Lake-serie die de hybride architectuur overslaat voor een direct ontwerp met vier cores en acht threads, dat uitstekend presteert in zowel Windows 10 als 11. Het biedt uitzonderlijke waarde voor budget-gaming en dagelijkse taken, met een indrukwekkende efficiëntie, een laag stroomverbruik en een...Lees meer

C
capa9.net
13/06/2022

De Capa9-review bestempelt de Intel Core i3-12100F als een budgetvriendelijke, „baanbrekende” quad-core processor op basis van de Alder Lake-architectuur, voorzien van vier krachtige „Golden Cove”-cores. De belangrijkste pluspunten zijn de uitzonderlijke single-threaded prestaties, de hoge energie-efficiënte met een TDP van 58W en aanzienlijke IPC-verbeteringen ten opzichte van...Lees meer

E
elchapuzasinformatico.com
01/12/2021

De Intel Core i3-12100 presteert beter dan de AMD Ryzen 3 3300X als budgetprocessor, met ongeveer 28% hogere single-core en 26% hogere multi-core prestaties in benchmarks zoals Cinebench R23, grotendeels dankzij de Golden Cove-architectuur. Bovendien is de i3-12100 efficiënter; hij blijft koeler (55ºC versus 75ºC) en werkt onder belasting zuiniger dan zijn rivaal. Belangrijke...Lees meer

P
profesionalreview.com
22/02/2022

De Intel Core i3-12100F wordt geprezen als een uitzonderlijke budgetprocessor. Dankzij de Alder Lake-architectuur met 4 cores en 8 threads levert hij indrukwekkende prestaties voor beginnende gamers en dagelijkse taken. De belangrijkste pluspunten zijn de hoge efficiëntie, lage bedrijfstemperaturen en superieure gaming-prestaties vergeleken met vorige generaties, wat hem de titel...Lees meer

T
tweakers.net
09/05/2023

De AMD Ryzen 7 7800X3D wordt bestempeld als dé gaming-processor van mei 2023, met superieure framerates en een hoge efficiëntie, hoewel hij minder presteert bij productiviteitstaken en het duurdere AM5-platform vereist. Voor een gebalanceerde performance rond de €300 worden de Intel Core i5-13600K und AMD Ryzen 7 7700X aangeraden; de Intel-chip biedt sterke multitasking dankzij...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i3 12100 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk