Intel Celeron G6900 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€55
  • PassMark-benchmarkresultaat: 4475
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Celeron G6900 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.1

Technische score

10.0%

8.0

Gebruikersscore

Goed
5.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.8

Prestaties

18.0%

6.3

Cache en architectuur

10.0%

8.1

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.5

Geïntegreerde graphics

Goed
8.0

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

6.6

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(79)
amazon
4.6
(42)
amazon
4.0
(6)
amazon
4.3
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 2.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.6

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.8

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.5
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.9

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.0

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • intel-celeron-g6900
  • intel-celeron-g6900
  • intel-celeron-g6900
  • intel-celeron-g6900
intel-celeron-g6900
intel-celeron-g6900
intel-celeron-g6900
intel-celeron-g6900

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Celeron G6900 is een instapmodel desktopprocessor uit de Alder Lake-serie, gebouwd op het 10nm-proces en ontworpen voor de LGA 1700-socket. Deze dual-core CPU beschikt over 2 cores en 2 threads (zonder Hyper-Threading) met een vaste kloksnelheid van 3,4 GHz, 4 MB L3-cache en een laag stroomverbruik van 46W TDP. De belangrijkste voordelen zijn de sterke single-core prestaties dankzij de moderne Golden Cove-architectuur, ondersteuning voor DDR5-geheugen en PCIe 5.0, en de aanwezigheid van geïntegreerde Intel UHD Graphics 710 voor basisgebruik. Keerzijden zijn echter de beperkte multitasking door het gebrek aan extra threads, het ontbreken van een Turbo Boost-functie en de matige prestaties bij moderne games of zware applicaties.

Technische specificaties van processor Intel Celeron G6900

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.8

Prestaties

18.0%

6.3

Cache en architectuur

10.0%

8.1

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.8

Platform

1.0%

7.5

Geïntegreerde graphics

5.1
Intel Celeron G6900 heeft een technische score van 5,13 punten, lager dan die van 51,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

6.6

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.2
(79)
amazon
4.6
(42)
amazon
4.0
(6)
amazon
4.3
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

8.0
Intel Celeron G6900 heeft een gebruikersscore van 8,02 punten, hoger dan die van 84,7% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
6.6
Intel Celeron G6900 heeft een populariteitsscore van 6,6 punten, hoger dan die van 85,1% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.4

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.8
Intel Celeron G6900 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,8 punten, hoger dan die van 65,9% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Celeron G6900 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1700
Intel Celeron G6900 gebruikt de LGA1700 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 86,1% van de processoren en gelijk is aan die van 7,4% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670, W680
Intel Celeron G6900 ondersteunt Z790, H770, B760, Z690, H670, B660, H610, Q670, W680-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 86,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Celeron G6900 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Celeron G6900 heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

2
Intel Celeron G6900 biedt 2 CPU-threads, wat minder is dan bij 93,9% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Celeron G6900 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 3,4 GHz
Intel Celeron G6900 heeft een basisklok van 2x3.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

10 nm
Intel Celeron G6900 gebruikt een productieproces van 10 nm, dat geavanceerder is dan dat van 52,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 19,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 7
Intel Celeron G6900 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 7, dat geavanceerder is dan dat van 66,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 14,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
Intel Celeron G6900 heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2,5 MB
Intel Celeron G6900 heeft een L2-cache van 2,5 MB, die groter is dan die van 48,8% van de processoren en gelijk is aan die van 1,3% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

160 KB
Intel Celeron G6900 heeft een L1-cache van 160 KB, die kleiner is dan die van 81,4% van de processoren en gelijk is aan die van 1,7% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4/DDR5
Intel Celeron G6900 ondersteunt DDR DDR4/DDR5, wat moderner is dan bij 79,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

4.800 MHz
Intel Celeron G6900 ondersteunt geheugensnelheden tot 4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-4800 MHz
Intel Celeron G6900 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-4.800 MHz, wat hoger is dan bij 66,5% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Celeron G6900 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Celeron G6900 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel UHD Graphics 710
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 710
Intel Celeron G6900 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 710, die geavanceerder is dan die in 52,7% van de processoren en gelijk is aan die in 0,7% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

16
Intel Celeron G6900 heeft 16 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 56,5% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

300 MHz
Intel Celeron G6900 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 300 MHz, die lager is dan die van 57% van de processoren en gelijk is aan die van 38,7% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
Intel Celeron G6900 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 85% van de processoren en gelijk is aan 5,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

46 W
Intel Celeron G6900 heeft een TDP van 46 W, wat hoger is dan die van 60,2% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

46 W
Intel Celeron G6900 heeft een basisvermogen van 46 W, wat hoger is dan dat van 60,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

46 W
Intel Celeron G6900 heeft een boostvermogen van 46 W, wat lager is dan dat van 70,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Celeron G6900 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Celeron G6900 vs de gemiddelde processor

  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
    Wat Is het?: De nieuwste PCIe-generatie die de processor direct kan gebruiken voor videokaarten, SSD's en andere snelle uitbreidingsapparaten.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je ondersteuning wilt voor nieuwere GPU's of SSD's, of meer bandbreedte nodig hebt voor snelle uitbreidingshardware.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 4.0

    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).5.0 + 4,0 vs 3,0
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Celeron G6900 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Celeron G6900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron G6900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
    Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: DDR5

    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).DDR4/DDR5 vs DDR4
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Celeron G6900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Celeron G6900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).Alder Lake vs Kaby Lake
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Celeron G6900 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    Intel Celeron G6900 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.20 vs 16
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Celeron G6900 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron G6900 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
    Wat Is het?: De maximale theoretische geheugenbandbreedte die de processor kan ondersteunen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geheugenintensieve werklasten voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >75 GB/s

    Intel Celeron G6900 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.76,8 GB/s vs 45,8 GB/s
  • Moderne CPU-socket
    Intel Celeron G6900 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1700 vs FP2).
  • Bredere instructieondersteuning
    Intel Celeron G6900 ondersteunt een bredere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA, BMI1, BMI2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 13,7% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.673 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2 bredere front-end
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (6 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • 7,8% betere single-core-prestaties
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.676 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2.5x meer L2-cache per kern
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Celeron G6900 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Alder Lake vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    Intel Celeron G6900 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 7 vs Intel 14 nm).
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 16,7% kleiner productieproces
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (10 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Nieuwere PCIe-versie
    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5.0 + 4,0 vs 3,0).
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    Intel Celeron G6900 ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR4/DDR5 vs DDR4).
  • 4 meer PCIe-lanes
    Intel Celeron G6900 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (20 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 67,7% hogere geheugenbandbreedte
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (76,8 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Celeron G6900 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Celeron G6900 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 63,7% hogere geheugensnelheid
    Intel Celeron G6900 heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (4.800 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    Intel Celeron G6900 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Celeron G6900 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 28,1% lager boostvermogen
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (46 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 57,5% minder PassMark-score
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.475 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron G6900 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 41,5% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.804 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Celeron G6900 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 58,3% minder L1-cache
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (160 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L3-cache
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Celeron G6900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Celeron G6900 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.2 vs 8
  • 57,5% minder PassMark-score
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.475 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Celeron G6900 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.475 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.4.475 vs 10.532,5
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron G6900 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Celeron G6900 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 41,5% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.804 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Celeron G6900 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.804 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.2.804 vs 4.793
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Celeron G6900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Celeron G6900 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 58,3% minder L1-cache
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (160 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=512 KB

    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (160 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.160 KB vs 384 KB
  • 50% minder L3-cache
    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    Intel Celeron G6900 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.4 MB vs 8 MB

Grafische vergelijking tussen Intel Celeron G6900 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about Intel Celeron G6900?

  • Zeer voordelige aanschafprijs voor budgetsystemen
  • Goede single-core prestaties dankzij de Golden Cove-architectuur
  • Uitstekend geschikt voor eenvoudige kantoortaken en webbrowsen
  • Energiezuinig bij licht gebruik en stationair draaien
  • Ideaal als test-CPU of voor BIOS-updates op LGA 1700 moederborden
  • Goede videodecodering (AV1 ondersteuning) voor HTPC of mediaspelers

What customers dislike about Intel Celeron G6900?

  • Slechts 2 cores en 2 threads zonder Hyper-Threading, wat beperkend is in 2024
  • Schiet tekort bij zware multitasking of intensieve applicaties zoals Photoshop
  • Niet geschikt voor moderne gaming; veel titels haperen of starten niet eens op
  • Moederborden voor socket LGA 1700 kunnen relatief duur zijn in verhouding tot de CPU
  • Prestaties vallen snel weg bij 'zware' websites of veel openstaande tabbladen
  • L3-cache is zeer beperkt (4 MB), wat de doorvoer bij grotere rekentaken hindert

Expertbeoordelingen

P
phoronix.com
03/02/2022

Phoronix examines the performance of the $40–$60 Intel Celeron G6900 "Alder Lake" processor under Linux, highlighting its potential for low-cost, lightweight computing. The dual-core, non-hyperthreaded chip features "Golden Cove" architecture and UHD Graphics 710 with AV1 decoding, acting as an ultra-budget, power-efficient option for simple tasks. While offering reasonable...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
15/03/2026

The Intel Celeron G6900 is a $40–$70 Alder Lake dual-core processor designed for basic tasks, offering modern features like the LGA 1700 socket, DDR5 support, and strong single-core performance for its price point. However, the strict 2-core/2-thread configuration limits performance, causing significant bottlenecks in demanding applications and modern gaming, where users may...Lees meer

C
canardpc.com
17/03/2022

De Intel Celeron G6900 is een op budget gerichte processor van de 12e generatie ('Alder Lake') met twee cores en twee threads op het LGA 1700-platform. Hoewel hij moderne functies zoals DDR5 en PCIe 5.0 ondersteunt, is hij ontworpen voor basistaken en werkt hij op een vaste snelheid van 3,4 GHz zonder Turbo Boost. Ondanks de lage prijs zijn de totale platformkosten hoog in...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Celeron G6900 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk