AMD Ryzen 5 4500 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€55
  • PassMark-benchmarkresultaat: 15993
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.1 GHz

AMD Ryzen 5 4500 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.1

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Goed
5.1

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

5.6

Cache en architectuur

10.0%

6.8

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

Goed
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(3428)
amazon
4.7
(3)
Amazon_logo
1.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 4.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.4

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.9

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 3.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    3.3

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    4.0

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 4500 is een budgetvriendelijke desktopprocessor gebaseerd op de Zen 2-architectuur met 6 cores en 12 threads. De chip heeft een basiskloksnelheid van 3,6 GHz, een maximale boostklok van 4,1 GHz en een TDP van 65W. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor instap-gaming en productiviteit, het lage stroomverbruik en de meegeleverde Wraith Stealth-koeler. Belangrijke nadelen zijn de beperkte L3-cache van slechts 8 MB, het gebrek aan geïntegreerde graphics en de afwezigheid van PCIe 4.0-ondersteuning, wat de prestaties bij moderne videokaarten kan beperken.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 4500

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

5.6

Cache en architectuur

10.0%

6.8

Geheugen en PCIe

7.0%

7.4

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

2.8

Geïntegreerde graphics

5.1
AMD Ryzen 5 4500 heeft een technische score van 5,15 punten, lager dan die van 51,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(3428)
amazon
4.7
(3)
Amazon_logo
1.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 5 4500 heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,2% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 5 4500 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.9
AMD Ryzen 5 4500 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,9 punten, hoger dan die van 69,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 4500 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 5 4500 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, B350, A320
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 70,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 4500 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
AMD Ryzen 5 4500 heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

12
AMD Ryzen 5 4500 biedt 12 CPU-threads, wat meer is dan bij 55,1% van de processoren en gelijk is aan 14,1% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 4500 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,1 GHz
AMD Ryzen 5 4500 haalt een boostklok van 4,1 GHz, die lager is dan die van 56,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 3,6 GHz
AMD Ryzen 5 4500 heeft een basisklok van 6x3.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

7 nm
AMD Ryzen 5 4500 gebruikt een productieproces van 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 71,5% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 7 nm
AMD Ryzen 5 4500 wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 7 nm, dat geavanceerder is dan dat van 56,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 9,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
AMD Ryzen 5 4500 heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

3 MB
AMD Ryzen 5 4500 heeft een L2-cache van 3 MB, die groter is dan die van 50,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,4% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 5 4500 heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt geheugensnelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,5% van de processoren en gelijk is aan 8,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-3200 MHz
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-3.200 MHz, wat hoger is dan bij 51,1% van de processoren en gelijk is aan 8,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

3.200 MHz
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 3.200 MHz, wat hoger is dan bij 90,7% van de processoren en gelijk is aan 1,5% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Ryzen 5 4500 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

N/A
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 4500 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 5 4500 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

88 W
AMD Ryzen 5 4500 heeft een boostvermogen van 88 W, wat hoger is dan dat van 57,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 6,3% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 4500 vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.24 vs 16
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 4500 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 4500 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.7 nm vs 12 nm
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.12 vs 8
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 4500 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 4 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (12 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 51,8% meer PassMark-score
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (15.993 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 30,1% meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (6.237 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 41,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (7 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 4500 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Renoir vs Kaby Lake).
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 5 4500 gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 7 nm vs Intel 14 nm).
  • 12,4% kleinere die-grootte
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (156 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 8 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (24 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 5 4500 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 5 4500 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 4,7% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 22,4% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 5 4500 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 22,4% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,3 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,33 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Ryzen 5 4500 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 5 4500 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 4,7% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4,1 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.4,1 GHz vs 4,3 GHz
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.65 W vs 45 W
  • 37,5% hoger boostvermogen
    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    AMD Ryzen 5 4500 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (88 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.88 W vs 64 W
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 4500 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 4500 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 5 4500?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding, vaak gezien als een van de goedkoopste 6-core processors op de markt.
  • Goede prestaties voor dagelijkse computertaken en kantoorgebruik.
  • Inclusief een standaard Wraith Stealth koeler, wat extra kosten bespaart voor budgetbouwers.
  • Energiezuinig ontwerp met een laag stroomverbruik tijdens gebruik.
  • Beschikt over 6 kernen en 12 threads, wat multitasking en basis videobewerking mogelijk maakt.

What customers dislike about AMD Ryzen 5 4500?

  • Gebaseerd op de oudere Zen 2-architectuur, waardoor de prestaties achterblijven bij modernere Zen 3-chips zoals de Ryzen 5 5500.
  • Zeer kleine L3-cache (slechts 8MB), wat een negatieve impact heeft op de prestaties in veel games.
  • Geen ondersteuning voor PCIe 4.0, wat de snelheid van moderne videokaarten en SSD's kan beperken tot PCIe 3.0 snelheden.
  • Geen geïntegreerde grafische kaart (iGPU), dus een losse videokaart is vereist om beeld te krijgen.
  • Gaming-prestaties vallen vaak lager uit dan bij oudere modellen zoals de Ryzen 5 3600 vanwege de cache-beperkingen.

Expertbeoordelingen

T
techteamgb.co.uk
22/04/2022

The TechTeamGB review characterizes the AMD Ryzen 5 4500 as a "puzzling" budget release, utilizing older Zen 2 architecture to clear stock. While offering six cores for around £120/$129, the chip suffers from significant compromises, including a severely reduced 8MB L3 cache and a lack of PCIe 4.0 support. YouTubePros include strong multi-threaded performance in productivity tasks...Lees meer

L
lanoc.org
04/04/2022

The AMD Ryzen 5 4500 is a budget-focused, 6-core/12-thread processor based on the older Zen 2 "Renoir" architecture, designed for the sub-$150 market. It offers solid multi-threaded productivity performance and includes a Wraith Stealth cooler, making it efficient for budget builds. However, the chip lacks PCIe Gen 4 support and features a severely limited 8MB L3 cache, which...Lees meer

P
pcmag.com
30/04/2022

The AMD Ryzen 5 4500 is a budget-focused 6-core processor utilizing the older Zen 2 architecture, intended for ultra-budget systems. It is characterized by a significantly reduced 8MB L3 cache and, despite being based on a mobile APU design, requires a dedicated graphics card, which limitations hurt its gaming potential. PCMagPerformance-wise, while the chip holds its own in...Lees meer

T
tomshardware.com
18/09/2022

Tom's Hardware reviews the AMD Ryzen 5 4500 and Ryzen 3 4100 as budget "Zen 2" options that lack integrated graphics and are restricted to PCIe 3.0, hindering performance against modern alternatives. Benchmarks show the Intel Core i3-12100 significantly outperforming both chips in gaming and single-threaded tasks, with the Ryzen 5 4500 offering only slight, niche advantages in...Lees meer

A
au.pcmag.com
01/05/2022

The AMD Ryzen 5 4500 is a budget-focused, 6-core/12-thread processor based on the older Zen 2 architecture, functioning as a CPU-only part requiring a dedicated graphics card. While offering solid multi-threaded value and competing well in productivity tasks, its performance is restricted by a severely reduced 8MB L3 cache. Pros include its low launch price of $129 and bundled...Lees meer

U
uk.pcmag.com
30/04/2022

The AMD Ryzen 5 4500 is a budget-focused, 6-core/12-thread processor based on the older Zen 2 architecture, designed as a low-cost entry point for productivity tasks. It offers strong multi-threaded performance for its price, often exceeding quad-core rivals, and includes the AMD Wraith Stealth cooler. However, the processor is heavily limited by only 8MB of L3 cache, which...Lees meer

H
hardwarecanucks.com
12/04/2022

The Hardware Canucks review positions the Ryzen 5 5500 (Zen 3) and 4500 (Zen 2) as budget-friendly, entry-level, non-APU processors aimed at competing with Intel's lower-end Alder Lake offerings. Key pros include low power consumption and high value as drop-in upgrades for older B350/B450 AM4 motherboards, with the 5500 providing a 10–15% performance boost over the 4500 thanks to...Lees meer

H
hardwaredealz.com
20/03/2026

De AMD Ryzen 5 4500 en de Intel Core i5-10500 zijn budget- tot midrange 6-core/12-thread CPU's. De Ryzen uit 2022 biedt betere multi-threaded prestaties en een verbeterd upgradepad, maar beschikt niet over geïntegreerde graphics. De Intel-chip uit 2020 heeft een superieure single-thread snelheid en geïntegreerde UHD Graphics 630, hoewel deze wordt beperkt door een vergrendelde...Lees meer

V
valid.x86.fr
16/05/2026

De Intel Core i9-14900KS is een 24-core Raptor Lake Refresh-processor die standaard 6,2 GHz bereikt en biedt volgens tech-reviews toonaangevende single-core prestaties voor LGA 1700-platforms. De CPU is zeer energie-intensief, verbruikt meer dan 400W en vereist hoogwaardige koeling, terwijl de prestatiewinst ten opzichte van de i9-14900K minimaal is, waardoor het voor de gemiddelde...Lees meer

F
frandroid.com
30/01/2026

In 2020 daagde AMD de dominantie van Intel op de gamingmarkt uit met de Ryzen 5000-serie, die superieure prestaties leverde ondanks hoge prijzen en beperkte voorraad. Terwijl Intel relevant bleef met 10e en 11e gen-chips, werden de Ryzen 5 5600X en 9 5900X volgens Frandroid gezien als de topkeuzes. Bezoek Frandroid voor meer informatie.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 4500 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk