Intel Core i3 10105 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€55
  • PassMark-benchmarkresultaat: 8262
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.4 GHz

Intel Core i3 10105 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.7

Technische score

10.0%

9.3

Gebruikersscore

Goed
4.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

5.9

Geheugen en PCIe

7.0%

6.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.1

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(377)
amazon
4.5
(186)
amazon
1.6
(6)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 4.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.2

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.8

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.8

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.3
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.5

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    1.8

    L3-cache

  • intel-core-i3-10105
intel-core-i3-10105

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i3-10105 is een 10e generatie quad-core desktopprocessor uit de Comet Lake-serie, voorzien van 4 kernen, 8 threads en een 6 MB Intel Smart Cache. Deze processor heeft een basisklokfrequentie van 3,7 GHz die via Turbo Boost kan oplopen tot 4,4 GHz, en beschikt over geïntegreerde Intel UHD Graphics 630 voor basistaken zonder aparte videokaart. Belangrijke voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor kantoorwerk en licht multitasken, ondersteuning voor DDR4-2666 geheugen en de meegeleverde koeler in de doos. Nadelen zijn de beperkte prestaties bij zware moderne games of videobewerking, het gebruik van de verouderde LGA 1200-socket die toekomstige upgrades beperkt, en de concurrentie van nieuwere generaties die aanzienlijk sneller zijn.

Technische specificaties van processor Intel Core i3 10105

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

5.9

Geheugen en PCIe

7.0%

6.0

Vermogen en thermiek

4.0%

8.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

4.7
Intel Core i3 10105 heeft een technische score van 4,68 punten, lager dan die van 61,6% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.1

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(377)
amazon
4.5
(186)
amazon
1.6
(6)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.3
Intel Core i3 10105 heeft een gebruikersscore van 9,35 punten, hoger dan die van 90,4% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Core i3 10105 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.6
Intel Core i3 10105 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,6 punten, hoger dan die van 57,6% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i3 10105 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1200
Intel Core i3 10105 gebruikt de LGA1200 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 69,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580
Intel Core i3 10105 ondersteunt Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, Q570, W480, W580-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 65,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,6% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i3 10105 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i3 10105 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
Intel Core i3 10105 biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i3 10105 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,4 GHz
Intel Core i3 10105 haalt een boostklok van 4,4 GHz, die hoger is dan die van 51,2% van de processoren en gelijk is aan die van 5,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,7 GHz
Intel Core i3 10105 heeft een basisklok van 4x3.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i3 10105 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i3 10105 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

6 MB
Intel Core i3 10105 heeft een L3-cache van 6 MB, die kleiner is dan die van 60,4% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i3 10105 heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i3 10105 heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i3 10105 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.666 MHz
Intel Core i3 10105 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 55% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2666 MHz
Intel Core i3 10105 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.666 MHz, wat lager is dan bij 55,3% van de processoren en gelijk is aan 7,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i3 10105 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i3 10105 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel UHD Graphics 630
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Core i3 10105 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i3 10105 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i3 10105 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), VP8 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode), JPEG (H
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i3 10105 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
Intel Core i3 10105 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

90 W
Intel Core i3 10105 heeft een boostvermogen van 90 W, wat hoger is dan dat van 64,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,5% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i3 10105 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i3 10105 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i3 10105 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 10105 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 10105 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 10105 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 10105 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i3 10105 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Core i3 10105 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 10x meer populariteit
    Intel Core i3 10105 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i3 10105 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 10105 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i3 10105 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).LGA1200 vs FP2
  • 16,9% hogere gebruikersscore
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,35 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,35 vs 8.000).9,35 vs 8
  • 4.55x goedkoper
    Intel Core i3 10105 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€55 vs €250).
    Intel Core i3 10105 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€55 vs €250).€55 vs €250
  • 1 bredere front-end
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (5 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
    Wat Is het?: Het aantal instructies dat de CPU-front-end per cyclus kan decoderen of verzenden.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een diepere architecturale doorvoer vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: 4

    Intel Core i3 10105 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (5 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.5 vs 4
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 10105 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
  • 1 bredere front-end
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere front-endbreedte dan de gemiddelde processor (5 vs 4). De gemiddelde processor gebruikt een front-endbreedte van 4.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 10105 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i3 10105 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 10105 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i3 10105 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 10105 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 10105 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 21,6% minder PassMark-score
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (8.262 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 10,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (4.302 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i3 10105 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 25% minder L3-cache
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (6 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 9,2% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (41,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 9,1% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.666 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 10105 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 40,6% hoger boostvermogen
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere boostverbruik dan de gemiddelde processor (90 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • 44,4% hogere TDP
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Core i3 10105 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 10105 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).Comet Lake vs Kaby Lake
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 10105 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i3 10105 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i3 10105 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 44,4% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 10105 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i3 10105 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.65 W vs 45 W
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.1 MB vs 2,5 MB
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 10105 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 10105 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i3 10105 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,5 MB/core vs 1.714 MB/core

Grafische vergelijking tussen Intel Core i3 10105 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i3 10105?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budgetsystemen
  • Ingebouwde UHD Graphics 630 is handig voor dagelijks gebruik zonder videokaart
  • Goede prestaties bij lichte taken zoals surfen, Office-gebruik en 1080p e-sports gaming
  • Inclusief een verbeterde koeler met goede koelpasta in de doos
  • Ondersteunt Windows 11 zonder dat er complexe BIOS-updates nodig zijn
  • Betrouwbaar en stabiel voor standaard desktopgebruik

What customers dislike about Intel Core i3 10105?

  • Beperkt tot het oudere LGA 1200-socket (een 'doodlopend' platform voor upgrades)
  • Niet geschikt voor zware taken zoals videobewerking of high-end gaming
  • Wordt ingehaald door nieuwere budgetopties zoals de i3-12100
  • Geen ondersteuning voor PCIe 4.0 of snellere DDR4-geheugensnelheden boven 2666 MHz op goedkopere moederborden
  • Prestaties bij multitasking zijn beperkt door het aantal van 4 kernen

Expertbeoordelingen

B
browser.geekbench.com
30/03/2026

The Intel Core i3-10105 is a budget-focused, 10th Gen "Comet Lake Refresh" quad-core processor (4 cores/8 threads) designed for the LGA 1200 socket, offering a minor 100 MHz clock speed increase over its predecessor. Operating at 3.7 GHz base and 4.4 GHz boost, it includes integrated Intel UHD Graphics 630 suitable for basic tasks, 6 MB cache, and a 65W TDP. Key strengths include...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The Intel Core i3-10105 is a budget-focused, quad-core "Comet Lake" processor (3.70 GHz base, 4.40 GHz boost) with 8 threads and 6MB cache on the LGA 1200 socket, offering a slight 100MHz speed bump over the i3-10100. Targeted at office tasks and basic computing, the chip includes integrated Intel UHD Graphics 630 and a stock cooler, offering good value for low-cost systems....Lees meer

A
au.pcmag.com
22/01/2022

The Intel Core i3-10105 is a budget-friendly, quad-core "Comet Lake Refresh" processor featuring a 3.7GHz base clock and 4.4GHz boost, offering an integrated UHD Graphics 630 for entry-level builds. While functional for daily tasks and including a stock cooler, it is limited by the "dead-end" LGA 1200 platform and, in PCMag testing, falls behind competitors like the AMD Ryzen 3 3100...Lees meer

U
uk.pcmag.com
21/01/2022

The Intel Core i3-10105 is a Comet Lake Refresh processor offering minor speed improvements over the i3-10100, featuring four cores, eight threads, and a 100 MHz boost, acting as a stop-gap budget chip. Pros include integrated UHD Graphics 630 suitable for basic tasks, a bundled cooler, and solid performance for daily, cost-conscious office builds. Cons include stiff competition...Lees meer

P
pcmag.com
21/01/2022

The Intel Core i3-10105 "Comet Lake Refresh" is a modest, budget-friendly quad-core CPU offering a slight 3.7GHz base/4.4GHz Turbo clock speed increase over its predecessor, the i3-10100. A key pro is its consistent availability around the $122 MSRP, coupled with a stock cooler and functional integrated UHD Graphics 630 for basic productivity. However, it faces significant cons,...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The Intel Core i3-10105F is a budget-oriented, 4-core/8-thread "Comet Lake-R" desktop processor for the LGA 1200 socket, offering a minor 100 MHz clock speed increase over the i3-10100F. According to PassMark data, it provides solid entry-level performance with a ~8,884 CPU Mark score, acting as a high-value option for general tasks and casual gaming. However, the "F" designation...Lees meer

C
cpubenchmark.net
16/05/2026

De Intel Core i3-10105 is een quad-core 'Comet Lake'-processor (3,7 GHz basis, 4,4 GHz boost) die betrouwbare prestaties levert voor kantoorwerk en multitasking, waarbij hij oudere i7-chips vaak overtreft op het gebied van efficiëntie. Als budgetvriendelijke optie is hij voorzien van geïntegreerde UHD Graphics 630 en een standaardkoeler, waardoor een aparte videokaart voor...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i3 10105 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk