AMD Ryzen 9 9900x3d Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€460
  • PassMark-benchmarkresultaat: 56248
  • Aantal fysieke cores: 12
  • CPU-boostkloksnelheid: 5.5 GHz

AMD Ryzen 9 9900x3d recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

8.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

8.4

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Uitstekend
8.4

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

8.4

Prestaties

18.0%

9.0

Cache en architectuur

10.0%

9.2

Geheugen en PCIe

7.0%

5.0

Vermogen en thermiek

4.0%

9.0

Platform

1.0%

7.9

Geïntegreerde graphics

Uitstekend
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 9.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    9.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.7

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.1

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    10

    L3-cache

    8.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

  • 8.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.9

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.1

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    7.6

    CPU-threads

    15.0%

    10

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

    N/A~ €460

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 9 9900X3D is een krachtige high-end processor gebouwd op de Zen 5-architectuur met 12 cores en 24 threads, die uitblinkt door de integratie van 140 MB aan totale cache (inclusief 64 MB 3D V-Cache). Met een basiskloksnelheid van 4,4 GHz en een boost tot 5,5 GHz op het AM5-platform, biedt deze CPU een uitstekende balans tussen gamingprestaties en zware productiviteitstaken bij een efficiënt TDP van 120W. Belangrijke voordelen zijn de superieure gamingprestaties dankzij de enorme L3-cache, verbeterde energie-efficiëntie ten opzichte van vorige generaties en ondersteuning voor PCIe 5.0 en DDR5. Mogelijke nadelen zijn de lopsided cache-configuratie waarbij de 3D V-Cache op slechts één van de twee chiplets zit, een relatief hoge prijs in vergelijking met de 8-core gaming-kampioen (9800X3D) en de noodzaak voor een krachtige koeloplossing bij maximale belasting.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 9 9900x3d

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

8.4
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een technische score van 8,39 punten, hoger dan die van 98% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

8.4

Totaalscore

40.0%

8.1

Prijs

8.3
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een prijs-kwaliteitsscore van 8,3 punten, hoger dan die van 98,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 9 9900x3d behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM5
AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt de AM5 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 95,7% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt X870E, X870, B850, B840, X670E, X670, B650E, B650, A620-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 91,8% van de processoren en gelijk is aan die van 3,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

12
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft 12 CPU-cores, wat meer is dan bij 81,5% van de processoren en gelijk is aan 5,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

24
AMD Ryzen 9 9900x3d biedt 24 CPU-threads, wat meer is dan bij 90,3% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 9 9900x3d biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

5,5 GHz
AMD Ryzen 9 9900x3d haalt een boostklok van 5,5 GHz, die hoger is dan die van 97,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

12 x 4,4 GHz
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een basisklok van 12x4.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

4 nm
AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een productieproces van 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 88,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

TSMC 4 nm
AMD Ryzen 9 9900x3d wordt gebouwd op het foundryproces TSMC 4 nm, dat geavanceerder is dan dat van 87% van de processoren en gelijk is aan dat van 7,5% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

128 MB
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een L3-cache van 128 MB, die groter is dan die van 97,9% van de processoren en gelijk is aan die van 1,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

12 MB
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een L2-cache van 12 MB, die groter is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2,7% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

960 KB
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een L1-cache van 960 KB, die groter is dan die van 85,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR5
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt DDR DDR5, wat moderner is dan bij 66,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 12,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

5.600 MHz
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt geheugensnelheden tot 5.600 MHz, wat hoger is dan bij 79,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR5-5600 MHz
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR5-5.600 MHz, wat hoger is dan bij 80,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

192 GB
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt tot 192 GB geheugen, wat meer is dan bij 83,3% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

AMD Radeon-grafische kaart
AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt de geïntegreerde GPU AMD Radeon-grafische kaart, die geavanceerder is dan die in 87,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

2
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft 2 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 95,6% van de processoren en gelijk is aan 4,4% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

400 MHz
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 400 MHz, die hoger is dan die van 73,3% van de processoren en gelijk is aan die van 8% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), AV1 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 81,6% van de processoren en gelijk is aan 3,2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een TDP van 120 W, wat hoger is dan die van 92,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

120 W
AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een basisvermogen van 120 W, wat hoger is dan dat van 92,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 9 9900x3d vs de gemiddelde processor

  • 4.2x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.134 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.134 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.20.134 vs 4.793
  • 5.34x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (56.248 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (56.248 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.56.248 vs 10.532,5
  • 2.23x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.286 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.286 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.3.286 vs 1.471
  • 87,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.646 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.646 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.4.646 vs 2.483
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=16 MB

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.128 MB vs 8 MB
  • 27,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.5,5 GHz vs 4,3 GHz
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.24 vs 8
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).Granite Ridge vs Kaby Lake
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM5 vs FP2).
  • 5 nieuwer releasejaar
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde processor (2025 vs 2020).
  • Inclusief cryptoversnelling
    AMD Ryzen 9 9900x3d bevat cryptoversnelling, de gemiddelde processor niet.
  • 5.34x meer PassMark-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde processor (56.248 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4.2x meer Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (20.134 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 2.23x meer Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (3.286 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 87,1% betere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (4.646 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 27,9% hogere boostklok
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere boostklok dan de gemiddelde processor (5,5 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 16 meer CPU-threads
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer CPU-threads dan de gemiddelde processor (24 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 6 meer CPU-cores
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer CPU-cores dan de gemiddelde processor (12 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 16 hogere klokmultiplier
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (44 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16x meer L3-cache
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L3 cache dan de gemiddelde processor (128 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Granite Ridge vs Kaby Lake).
  • 4.8x meer L2-cache
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (12 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 66,7% kleiner productieproces
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een lagere productieproces dan de gemiddelde processor (4 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 9 9900x3d gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (TSMC 4 nm vs Intel 14 nm).
  • 2.5x meer L1-cache
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L1 cache dan de gemiddelde processor (960 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 3.36x meer transistors
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer transistoren dan de gemiddelde processor (16,6 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 12 meer PCIe-lanes
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (28 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Nieuwere PCIe-versie
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (5 vs 3,0).
  • 3x meer geheugencapaciteit
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (192 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 95,6% hogere geheugenbandbreedte
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (89,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 90,9% hogere geheugensnelheid
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (5.600 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Nieuwere DDR-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt een nieuwere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR5 vs DDR4).
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 2.67x hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.120 W vs 45 W
  • 2.67x hogere TDP
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
    Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (120 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.120 W vs 45 W
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • 84% duurder
    AMD Ryzen 9 9900x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€460 vs €250).
    AMD Ryzen 9 9900x3d is duurder dan de gemiddelde processor (€460 vs €250).€460 vs €250
  • 91,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
    Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=24

    AMD Ryzen 9 9900x3d heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (2 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.2 vs 24
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
    Wat Is het?: Het type TPM-ondersteuning dat is gekoppeld aan het platform of de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u TPM-functies nodig heeft voor beveiliging of besturingssysteemvereisten.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 9 9900x3d ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).fTPM 2,0 vs PTT 2,0

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 9 9900x3d en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Ryzen 9 9900x3d?

  • Uitstekende prestaties in multitasking en productiviteit dankzij de 12 cores en 24 threads.
  • Zeer efficiënt energieverbruik vergeleken met concurrerende Intel-modellen.
  • Sterke prestaties in gespecialiseerde workloads zoals game-development en shader-compilatie.
  • Goede balans tussen gaming en zware workstation-taken voor gebruikers met een gemengd gebruiksprofiel.
  • Lagere koelingseisen dan de Ryzen 9 9950X3D, wat het systeembeheer eenvoudiger maakt.

What customers dislike about AMD Ryzen 9 9900x3d?

  • Vreemde positionering in de productlijn: vaak minder interessant dan de 9800X3D voor puur gaming of de 9950X3D voor maximale productiviteit.
  • Hoge introductieprijs maakt de prijs-prestatieverhouding minder aantrekkelijk.
  • Gaming-prestaties kunnen lager uitvallen dan bij de 8-core 9800X3D omdat de 3D V-Cache slechts op één chiplet (6 cores) aanwezig is.
  • Scheduling-problemen tussen de twee verschillende chiplets (CCD's) kunnen soms leiden tot micro-stutter in games.
  • Geen meegeleverde koeler, wat extra kosten met zich meebrengt voor een hoogwaardige AIO of luchtkoeler.

Expertbeoordelingen

T
tomshardware.com
09/04/2025

The Tom's Hardware review of the AMD Ryzen 9 9900X3D highlights the chip as a potent 12-core gaming processor that struggles to justify its $600 MSRP, positioning it as an awkwardly placed middle child between the better-value 9800X3D and the more powerful 9950X3D. While it offers top-tier gaming performance with its 3D V-Cache, its dual-die design means it can actually be outpaced...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The AMD Ryzen 9 9900X3D is a 12-core, 24-thread Zen 5 processor utilizing 2nd Gen 3D V-Cache technology to bridge the gap between pure gaming and workstation performance. Operating at a base 4.4 GHz with 5.5 GHz boost, it is designed for users needing both high frame rates and multi-threaded capabilities. Key advantages include superior gaming performance—roughly 18% faster than the...Lees meer

T
tomshardware.com
09/04/2025

The AMD Ryzen 9 9900X3D, a 12-core Zen 5 processor with 3D V-Cache, delivers elite gaming performance, outpacing Intel's Core Ultra 9 285K by 28% and the 14900K by 18% at 1080p. While offering excellent power efficiency in productivity tasks, its dual-CCD design limits full V-Cache access to only six cores, and it faces stiff competition from the 8-core 9800X3D and 16-core 9950X3D....Lees meer

T
tomshardware.com
09/04/2025

The AMD Ryzen 9 9900X3D is a 12-core Zen 5 processor that balances 3D V-Cache gaming performance with multi-threaded productivity. Pros include exceptional gaming performance—18% faster than the Core i9-14900K and 28% faster than the Core Ultra 9 285K at 1080p—and a 19% boost in heavily threaded tasks over its predecessor. However, the dual-chiplet design causes the chip to...Lees meer

P
pugetsystems.com
14/03/2025

The Puget Systems review of the AMD Ryzen 9 9950X3D and 9900X3D highlights these Zen 5 processors as effective, "no-compromise" solutions that bridge the gap between high-end gaming and professional content creation. Unlike previous generations, the 9000X3D series maintains performance parity with or exceeds non-3D counterparts in most creative tasks, featuring improved thermal...Lees meer

P
phoronix.com
17/03/2025

The AMD Ryzen 9 9900X3D (12-core/24-thread) offers a 25% performance improvement over its predecessor with 140MB of total cache and a 120W TDP, positioning it as a fast but awkwardly priced option in the Zen 5 lineup. Pros include superior performance in cache-sensitive Linux workloads like OpenFOAM CFD and AI inference, alongside excellent power efficiency. However, the $599 MSRP...Lees meer

K
kitguru.net
11/03/2025

Leo Waldock’s review of the AMD Ryzen 9 9900X3D highlights a 12-core "Zen 5" processor utilizing 2nd Gen 3D V-Cache to achieve up to 5.5 GHz boost clocks, acting as a versatile chip for both gaming and productivity. While offering excellent multi-tasking and a roughly 14.5% IPC uplift over the 7000-series, its performance is often overshadowed by the 8-core 9800X3D for gaming and...Lees meer

P
pausehardware.com
16/03/2026

De AMD Ryzen 9 9900X3D fungeert als een gebalanceerde 12-core, 24-thread processor met asymmetrisch 3D V-Cache ontwerp, die hoge productiviteit combineert met sterke gamingprestaties, aldus Pause Hardware. De 120W TDP-chip biedt toonaangevende watt-per-FPS-efficiëntie en verbeterde overklokmogelijkheden, maar neemt door de prijsstelling een uitdagende marktpositie in ten opzichte...Lees meer

P
profesionalreview.com
21/01/2026

De AMD Ryzen 9 9900X3D is een Zen 5-processor met 12 cores en 24 threads, uitgerust met de 2e generatie 3D V-Cache. De chip werkt op een basissnelheid van 4,4 GHz met een boost tot 5,5 GHz op de AM5-socket. Hij biedt een gemiddelde verbetering van 8,4% in gamingprestaties ten opzichte van de 9900X op 1080p. Door het dual-CCD ontwerp presteert hij in sommige games echter iets minder...Lees meer

G
geeknetic.es
22/05/2025

De AMD Ryzen 9 9900X3D is een 12-core, 24-thread Zen 5 processor met een dual-chiplet ontwerp dat 3D V-Cache combineert met hoge kloksnelheden (4,4 GHz basis/5,5 GHz boost) binnen een TDP van 120W. Hij biedt superieure gamingprestaties ten opzichte van concurrenten zoals de Core Ultra 9 285K en sterke multi-threaded productiviteit. Hoewel de hoge energie-efficiëntie en gebalanceerde...Lees meer

T
tweakers.net
11/03/2025

De Tweakers-review van de AMD Ryzen 9 9900X3D en 9950X3D prijst deze als de eerste dual-CCD chips die de kloof tussen high-end gaming en zware productiviteit dichten, door hoge kloksnelheden te combineren met 3D V-Cache. De 16-core 9950X3D presteert in games op hetzelfde niveau als de 9800X3D, maar loopt voorop in multi-threaded taken dankzij verbeterde drivers die eerdere...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 9 9900x3d met andere processoren

VS
VS

Vergelijk