AMD Ryzen 3 3200G Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€55
  • PassMark-benchmarkresultaat: 6988
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.0 GHz

AMD Ryzen 3 3200G recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.7

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.2

Technische score

10.0%

9.6

Gebruikersscore

Slecht
4.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.1

Prestaties

18.0%

4.3

Cache en architectuur

10.0%

6.3

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(10011)
amazon
3.7
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 3.1
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.8
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • amd-ryzen-3-3200g
  • amd-ryzen-3-3200g
  • amd-ryzen-3-3200g
  • amd-ryzen-3-3200g
amd-ryzen-3-3200g
amd-ryzen-3-3200g
amd-ryzen-3-3200g
amd-ryzen-3-3200g

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 3 3200G is een quad-core processor met 4 threads, een basiskloksnelheid van 3,6 GHz en een maximale boost tot 4,0 GHz, gebouwd op de 12nm Zen+ architectuur voor de AM4-socket. De belangrijkste eigenschappen zijn de geïntegreerde Radeon Vega 8 graphics (1250 MHz), een TDP van 65W en 4MB L3-cache, waarbij een Wraith Stealth koeler standaard wordt meegeleverd. De grootste voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budget-pc's en de mogelijkheid om lichte games in 1080p te spelen zonder aparte videokaart. Belangrijke nadelen zijn het ontbreken van Simultaneous Multi-Threading (SMT), de beperkte prestaties bij zware multitasking en het feit dat de chip inmiddels is achterhaald door krachtigere Zen 2 en Zen 3 alternatieven.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 3 3200G

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.1

Prestaties

18.0%

4.3

Cache en architectuur

10.0%

6.3

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

8.4

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

4.2
AMD Ryzen 3 3200G heeft een technische score van 4,18 punten, lager dan die van 75,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.4

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.7
(10011)
amazon
3.7
(5)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.6
AMD Ryzen 3 3200G heeft een gebruikersscore van 9,58 punten, hoger dan die van 95,4% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD Ryzen 3 3200G heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.3
AMD Ryzen 3 3200G heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,3 punten, lager dan die van 51,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 3 3200G behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 3 3200G gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 73,8% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 3 3200G gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Ryzen 3 3200G heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD Ryzen 3 3200G biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD Ryzen 3 3200G biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,0 GHz
AMD Ryzen 3 3200G haalt een boostklok van 4,0 GHz, die lager is dan die van 59,8% van de processoren en gelijk is aan die van 5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,6 GHz
AMD Ryzen 3 3200G heeft een basisklok van 4x3.6 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

12 nm
AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een productieproces van 12 nm, dat geavanceerder is dan dat van 49,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 12 nm
AMD Ryzen 3 3200G wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 12 nm, dat geavanceerder is dan dat van 49,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
AMD Ryzen 3 3200G heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD Ryzen 3 3200G heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 3 3200G heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.933 MHz
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt geheugensnelheden tot 2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2933 MHz
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 3 3200G heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon Vega 8
AMD Ryzen 3 3200G gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon Vega 8, die geavanceerder is dan die in 72,8% van de processoren en gelijk is aan die in 3,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

8
AMD Ryzen 3 3200G heeft 8 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 74,1% van de processoren en gelijk is aan 7,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

1.250 MHz
AMD Ryzen 3 3200G heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 1.250 MHz, die hoger is dan die van 99,5% van de processoren en gelijk is aan die van 0,1% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

VP9 (HW decode)
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 76,2% van de processoren en gelijk is aan 3,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 3 3200G heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Ryzen 3 3200G heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 45-65 W
Alles weergeven

AMD Ryzen 3 3200G vs de gemiddelde processor

  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de CPU-multiplier ontgrendeld is, waardoor handmatig overklokken op ondersteunde platforms veel makkelijker wordt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kloksnelheden boven de standaardinstellingen wilt brengen in plaats van de processor volledig op het standaardgedrag te laten draaien.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 2.53x kortere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (2.004,1 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de renderwerklast van Blender Classroom.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >1500

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (2.004,1 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.2.004,1 vs 791.745
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 3 3200G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 3 3200G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 88,5% kortere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (625,5 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
    Wat Is het?: Een benchmarkresultaat gebaseerd op de Blender BMW27 renderwerklast.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de processorsnelheid vergelijkt in Blender-rendering.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >290

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (625,5 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.625,5 vs 331,88
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 10x meer populariteit
    AMD Ryzen 3 3200G is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    AMD Ryzen 3 3200G is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ontgrendeld voor overclocking
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een ontgrendelde multiplier, de gemiddelde processor niet.
  • 2.53x kortere classroom-rendertijd
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender Classroom-rendertijd dan de gemiddelde processor (2.004,1 vs 791.745). De gemiddelde processor heeft 791.745 nodig voor de Blender Classroom-test.
  • 88,5% kortere Blender-rendertijd
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Blender BMW27-rendertijd dan de gemiddelde processor (625,5 vs 331,88). De gemiddelde processor heeft 331,88 nodig voor de Blender BMW27-test.
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 12 nm vs Intel 14 nm).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 3.57x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (1.250 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Ryzen 3 3200G wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 46,8% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.481 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 26,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.075 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 21,3% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (381 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 7% lagere boostklok
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 12,1% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.183 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 36% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (3.067 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 33,7% minder PassMark-score
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (6.988 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).
  • 50% minder L3-cache
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 18% grotere die-grootte
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (210 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 20% minder L2-cache
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 66,7% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (8 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 46,8% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.481 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.481 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.1.481 vs 2.783
  • 26,9% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.075 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.075 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.075 vs 1.471
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • 21,3% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (381 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 3 3200G heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (381 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.381 vs 484
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 3 3200G ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 3 3200G gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).Picasso vs Kaby Lake
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Ryzen 3 3200G heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 3 3200G en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD Ryzen 3 3200G?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor budgetsystemen
  • Goede geïntegreerde grafische prestaties (Vega 8) zonder dat een aparte videokaart nodig is
  • Zeer geschikt voor alledaagse taken zoals internetten, kantoorwerk en lichte fotobewerking
  • Prima prestaties voor e-sports en lichtere games op lagere instellingen
  • Inclusief een degelijke standaard koeler
  • Goede compatibiliteit met diverse AM4-moederborden voor toekomstige upgrades

What customers dislike about AMD Ryzen 3 3200G?

  • Ontbreken van multi-threading (SMT), wat de prestaties bij zware multitasking beperkt
  • Kan een bottleneck vormen bij moderne, grafisch veeleisende AAA-games
  • Slechts 4 cores/4 threads, wat anno nu als minimaal wordt beschouwd voor gaming
  • Prestaties liggen merkbaar lager dan die van de Ryzen 5-varianten (zoals de 3400G of 5600G)
  • Oudere Zen+ architectuur begint zijn leeftijd te tonen in vergelijking met nieuwere generaties

Expertbeoordelingen

A
au.pcmag.com
17/10/2019

The AMD Ryzen 3 3200G, a 12-nanometer quad-core processor with integrated Radeon RX Vega 8 graphics, is highlighted by PCMag as a high-value, entry-level APU. Positioned as an incremental upgrade over the 2200G, it offers superior performance compared to Intel's competing Pentium and Celeron chips. Key advantages include the surprisingly capable integrated Vega 8 graphics for light...Lees meer

P
pcmag.com
16/10/2019

The AMD Ryzen 3 3200G is highlighted as a standout $99 budget processor featuring four cores, a 3.6GHz base clock, and capable Radeon RX Vega 8 integrated graphics for light 1080p gaming. A key pro is the inclusion of the Wraith Stealth stock cooler, making it an excellent value for entry-level, no-discrete-GPU builds. However, the processor lacks multi-threading support (4...Lees meer

T
techbuyersguru.com
13/09/2019

The TechBuyersGuru review characterizes the AMD Ryzen 3 3200G and Ryzen 5 3400G as 12nm Zen+ refinements rather than 7nm Zen 2, offering solid budget performance that rivals older Intel flagship chips at a lower price point. Pros include top-tier integrated graphics, the 3200G's excellent value and quiet cooler, and the 3400G's added threads, better cooler, and soldered heat...Lees meer

U
uk.pcmag.com
16/10/2019

The AMD Ryzen 3 3200G is highlighted as a high-value, budget-friendly, 12-nanometer quad-core processor suitable for entry-level builds without a dedicated GPU. Key pros include its strong integrated Radeon RX Vega 8 graphics and a low $99 price point that includes a serviceable stock cooler. While offering superior performance over competing Intel Celeron and Pentium chips, the...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/01/2026

The AMD Ryzen 3 3200G is a budget-focused, 4-core "Picasso" processor featuring integrated Radeon Vega 8 graphics, designed for entry-level PCs and light gaming. It offers strong value with a 3.6 GHz base clock (4.0 GHz boost), a 65W TDP, and an included Wraith Stealth cooler. Pros include cost-effective performance, unlocked overclocking, and solid integrated graphics, making it...Lees meer

C
chip.de
16/02/2021

De AMD Ryzen 3 3200G is een op budget gerichte, 12nm 'Picasso' quad-core processor, ontworpen voor betaalbare mediacenters en compacte pc's. Een belangrijk pluspunt is de geïntegreerde Radeon Vega 8-graphics, die goede prestaties levert voor oudere games, samen met de meegeleverde, efficiënte Wraith Stealth-koeler. De chip mist echter SMT (Simultaneous Multithreading) en vormt een...Lees meer

C
computerbase.de
19/07/2019

De ComputerBase-review van de AMD Ryzen 3 3200G en Ryzen 5 3400G ('Picasso') belicht een 12nm-verfijning van de Zen+-architectuur, die iets hogere kloksnelheden biedt dan de voorgangers, maar niet de 7nm Zen 2-upgrade bevat. De 3400G (4C/8T) beschikt over Vega 11-graphics en gesoldeerde TIM, terwijl de 3200G (4C/4T) gebruikmaakt van Vega 8-graphics. Benchmarks tonen aan dat de 3400G...Lees meer

H
hardwareand.co
28/01/2026

Hardware & Co concludeert na tests in 43 games dat de Radeon Vega 8 iGPU van de AMD Ryzen 3 3200G in 2026 een levensvatbaar, goedkoop instappunt voor gaming blijft, mits er aanzienlijke concessies worden gedaan. De chip blinkt uit in populaire e-sports en behaalt hoge framerates op lage instellingen. Dankzij AMD FSR draaien zwaardere titels nog redelijk, hoewel de chip moeite heeft...Lees meer

V
valid.x86.fr
30/03/2026

De AMD Ryzen 9 9900X is een Zen 5-processor met 12 cores en 24 threads, die werkt op het AM5-platform en is geproduceerd op een 4nm-proces. Met een TDP van 120W haalt hij een boost-kloksnelheid tot 5,6 GHz. De processor biedt robuuste ondersteuning voor DDR5 en PCIe 5.0, wat zorgt voor een moderne architectuur met hoge bandbreedte voor veeleisende taken. De CPU beschikt over...Lees meer

B
bpm-power.com
11/08/2020

De AMD Ryzen 3 3200G is een 4-core/4-thread 'Picasso' APU met een kloksnelheid van 3,6 GHz tot 4,0 GHz, ontworpen als een 65W TDP instapmodel voor budget-pc's. Hij is uitgerust met geïntegreerde Radeon Vega 8 graphics die geschikt zijn voor 720p en lichte 1080p eSports-gaming zonder aparte videokaart, inclusief de Wraith Stealth koeler. Het ontbreekt de 3200G echter aan...Lees meer

H
hardware.info
03/05/2020

De review van Hardware Info bestempelt de AMD Ryzen 3 3200G met Radeon Vega 8-graphics als een capabele, kosteneffectieve oplossing voor instap-gaming, die e-sporttitels zoals CS:GO en Fortnite op 1080p prima afhandelt. Hoewel veeleisende AAA-games vaak een verlaging van de instellingen naar 720p vereisen voor speelbare framerates, biedt de processor met 4 cores/4 threads en...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 3 3200G met andere processoren

VS
VS

Vergelijk