AMD Athlon 240GE Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€70
  • PassMark-benchmarkresultaat: 4566
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

AMD Athlon 240GE recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.6

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Slecht
4.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.1

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

4.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

7.1

Geïntegreerde graphics

Slecht
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 3.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.9
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.6

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Athlon 240GE is een budgetvriendelijke dual-core processor met 4 threads, gebaseerd op de 14nm Zen-architectuur en ontworpen voor het AM4-platform. Met een vaste kloksnelheid van 3,5 GHz en een zeer laag stroomverbruik van slechts 35W TDP, is deze chip ideaal voor stille HTPC's en eenvoudige kantoortaken. Belangrijke pluspunten zijn de geïntegreerde Radeon Vega 3 graphics, die lichte 720p gaming mogelijk maken, en de uitstekende energie-efficiëntie. Belangrijke nadelen zijn echter de beperking tot slechts acht PCIe-lanes voor externe videokaarten en het feit dat de processor officieel geen turboboost ondersteunt, waardoor de prestaties in zware applicaties beperkt blijven.

Technische specificaties van processor AMD Athlon 240GE

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

4.6
AMD Athlon 240GE heeft een technische score van 4,57 punten, lager dan die van 64,2% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
AMD Athlon 240GE heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
AMD Athlon 240GE heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Athlon 240GE behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Athlon 240GE gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

AMD 300 series, AMD 400 series
AMD Athlon 240GE ondersteunt AMD 300 series, AMD 400 series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 69,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Athlon 240GE gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
AMD Athlon 240GE heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD Athlon 240GE biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Athlon 240GE biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 3,5 GHz
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
AMD Athlon 240GE gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 14 nm
AMD Athlon 240GE wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
AMD Athlon 240GE heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
AMD Athlon 240GE heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

192 KB
AMD Athlon 240GE heeft een L1-cache van 192 KB, die kleiner is dan die van 79% van de processoren en gelijk is aan die van 2,3% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Athlon 240GE ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.667 MHz
AMD Athlon 240GE ondersteunt geheugensnelheden tot 2.667 MHz, wat lager is dan bij 53,7% van de processoren en gelijk is aan 1,2% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2667 MHz
AMD Athlon 240GE ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.667 MHz, wat lager is dan bij 54,6% van de processoren en gelijk is aan 0,5% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Athlon 240GE ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Athlon 240GE heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Radeon Vega 3
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon Vega 3
AMD Athlon 240GE gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon Vega 3, die geavanceerder is dan die in 66,5% van de processoren en gelijk is aan die in 1,7% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

3
AMD Athlon 240GE heeft 3 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 93% van de processoren en gelijk is aan 2,5% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

1.000 MHz
AMD Athlon 240GE heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 1.000 MHz, die hoger is dan die van 98,6% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)
AMD Athlon 240GE ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 56,2% van de processoren en gelijk is aan 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Athlon 240GE heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Athlon 240GE heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

N/A
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Athlon 240GE ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Athlon 240GE vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon 240GE wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon 240GE wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon 240GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon 240GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Athlon 240GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Moderne CPU-socket
    AMD Athlon 240GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Athlon 240GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 2.86x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (1.000 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
    Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=350 MHz

    AMD Athlon 240GE heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (1.000 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.1.000 MHz vs 350 MHz
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Athlon 240GE heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 3.57x goedkoper
    AMD Athlon 240GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€70 vs €250).
    AMD Athlon 240GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€70 vs €250).€70 vs €250
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Athlon 240GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • Moderne CPU-socket
    AMD Athlon 240GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon 240GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2.86x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (1.000 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon 240GE wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2 ouder releasejaar
    AMD Athlon 240GE heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2018 vs 2020).
    December 2.018
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Athlon 240GE ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 4 minder CPU-cores
    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 20,9% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.965 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 20% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (387 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 56,6% minder PassMark-score
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.566 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • Geen Turbo Boost
    AMD Athlon 240GE ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon 240GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L1-cache
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (192 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L3-cache
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 17,9% grotere die-grootte
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (209,8 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD Athlon 240GE heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 87,5% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Athlon 240GE heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (3 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Athlon 240GE ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Athlon 240GE ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 4 minder CPU-cores
    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 20,9% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.965 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Athlon 240GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.965 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.965 vs 2.483
  • 20% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (387 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Athlon 240GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (387 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.387 vs 484
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon 240GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Athlon 240GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).Raven Ridge vs Kaby Lake
  • 56,6% minder PassMark-score
    AMD Athlon 240GE heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.566 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Athlon 240GE heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.566 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.4.566 vs 10.532,5
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Athlon 240GE heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Athlon 240GE heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD Athlon 240GE heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Athlon 240GE heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.8 vs 16
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Athlon 240GE heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8

Grafische vergelijking tussen AMD Athlon 240GE en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Athlon 240GE?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budgetsystemen
  • Zeer laag energieverbruik (35W TDP), wat zorgt voor een koel en stil systeem
  • Geïntegreerde Radeon Vega 3 graphics zijn krachtig genoeg voor lichte eSports-games en 4K-videoweergave
  • Inclusief een degelijke standaard koeler in de doos
  • Ondersteunt moderne AM4-moederborden, wat toekomstige upgrades makkelijker maakt

What customers dislike about AMD Athlon 240GE?

  • Slechts 2 cores en 4 threads, wat beperkend is voor zware multitasking of moderne AAA-games
  • Beperkte meerwaarde ten opzichte van de goedkopere Athlon 200GE, aangezien de prestatieverschillen minimaal zijn
  • De processor is officieel niet overklokbaar (multiplier is vergrendeld)
  • Hogere CPU-snelheid (3.5 GHz) levert in de praktijk nauwelijks merkbare verbetering op vergeleken met de 220GE
  • Niet geschikt voor videobewerking of andere rekenintensieve taken

Expertbeoordelingen

T
tomshardware.com
25/02/2019

The Tom's Hardware review of the 35W AMD Athlon 240GE and 220GE processors identifies them as highly competitive, budget-friendly options, featuring increased base clock speeds (3.4-3.5 GHz) over the 200GE while utilizing the same Zen architecture and Vega 3 graphics. While officially locked, these chips can be overclocked to a stable 3.9 GHz using stock coolers, enhancing their...Lees meer

C
computerbase.de
29/01/2019

De ComputerBase-review beoordeelt de instapmodellen van AMD, de Athlon 200GE, 220GE en 240GE (3,2–3,5 GHz), die gebruikmaken van de Zen-architectuur en Radeon Vega 3-graphics voor budgetbewuste gebruikers en standaard kantoortaken. Hoewel ze beperkte prestaties bieden vergeleken met high-end chips, leveren ze voldoende kracht voor licht bureauwerk, webbrowsen en eSports-gaming op...Lees meer

C
chip.de
15/04/2019

De AMD Athlon 240GE is een uitstekende budgetprocessor van 60 euro met twee kernen, vier threads en een kloksnelheid van 3,5 GHz. Hij biedt een uitstekende prijs-prestatieverhouding voor kantoorwerk en dagelijks gebruik, waarbij hij vergelijkbare Intel Pentium-alternatieven vaak achter zich laat. Dankzij de geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics op 1.000 MHz levert hij prima...Lees meer

M
modding.fr
19/11/2019

De AMD Athlon 3000G is een op 14nm geproduceerde 'Zen+'-processor met 2 cores en 4 threads op 3,5 GHz, ontworpen voor budgetbewuste instapsystemen. De chip beschikt over geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics en een volledig ontgrendelde multiplier voor overklokken. Belangrijke voordelen zijn de hoge energie-efficiëntie (ca. 20W idle/60W onder belasting), de lage aanschafprijs en de...Lees meer

C
cowcotland.com
16/07/2019

Deze Cowcotland-review analyseert de bouw van een 400-euro gaming-pc met AMD Athlon 2x0GE-APU's, die uitblinken in prijs-kwaliteitverhouding en een koele werking. Hoewel de Athlon 200GE wordt gezien als de beste budgetkeuze, bieden de geïntegreerde Vega 3-graphics en het dual-core ontwerp beperkte prestaties voor moderne games en CPU-intensieve taken, waardoor een upgrade naar Ryzen...Lees meer

C
comptoir-hardware.com
11/04/2019

De AMD Athlon 220GE en 240GE zijn instapmodellen met twee cores en vier threads, voorzien van geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics en ontworpen als 35W TDP-oplossingen voor budgetvriendelijke AM4-systemen. Deze chips bieden lichte verbeteringen in kloksnelheid van 200–300 MHz ten opzichte van de 200GE, waarbij sommige BIOS-versies handmatig overklokken tot circa 3,8–3,9 GHz...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
05/03/2019

De AMD Athlon 240GE is een 35W, 14nm dual-core processor gericht op kantoortaken, voorzien van geïntegreerde Radeon Vega 3 graphics die 4K-video kunnen afspelen. De prestaties zijn vlot voor dagelijks gebruik en energiezuinig; de 3,5 GHz chip blijft koel en kan op bepaalde moederborden handmatig worden overgeklokt naar 3,9 GHz. Een minpunt van de 240GE is echter de...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/02/2026

De CPU-Z-validatie voor de Intel Core i9-14900K bevestigt de flagship-configuratie met 24 cores (waarvan 8 E-cores) van de Raptor Lake Refresh-architectuur, die kloksnelheden tot 6,0 GHz behaalt. Pluspunten zijn de marktleidende single-core prestaties voor gaming en de hoge multi-threaded output voor rendering. De processor kampt echter met nadelen zoals een excessief stroomverbruik...Lees meer

H
hardwarecooking.fr
05/03/2019

De AMD Athlon 240GE is volgens HardwareCooking een budgetvriendelijke 14nm 'Zen' dual-core processor met 4 threads en geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics, ontworpen voor kantoorwerk en lichte multimedia. Belangrijke voordelen zijn de 35W TDP voor een koele, efficiënte werking en het AM4-platform dat een eenvoudig upgradepad naar Ryzen biedt, terwijl de prestaties uitblinken bij...Lees meer

T
tomshw.it
01/03/2019

De AMD Athlon 240GE is een instap-APU met een TDP van 35W, voorzien van twee 'Zen'-cores, vier threads en Radeon Vega 3-graphics. Het biedt een stille, compacte oplossing die geschikt is voor standaard kantoortaken en gamen op 720p. De belangrijkste voordelen zijn de compatibiliteit met de AM4-socket voor toekomstige upgrades en de mogelijkheid om te overklokken, terwijl de...Lees meer

T
tomshw.it
12/12/2018

De AMD Athlon 200GE is een ultra-budget dual-core processor van 35W met de 'Zen'-architectuur en geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics, waarmee AMD de concurrentie aangaat met de instapmodellen van Intel. Hoewel de processor officieel vergrendeld is, maken bepaalde BIOS-updates overklokken mogelijk, wat de aantrekkingskracht voor budgetvriendelijke AM4-systemen vergroot. De processor...Lees meer

H
hwupgrade.it
17/05/2026

De AMD Athlon 240GE is een budgetprocessor met een TDP van 35W gebaseerd op de 'Zen'-architectuur. Met 2 cores, 4 threads en een kloksnelheid van 3,5 GHz is hij uitermate geschikt voor standaard kantoortaken en energiezuinige, compacte pc's. De geïntegreerde Radeon Vega 3 graphics leveren goede prestaties voor lichte eSports-games op lage resolutie, waarmee hij de strijd aangaat met...Lees meer

C
ct.nl
11/03/2020

De AMD Athlon 3000G is een instapmodel processor op 14nm 'Zen'-architectuur met twee kernen en vier threads. Met een snelheid van 3,5 GHz en geïntegreerde Radeon Vega 3-graphics is hij ideaal voor budgetvriendelijke kantoorsystemen en HTPC's. De TDP van 35W zorgt voor een efficiënte, stille werking en de chip is volledig ontgrendeld om te kunnen overklokken. Pluspunten zijn de...Lees meer

H
hardware.info
29/06/2026

De review van Hardware Info belicht de strijd in het middensegment van 2019 tussen de AMD Ryzen 5 3600 en de Intel Core i5-9400F, waarbij de voorkeur uitgaat naar de Ryzen 5 3600 vanwege zijn 6-core/12-thread ontwerp. De Ryzen 5 3600 biedt superieure multi-threaded prestaties voor productiviteit (tot 50% sneller) en een betere levensduur van het platform (AM4), hoewel hij duurder is...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Athlon 240GE met andere processoren

VS
VS

Vergelijk