AMD A8 7600 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€70
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3206
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.8 GHz

AMD A8 7600 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

3.9

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Slecht
3.9

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.1

Prestaties

18.0%

3.4

Cache en architectuur

10.0%

4.8

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

7.4

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(675)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 1.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    1.7

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.0

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 1.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.2

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.0

    L3-cache

  • amd-a8-7600
  • amd-a8-7600
  • amd-a8-7600
  • amd-a8-7600
amd-a8-7600
amd-a8-7600
amd-a8-7600
amd-a8-7600

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD A8-7600 is een quad-core 'Kaveri' APU voor de FM2+ socket, met een basiskloksnelheid van 3,1 GHz en een turbo tot 3,8 GHz op een 28nm procedé. Belangrijke kenmerken zijn de geïntegreerde Radeon R7 graphics (384 cores), ondersteuning voor DDR3-geheugen tot 2133 MHz en een instelbare TDP van 45W of 65W. De grootste voordelen zijn de sterke grafische prestaties voor een instapmodel, waardoor lichte gaming en multimedia mogelijk zijn zonder extra videokaart, en de energiezuinige configuratieopties. Nadelen zijn de matige single-core prestaties vergeleken met concurrenten zoals de Intel Core i3, de afhankelijkheid van snel dual-channel geheugen voor optimale graphics, en de beperkte geschiktheid voor moderne, veeleisende games.

Technische specificaties van processor AMD A8 7600

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.1

Prestaties

18.0%

3.4

Cache en architectuur

10.0%

4.8

Geheugen en PCIe

7.0%

7.8

Vermogen en thermiek

4.0%

7.4

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

3.9
AMD A8 7600 heeft een technische score van 3,88 punten, lager dan die van 85,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(675)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
AMD A8 7600 heeft een gebruikersscore van 9,44 punten, hoger dan die van 92,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
AMD A8 7600 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.4

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.1
AMD A8 7600 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,1 punten, lager dan die van 60,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD A8 7600 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

FM2+
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

A88X, A85X, A78, A75, A68H
AMD A8 7600 ondersteunt A88X, A85X, A78, A75, A68H-chipsets, wat beperktere compatibiliteit biedt dan 65,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,7% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD A8 7600 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD A8 7600 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD A8 7600 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD A8 7600 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,8 GHz
AMD A8 7600 haalt een boostklok van 3,8 GHz, die lager is dan die van 68,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,1 GHz
AMD A8 7600 heeft een basisklok van 4x3.1 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

28 nm
AMD A8 7600 gebruikt een productieproces van 28 nm, dat ouder is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 28 nm
AMD A8 7600 wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 28 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

0 MB
AMD A8 7600 heeft een L3-cache van 0 MB, die kleiner is dan die van 93,6% van de processoren en gelijk is aan die van 6,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

4 MB
AMD A8 7600 heeft een L2-cache van 4 MB, die groter is dan die van 55,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
AMD A8 7600 heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
AMD A8 7600 ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.133 MHz
AMD A8 7600 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.133 MHz, wat lager is dan bij 75,6% van de processoren en gelijk is aan 8,8% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-2133 MHz
AMD A8 7600 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-2.133 MHz, wat lager is dan bij 81,3% van de processoren en gelijk is aan 1,3% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

2.133 MHz
AMD A8 7600 ondersteunt XMP/EXPO-snelheden tot 2.133 MHz, wat hoger is dan bij 87,2% van de processoren en gelijk is aan 0,7% van de processoren.
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD A8 7600 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD A8 7600 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Radeon R7-grafische kaart
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon R7
AMD A8 7600 gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon R7, die minder geavanceerd is dan die in 82,6% van de processoren en gelijk is aan die in 1,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

6
AMD A8 7600 heeft 6 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 83,8% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

720 MHz
AMD A8 7600 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 720 MHz, die hoger is dan die van 89,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,4% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)
AMD A8 7600 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 61% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD A8 7600 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD A8 7600 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD A8 7600 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD A8 7600 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    AMD A8 7600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD A8 7600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 28,7 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD A8 7600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71,3 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD A8 7600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71,3 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.71,3 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD A8 7600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD A8 7600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD A8 7600 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    AMD A8 7600 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.1 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 10x meer populariteit
    AMD A8 7600 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    AMD A8 7600 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • 18% hogere gebruikersscore
    AMD A8 7600 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,44 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    AMD A8 7600 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,44 vs 8.000).9,44 vs 8
  • 2.06x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD A8 7600 heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (720 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
    Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=350 MHz

    AMD A8 7600 heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (720 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.720 MHz vs 350 MHz
  • 3.57x goedkoper
    AMD A8 7600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€70 vs €250).
    AMD A8 7600 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€70 vs €250).€70 vs €250
  • 2x meer L2-cache per kern
    AMD A8 7600 heeft een hogere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 60% meer L2-cache
    AMD A8 7600 heeft een hogere L2 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD A8 7600 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 2.06x hogere GPU-kloksnelheid
    AMD A8 7600 heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (720 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • 1 meer ondersteunde beeldschermen
    AMD A8 7600 heeft meer ondersteunde beeldschermen dan de gemiddelde processor (4 vs 3). De gemiddelde processor ondersteunt 3 beeldschermen.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD A8 7600 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 28,7 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD A8 7600 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (71,3 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • Oudere CPU-socket
    AMD A8 7600 gebruikt een oudere CPU-socket dan de gemiddelde processor (FM2+ vs FP2).
  • 6 ouder releasejaar
    AMD A8 7600 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2014 vs 2020).
    Juli 2.014
  • Geen cryptoversnelling
    AMD A8 7600 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD A8 7600 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 70,8% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (429 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 42,1% zwakkere single-core-prestaties
    AMD A8 7600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.438 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 78,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.047 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 69,6% minder PassMark-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 11,6% lagere boostklok
    AMD A8 7600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD A8 7600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD A8 7600 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD A8 7600 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 1 minder threads per kern
    AMD A8 7600 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    AMD A8 7600 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • 2.33x groter productieproces
    AMD A8 7600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD A8 7600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Kaveri vs Kaby Lake).
  • 37,6% grotere die-grootte
    AMD A8 7600 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (245 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 33,3% minder L1-cache
    AMD A8 7600 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • Minder geavanceerde foundry
    AMD A8 7600 gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 28 nm vs Intel 14 nm).
  • 51,3% minder transistors
    AMD A8 7600 heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (2,4 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    AMD A8 7600 ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 25,5% lagere geheugenbandbreedte
    AMD A8 7600 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (34,1 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 27,3% lagere geheugensnelheid
    AMD A8 7600 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.133 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    AMD A8 7600 gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon R7 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 75% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD A8 7600 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (6 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • 28,7 °C lagere TJ Max
    AMD A8 7600 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (71,3 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD A8 7600 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD A8 7600 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 70,8% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (429 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (429 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.429 vs 1.471
  • 42,1% zwakkere single-core-prestaties
    AMD A8 7600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.438 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD A8 7600 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.438 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.438 vs 2.483
  • 2.33x groter productieproces
    AMD A8 7600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD A8 7600 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.28 nm vs 12 nm
  • 78,2% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.047 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    AMD A8 7600 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.047 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.047 vs 4.793
  • 69,6% minder PassMark-score
    AMD A8 7600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD A8 7600 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.206 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.206 vs 10.532,5
  • 11,6% lagere boostklok
    AMD A8 7600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD A8 7600 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,8 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,8 GHz vs 4,3 GHz
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD A8 7600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Kaveri vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD A8 7600 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Kaveri vs Kaby Lake).Kaveri vs Kaby Lake
  • 2 minder CPU-cores
    AMD A8 7600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD A8 7600 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6

Grafische vergelijking tussen AMD A8 7600 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about AMD A8 7600?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor budgetsystemen
  • Goede geïntegreerde grafische prestaties (Radeon R7) voor lichte games zonder extra videokaart
  • Energie-efficiënt met een instelbaar TDP (45W of 65W)
  • Vlotte prestaties bij dagelijkse taken en multitasking dankzij de quad-core architectuur
  • Ideaal voor compacte systemen zoals HTPC's of kleine kantoor-pc's

What customers dislike about AMD A8 7600?

  • De rekenkracht van de CPU blijft aanzienlijk achter bij vergelijkbare Intel-modellen uit die tijd
  • De meegeleverde standaard koeler kan luidruchtig zijn onder zware belasting
  • Prestaties zijn sterk afhankelijk van de snelheid van het werkgeheugen (RAM)
  • Beperkt groeipad: niet geschikt voor zware moderne games of professionele videobewerking
  • Heeft een FM2+ moederbord nodig, wat de upgrade-mogelijkheden naar nieuwere generaties beperkt

Expertbeoordelingen

T
techspot.com
23/01/2014

The AMD A8-7600 Kaveri APU introduces a 28nm "Steamroller" CPU and GCN-based GPU, offering a configurable 45W/65W TDP that excels in small-form-factor builds. Performance-wise, the APU dominates in gaming, outperforming Intel's Core i5-4430 in titles like BioShock Infinite, while introducing HSA and hUMA technologies to allow shared memory. However, the chip's x86 CPU performance is...Lees meer

B
bit-tech.net
14/01/2014

The AMD A8-7600 review from bit-tech.net highlights the debut of the Kaveri architecture, which introduces Steamroller CPU cores and GCN-based graphics, featuring a configurable 45W/65W TDP for efficiency or performance. While the APU offers strong GPU-accelerated performance, often besting Intel rivals in gaming, it requires a new FM2+ motherboard and its raw x86 CPU performance...Lees meer

E
expertreviews.co.uk
14/01/2014

The AMD A8-7600 is a versatile, entry-level "Kaveri" APU featuring four CPU cores and six GPU cores on a 28nm die, operating at 3.3GHz (3.8GHz boost) on the FM2+ socket. It offers a configurable TDP (45W or 65W) and supports modern technologies like HSA and the Mantle API, making it an excellent, power-efficient choice for budget and home theatre PCs. Performance-wise, the A8-7600...Lees meer

H
hexus.net
17/01/2014

The AMD A8-7600 "Kaveri" APU, reviewed by HEXUS, introduces 28nm "Steamroller" CPU cores and GCN-based Radeon R7 graphics, featuring a user-configurable 45W/65W TDP for flexible power management. Pros include superior integrated graphics performance compared to rivals and high efficiency, while cons involve weaker single-threaded CPU performance against Intel rivals and the...Lees meer

D
digitalfoundry.net
08/02/2014

Digital Foundry's 2014 review highlights the AMD A8-7600 Kaveri APU as a capable entry-level gaming solution featuring configurable 45W/65W TDP settings and GCN architecture that excels in small-form-factor builds. While the chip provides significant efficiency, notable cons include its reliance on fast memory to avoid performance bottlenecks and the limited immediate impact of its...Lees meer

P
pcmag.com
21/01/2014

The AMD A8-7600 APU offers significant performance gains over its predecessor, featuring a 45W TDP and introducing Heterogeneous Systems Architecture (HSA) for improved CPU-GPU memory sharing. It delivers best-in-class integrated graphics for its power bracket, outperforming competitors in gaming and utilizing OpenCL for creative tasks. However, the chip's CPU-centric performance...Lees meer

P
pcwelt.de
17/01/2014

De AMD A8-7600 "Kaveri" APU, zoals beoordeeld door PC-Welt, draait om de Heterogeneous System Architecture (HSA) voor een efficiënt gedeeld geheugen tussen CPU en GPU, wat het een ideale keuze maakt voor compacte HTPC's. Een belangrijk pluspunt is de in de BIOS configureerbare TDP van 45W/65W, wat zorgt voor uitstekende energie-efficiëntie zonder de grafische prestaties aan te...Lees meer

C
computerbase.de
14/01/2014

De ComputerBase-review van de AMD Kaveri APU (A10-7850K, A8-7600) benadrukt een belangrijke architecturale verschuiving met Steamroller CPU-cores en de Graphics Core Next (GCN)-architectuur, wat het debuut markeert van de Heterogeneous System Architecture (HSA) voor een betere geheugendeel tussen CPU en GPU. Hoewel het platform beschikt over superieure geïntegreerde R7-graphics en...Lees meer

T
tweakpc.de
31/07/2014

De review van de AMD A10-7800 door TweakPC belicht deze op Kaveri gebaseerde 28nm APU als een efficiënt alternatief voor de 95W A10-7850K, voorzien van vier Steamroller CPU-cores en acht Radeon R7 GPU-cores. Een belangrijk voordeel is de configureerbare TDP (cTDP), waarmee gebruikers in de BIOS kunnen schakelen tussen 65W- en 45W-modi, wat de chip ideaal maakt voor stille, compacte...Lees meer

L
lesnumeriques.com
17/01/2014

De review van Les Numériques typeert de AMD A8-7600 als een veelzijdige „Kaveri” APU voor instapmodellen, met een configureerbare TDP van 45W/65W voor optimale efficiëntie in kleine behuizingen. Voor zijn tijd biedt hij uitstekende prestaties van de geïntegreerde Radeon R7-graphics, geschikt voor gaming op instapniveau, en ondersteunt hij HSA voor een betere integratie tussen CPU en...Lees meer

H
hwupgrade.it
24/03/2014

De AMD A8-7600 (Kaveri) is een veelzijdige 28nm APU met Steamroller CPU-kernen en GCN Radeon R7-graphics, die dankzij een configureerbare TDP van 45W/65W ideaal is voor SFF- of HTPC-systemen. Belangrijke voordelen zijn de superieure geïntegreerde grafische prestaties vergeleken met Intel-tegenhangers en geavanceerde functies zoals Heterogeneous System Architecture (HSA) en Mantle...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD A8 7600 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk