Intel Pentium Gold G6400 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€60
  • PassMark-benchmarkresultaat: 4092
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Pentium Gold G6400 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.5

Technische score

10.0%

9.4

Gebruikersscore

Goed
4.5

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.1

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

5.8

Geheugen en PCIe

7.0%

6.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.6

Platform

1.0%

6.6

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(456)
amazon
4.6
(153)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 3.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.0

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • intel-pentium-gold-g6400
  • intel-pentium-gold-g6400
  • intel-pentium-gold-g6400
  • intel-pentium-gold-g6400
  • intel-pentium-gold-g6400
intel-pentium-gold-g6400
intel-pentium-gold-g6400
intel-pentium-gold-g6400
intel-pentium-gold-g6400
intel-pentium-gold-g6400

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Pentium Gold G6400 is een budgetvriendelijke dual-core processor uit de Comet Lake-serie (10e generatie) met een vaste kloksnelheid van 4,0 GHz en ondersteuning voor 4 threads via Hyper-Threading. Belangrijke specificaties zijn onder meer een 4 MB Intel Smart Cache, een TDP van 58W en ondersteuning voor maximaal 128 GB DDR4-2666 geheugen op de LGA 1200-socket. De grootste voordelen zijn de uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor dagelijkse taken zoals internetten en tekstverwerking, de relatief hoge basiskloksnelheid en de efficiënte warmteafvoer. Belangrijke nadelen zijn de beperkte prestaties bij zware multitasking of moderne gaming door het ontbreken van Turbo Boost en het kleine aantal kernen, evenals de zwakke geïntegreerde Intel UHD Graphics 610.

Technische specificaties van processor Intel Pentium Gold G6400

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.1

Prestaties

18.0%

3.8

Cache en architectuur

10.0%

5.8

Geheugen en PCIe

7.0%

6.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.6

Platform

1.0%

6.6

Geïntegreerde graphics

4.5
Intel Pentium Gold G6400 heeft een technische score van 4,53 punten, lager dan die van 65,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.6
(456)
amazon
4.6
(153)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.4
Intel Pentium Gold G6400 heeft een gebruikersscore van 9,44 punten, hoger dan die van 92,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Pentium Gold G6400 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.5
Intel Pentium Gold G6400 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,5 punten, hoger dan die van 53,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Pentium Gold G6400 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1200
Intel Pentium Gold G6400 gebruikt de LGA1200 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 69,9% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, W480
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt Z590, H570, B560, H510, Z490, H470, B460, H410, Q470, W480-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 63,7% van de processoren en gelijk is aan die van 0,3% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Pentium Gold G6400 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Pentium Gold G6400 heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Pentium Gold G6400 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Pentium Gold G6400 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 4 GHz
Intel Pentium Gold G6400 heeft een basisklok van 2x4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Pentium Gold G6400 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
Intel Pentium Gold G6400 heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

0,5 MB
Intel Pentium Gold G6400 heeft een L2-cache van 0,5 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 15,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

128 KB
Intel Pentium Gold G6400 heeft een L1-cache van 128 KB, die kleiner is dan die van 83,1% van de processoren en gelijk is aan die van 14,9% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.666 MHz
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 55% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2666 MHz
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.666 MHz, wat lager is dan bij 55,3% van de processoren en gelijk is aan 7,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Pentium Gold G6400 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 610
Intel Pentium Gold G6400 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 610, die minder geavanceerd is dan die in 57,8% van de processoren en gelijk is aan die in 1,7% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

12
Intel Pentium Gold G6400 heeft 12 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 62,8% van de processoren en gelijk is aan 9,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Pentium Gold G6400 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), JPEG (HW decode/encode)
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode), JPEG (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 72,1% van de processoren en gelijk is aan 2,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

58 W
Intel Pentium Gold G6400 heeft een TDP van 58 W, wat hoger is dan die van 68,3% van de processoren en gelijk is aan die van 0,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

58 W
Intel Pentium Gold G6400 heeft een basisvermogen van 58 W, wat hoger is dan dat van 68,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,8% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

58 W
Intel Pentium Gold G6400 heeft een boostvermogen van 58 W, wat lager is dan dat van 53,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,2% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Pentium Gold G6400 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium Gold G6400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium Gold G6400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Pentium Gold G6400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Pentium Gold G6400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 10x meer populariteit
    Intel Pentium Gold G6400 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Pentium Gold G6400 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).LGA1200 vs FP2
  • 18% hogere gebruikersscore
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,44 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,44 vs 8.000).9,44 vs 8
  • 4.17x goedkoper
    Intel Pentium Gold G6400 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).
    Intel Pentium Gold G6400 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).€60 vs €250
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 12 hogere klokmultiplier
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (40 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (40 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.40 vs 28
  • Moderne CPU-socket
    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1200 vs FP2).
  • 12 hogere klokmultiplier
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (40 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Pentium Gold G6400 heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium Gold G6400 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Pentium Gold G6400 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 65,6% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.648 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 61,1% minder PassMark-score
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.092 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 14,3% minder Cinebench R20 single-core-punten
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (415 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 66,7% minder L1-cache
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (128 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 50% minder L3-cache
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 9,2% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (41,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 9,1% lagere geheugensnelheid
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.666 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (12 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 28,9% hoger basisvermogen
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (58 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 28,9% hogere TDP
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (58 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Intel Pentium Gold G6400 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Comet Lake vs Kaby Lake).Comet Lake vs Kaby Lake
  • 65,6% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.648 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (1.648 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.1.648 vs 4.793
  • 61,1% minder PassMark-score
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.092 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.092 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.4.092 vs 10.532,5
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.0,5 MB vs 2,5 MB
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium Gold G6400 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Pentium Gold G6400 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Pentium Gold G6400 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8

Grafische vergelijking tussen Intel Pentium Gold G6400 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Pentium Gold G6400?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor basisgebruik
  • Hoge kloksnelheid (4,0 GHz) zorgt voor snelle prestaties bij lichte taken
  • Ondersteunt Hyper-Threading, wat helpt bij multitasking
  • Energiezuinig met een laag stroomverbruik (58W TDP)
  • Zeer geschikt voor kantoorwerk, surfen op internet en mediaconsumptie
  • Stille werking en produceert weinig hitte

What customers dislike about Intel Pentium Gold G6400?

  • Beperkt tot slechts 2 fysieke kernen, wat verouderd aanvoelt voor modern gebruik
  • Geïntegreerde grafische chip (UHD 610) is erg zwak voor gaming
  • Niet geschikt voor zware taken zoals videobewerking of complexe berekeningen
  • Gebrek aan AVX-instructieset ondersteuning kan problemen geven bij sommige moderne software/games
  • LGA1200-moederborden kunnen relatief duur zijn in verhouding tot de prijs van deze budget-CPU

Expertbeoordelingen

O
openbenchmarking.org
Q3 2020

The Intel Pentium Gold G6400 is a two-core, four-thread "Comet Lake" processor operating at a fixed 4.0 GHz without Turbo Boost, utilizing the LGA 1200 socket and 14nm process. Based on OpenBenchmarking.org data, it ranks in the lower-third overall but provides solid, efficient performance for basic office productivity, ranking better in specific scenarios like PHPBench. Pros...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Q3 2020

The Intel Pentium Gold G6400 is a budget-oriented, 2-core/4-thread Comet Lake desktop processor operating at a fixed 4.0 GHz without Turbo Boost, designed for the LGA 1200 socket. It features integrated UHD Graphics 610, supports up to 128 GB of DDR4-2666 memory, and operates with a 58W TDP. IntelKey strengths of the G6400 include its low price point and efficient single-threaded...Lees meer

A
au.pcmag.com
11/03/2021

The Intel Pentium Gold G6400 is a 10th-generation "Comet Lake" budget processor designed for basic office tasks and web browsing, offering a 4.0GHz clock speed, two cores, and four threads via Hyper-Threading for under $70. While it provides a 300MHz speed improvement over its predecessor and supports faster DDR4-2666MHz memory, it necessitates a new LGA1200 motherboard, which...Lees meer

M
me.pcmag.com
10/03/2021

The Intel Pentium Gold G6400 is a budget-friendly, 10th Generation "Comet Lake" processor designed for basic productivity, offering two cores, four threads, and a 4.0GHz clock speed. It serves as a cost-effective, readily available option for daily tasks like web browsing and office applications. Key advantages include solid single-core performance for everyday computing and...Lees meer

U
uk.pcmag.com
10/03/2021

The Intel Pentium Gold G6400 is a budget-friendly, 10th Generation "Comet Lake" desktop processor designed for basic productivity and daily computing, offering two physical cores, Hyper-Threading, and a 4.0GHz base frequency. It serves as a cost-effective option for non-gaming home PCs, utilizing the LGA1200 socket which allows for future upgrades to higher-end 10th or 11th Gen Core...Lees meer

P
phoronix.com
30/07/2020

Phoronix evaluates the budget Intel Celeron G5900 and Pentium Gold G6400 (Comet Lake) on Linux, highlighting low price points ($42-$64) and improved hardware security mitigations as key pros. However, significant cons include the lack of AVX instructions and aging UHD Graphics 610, which cause performance bottlenecks in modern, instruction-heavy tasks. The review concludes that the...Lees meer

P
pcmag.com
10/03/2021

The Intel Pentium Gold G6400 is a budget-friendly, $70 (at launch) processor featuring two 4GHz Hyper-Threaded cores suitable for basic productivity and web browsing. It outperforms rivals like the AMD Athlon 200GE, offering solid single-core performance on the 10th-generation LGA1200 platform. While affordable, the chip suffers from weak integrated UHD Graphics 610 and requires a...Lees meer

P
phoronix.com
30/07/2020

The Phoronix review of the Intel Celeron G5900 and Pentium Gold G6400 (Comet Lake) indicates they are best suited for budget-friendly, basic computing, with the Pentium ($75) outperforming the Celeron ($42). A key advantage is improved hardware-level security mitigations, while the lack of AVX support and limited dual-core performance (even with Hyper-Threading on the Pentium)...Lees meer

T
tweakers.net
01/03/2021

De Tweakers Desktop Best Buy Guide van maart 2021 speelt in op een volatiele hardwaremarkt die getekend wordt door ernstige tekorten, en presenteert op maat gemaakte configuraties voor productiviteit en gaming. De gids bevat een 'Barebone Office PC' naast twee gamesystemen gericht op 1080p- en 1440p-resoluties, waarbij de prioriteit ligt op waarde door componenten zoals de MSI...Lees meer

H
hardware.info
20/05/2020

De Intel Core i9-10900K en i5-10600K, gebaseerd op een verfijnde 14nm 'Comet Lake'-architectuur, introduceren opties met 10 cores/20 threads en 6 cores/12 threads die nieuwe LGA1200-moederborden vereisen. Terwijl de i9-10900K topprestaties levert in gaming met snelheden tot 5,3 GHz, dient de i5-10600K als een krachtig alternatief met een sterke prijs-kwaliteitverhouding. Pluspunten...Lees meer

T
tweakers.net
01/09/2021

De Tweakers Desktop Best Buy Guide van september 2021 speelde in op de ernstige hardwaretekorten door zelfbouw-pc's te vergelijken met kant-en-klare systemen, waarbij de focus lag op beschikbaarheid in een onvoorspelbare markt.

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Pentium Gold G6400 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk