Intel Core i3 9300 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€60
  • PassMark-benchmarkresultaat: 7075
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.3 GHz

Intel Core i3 9300 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

5.4

Technische score

10.0%

7.4

Gebruikersscore

Goed
5.4

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

5.7

Geheugen en PCIe

7.0%

6.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.7

Platform

1.0%

6.4

Geïntegreerde graphics

Goed
7.4

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 3.9
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    4.2

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    5.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.1

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 5.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    2.1

    L3-cache

  • intel-core-i3-9300
  • intel-core-i3-9300
  • intel-core-i3-9300
intel-core-i3-9300
intel-core-i3-9300
intel-core-i3-9300

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i3-9300 is een 9e generatie 'Coffee Lake Refresh' desktop-processor met 4 kernen en 4 threads, een basiskloksnelheid van 3,70 GHz en een maximale turbofrequentie van 4,30 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 8 MB Smart Cache, een TDP van 62W en de geïntegreerde Intel UHD Graphics 630-chipset. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor dagelijkse computertaken, ondersteuning voor ECC-geheugen en de toevoeging van Turbo Boost ten opzichte van eerdere i3-generaties. Enkele nadelen zijn het ontbreken van Hyper-Threading, waardoor multitasking beperkt is vergeleken met nieuwere modellen, en de beperkte prestaties bij zware videobewerking of high-end gaming.

Technische specificaties van processor Intel Core i3 9300

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

5.7

Geheugen en PCIe

7.0%

6.5

Vermogen en thermiek

4.0%

7.7

Platform

1.0%

6.4

Geïntegreerde graphics

5.4
Intel Core i3 9300 heeft een technische score van 5,37 punten, hoger dan die van 52,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.2

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(2)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.4
Intel Core i3 9300 heeft een gebruikersscore van 7,37 punten, lager dan die van 91,5% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.2
Intel Core i3 9300 heeft een populariteitsscore van 1,2 punten, hoger dan die van 72,8% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.9
Intel Core i3 9300 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,9 punten, hoger dan die van 69,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i3 9300 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i3 9300 gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310
Intel Core i3 9300 ondersteunt Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 57,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i3 9300 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
Intel Core i3 9300 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Core i3 9300 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core i3 9300 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,3 GHz
Intel Core i3 9300 haalt een boostklok van 4,3 GHz, die hoger is dan die van 48,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,9% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,7 GHz
Intel Core i3 9300 heeft een basisklok van 4x3.7 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i3 9300 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i3 9300 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

8 MB
Intel Core i3 9300 heeft een L3-cache van 8 MB, die groter is dan die van 39,7% van de processoren en gelijk is aan die van 11,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1 MB
Intel Core i3 9300 heeft een L2-cache van 1 MB, die kleiner is dan die van 67,1% van de processoren en gelijk is aan die van 17,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

256 KB
Intel Core i3 9300 heeft een L1-cache van 256 KB, die kleiner is dan die van 59,4% van de processoren en gelijk is aan die van 18,5% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i3 9300 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
Intel Core i3 9300 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
Intel Core i3 9300 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i3 9300 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i3 9300 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Core i3 9300 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i3 9300 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i3 9300 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

VC-1 (HW decode)
Intel Core i3 9300 ondersteunt VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 82,1% van de processoren en gelijk is aan 3,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

62 W
Intel Core i3 9300 heeft een TDP van 62 W, wat hoger is dan die van 69,8% van de processoren en gelijk is aan die van 0,2% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

62 W
Intel Core i3 9300 heeft een basisvermogen van 62 W, wat hoger is dan dat van 70,1% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,2% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

28 seconden
Intel Core i3 9300 heeft een turboduur van 28 seconden, die langer is dan die van 3,8% van de processoren en gelijk is aan die van 85% van de processoren.
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i3 9300 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i3 9300 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 9300 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 9300 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 9300 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 9300 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i3 9300 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 9300 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i3 9300 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².126 mm² vs 178 mm²
  • 21,9% meer populariteit
    Intel Core i3 9300 is populairder dan de gemiddelde processor (1,22 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i3 9300 is populairder dan de gemiddelde processor (1,22 vs 1.000).1,22 vs 1
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 9300 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i3 9300 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • 4.17x goedkoper
    Intel Core i3 9300 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).
    Intel Core i3 9300 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).€60 vs €250
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i3 9300 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 9300 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Geavanceerdere microarchitectuur
    Intel Core i3 9300 gebruikt een geavanceerdere microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Coffee Lake Refresh vs Kaby Lake).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 9300 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Core i3 9300 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 9300 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 9300 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i3 9300 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i3 9300 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 32,8% minder PassMark-score
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (7.075 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core i3 9300 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 33,3% minder L1-cache
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (256 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 18,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (37,5 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 9300 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 37,8% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (62 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 37,8% hogere TDP
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (62 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 2 minder CPU-cores
    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i3 9300 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core i3 9300 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 9300 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i3 9300 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i3 9300 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • 60% minder L2-cache
    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i3 9300 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.1 MB vs 2,5 MB
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 9300 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    Intel Core i3 9300 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 9300 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 9300 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA

Grafische vergelijking tussen Intel Core i3 9300 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i3 9300?

  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor instapsystemen en kantoorgebruik
  • Goede single-core prestaties dankzij de hoge turboklok van 4,3 GHz
  • Inclusief geïntegreerde Intel UHD Graphics 630, wat een aparte videokaart overbodig maakt voor basisgebruik
  • Ondersteunt ECC-geheugen, wat zeldzaam is voor een i3 en nuttig voor kleine thuisservers
  • Lager stroomverbruik en blijft relatief koel tijdens gebruik

What customers dislike about Intel Core i3 9300?

  • Beperkt tot 4 cores en 4 threads; het gebrek aan Hyper-Threading hindert zware multitasking
  • Niet geschikt voor moderne AAA-games of zware videobewerking
  • De meegeleverde standaard koeler wordt door gebruikers vaak als matig of lawaaierig ervaren
  • Verouderd platform (LGA 1151) met beperkte upgrade-mogelijkheden naar nieuwere generaties
  • Slechts officiële ondersteuning voor DDR4-geheugen tot 2400 MHz

Expertbeoordelingen

V
valid.x86.fr
Unknown Date

The AMD Ryzen 9 7950X3D, a 16-core, 32-thread processor on the 5nm Raphael architecture, achieves a multi-threaded score of approximately 7,100-7,200 points in this 8-thread CPU-Z benchmark, demonstrating high-end performance. Its key strengths include a massive 96MB of L3 cache via 3D V-Cache technology for superior gaming, exceptional 120W TDP efficiency, and support for the...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

The CPU-Z benchmark for the Intel Core i3-9300 (r95ezi) provides a technical, single-threaded performance snapshot using the x64 2017.1 engine, acting as a reference for Coffee Lake architecture. Pros include solid single-core efficiency for basic desktop tasks and high compatibility with x86 software, according to validator data. However, the quad-core, non-hyper-threaded design...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Unknown Date

The Intel Core i3-9300 is a 9th-generation, 4-core/4-thread Coffee Lake desktop processor operating at 3.70 GHz (up to 4.30 GHz), designed for budget systems and notable for supporting ECC memory, according to CPUBenchmark.net and Versus.com. Pros include strong single-thread performance (~2,530 PassMark rating), an efficient 62W TDP suitable for small form factors, and integrated...Lees meer

B
browser.geekbench.com
Unknown Date

The Intel Core i3-9300 is a 9th-generation "Coffee Lake" desktop processor (released early 2019) featuring 4 cores and 4 threads with a 3.7 GHz base clock and 8MB L3 cache. It serves as a high-end entry-level option, boasting a 62W TDP suitable for standard desktops and light server applications, including support for ECC memory. Performance-wise, the chip delivers competitive...Lees meer

S
servethehome.com
19/05/2020

The ServeTheHome review highlights the Intel Core i3-9300 (4 cores/4 threads, 3.7GHz base/4.3GHz turbo) as a capable, low-cost option for workstations and servers, notably supporting ECC memory for stability. It performs well as a bridge between lower-end chips and higher-end workstations, offering integrated UHD 630 graphics and an 8MB cache. The chip boasts excellent power...Lees meer

S
servethehome.com
19/05/2020

The Intel Core i3-9300 is a capable 4-core/4-thread processor that serves as an efficient entry-level server option, offering better value than the Xeon E-2224 due to its integrated GPU and 3.7 GHz base clock. Key advantages include 8MB of L3 cache, ECC memory support, and low power consumption (31W idle). However, the $50 premium over the i3-9100F for a minor clock boost, combined...Lees meer

S
servethehome.com
19/05/2020

The Intel Core i3-9300 review on ServeTheHome highlights the processor as a strong, low-power option for entry-level servers, capable of handling tasks like Linux kernel compiles and c-ray, often approaching the performance of lower-end Xeon E-2200 series,,. Key advantages include 3.7GHz base/4.3GHz turbo clocks, integrated Intel UHD 630 graphics, and superior power efficiency, with...Lees meer

V
valid.x86.fr
29/03/2026

De Intel Core i3-9300, een quad-core Coffee Lake-processor, levert volgens CPU-Z-benchmarks efficiënte single-thread prestaties. Deze instapchip vertoont sterke prestaties voor dagelijks gebruik, wat wordt bevestigd door wereldwijde data. Een belangrijk pluspunt is de solide single-core prestatie, die zorgt voor een vlotte gebruikerservaring bij basistaken en webbrowsen. Daarnaast...Lees meer

E
estunt.nl
29/03/2026

De HP EliteDesk 800 G5 Mini met Intel Core i3-9100 is een compacte zakelijke desktop die perfect is voor krappe werkruimtes, dankzij de afmetingen van slechts 17,7 cm bij 17,5 cm. Het systeem levert betrouwbare prestaties voor standaard kantoortaken, internetten en videobellen. Belangrijke pluspunten zijn de uitgebreide aansluitmogelijkheden, waaronder USB Type-C en dubbele...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i3 9300 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk