Intel Pentium G3220 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€20
  • PassMark-benchmarkresultaat: 1890
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Pentium G3220 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

3.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

3.2

Technische score

10.0%

9.2

Gebruikersscore

Slecht
3.2

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

2.1

Prestaties

18.0%

4.0

Cache en architectuur

10.0%

3.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.1

Vermogen en thermiek

4.0%

6.6

Platform

1.0%

6.7

Geïntegreerde graphics

Slecht
9.2

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(327)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Uitstekend
  • 1.3
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.3

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.4

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.0

    CPU-threads

    15.0%

    1.4

    L3-cache

  • intel-pentium-g3220
  • intel-pentium-g3220
intel-pentium-g3220
intel-pentium-g3220

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Pentium G3220 is een budgetvriendelijke dual-core processor uit de Haswell-architectuur (22nm), ontworpen voor het LGA1150-platform met een vaste kloksnelheid van 3,0 GHz en 3 MB Intel Smart Cache. Belangrijke kenmerken zijn een TDP van 53W, ondersteuning voor DDR3-1333 geheugen tot 32 GB en geïntegreerde Intel HD Graphics. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor alledaagse taken, verrassend sterke prestaties in single-threaded applicaties en een relatief laag stroomverbruik. Nadelen zijn het gebrek aan Hyper-Threading en Turbo Boost-technologie, wat de prestaties bij zware multitasking en moderne multithreaded workloads beperkt, evenals de beperkte overklokmogelijkheden door de vergrendelde multiplier.

Technische specificaties van processor Intel Pentium G3220

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

2.1

Prestaties

18.0%

4.0

Cache en architectuur

10.0%

3.9

Geheugen en PCIe

7.0%

7.1

Vermogen en thermiek

4.0%

6.6

Platform

1.0%

6.7

Geïntegreerde graphics

3.2
Intel Pentium G3220 heeft een technische score van 3,18 punten, lager dan die van 98,4% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.8

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

10

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.4
(327)
amazon
5.0
(3)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

9.2
Intel Pentium G3220 heeft een gebruikersscore van 9,17 punten, hoger dan die van 88,9% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
10
Intel Pentium G3220 heeft een populariteitsscore van 10 punten, hoger dan die van 88,6% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

3.8

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

5.6
Intel Pentium G3220 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 5,6 punten, lager dan die van 82,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Pentium G3220 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1150
Intel Pentium G3220 gebruikt de LGA1150 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 56,1% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

H97, Z97, H87, Q87, B85, Q85, Z87, H81
Intel Pentium G3220 ondersteunt H97, Z97, H87, Q87, B85, Q85, Z87, H81-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 52,2% van de processoren en gelijk is aan die van 2,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Pentium G3220 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Pentium G3220 heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

2
Intel Pentium G3220 biedt 2 CPU-threads, wat minder is dan bij 93,9% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Pentium G3220 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 3,0 GHz
Intel Pentium G3220 heeft een basisklok van 2x3.0 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Pentium G3220 gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Pentium G3220 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

3 MB
Intel Pentium G3220 heeft een L3-cache van 3 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 5,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

0,5 MB
Intel Pentium G3220 heeft een L2-cache van 0,5 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 15,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

128 KB
Intel Pentium G3220 heeft een L1-cache van 128 KB, die kleiner is dan die van 83,1% van de processoren en gelijk is aan die van 14,9% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Pentium G3220 ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.333 MHz
Intel Pentium G3220 ondersteunt geheugensnelheden tot 1.333 MHz, wat lager is dan bij 98,7% van de processoren en gelijk is aan 1,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1333 MHz
Intel Pentium G3220 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.333 MHz, wat lager is dan bij 98,7% van de processoren en gelijk is aan 1,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Pentium G3220 ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Pentium G3220 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

?
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

10
Intel Pentium G3220 heeft 10 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 72,8% van de processoren en gelijk is aan 1,1% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Pentium G3220 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)
Intel Pentium G3220 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), MPEG-2 (HW decode/encode), VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 53% van de processoren en gelijk is aan 4,9% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

53 W
Intel Pentium G3220 heeft een TDP van 53 W, wat hoger is dan die van 62,4% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

53 W
Intel Pentium G3220 heeft een basisvermogen van 53 W, wat hoger is dan dat van 62,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

53 W
Intel Pentium G3220 heeft een boostvermogen van 53 W, wat lager is dan dat van 66,2% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Pentium G3220 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Pentium G3220 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium G3220 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3220 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 34 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (66 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (66 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.66 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium G3220 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3220 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 10x meer populariteit
    Intel Pentium G3220 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Pentium G3220 is populairder dan de gemiddelde processor (10,00 vs 1.000).10 vs 1
  • 12.5x goedkoper
    Intel Pentium G3220 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€20 vs €250).
    Intel Pentium G3220 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€20 vs €250).€20 vs €250
  • 14,6% hogere gebruikersscore
    Intel Pentium G3220 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,17 vs 8.000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.
    Intel Pentium G3220 heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde processor (9,17 vs 8.000).9,17 vs 8
  • 17,2% lager boostvermogen
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (53 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (53 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.53 W vs 64 W
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Pentium G3220 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Pentium G3220 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 34 °C lagere CPU-temperatuur
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (66 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 17,2% lager boostvermogen
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (53 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium G3220 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 7 ouder releasejaar
    Intel Pentium G3220 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2013 vs 2020).
    September 2.013
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Pentium G3220 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 64,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 78,3% zwakkere multi-core-prestaties
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (603 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium G3220 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 32,1% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.685 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 89% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 82,1% minder PassMark-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.890 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Pentium G3220 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Pentium G3220 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Pentium G3220 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Pentium G3220 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Pentium G3220 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 80% minder L2-cache
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 62,5% minder L3-cache
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (3 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 66,7% minder L1-cache
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (128 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Pentium G3220 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Haswell vs Kaby Lake).
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Pentium G3220 gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • 53,5% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (21,3 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Pentium G3220 ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 54,6% lagere geheugensnelheid
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.333 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Pentium G3220 heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 58,3% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Pentium G3220 heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (10 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Pentium G3220 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 17,8% hoger basisvermogen
    Intel Pentium G3220 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (53 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 64,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.527 vs 1.471
  • 78,3% zwakkere multi-core-prestaties
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (603 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (603 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.603 vs 2.783
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Pentium G3220 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Pentium G3220 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 32,1% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.685 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.685 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.685 vs 2.483
  • 89% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (527 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.527 vs 4.793
  • 82,1% minder PassMark-score
    Intel Pentium G3220 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.890 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Pentium G3220 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.890 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.1.890 vs 10.532,5
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Pentium G3220 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Pentium G3220 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Pentium G3220 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Pentium G3220 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA

Grafische vergelijking tussen Intel Pentium G3220 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Pentium G3220?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budgetsystemen
  • Zeer geschikt voor kantoortaken, tekstverwerking en surfen op het web
  • Efficiënt voor Home Cinema PC's (HTPC) en het afspelen van Full HD video's
  • Lage warmteproductie en energiezuinig in vergelijking met krachtigere modellen
  • Verrassend goede prestaties in taken die slechts één rekenkern gebruiken

What customers dislike about Intel Pentium G3220?

  • Beperkt tot slechts twee rekenkernen zonder Hyper-Threading
  • Niet geschikt voor moderne, veeleisende games (AAA-titels)
  • De geïntegreerde grafische chip (iGPU) is te zwak voor serieus gamen
  • Kan een bottleneck vormen bij krachtige videokaarten
  • Moeite met zware multitasking en intensieve videobewerking
  • Verouderde architectuur die niet voldoet aan de eisen van moderne besturingssystemen zoals Windows 11

Expertbeoordelingen

L
linustechtips.com
27/06/2014

a little longer The Intel Pentium G3220 review from the Linus Tech Tips forum identifies this budget Haswell dual-core as a capable, high-value processor for basic tasks, despite lacking Hyper-Threading and Turbo Boost. While the integrated graphics perform poorly, the chip pairs well with discrete GPUs for light gaming. Overclocking, though limited by a locked multiplier, yielded a...Lees meer

P
phoronix.com
22/12/2013

The Phoronix review of the Haswell-based Intel Pentium G3220 highlights a $70, 3.0GHz dual-core processor that offers strong Linux compatibility and improved integrated graphics over previous generations. Pros include its 54W TDP efficiency and high value for budget-conscious users, particularly in HTPCs or basic office workstations. However, as a dual-core chip without...Lees meer

H
hexus.net
17/04/2014

The HEXUS.net review highlights the £40 Intel Pentium G3220 as a compelling, budget-friendly entry into the Haswell architecture, offering solid 3.0GHz dual-core performance for general computing. While praised for its, exceptional value and capability to handle 1080p gaming when paired with a discrete GPU, the chip is constrained by a weak integrated GPU (IGP) lacking 3D support...Lees meer

L
legitreviews.com
11/03/2014

The Intel Pentium G3220, reviewed on Legit Reviews, is a budget-focused 22nm Haswell processor ($<70) offering solid performance for basic tasks and exceptional value. While lacking Hyper-Threading and Turbo Boost, its 3.0GHz, dual-core architecture excels in single-threaded scenarios. While integrated graphics are weak, the CPU does not bottleneck mid-range discrete cards, matching...Lees meer

L
legitreviews.com
11/03/2014

The Intel Pentium G3220 is a 22nm Haswell-based dual-core processor launched at approximately $67, offering 3.0GHz performance for budget-friendly LGA 1150 builds. It provides exceptional value for HTPCs, boasting low power consumption (53W TDP) and high memory bandwidth, while remaining competitive in GPU-bound scenarios. However, the processor lacks Hyper-Threading and AES-NI,...Lees meer

L
legitreviews.com
11/03/2014

The Intel Pentium G3220, a 3.0GHz Haswell-based dual-core processor, is presented as a high-value option for budget-conscious LGA 1150 builders. It is designed to offer a great experience for basic computing and, paired with a dedicated GPU, delivers surprisingly capable gaming performance—such as nearly matching high-end chips in Hitman: Absolution. However, as a "no-frills"...Lees meer

L
legitreviews.com
11/03/2014

The Intel Pentium G3220 (22nm Haswell) is a budget-focused, 3.0GHz dual-core processor that offers excellent value for basic computing and low-cost gaming, retailing for roughly $70. While providing strong single-core performance, it lacks Hyper-Threading and Turbo Boost, significantly limiting its capability in heavy, multi-threaded workloads. Despite weak integrated graphics, the...Lees meer

P
phoronix.com
22/12/2013

The Phoronix review of the Intel Pentium G3220 highlights this 3.0GHz "Haswell" dual-core processor as a high-value, entry-level option for Linux users, providing solid single-threaded performance and improved Intel HD Graphics over previous generations. Pros include its low cost and snappy performance for basic desktop tasks and light multimedia, acting as a capable, low-power chip...Lees meer

M
m.hexus.net
17/04/2014

The HEXUS review highlights the Intel Pentium G3220 as a high-value, entry-level 22nm Haswell processor providing strong single-core performance for budget builds. Priced around £42, this 3GHz dual-core chip excels in everyday tasks and offers a cost-effective platform when paired with affordable LGA1150 motherboards. While suitable for basic multimedia, the processor lacks...Lees meer

L
legitreviews.com
11/03/2014

The Intel Pentium G3220 is a 22nm Haswell-based, 3.0GHz dual-core processor designed for the LGA 1150 socket, offering strong single-threaded performance and competitive memory bandwidth for budget builds. Despite lacking Hyper-Threading and Turbo Boost, the processor demonstrated surprising capabilities in gaming, performing closely to higher-tier chips at 1080p when paired with a...Lees meer

B
browser.geekbench.com
01/09/2013

The Intel Pentium G3220 is a 22nm Haswell-based, 3.0 GHz dual-core processor designed for budget-conscious computing and LGA 1150 motherboards. It provides capable performance for basic tasks and offers high single-core efficiency alongside a low 53W TDP for a quiet system. However, the processor lacks Hyper-Threading and Turbo Boost, which significantly bottlenecks performance in...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Q3 2013

The Intel Pentium G3220 is a 22nm Haswell-based dual-core processor launched in 2013, designed for the LGA 1150 socket as an affordable option for basic computing. Key advantages include solid single-threaded performance for daily tasks and high energy efficiency. However, the chip is limited by a lack of Hyper-Threading and Turbo Boost, making it unsuitable for heavy multitasking...Lees meer

O
openbenchmarking.org
Q4 2013

The Intel Pentium G3220 is a budget-focused 22nm "Haswell" desktop processor launched in Q3 2013, featuring a dual-core, 3.0 GHz configuration aimed at entry-level, office, and light multimedia tasks. Key pros include strong single-threaded performance and value for money at its price point, alongside improved integrated graphics capable of handling basic computing needs....Lees meer

H
hexus.net
17/04/2014

The HEXUS.net review highlights the Intel Pentium G3220 (22nm Haswell) as a capable, budget-friendly 3GHz dual-core processor, offering strong single-threaded performance and excellent value for around £40. While ideal for budget 1080p gaming when paired with a discrete GPU (e.g., GTX 750 Ti), the chip lacks Hyper-Threading and Turbo Boost, limiting its multi-threaded efficiency....Lees meer

B
bm.hardlimit.com
17/05/2026

High-end Intel Core-processors, zoals de i9-14900K/KS, worden geprezen om hun toonaangevende single-core prestaties met kloksnelheden tot boven de 6 GHz, wat zorgt voor uitzonderlijke gaming-prestaties en een responsieve desktopervaring. Hun hybride architectuur met een hoog aantal kernen garandeert sterke prestaties bij productieve taken zoals 3D-rendering en videobewerking. Deze...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Pentium G3220 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk