AMD Athlon X4 970 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€20
  • PassMark-benchmarkresultaat: 3677
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.0 GHz

AMD Athlon X4 970 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.4

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.4

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Slecht
4.4

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.2

Prestaties

18.0%

3.0

Cache en architectuur

10.0%

4.5

Geheugen en PCIe

7.0%

7.5

Vermogen en thermiek

4.0%

8.3

Platform

1.0%

3.4

Geïntegreerde graphics

Slecht
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 4.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.3

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.0

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.7

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.0

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Athlon X4 970 is een instapmodel desktop-processor uit de Bristol Ridge-architectuur, gelanceerd in 2017 voor het AM4-socket. Deze quad-core CPU beschikt over 4 threads, een basiskloksnelheid van 3,8 GHz met een turbo tot 4 GHz, 2 MB L2-cache en een TDP van 65W. Belangrijke voordelen zijn de ondersteuning voor modern DDR4-geheugen (tot 2400 MT/s), PCI-Express Gen 3 compatibiliteit en een goede prijs-prestatieverhouding voor eenvoudige kantoortaken of lichte gaming in budgetsystemen. Belangrijke nadelen zijn het ontbreken van een geïntegreerde grafische chip (GPU vereist), de verouderde 28nm-productiemethode en de beperkte prestaties in vergelijking met de krachtigere Ryzen-serie op hetzelfde platform.

Technische specificaties van processor AMD Athlon X4 970

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

4.4
AMD Athlon X4970 heeft een technische score van 4,38 punten, lager dan die van 68,9% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
AMD Athlon X4970 heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.4

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.1
AMD Athlon X4970 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,1 punten, lager dan die van 60,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Athlon X4970 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Athlon X4970 gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

B550, B450, X370, B350, A320
AMD Athlon X4970 ondersteunt B550, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 66,8% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Athlon X4970 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Athlon X4970 heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD Athlon X4970 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD Athlon X4970 biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,0 GHz
AMD Athlon X4970 haalt een boostklok van 4,0 GHz, die lager is dan die van 59,8% van de processoren en gelijk is aan die van 5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,8 GHz
AMD Athlon X4970 heeft een basisklok van 4x3.8 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

28 nm
AMD Athlon X4970 gebruikt een productieproces van 28 nm, dat ouder is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 28 nm
AMD Athlon X4970 wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 28 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 94,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

0 MB
AMD Athlon X4970 heeft een L3-cache van 0 MB, die kleiner is dan die van 93,6% van de processoren en gelijk is aan die van 6,4% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD Athlon X4970 heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

320 KB
AMD Athlon X4970 heeft een L1-cache van 320 KB, die kleiner is dan die van 55,2% van de processoren en gelijk is aan die van 4,1% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Athlon X4970 ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
AMD Athlon X4970 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
AMD Athlon X4970 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
AMD Athlon X4970 ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

nee
AMD Athlon X4970 heeft geen geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

N/A
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

N/A
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

N/A
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Athlon X4970 heeft een TDP van 65 W, wat hoger is dan die van 70% van de processoren en gelijk is aan die van 16,1% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

65 W
AMD Athlon X4970 heeft een basisvermogen van 65 W, wat hoger is dan dat van 70,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 16,4% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

N/A
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
AMD Athlon X4970 ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Athlon X4 970 vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon X4970 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon X4970 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon X4970 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Athlon X4970 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Athlon X4970 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.90 °C vs 100 °C
  • Moderne CPU-socket
    AMD Athlon X4970 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Athlon X4970 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 12.5x goedkoper
    AMD Athlon X4970 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€20 vs €250).
    AMD Athlon X4970 is goedkoper dan de gemiddelde processor (€20 vs €250).€20 vs €250
  • 10 hogere klokmultiplier
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
    Wat Is het?: De verhouding die wordt gebruikt om de CPU-frequentie af te leiden van de basisklok.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het overklokgedrag afstemt of vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >33

    AMD Athlon X4970 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.38 vs 28
  • Moderne CPU-socket
    AMD Athlon X4970 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • 10 hogere klokmultiplier
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (38 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Athlon X4970 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    AMD Athlon X4970 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 10 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 3 ouder releasejaar
    AMD Athlon X4970 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    Juli 2.017
  • Geen cryptoversnelling
    AMD Athlon X4970 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Athlon X4970 ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 31,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.697 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 65,1% minder PassMark-score
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.677 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Athlon X4970 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 7% lagere boostklok
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 1 minder threads per kern
    AMD Athlon X4970 heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 4,5% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (462 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 2.33x groter productieproces
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon X4970 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).
  • 40,4% grotere die-grootte
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (250 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Minder geavanceerde foundry
    AMD Athlon X4970 gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 28 nm vs Intel 14 nm).
  • 20% minder L2-cache
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 37,4% minder transistors
    AMD Athlon X4970 heeft minder transistoren dan de gemiddelde processor (3,1 miljard vs 4,95 miljard). De gemiddelde processor heeft 4,95 miljard transistoren.
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD Athlon X4970 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • 50% minder geheugencapaciteit
    AMD Athlon X4970 heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 16,2% lagere geheugenbandbreedte
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (38,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Geen geïntegreerde graphics
    AMD Athlon X4970 heeft geen geïntegreerde graphics, de gemiddelde processor wel.
  • 44,4% hoger basisvermogen
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 10 °C lagere TJ Max
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (90 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 44,4% hogere TDP
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde processor (65 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een TDP van 45 W.
  • 31,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.697 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Athlon X4970 heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.697 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.697 vs 2.483
  • 2.33x groter productieproces
    AMD Athlon X4970 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    AMD Athlon X4970 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (28 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.28 nm vs 12 nm
  • 65,1% minder PassMark-score
    AMD Athlon X4970 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.677 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    AMD Athlon X4970 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (3.677 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.3.677 vs 10.532,5
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Athlon X4970 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Athlon X4970 gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Bristol Ridge vs Kaby Lake).Bristol Ridge vs Kaby Lake
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Athlon X4970 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    AMD Athlon X4970 ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD Athlon X4970 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
    Wat Is het?: Het aantal PCIe-lanes dat rechtstreeks door de processor wordt geleverd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle GPU's, SSD's of uitbreidingskaarten aansluit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=20

    AMD Athlon X4970 heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.8 vs 16
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    AMD Athlon X4970 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8

Grafische vergelijking tussen AMD Athlon X4 970 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Athlon X4 970?

  • Maakt gebruik van het AM4-platform, wat een goed groeipad biedt voor toekomstige upgrades naar Ryzen-processoren
  • Beschikt over een ontgrendelde multiplier, waardoor overklokken mogelijk is voor extra prestaties
  • Biedt stabiele kloksnelheden onder volledige belasting vergeleken met de basisfrequentie
  • Relatief lage aanschafprijs, wat het een optie maakt voor zeer goedkope budgetsystemen of kantoormachines
  • Geen merkbare grote framedrops in bepaalde oudere games bij gebruik van een losse videokaart

What customers dislike about AMD Athlon X4 970?

  • Verouderde architectuur (Excavator) die aanzienlijk trager is dan modernere Zen-gebaseerde alternatieven zoals de Ryzen 3 1200
  • Geen geïntegreerde grafische chip (iGPU), waardoor de aanschaf van een aparte videokaart noodzakelijk is
  • Beperkte prestaties in moderne AAA-games met kans op stotteringen en lage framerates
  • Ondersteunt maximaal DDR4-2400 MHz geheugen, wat trager is dan wat modernere AM4-moederborden aankunnen
  • De meegeleverde koeler kan luidruchtig worden, vooral tijdens het overklokken

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
N/A

PassMark data shows the Intel Core i3-6100 outperforming the AMD Athlon X4 970 in both single-thread (roughly 21% faster) and multi-threaded tasks, despite being an older architecture. The i3-6100 is the more efficient choice, featuring superior single-core performance, integrated graphics, and a lower 51W TDP, though it relies on a dual-core, four-thread design. Conversely, the...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

The CPU-Z benchmark for the Intel Core i7-10700K (3.80GHz) yields a single-thread score of 576.0 and a multi-thread score of 5708.2, using the x64-2017.1 version on a 16GB DDR4 system. Pros include strong, stable performance for gaming and general productivity, with 8 cores and 16 threads providing capable multi-tasking, as confirmed by CPUID CPU-Z 1.79: new benchmark, new scores. |...Lees meer

V
valid.x86.fr
01/03/2026

De Intel Core Ultra 9 285K vertoont indrukwekkende multi-threaded prestaties in CPU-Z met een score van 18.964 punten, wat neerkomt op een verbetering van ongeveer 12% ten opzichte van de Core i9-14900K, ondanks het ontbreken van Hyper-Threading. De processor kampt echter met thermische uitdagingen, waarbij temperaturen tot 101°C leiden tot thermal throttling, terwijl de...Lees meer

V
valid.x86.fr
16/05/2026

De Intel Core i9-14900KS behaalt een toonaangevende Single-Thread score van 982 in de CPU-Z benchmark, dankzij een recordbrekende boostklok van 6,2 GHz voor superieure single-core prestaties. Daarnaast levert de processor een sterke Multi-Thread score van 16.363, waarbij de architectuur met 24 cores uitblinkt in zware multitasking en rendering-taken. Om deze piekprestaties te...Lees meer

N
nexthardware.com
17/10/2010

Deze review van NextHardware analyseert de AMD Ryzen 5 (1600X, 1600, 1500X, 1400) en Ryzen 3 (1300X, 1200) CPU's en benadrukt hun impact op de mainstream markt door de multi-core Zen-architectuur naar het midden- en instapsegment te brengen. Pluspunten zijn de uitzonderlijke multi-threaded prestaties, concurrerende prijzen en efficiënte Wraith-koelers, samen met het veelzijdige...Lees meer

T
tweakers.net
11/05/2010

De AMD Athlon II X4-serie (Propus-architectuur) biedt een betaalbare instap in quad-core computing door het weglaten van de L3-cache, waardoor modellen zoals de X4 620 voor minder dan $100 konden debuteren. Hoewel de serie brede AM3-socketcompatibiliteit en functies zoals 64-bits computing biedt, ontbreken vaak de ontgrendelde multipliers. Het is een sterke, budgetvriendelijke optie...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Athlon X4 970 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk