Intel Core i5 8400T Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€60
  • PassMark-benchmarkresultaat: 7417
  • Aantal fysieke cores: 6
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.3 GHz

Intel Core i5 8400T recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.8

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.5

Technische score

10.0%

7.6

Gebruikersscore

Slecht
4.5

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.7

Prestaties

18.0%

4.9

Cache en architectuur

10.0%

5.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.1

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.6

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.7

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(11)
amazon
5.0
(3)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.7
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.8

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.1

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.5

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    2.3

    L3-cache

    8.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

  • 2.4
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.4

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    2.6

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.2

    CPU-threads

    15.0%

    2.3

    L3-cache

  • intel-core-i5-8400t
intel-core-i5-8400t

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i5-8400T is een 8e generatie 'Coffee Lake' processor met 6 kernen en 6 threads, een basisklokfrequentie van 1,70 GHz en een maximale turbosnelheid van 3,30 GHz. Belangrijke kenmerken zijn de 9 MB Smart Cache, ondersteuning voor DDR4-2666 geheugen en de geïntegreerde Intel UHD Graphics 630. Het grootste voordeel is het zeer lage energieverbruik met een TDP van slechts 35W, wat hem ideaal maakt voor compacte systemen met beperkte koeling. Nadelen zijn de ontbrekende Hyper-Threading technologie en de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard i5-8400, waardoor hij minder geschikt is voor zware gaming of intensieve multitasking.

Technische specificaties van processor Intel Core i5 8400T

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.7

Prestaties

18.0%

4.9

Cache en architectuur

10.0%

5.2

Geheugen en PCIe

7.0%

7.1

Vermogen en thermiek

4.0%

7.9

Platform

1.0%

6.9

Geïntegreerde graphics

4.5
Intel Core i5 8400T heeft een technische score van 4,52 punten, lager dan die van 65,5% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

9.7

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.8
(11)
amazon
5.0
(3)
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.6
Intel Core i5 8400T heeft een gebruikersscore van 7,55 punten, lager dan die van 89,1% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.5
Intel Core i5 8400T heeft een populariteitsscore van 2,5 punten, hoger dan die van 78,4% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.8

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.4
Intel Core i5 8400T heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i5 8400T behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i5 8400T gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310
Intel Core i5 8400T ondersteunt Z390, Z370, Q370, H370, B365, B360, H310-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 57,1% van de processoren en gelijk is aan die van 4,4% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i5 8400T gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

6
Intel Core i5 8400T heeft 6 CPU-cores, wat meer is dan bij 49,9% van de processoren en gelijk is aan 13,4% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

6
Intel Core i5 8400T biedt 6 CPU-threads, wat minder is dan bij 64,8% van de processoren en gelijk is aan 2,2% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Core i5 8400T biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,3 GHz
Intel Core i5 8400T haalt een boostklok van 3,3 GHz, die lager is dan die van 86,6% van de processoren en gelijk is aan die van 2,5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

6 x 1,7 GHz & 6 x 3,3 GHz
Intel Core i5 8400T heeft een basisklok van 6x1.7 GHz & 6x3.3 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i5 8400T gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i5 8400T wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

9 MB
Intel Core i5 8400T heeft een L3-cache van 9 MB, die groter is dan die van 51,7% van de processoren en gelijk is aan die van 1,9% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

1,5 MB
Intel Core i5 8400T heeft een L2-cache van 1,5 MB, die kleiner is dan die van 62,5% van de processoren en gelijk is aan die van 4,6% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
Intel Core i5 8400T heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
Intel Core i5 8400T ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.666 MHz
Intel Core i5 8400T ondersteunt geheugensnelheden tot 2.666 MHz, wat lager is dan bij 55% van de processoren en gelijk is aan 8,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2666 MHz
Intel Core i5 8400T ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.666 MHz, wat lager is dan bij 55,3% van de processoren en gelijk is aan 7,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

128 GB
Intel Core i5 8400T ondersteunt tot 128 GB geheugen, wat meer is dan bij 61,9% van de processoren en gelijk is aan 21,4% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i5 8400T heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel UHD Graphics 630
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel UHD Graphics 630
Intel Core i5 8400T gebruikt de geïntegreerde GPU Intel UHD Graphics 630, die geavanceerder is dan die in 44,3% van de processoren en gelijk is aan die in 8,3% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

?
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i5 8400T heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

VP9 (HW decode)
Intel Core i5 8400T ondersteunt VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 76,2% van de processoren en gelijk is aan 3,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i5 8400T heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Core i5 8400T heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

?
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

ja
Intel Core i5 8400T ondersteunt configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
cTDP: 25 W
Alles weergeven

Intel Core i5 8400T vs de gemiddelde processor

  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i5 8400T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
    Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >=128 GB

    Intel Core i5 8400T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.128 GB vs 64 GB
  • 2.52x meer populariteit
    Intel Core i5 8400T is populairder dan de gemiddelde processor (2,52 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i5 8400T is populairder dan de gemiddelde processor (2,52 vs 1.000).2,52 vs 1
  • 13,5% kleinere die-grootte
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (154 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (154 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².154 mm² vs 178 mm²
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 8400T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 8400T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • 4.17x goedkoper
    Intel Core i5 8400T is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).
    Intel Core i5 8400T is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).€60 vs €250
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i5 8400T gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • 13,5% kleinere die-grootte
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (154 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 2x meer geheugencapaciteit
    Intel Core i5 8400T heeft meer maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (128 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i5 8400T bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 2 ouder releasejaar
    Intel Core i5 8400T heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2018 vs 2020).
    April 2.018
  • 23,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 23,2% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.906 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 24,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.115 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 8400T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 29,6% minder PassMark-score
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (7.417 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Core i5 8400T heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 2 minder CPU-threads
    Intel Core i5 8400T heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (6 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 18,4% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (3.910 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 11 lagere klokmultiplier
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (17 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 8400T heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 40% minder L2-cache
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (1,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 9,2% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (41,6 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • 9,1% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.666 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 8400T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 23,3% lagere boostklok
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,3 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,3 GHz vs 4,3 GHz
  • 23,2% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.906 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.906 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.906 vs 2.483
  • 24,2% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.115 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.115 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.115 vs 1.471
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Core i5 8400T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Core i5 8400T ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i5 8400T heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i5 8400T heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i5 8400T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
    Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

    Belang: LAAG

    Intel Core i5 8400T ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)
  • 12,5% minder L3-cache per kern
    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i5 8400T heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1,5 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1,5 MB/core vs 1.714 MB/core

Grafische vergelijking tussen Intel Core i5 8400T en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i5 8400T?

  • Zeer energiezuinig met een laag stroomverbruik (TDP van slechts 35W)
  • Blijft erg koel tijdens gebruik, wat ideaal is voor compacte systemen of home-servers
  • Goede prestaties voor dagelijkse kantoortaken en mediagebruik
  • Beschikt over zes fysieke kernen, wat een flinke verbetering is ten opzichte van eerdere quad-core i5-modellen
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding bij aanschaf als tweedehands onderdeel voor budgetsystemen

What customers dislike about Intel Core i5 8400T?

  • Lage basiskloksnelheid (1.7 GHz) vergeleken met de standaard i5-8400
  • Minder geschikt voor zware gaming vanwege de lagere turbo-snelheden
  • Gebrek aan Hyper-Threading beperkt de prestaties bij zware multitasking of videobewerking
  • Kan een bottleneck vormen bij gebruik van moderne, krachtige videokaarten
  • Verouderd platform (LGA 1151) waardoor toekomstige upgrade-mogelijkheden beperkt zijn

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
Daily Updated

The PassMark comparison between the Intel Core i5-8400 and i5-8400T reveals that the standard i5-8400 is roughly 20% faster in multi-threaded tasks, utilizing a higher 2.8 GHz base clock and 65W TDP for better performance. Conversely, the 35W "T" variant prioritizes energy efficiency for small form factor systems at the cost of lower clock speeds. While both share the same...Lees meer

R
ram-koenig.de
30/03/2026

De Intel Core i5-8400T (SR3X6) is een Coffee Lake-processor uit de 'T-serie' met 6 cores en 6 threads, ontworpen voor energiezuinigheid in kleine pc's. Hij werkt op een TDP van 35 W met een basiskloksnelheid van 1,70 GHz en een turbofrequentie van 3,30 GHz. Belangrijke voordelen zijn het uitstekende thermische beheer en het vermogen om dagelijkse taken en 4K-media efficiënt te...Lees meer

C
cpu.userbenchmark.com
Daily Updated

De Intel Core i5-8400T is een in 2018 gelanceerde desktop-processor uit de 8e generatie (Coffee Lake) met 6 cores en 6 threads, die dankzij een laag TDP van 35W en een basisfrequentie van 1,70 GHz volledig is gericht op energiezuinigheid. Hij is ontworpen voor systemen met een kleine vormfactor en wordt officieel ondersteund door Windows 11. Belangrijke voordelen zijn de superieure...Lees meer

C
cpubenchmark.net
Daily Updated

De Intel Core i5-8400T is een 35W TDP desktop-processor uit de 8e generatie Coffee Lake-serie met zes cores en zes threads, ontworpen voor energiezuinigheid en lage warmteproductie in compacte pc's. Met een basiskloksnelheid van 1,70 GHz en een boost tot 3,30 GHz behaalt de chip een PassMark-score van 7.419 en biedt hij ondersteuning voor Windows 11. Belangrijke voordelen zijn het...Lees meer

H
hardware.info
05/10/2017

Met de lancering van Intels achtste generatie 'Coffee Lake' worden zes-core processors geïntroduceerd op de mainstream markt, waarbij de Core i7-8700K krachtige prestaties levert voor gaming en multitasking.

T
tweakers.net
24/03/2019

De Intel Core i5-8400, een belangrijke processor uit de 8e generatie Coffee Lake, introduceert zes fysieke kernen in de i5-reeks en levert uitstekende gamingprestaties die nauwelijks onderdoen voor het voormalige vlaggenschip, de i7-7700K. Deze chip wordt beschouwd als een prijsbewuste keuze voor gamers dankzij de sterke prijs-prestatieverhouding, een degelijke standaardkoeler en...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i5 8400T met andere processoren

VS
VS

Vergelijk