Intel Core i3 7320 Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€160
  • PassMark-benchmarkresultaat: 4767
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: N/A GHz

Intel Core i3 7320 recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.0

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.8

Technische score

10.0%

6.5

Gebruikersscore

Goed
4.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.2

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

5.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.7

Platform

1.0%

6.6

Geïntegreerde graphics

Slecht
6.5

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.1
(14)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Goed
  • 3.5
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    4.1

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    7.6

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    0.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 1.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    1.8

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • intel-core-i3-7320
  • intel-core-i3-7320
  • intel-core-i3-7320
  • intel-core-i3-7320
intel-core-i3-7320
intel-core-i3-7320
intel-core-i3-7320
intel-core-i3-7320

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Core i3-7320 is een dual-core desktopprocessor uit de 7e generatie (Kaby Lake) met een hoge basiskloksnelheid van 4,1 GHz en 4 MB Smart Cache. Dankzij Hyper-Threading beschikt de chip over 4 threads, wat hem samen met de geïntegreerde Intel HD Graphics 630 en een laag stroomverbruik (TDP van 51W) zeer geschikt maakt voor dagelijkse taken en lichte multimedia. Belangrijke pluspunten zijn de sterke single-core prestaties en ondersteuning voor DDR4-geheugen tot 2400 MHz. De voornaamste nadelen zijn de beperkte multitasking door slechts twee fysieke kernen, het ontbreken van een Turbo Boost en de vergrendelde multiplier die overklokken onmogelijk maakt.

Technische specificaties van processor Intel Core i3 7320

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.2

Prestaties

18.0%

5.0

Cache en architectuur

10.0%

5.6

Geheugen en PCIe

7.0%

6.7

Vermogen en thermiek

4.0%

7.7

Platform

1.0%

6.6

Geïntegreerde graphics

4.8
Intel Core i3 7320 heeft een technische score van 4,82 punten, lager dan die van 57,8% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

8.2

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

2.5

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.1
(14)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

6.5
Intel Core i3 7320 heeft een gebruikersscore van 6,48 punten, lager dan die van 97,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
2.5
Intel Core i3 7320 heeft een populariteitsscore van 2,5 punten, hoger dan die van 78,4% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.0

Totaalscore

40.0%

9.7

Prijs

6.4
Intel Core i3 7320 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,4 punten, hoger dan die van 49% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Core i3 7320 behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1151
Intel Core i3 7320 gebruikt de LGA1151 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 60,1% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

?
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Core i3 7320 gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Core i3 7320 heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
Intel Core i3 7320 biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
Intel Core i3 7320 biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

N/A
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 4,1 GHz
Intel Core i3 7320 heeft een basisklok van 2x4.1 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
Intel Core i3 7320 gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 14 nm
Intel Core i3 7320 wordt gebouwd op het foundryproces Intel 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 55,2% van de processoren en gelijk is aan dat van 29,3% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
Intel Core i3 7320 heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

0,5 MB
Intel Core i3 7320 heeft een L2-cache van 0,5 MB, die kleiner is dan die van 84,8% van de processoren en gelijk is aan die van 15,2% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

?
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3L/DDR4
Intel Core i3 7320 ondersteunt DDR DDR3L/DDR4, wat ouder is dan bij 77,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 5,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.400 MHz
Intel Core i3 7320 ondersteunt geheugensnelheden tot 2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,2% van de processoren en gelijk is aan 12,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2400 MHz
Intel Core i3 7320 ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.400 MHz, wat lager is dan bij 63,4% van de processoren en gelijk is aan 10,6% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
Intel Core i3 7320 ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Core i3 7320 heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Intel HD Graphics 630
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Intel HD Graphics 630
Intel Core i3 7320 gebruikt de geïntegreerde GPU Intel HD Graphics 630, die minder geavanceerd is dan die in 73,9% van de processoren en gelijk is aan die in 2,9% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

24
Intel Core i3 7320 heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden, wat meer is dan bij 49,2% van de processoren en gelijk is aan 21,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

350 MHz
Intel Core i3 7320 heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 350 MHz, die hoger is dan die van 43,5% van de processoren en gelijk is aan die van 29,6% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode)
Intel Core i3 7320 ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 65,8% van de processoren en gelijk is aan 2% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

51 W
Intel Core i3 7320 heeft een TDP van 51 W, wat hoger is dan die van 61,4% van de processoren en gelijk is aan die van 0,9% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

51 W
Intel Core i3 7320 heeft een basisvermogen van 51 W, wat hoger is dan dat van 61,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 0,9% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

51 W
Intel Core i3 7320 heeft een boostvermogen van 51 W, wat lager is dan dat van 67,4% van de processoren en gelijk is aan dat van 1,1% van de processoren.
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Core i3 7320 ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Core i3 7320 vs de gemiddelde processor

  • 76,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Core i3 7320 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.2.602 vs 1.471
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 7320 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 7320 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 7320 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 7320 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².126 mm² vs 178 mm²
  • 2.45x meer populariteit
    Intel Core i3 7320 is populairder dan de gemiddelde processor (2,45 vs 1.000).
    Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
    Intel Core i3 7320 is populairder dan de gemiddelde processor (2,45 vs 1.000).2,45 vs 1
  • 20,3% lager boostvermogen
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (51 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
    Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <50 W

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (51 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.51 W vs 64 W
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 7320 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    Intel Core i3 7320 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).LGA1151 vs FP2
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Core i3 7320 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.2 MB/core vs 1.714 MB/core
  • Moderne CPU-socket
    Intel Core i3 7320 gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (LGA1151 vs FP2).
  • 76,9% meer Geekbench 6 single-core-score
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 13 hogere klokmultiplier
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere klokmultiplier dan de gemiddelde processor (41 vs 28). De gemiddelde processor heeft een klokmultiplier van 28.
  • 29,2% kleinere die-grootte
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (126 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 16,7% meer L3-cache per kern
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (2 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    Intel Core i3 7320 ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Core i3 7320 wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 20,3% lager boostvermogen
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere boostverbruik dan de gemiddelde processor (51 W vs 64 W). De gemiddelde processor heeft een boostverbruik van 64 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 7320 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 3 ouder releasejaar
    Intel Core i3 7320 heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2017 vs 2020).
    January 2.017
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Core i3 7320 bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 54,7% minder PassMark-score
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.767 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 45,7% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Core i3 7320 ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 80% minder L2-cache
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • 50% minder L3-cache
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Core i3 7320 ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3L/DDR4 vs DDR4).
  • 18,2% lagere geheugensnelheid
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (2.400 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • 16,2% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (38,4 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Minderwaardige geïntegreerde GPU
    Intel Core i3 7320 gebruikt een mindere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Intel HD Graphics 630 vs Intel UHD Graphics 630).
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    Intel Core i3 7320 ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Core i3 7320 ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 13,3% hoger basisvermogen
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere basisverbruik dan de gemiddelde processor (51 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 80% minder L2-cache
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
    Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=6 MB

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (0,5 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.0,5 MB vs 2,5 MB
  • 54,7% minder PassMark-score
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.767 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (4.767 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.4.767 vs 10.532,5
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Core i3 7320 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
    Wat Is het?: De ondersteunde CPU-instructiesets en uitbreidingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u software gebruikt die afhankelijk is van specifieke CPU-instructies.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Core i3 7320 ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).MMX, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA
  • 16,7% groter productieproces
    Intel Core i3 7320 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Core i3 7320 heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.14 nm vs 12 nm
  • 4 minder CPU-threads
    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Core i3 7320 heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.4 vs 8
  • 45,7% minder Geekbench 6 multi-core-score
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u multitasking en gemengde multi-core workloads vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >8500

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (2.602 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.2.602 vs 4.793
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen per kern vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=1 MB/core

    Intel Core i3 7320 heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.0,25 MB/core vs 0,5 MB/core

Grafische vergelijking tussen Intel Core i3 7320 en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Core i3 7320?

  • Hoge kloksnelheid van 4,1 GHz zorgt voor sterke single-core prestaties bij dagelijkse taken
  • Betrouwbaar voor licht tot gemiddeld gamen en algemeen kantoorgebruik
  • Energiezuinig met een relatief laag stroomverbruik (TDP van 51W)
  • Geïntegreerde Intel HD Graphics 630 is voldoende voor eenvoudige grafische taken en 4K-ondersteuning bij 60Hz
  • Sneller en krachtiger in vergelijking met eerdere i3-modellen uit dezelfde generatie, zoals de i3-7100

What customers dislike about Intel Core i3 7320?

  • Slechts 2 fysieke kernen, wat de prestaties bij zware multitasking en moderne veeleisende games beperkt
  • Wordt officieel niet ondersteund door Windows 11
  • Verouderde architectuur (Kaby Lake uit 2017) die niet meer kan concurreren met modernere processoren
  • Geen turbo-boost functionaliteit aanwezig, in tegenstelling tot de i5- en i7-series
  • Beperkt tot DDR4-2400 geheugen, wat een bottleneck kan vormen voor de algehele systeemsnelheid

Expertbeoordelingen

C
cpu.userbenchmark.com
30/01/2026

The Intel Core i3-7320 is a Kaby Lake dual-core processor featuring a 4.1 GHz clock speed and four threads, designed for desktop efficiency. Its main strength is excellent single-core performance, making it highly responsive for daily tasks, light gaming, and supporting AVX2 instructions. However, the chip is constrained by its dual-core nature, limiting performance in heavily...Lees meer

C
cpubenchmark.net
03/03/2026

The Intel Core i3-7320 (4.10 GHz) is a 7th Gen "Kaby Lake" dual-core, four-thread desktop processor launched in 2017 with a 51W TDP and integrated Intel HD Graphics 630. PassMark data highlights its high single-core efficiency—surpassing some i5 models of its generation—making it suitable for general office work, while the 4K-capable graphics allow for display setups without a...Lees meer

B
browser.geekbench.com
29/03/2026

The Intel Core i3-7320 is a dual-core Kaby Lake desktop processor, operating at 4.1 GHz, which achieves a Geekbench 6 single-core score of 1,330 and a multi-core score of 2,586. Its primary strengths lie in strong single-threaded performance and efficiency for light-to-medium workloads, supported by a 4 MB L3 cache and a 51 W TDP. However, its strictly dual-core architecture creates...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Core i3 7320 met andere processoren

VS
VS

Vergelijk