AMD Ryzen 5 Pro 3400GE Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€60
  • PassMark-benchmarkresultaat: 7694
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 4.0 GHz

AMD Ryzen 5 Pro 3400GE recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.6

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.6

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Slecht
4.6

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

3.9

Prestaties

18.0%

4.3

Cache en architectuur

10.0%

5.8

Geheugen en PCIe

7.0%

6.9

Vermogen en thermiek

4.0%

8.7

Platform

1.0%

7.3

Geïntegreerde graphics

Slecht
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 3.0
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    3.2

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    3.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    4.6

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 2.1
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    2.1

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    2.8

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 5 Pro 3400GE is een energiezuinige quad-core processor met 8 threads, gebaseerd op de 12nm Zen+ architectuur en ontworpen voor zakelijke AM4-systemen. Deze APU beschikt over een basiskloksnelheid van 3,3 GHz met een boost tot 4,0 GHz, 6 MB totale cache (L2+L3) en krachtige geïntegreerde Radeon RX Vega 11 graphics. De belangrijkste voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik van slechts 35W TDP en de sterke grafische prestaties voor een onboard-oplossing, wat het ideaal maakt voor compacte mini-pc's en zakelijk gebruik met AMD PRO-beveiligingsfuncties. Nadelen zijn de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard 3400G, de beperkte PCI Express 3.0-ondersteuning en het feit dat de processor door de vergrendelde multiplier niet eenvoudig overgeklokt kan worden.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 5 Pro 3400GE

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

4.6
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een technische score van 4,61 punten, lager dan die van 63,3% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.6

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.2
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,2 punten, lager dan die van 55,8% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt X570, B550, A520, X470, B450, X370, B350, A320-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 73,8% van de processoren en gelijk is aan die van 4,5% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

8
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE biedt 8 CPU-threads, wat meer is dan bij 35,3% van de processoren en gelijk is aan 19% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

2
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE biedt 2 threads per kern, wat meer is dan bij 30,4% van de processoren en gelijk is aan 69,6% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

4,0 GHz
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE haalt een boostklok van 4,0 GHz, die lager is dan die van 59,8% van de processoren en gelijk is aan die van 5% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,3 GHz
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een basisklok van 4x3.3 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

12 nm
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een productieproces van 12 nm, dat geavanceerder is dan dat van 49,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 12 nm
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 12 nm, dat geavanceerder is dan dat van 49,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 2,9% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.933 MHz
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geheugensnelheden tot 2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2933 MHz
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon Vega 11
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon Vega 11, die geavanceerder is dan die in 76,9% van de processoren en gelijk is aan die in 0,7% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

11
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft 11 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 72,1% van de processoren en gelijk is aan 0,6% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat bredere ondersteuning biedt dan 56,2% van de processoren en gelijk is aan 9,5% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 5 Pro 3400GE vs de gemiddelde processor

  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 4.17x goedkoper
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€60 vs €250).€60 vs €250
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 12 nm vs Intel 14 nm).
    Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 12 nm vs Intel 14 nm).GlobalFoundries 12 nm vs Intel 14 nm
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon Vega 11 vs Intel UHD Graphics 630).
    Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon Vega 11 vs Intel UHD Graphics 630).Radeon Vega 11 vs Intel UHD Graphics 630
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Geavanceerdere foundry
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een geavanceerder foundryproces dan de gemiddelde processor (GlobalFoundries 12 nm vs Intel 14 nm).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Betere geïntegreerde GPU
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een betere geïntegreerde GPU dan de gemiddelde processor (Radeon Vega 11 vs Intel UHD Graphics 630).
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 25,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.097 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 16,4% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.076 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 7% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 30,9% minder Geekbench 6 multi-core-score
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere Geekbench 6-multicore-score dan de gemiddelde processor (3.310 vs 4.793). De gemiddelde processor scoort 4.793 in Geekbench 6-multicore.
  • 26,9% minder PassMark-score
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (7.694 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).
  • 50% minder L3-cache
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 18% grotere die-grootte
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (210 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 20% minder L2-cache
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • 54,2% minder GPU-uitvoeringseenheden
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (11 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 25,4% minder Geekbench 6 single-core-score
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.097 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (1.097 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.1.097 vs 1.471
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • 16,4% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.076 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (2.076 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.2.076 vs 2.483
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Picasso vs Kaby Lake).Picasso vs Kaby Lake
  • 7% lagere boostklok
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (4 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.4,0 GHz vs 4,3 GHz
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    AMD Ryzen 5 Pro 3400GE heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.95 °C vs 100 °C

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 5 Pro 3400GE en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Ryzen 5 Pro 3400GE?

  • Uitstekende energie-efficiëntie dankzij het lage TDP van 35W
  • Krachtige geïntegreerde Radeon RX Vega 11 graphics voor instapmodel gaming en media
  • Goede multitasking prestaties door 4 cores en 8 threads
  • Ondersteuning voor zakelijke beveiligingsfuncties zoals AMD Memory Guard
  • Ondersteunt ECC-geheugen voor foutcorrectie en systeemstabiliteit
  • Zeer geschikt voor compacte systemen zoals Mini-PC's en HTPC's

What customers dislike about AMD Ryzen 5 Pro 3400GE?

  • Lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard Ryzen 5 3400G (3.3GHz vs 3.7GHz)
  • Beperkte overklokmogelijkheden door de vergrendelde multiplier
  • Verouderde architectuur (Zen+) die minder presteert dan nieuwere Ryzen 5000-series
  • Kan een bottleneck vormen bij moderne, veeleisende games op hogere instellingen
  • Minder L3-cache (4MB) in vergelijking met high-end desktopprocessoren

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The AMD Ryzen 5 3400G (65W) and Ryzen 5 PRO 3400GE (35W) are Zen+ based, 4-core/8-thread APUs targeting distinct power profiles, with the 3400G reaching 4.2 GHz and the 3400GE, designed for efficiency, reaching 4.0 GHz. PassMark data indicates the 3400G provides roughly 16% faster multi-threaded performance and 10% higher single-thread speed compared to the 3400GE, making it...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The AMD Ryzen 5 PRO 3400GE is a 12nm "Picasso" quad-core processor (4C/8T) designed for energy-efficient, small form factor PCs, operating with a low 35W TDP and a 3.3 GHz base clock. It features Radeon RX Vega 11 integrated graphics, offering capable performance for daily productivity and light gaming. Key pros include exceptional power efficiency and AMD PRO security features,...Lees meer

P
pcgamebenchmark.com
15/06/2020

The AMD Ryzen 5 PRO 3400GE is a 12nm "Zen+" 4-core/8-thread processor designed for energy efficiency, operating with a 35W TDP. It features integrated Radeon RX Vega 11 graphics, making it a suitable choice for budget, small-form-factor office systems. The 3400GE offers enterprise-level security features and is capable of light gaming and general multitasking. However, the CPU is...Lees meer

B
browser.geekbench.com
12/05/2020

The AMD Ryzen 5 PRO 3400GE is a 12nm Zen+ APU featuring 4 cores and 8 threads with a 35W TDP, specifically designed for compact, energy-efficient, and secure business systems. It boasts capable integrated Radeon RX Vega 11 graphics, providing strong performance for light gaming and media, while the PRO designation adds valuable enterprise security features. However, the chip is...Lees meer

C
cpu-monkey.com
10/10/2023

De AMD Ryzen 5 PRO 3400GE is een 12nm Zen+ processor met 4 cores, 8 threads en geïntegreerde Radeon RX Vega 11 graphics, geoptimaliseerd voor energiezuinige zakelijke systemen (35W TDP). Hij biedt sterke multimedia-prestaties voor Small Form Factor (SFF) behuizingen, maar heeft beperkingen zoals verouderde PCIe 3.0-ondersteuning, een kleinere 4MB L3-cache en het ontbreken van...Lees meer

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

De AMD Ryzen 5 PRO 3400GE is een 12nm-processor met 4 cores en 8 threads en een TDP van 35W, ontworpen voor compacte (SFF) en zakelijke pc's. Hij is uitgerust met Radeon RX Vega 11-graphics en heeft een kloksnelheid van 3,3 GHz basis tot 4,0 GHz boost. Belangrijke pluspunten zijn de hoge energiezuinigheid, de krachtige geïntegreerde graphics voor lichte games en de AMD...Lees meer

T
techtesters.eu
20/09/2019

De AMD Ryzen 5 3600 en 3600X worden gezien als de ideale 'sweet spot' voor de meeste gebruikers en gamers, met sterke 6-core prestaties voor een redelijke prijs. Techtesters adviseert deze processors als de beste keuze voor de meerderheid, maar merkt op dat voor high-end streaming een Ryzen 7 of 9 geschikter is.

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 5 Pro 3400GE met andere processoren

VS
VS

Vergelijk