Beoordeeld volgens de methodologie Grafische kaarten v1.0
Methodologie Grafische kaarten v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden wiskundig beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Grafische kaarten v1.0, met gecontroleerde labtests, technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Grafische kaarten v1.0

XFX Radeon RX 7900 XT Gaming Recensie | 118 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€620VRAM:20 GBGeheugenbusbreedte:320 bitThermal Design Power (TDP):300 W

XFX Radeon RX 7900 XT Gaming review: Vergelijk 118 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie grafische kaarten en of het de aankoop waard is.

8.8

Totaalscore

Score
8.8/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de grafische kaart, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je snel wilt zien welke grafische kaarten tot de beste op de markt behoren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

8.9

Technische score

10%

8.1

Gebruikersscore

▲Beter dan 79% van de modellen
8.9

Technische score

Technical score
8.9/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

44%

8.9

Prestaties

24%

9.0

Geheugen

12%

8.0

Voeding en koeling

11%

9.3

Platform en functies

5%

8.0

Ontwerp

4%

9.7

Connectiviteit en media

▲Beter dan 79% van de modellen
8.1

Gebruikersscore

User score
8.1/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.2

Sterrenbeoordelingen

30%

5.6

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
▲Beter dan 65% van de modellen
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
  • xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming
xfx-radeon-rx-7900-xt-gaming

Beste prijzen

*Als Amazon Partner verdienen wij aan in aanmerking komende aankopen.
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van grafische kaart XFX Radeon RX 7900 XT Gaming

Technische score
Technische score
8.9/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

44%

8.9

Prestaties

24%

9.0

Geheugen

12%

8.0

Voeding en koeling

11%

9.3

Platform en functies

5%

8.0

Ontwerp

4%

9.7

Connectiviteit en media

8.9
Gebruikersscore
Gebruikersscore
8.1/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.2

Sterrenbeoordelingen

30%

5.6

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
8.1
Populariteit
Popularity
5.6/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan een grafische kaart die al door veel andere gebruikers is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een populariteitsscore van 5,6 punten, hoger dan die van 59,1% van de producten in deze categorie.
5.6
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteitverhouding
8.3/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de totaalscore van de grafische kaart combineert met de prijs.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een grafische kaart zoekt die een goede balans biedt tussen prestaties, functies en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

60%

8.8

Totaalscore

40%

7.2

Prijs

8.3
3DMark Time Spy-benchmarkscore
25,490 punten
3DMark Time Spy-benchmarkscore
25.490 punten
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming scoort 25.490 punten in 3DMark Time Spy, wat hoger is dan 78,5% van de grafische kaarten.
3DMark Port Royal-score
14,500 punten
3DMark Port Royal-score
14.500 punten
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming scoort 14.500 punten in 3DMark Port Royal, wat hoger is dan 69,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
PassMark (G3D)-resultaat
28,984 punten
PassMark (G3D)-resultaat
28.984 punten
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming scoort 28.984 punten in PassMark G3D, wat hoger is dan 69% van de grafische kaarten.
PassMark (DirectCompute)-resultaat
18,535 punten
PassMark (DirectCompute)-resultaat
18.535 punten
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming scoort 18.535 punten in PassMark DirectCompute, wat hoger is dan 73,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
Floating-pointprestaties
51,61 TFLOPS
Floating-pointprestaties
51,61 TFLOPS
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming levert 51,61 TFLOPS drijvende-kommaprestaties, die hoger zijn dan die van 84,4% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
VRAM
20 GB
VRAM
20 GB
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft 20 GB van VRAM, wat meer is dan 90,1% van de grafische kaarten en gelijk is aan 1% van de grafische kaarten.
Geheugentype
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt GDDR6-geheugen, dat nieuwer is dan op 15,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 40,3% van de grafische kaarten.
Geheugenbusbreedte
320 bit
Geheugenbusbreedte
320 bit
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt een 320 bit-geheugenbus, die breder is dan die van 85,7% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 2,1% van de grafische kaarten.
Maximale geheugenbandbreedte
800 GB/s
Maximale geheugenbandbreedte
800 GB/s
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming bereikt de 800 GB/s-geheugenbandbreedte, die hoger is dan die van 81,3% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,9% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
PCI Express (PCIe)-versie
4
PCI Express (PCIe)-versie
4
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt PCIe 4, wat nieuwer is dan op 22,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan 52,1% van de grafische kaarten.
PCIe-lanes
x16
PCIe-lanes
x16
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt x16 PCIe-lanes, wat meer is dan 23,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 76,6% van de grafische kaarten.
DirectX-versie
12 Ultimate
DirectX-versie
12 Ultimate
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt DirectX 12 Ultimate, wat geavanceerder is dan op 22,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 77,4% van de grafische kaarten.
Vulkan-versie
1,4
Vulkan-versie
1,4
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt Vulkan 1,4, wat geavanceerder is dan op 20,7% van de grafische kaarten en gelijk is aan 79,3% van de grafische kaarten.
vendor-name or prompt-tail contamination removed; Vulkan version unresolved.
OpenGL-versie
4,6
OpenGL-versie
4,6
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt OpenGL 4,6, wat geavanceerder is dan op 1,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 98,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Maximaal ondersteunde displays
4
Maximaal ondersteunde displays
4
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt maximaal 4 beeldschermen, wat meer is dan bij 8,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 88,9% van de grafische kaarten.
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Maximale digitale resolutie
7680x4320
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt een maximale digitale resolutie van 7680x4320, die hoger is dan die van 9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 91% van de grafische kaarten.
DisplayPort-uitgangen
3
DisplayPort-uitgangen
3
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming biedt 3 DisplayPort-uitgangen, wat meer is dan bij 21% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 76,8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-versie
2,1
DisplayPort-versie
2,1
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt DisplayPort 2,1, wat geavanceerder is dan op 67,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-linksnelheden
54 Gbps
DisplayPort-linksnelheden
54 Gbps
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt DisplayPort-verbindingssnelheden tot 54 Gbps, wat sneller is dan op 80,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 4,6% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Thermal Design Power (TDP)
300 W
Thermal Design Power (TDP)
300 W
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een TDP van 300 W, die hoger is dan die van 71,5% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 6,4% van de grafische kaarten.
Stroomverbruik onder piekbelasting
300 W
Stroomverbruik onder piekbelasting
300 W
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming trekt 300 W onder piekbelasting, wat hoger is dan 69,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan 4,4% van de grafische kaarten.
Aanbevolen PSU-wattage
750 W
Aanbevolen PSU-wattage
750 W
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming raadt een 750 W PSU aan, die hoger is dan die van 64,5% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 17,1% van de grafische kaarten.
Board power-limiet
400 W
Board power-limiet
400 W
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een vermogenslimiet van 400 W, die hoger is dan die van 89,8% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 1,2% van de grafische kaarten.
PCIe-voedingsspecificatie
315 W
Alles weergeven
Afmetingen
344x 128x 55 mm
Lengte
276 mm
Lengte
276 mm
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming is 276 mm lang, wat korter is dan 55,5% van de grafische kaarten en, even lang als 0,7% van de grafische kaarten.
Hoogte
128 mm
Hoogte
128 mm
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming is 128 mm hoog, wat groter is dan 55,5% van de grafische kaarten en, even hoog als 1,3% van de grafische kaarten.
Slotdikte
2 slot(s)
Slotdikte
2 slot(s)
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming neemt 2 slot(s) in beslag, wat slanker is dan 53,4% van de grafische kaarten en even breed is als 42,5% van de grafische kaarten.
Gewicht
1900 g
Gewicht
1900 g
XFX Radeon RX 7900 XT Gaming weegt 1900 g, wat zwaarder is dan 86,5% van de grafische kaarten en, wat qua gewicht gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
Alles weergeven

XFX Radeon RX 7900 XT Gaming vs de gemiddelde grafische kaart

246810TotaalPrestatiesGeheugenPlatform en functiesConnectiviteit en mediaVoeding en koelingOntwerp
  • 44 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    84
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (84 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    84 vs 40
  • 44 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    84
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (84 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    84 vs 40
  • 128 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    192
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (192 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    192 vs 64
  • 8 GB meer VRAM
    VRAM
    20 GB
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (20 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    20 GB vs 12 GB
  • 2,82x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    459.6 GPixel/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (459.6 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    459,6 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 152 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    336
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (336 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    336 vs 184
  • 2,11x hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    804.4 GTexel/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (804.4 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    804,4 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 78,6% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    800 GB/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (800 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    800 GB/s vs 448 GB/s
  • 15,9% betere prijs-kwaliteitverhouding
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een betere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde grafische kaart (8.33 vs 7.2).
    8,33 vs 7,19
  • 1,6% hogere gebruikersscore
    User score
    8.1/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
    Verdeling van de scores
    ▼
    ▼
    <55-66-77-88-99-10
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming
    de gemiddelde grafische kaart
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde grafische kaart (8.13 vs 8.000).
    8,13 vs 8
  • 44 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    84
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (84 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    84 vs 40
  • 44 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    84
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (84 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    84 vs 40
  • 128 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    192
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (192 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    192 vs 64
  • 2,82x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    459.6 GPixel/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (459.6 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    459,6 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 152 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    336
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (336 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    336 vs 184
  • 2,11x hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    804.4 GTexel/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (804.4 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    804,4 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 2,29x hogere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    51.6 TFLOPS
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (51.6 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    51,6 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 73,7% hogere gamingscore
    3DMark Time Spy-benchmarkscore
    25,490 punten
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere gamingscore dan de gemiddelde grafische kaart (25490 punten vs 14678.5 punten). De gemiddelde videokaart heeft 14678.5 punten gamingscore.
    25.490 punten vs 14.678,5 punten
  • 58,2% hogere raytracingscore
    3DMark Port Royal-score
    14,500 punten
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere raytracing-score dan de gemiddelde grafische kaart (14500 punten vs 9166 punten). De gemiddelde videokaart heeft 9166 punten raytracing-score.
    14.500 punten vs 9.166 punten
  • 27,9% hogere PassMark-score
    PassMark (G3D)-resultaat
    28,984 punten
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde grafische kaart (28984 punten vs 22653 punten). De gemiddelde videokaart heeft 22653 punten PassMark-score.
    28.984 punten vs 22.653 punten
  • 3,47x hogere FP16-prestaties
    FP16-prestaties
    103 TFLOPS
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere FP16-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (103 TFLOPS vs 29.7 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 29.725 TFLOPS FP16-prestaties.
    103 TFLOPS vs 29,725 TFLOPS
  • 6.400 FP32-eenheden meer
    Aantal FP32-ALU's
    10,752
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer FP32-eenheden dan de gemiddelde grafische kaart (10,752 vs 4,352). De gemiddelde videokaart heeft 4,352 FP32-eenheden.
    10.752 vs 4.352
  • 2,25x hogere rekendoorvoer
    FP32-prestaties
    51.61 TFLOPS
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere reken-doorvoer dan de gemiddelde grafische kaart (51.6 TFLOPS vs 22.98 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.98 TFLOPS reken-doorvoer.
    51,61 TFLOPS vs 22,98 TFLOPS
  • 8 GB meer VRAM
    VRAM
    20 GB
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (20 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    20 GB vs 12 GB
  • 78,6% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    800 GB/s
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (800 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    800 GB/s vs 448 GB/s
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 42,9% hogere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    2,500 MHz
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2500 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    2.500 MHz vs 1.750 MHz
  • 64 bit bredere geheugenbus
    Geheugenbusbreedte
    320 bit
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt een bredere geheugenbus dan de gemiddelde grafische kaart (320 bit vs 256 bit). De gemiddelde grafische kaart heeft een geheugenbusbreedte van 256 bit.
    320 bit vs 256 bit
  • 20x meer Infinity Cache
    L3 / Infinity Cache-grootte
    80 MB
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer Infinity Cache dan de gemiddelde grafische kaart (80 MB vs 4 MB). De gemiddelde videokaart heeft 4 MB Infinity Cache.
    80 MB vs 4 MB
  • 2x grotere L1-cache
    L1-cachegrootte
    256
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer L1-cache dan de gemiddelde grafische kaart (256 vs 128). De gemiddelde videokaart heeft 128 L1-cache.
    256 vs 128
  • 2,52x meer transistors
    Aantal transistors
    57,700 miljoen
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft meer transistors dan de gemiddelde grafische kaart (57700 miljoen vs 22900 miljoen). De gemiddelde videokaart heeft 22900 miljoen transistors.
    57.700 miljoen vs 22.900 miljoen
  • Nieuwere DisplayPort-versie
    DisplayPort-versie
    2.1
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt een nieuwere DisplayPort-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1 versus 1.4a).
    2,1 vs 1.4a
  • Nieuwere HDMI-versie
    HDMI-versie
    2.1a
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt een nieuwere HDMI-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1a versus 2.1).
    2.1a vs 2,1
  • 2,7x hogere DisplayPort-bandbreedte
    DisplayPort-linksnelheden
    54 Gbps
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere DisplayPort-bandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (54 Gbps vs 20 Gbps). De gemiddelde videokaart heeft 20 Gbps DisplayPort-bandbreedte.
    54 Gbps vs 20 Gbps
  • 9 °C lagere idletemperatuur
    GPU-temperatuur in idle
    28 °C
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere temperatuur in idle dan de gemiddelde grafische kaart (28 °C vs 37 °C). De gemiddelde videokaart heeft 37 °C temperatuur in idle.
    28 °C vs 37 °C
  • 0,5 slot(s) slots slanker
    Slotdikte
    2 slot(s)
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming neemt minder slots in dan de gemiddelde grafische kaart (2 slot(s) vs 2.5 slot(s)). De gemiddelde grafische kaart neemt 2.5 slot(s) in beslag.
    2 slot(s) vs 2,5 slot(s)
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 21,9% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,500 MHz
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1500 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.500 MHz vs 1.920 MHz
  • 4,2% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,400 MHz
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2400 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.400 MHz vs 2.505 MHz
  • 39,5% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    300 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (300 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    300 W vs 215 W
  • Geen RGB-verlichting
    RGB-verlichting
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming bevat geen RGB-verlichting, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere encodergeneratie
    Encodergeneratie
    3
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt een oudere encodergeneratie dan de gemiddelde grafische kaart (3 vs 8). De gemiddelde videokaart gebruikt encodergeneratie 8.
    3 vs 8
  • 77,8% hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    400 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (400 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    400 W vs 225 W
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 21,9% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,500 MHz
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1500 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.500 MHz vs 1.920 MHz
  • 4,2% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,400 MHz
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2400 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.400 MHz vs 2.505 MHz
  • 75% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    6 MB
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (6 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    6 MB vs 24 MB
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere encodergeneratie
    Encodergeneratie
    3
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming gebruikt een oudere encodergeneratie dan de gemiddelde grafische kaart (3 vs 8). De gemiddelde videokaart gebruikt encodergeneratie 8.
    3 vs 8
  • Oudere OpenCL-versie
    OpenCL-versie
    2.2
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt een oudere OpenCL-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.2 versus 3.0).
    2,2 vs 3,0
  • 79,3% grotere GPU-die
    Die-grootte
    529 mm²
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere GPU-diegrootte dan de gemiddelde grafische kaart (529 mm² vs 295 mm²). De gemiddelde videokaart heeft een GPU-diegrootte van 295 mm².
    529 mm² vs 295 mm²
  • 1 jaar ouder
    Releasedatum
    2022
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming is eerder uitgebracht dan de gemiddelde grafische kaart (2022 versus 2023).
    December 2022
    2.022 vs 2.023
  • Ouder shadermodel
    Shader Model
    6.7
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt een ouder shader-model dan de gemiddelde grafische kaart (6.7 versus 6.8).
    6,7 vs 6,8
  • Beperktere decodecodec-ondersteuning
    HW-decode-codecs
    H.264/H.265/AV1/VP9
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt smallere hardware-decoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265/AV1/VP9 versus H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1).
    H.264/H.265/AV1/VP9 vs H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1
  • Geen 3D-uitvoer
    Ondersteuning voor 3D
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt geen 3D-uitvoer, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Beperktere encodecodec-ondersteuning
    HW-encode-codecs
    H.264/H.265/AV1
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming ondersteunt smallere hardwarecoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265/AV1 versus H.264/H.265/AV1/VP9).
    H.264/H.265/AV1 vs H.264/H.265/AV1/VP9
  • 39,5% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    300 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (300 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    300 W vs 215 W
  • 77,8% hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    400 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (400 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    400 W vs 225 W
  • 15,4% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    750 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (750 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    750 W vs 650 W
  • 15 °C lagere thermische grens
    Maximale junction-temperatuur (Tjmax)
    110 °C
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een lagere thermische limiet dan de gemiddelde grafische kaart (110 °C vs 95 °C). De gemiddelde videokaart heeft 95 °C thermische limiet.
    110 °C vs 95 °C
  • 6,1 dB luider onder belasting
    Geluidsniveau onder belasting
    41.5 dB
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere geluidsniveau onder belasting dan de gemiddelde grafische kaart (41.5 dB vs 35.4 dB). De gemiddelde videokaart heeft 35.4 dB geluidsniveau onder belasting.
    41,5 dB vs 35,4 dB
  • 36,4% hoger piekverbruik
    Stroomverbruik onder piekbelasting
    300 W
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming heeft een hogere stroomverbruik onder piekbelasting dan de gemiddelde grafische kaart (300 W vs 220 W). De gemiddelde videokaart heeft 220 W stroomverbruik onder piekbelasting.
    300 W vs 220 W
  • Geen RGB-verlichting
    RGB-verlichting
    nee
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming bevat geen RGB-verlichting, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 86,1% hoger kaartgewicht
    Gewicht
    1900 g
    XFX Radeon RX 7900 XT Gaming is zwaarder dan de gemiddelde grafische kaart (1900 g vs 1021 g). De gemiddelde videokaart weegt 1021 g.
    1.900 g vs 1.021 g

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Expertbeoordelingen

Uitgebreide analyses en oordelen van toonaangevende techmedia

O
overclockers.com
13-12-2022
Samenvatting van de review

Derdepartijbeoordelingen

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
Reviews bijgewerkt: juni 2026 · Zo berekenen we dit

What we like about XFX Radeon RX 7900 XT Gaming

  • Uitstekende rasterisatie-prestaties, zeer geschikt voor 1440p ultra en 4K gaming
  • Grote hoeveelheid videogeheugen (20GB VRAM) biedt goede toekomstbestendigheid voor zware textures
  • XFX MERC 310-koeler wordt geprezen om zijn stille werking ('whisper quiet') en lage temperaturen onder belasting
  • Goede prijs-prestatieverhouding in vergelijking met Nvidia-concurrenten zoals de RTX 4070 Ti op het gebied van ruwe rekenkracht
  • Degelijke bouwkwaliteit met een premium uitstraling en metalen backplate

What we don't like about XFX Radeon RX 7900 XT Gaming

  • Ray tracing-prestaties blijven achter bij die van Nvidia's RTX 40-serie
  • Hoge adviesprijs bij lancering maakte de kaart destijds moeilijk te rechtvaardigen ten opzichte van de snellere XTX-variant
  • Fysiek zeer grote kaart (circa 34,4 cm), wat installatie in kleinere behuizingen onmogelijk maakt
  • Sommige gebruikers melden lastige installatie van de meegeleverde ondersteuningsbeugel (Z-bar)
  • Energieverbruik is aanzienlijk, wat een krachtige voeding (minimaal 750W) vereist

Oordeel

De XFX Speedster MERC 310 Radeon RX 7900 XT is een krachtige high-end videokaart gebaseerd op de RDNA 3-architectuur, uitgerust met 20 GB GDDR6-geheugen op een 320-bit bus en 84 compute units. Belangrijke kenmerken zijn de indrukwekkende boost-kloksnelheid tot 2535 MHz, ondersteuning voor DisplayPort 2.1 en het efficiënte MERC 310 koelsysteem met drie fans en een vapor chamber. De grootste pluspunten zijn de uitstekende rasterisatieprestaties in 4K, de lage temperaturen onder belasting en de ruime hoeveelheid VRAM voor toekomstige games. Mogelijke nadelen zijn de aanzienlijke lengte van 34,4 cm, waardoor de kaart niet in alle behuizingen past, de matige raytracing-prestaties vergeleken met concurrenten en het relatief hoge stroomverbruik bij piekbelasting.

Vergelijk XFX Radeon RX 7900 XT Gaming met andere producten in de categorie Grafische kaarten

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen XFX Radeon RX 7900 XT Gaming en andere producten in de categorie Grafische kaarten

Geen resultaten gevonden