Beoordeeld volgens de methodologie Grafische kaarten v1.0
Methodologie Grafische kaarten v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden wiskundig beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Grafische kaarten v1.0, met gecontroleerde labtests, technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Grafische kaarten v1.0

PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT Recensie | 118 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€570VRAM:16 GBGeheugenbusbreedte:256 bitThermal Design Power (TDP):304 W

PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT review: Vergelijk 118 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie grafische kaarten en of het de aankoop waard is.

8.7

Totaalscore

Score
8.7/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de grafische kaart, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je snel wilt zien welke grafische kaarten tot de beste op de markt behoren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

8.7

Technische score

10%

8.6

Gebruikersscore

▲Beter dan 77% van de modellen
8.7

Technische score

Technical score
8.7/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

44%

8.8

Prestaties

24%

8.6

Geheugen

12%

7.8

Voeding en koeling

11%

9.5

Platform en functies

5%

8.5

Ontwerp

4%

9.8

Connectiviteit en media

▲Beter dan 76% van de modellen
8.6

Gebruikersscore

User score
8.6/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.2

Sterrenbeoordelingen

30%

7.3

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
▲Beter dan 77% van de modellen
  • Geen afbeelding
Geen afbeelding

Beste prijzen

*Als Amazon Partner verdienen wij aan in aanmerking komende aankopen.
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van grafische kaart PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT

Technische score
Technische score
8.7/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

44%

8.8

Prestaties

24%

8.6

Geheugen

12%

7.8

Voeding en koeling

11%

9.5

Platform en functies

5%

8.5

Ontwerp

4%

9.8

Connectiviteit en media

8.7
Gebruikersscore
Gebruikersscore
8.6/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.2

Sterrenbeoordelingen

30%

7.3

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
8.6
Populariteit
Popularity
7.3/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan een grafische kaart die al door veel andere gebruikers is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een populariteitsscore van 7,3 punten, hoger dan die van 71,5% van de producten in deze categorie.
7.3
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteitverhouding
8.4/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de totaalscore van de grafische kaart combineert met de prijs.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een grafische kaart zoekt die een goede balans biedt tussen prestaties, functies en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

60%

8.7

Totaalscore

40%

7.5

Prijs

8.4
3DMark Time Spy-benchmarkscore
30,000 punten
3DMark Time Spy-benchmarkscore
30.000 punten
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT scoort 30.000 punten in 3DMark Time Spy, wat hoger is dan 89% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,7% van de grafische kaarten.
3DMark Port Royal-score
18,875 punten
3DMark Port Royal-score
18.875 punten
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT scoort 18.875 punten in 3DMark Port Royal, wat hoger is dan 83% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,1% van de grafische kaarten.
PassMark (G3D)-resultaat
26,900 punten
PassMark (G3D)-resultaat
26.900 punten
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT scoort 26.900 punten in PassMark G3D, wat hoger is dan 61,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,1% van de grafische kaarten.
PassMark (DirectCompute)-resultaat
15,996 punten
PassMark (DirectCompute)-resultaat
15.996 punten
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT scoort 15.996 punten in PassMark DirectCompute, wat hoger is dan 63,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,5% van de grafische kaarten.
Floating-pointprestaties
48,66 TFLOPS
Floating-pointprestaties
48,66 TFLOPS
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT levert 48,66 TFLOPS drijvende-kommaprestaties, die hoger zijn dan die van 79,9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,4% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
VRAM
16 GB
VRAM
16 GB
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft 16 GB van VRAM, wat meer is dan 61,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 28,6% van de grafische kaarten.
Geheugentype
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT gebruikt GDDR6-geheugen, dat nieuwer is dan op 15,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 40,3% van de grafische kaarten.
Geheugenbusbreedte
256 bit
Geheugenbusbreedte
256 bit
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT gebruikt een 256 bit-geheugenbus, die breder is dan die van 49,7% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 35,9% van de grafische kaarten.
Maximale geheugenbandbreedte
644,6 GB/s
Maximale geheugenbandbreedte
644,6 GB/s
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT bereikt de 644,6 GB/s-geheugenbandbreedte, die hoger is dan die van 67,4% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,4% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
PCI Express (PCIe)-versie
5
PCI Express (PCIe)-versie
5
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt PCIe 5, wat nieuwer is dan op 74,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 25,6% van de grafische kaarten.
PCIe-lanes
x16
PCIe-lanes
x16
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT gebruikt x16 PCIe-lanes, wat meer is dan 23,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 76,6% van de grafische kaarten.
DirectX-versie
12
DirectX-versie
12
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt DirectX 12, wat ouder is dan op 81,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan 16,9% van de grafische kaarten.
Vulkan-versie
1,3
Vulkan-versie
1,3
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt Vulkan 1,3, wat ouder is dan op 79,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 15,7% van de grafische kaarten.
OpenGL-versie
4,6
OpenGL-versie
4,6
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt OpenGL 4,6, wat geavanceerder is dan op 1,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 98,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Maximaal ondersteunde displays
4
Maximaal ondersteunde displays
4
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt maximaal 4 beeldschermen, wat meer is dan bij 8,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 88,9% van de grafische kaarten.
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Maximale digitale resolutie
7680x4320
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een maximale digitale resolutie van 7680x4320, die hoger is dan die van 9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 91% van de grafische kaarten.
DisplayPort-uitgangen
3
DisplayPort-uitgangen
3
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT biedt 3 DisplayPort-uitgangen, wat meer is dan bij 21% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 76,8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-versie
2.1a
DisplayPort-versie
2.1a
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt DisplayPort 2.1a, wat geavanceerder is dan op 75,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 3% van de grafische kaarten.
DisplayPort-linksnelheden
54 Gbps
DisplayPort-linksnelheden
54 Gbps
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt DisplayPort-verbindingssnelheden tot 54 Gbps, wat sneller is dan op 80,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 4,6% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Thermal Design Power (TDP)
304 W
Thermal Design Power (TDP)
304 W
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een TDP van 304 W, die hoger is dan die van 77,9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,9% van de grafische kaarten.
Stroomverbruik onder piekbelasting
304 W
Stroomverbruik onder piekbelasting
304 W
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT trekt 304 W onder piekbelasting, wat hoger is dan 74,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,4% van de grafische kaarten.
Aanbevolen PSU-wattage
750 W
Aanbevolen PSU-wattage
750 W
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT raadt een 750 W PSU aan, die hoger is dan die van 64,5% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 17,1% van de grafische kaarten.
Board power-limiet
304 W
Board power-limiet
304 W
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een vermogenslimiet van 304 W, die hoger is dan die van 73,1% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,7% van de grafische kaarten.
PCIe-voedingsspecificatie
304 W
Alles weergeven
Afmetingen
289x 111x 41 mm
Lengte
289 mm
Lengte
289 mm
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT is 289 mm lang, wat langer is dan 51,6% van de grafische kaarten en, even lang als 0,1% van de grafische kaarten.
Hoogte
111 mm
Hoogte
111 mm
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT is 111 mm lang, wat korter is dan 83,5% van de grafische kaarten en, even hoog als 5,1% van de grafische kaarten.
Slotdikte
2 slot(s)
Slotdikte
2 slot(s)
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT neemt 2 slot(s) in beslag, wat slanker is dan 53,4% van de grafische kaarten en even breed is als 42,5% van de grafische kaarten.
Gewicht
1,220 g
Gewicht
1.220 g
PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT weegt 1.220 g, wat zwaarder is dan 61,6% van de grafische kaarten en, wat qua gewicht gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
Alles weergeven

PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT vs de gemiddelde grafische kaart

246810TotaalPrestatiesGeheugenPlatform en functiesConnectiviteit en mediaVoeding en koelingOntwerp
  • 18,6% hogere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,970 MHz
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2970 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.970 MHz vs 2.505 MHz
  • 64 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    128
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    128 vs 64
  • 2,33x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    380.2 GPixel/s
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (380.2 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    380,2 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 99,4% hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    760.3 GTexel/s
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (760.3 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    760,3 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 4 GB meer VRAM
    VRAM
    16 GB
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (16 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    16 GB vs 12 GB
  • 24 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    64
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (64 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    64 vs 40
  • 2,16x hogere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    48.7 TFLOPS
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (48.7 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    48,7 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 24 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    64
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (64 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    64 vs 40
  • 16,2% betere prijs-kwaliteitverhouding
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een betere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde grafische kaart (8.35 vs 7.2).
    8,35 vs 7,19
  • 8% hogere gebruikersscore
    User score
    8.6/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
    Verdeling van de scores
    ▼
    ▼
    <55-66-77-88-99-10
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT
    de gemiddelde grafische kaart
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere gebruikersscore dan de gemiddelde grafische kaart (8.64 vs 8.000).
    8,64 vs 8
  • 18,6% hogere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,970 MHz
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2970 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.970 MHz vs 2.505 MHz
  • 64 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    128
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    128 vs 64
  • 2,33x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    380.2 GPixel/s
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (380.2 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    380,2 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 99,4% hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    760.3 GTexel/s
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (760.3 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    760,3 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 24 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    64
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (64 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    64 vs 40
  • 24 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    64
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (64 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    64 vs 40
  • 2,16x hogere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    48.7 TFLOPS
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (48.7 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    48,7 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 19,5% hogere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    2,295 MHz
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2295 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    2.295 MHz vs 1.920 MHz
  • 72 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    256
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (256 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    256 vs 184
  • 2,04x hogere gamingscore
    3DMark Time Spy-benchmarkscore
    30,000 punten
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere gamingscore dan de gemiddelde grafische kaart (30000 punten vs 14678.5 punten). De gemiddelde videokaart heeft 14678.5 punten gamingscore.
    30.000 punten vs 14.678,5 punten
  • 2,06x hogere raytracingscore
    3DMark Port Royal-score
    18,875 punten
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere raytracing-score dan de gemiddelde grafische kaart (18875 punten vs 9166 punten). De gemiddelde videokaart heeft 9166 punten raytracing-score.
    18.875 punten vs 9.166 punten
  • 3,17x hogere FP64-prestaties
    FP64-prestaties
    1.52 TFLOPS
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere FP64-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (1.5 TFLOPS vs 0.48 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 0.48 TFLOPS FP64-prestaties.
    1,52 TFLOPS vs 0,48 TFLOPS
  • 5,48x hogere BF16-prestaties
    BF16-prestaties
    194.64 TFLOPS
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere BF16-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (194.6 TFLOPS vs 35.5 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 35.5 TFLOPS BF16-prestaties.
    194,64 TFLOPS vs 35,5 TFLOPS
  • Betere FP64-verhouding
    FP64-verhouding
    1:16
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een betere FP64-ratio dan de gemiddelde grafische kaart (1:16 versus 1:64).
    1:16 vs 1:64
  • 3,27x hogere FP16-prestaties
    FP16-prestaties
    97.3 TFLOPS
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere FP16-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (97.3 TFLOPS vs 29.7 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 29.725 TFLOPS FP16-prestaties.
    97,3 TFLOPS vs 29,725 TFLOPS
  • 4 GB meer VRAM
    VRAM
    16 GB
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (16 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    16 GB vs 12 GB
  • 43,9% hogere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    2,518 MHz
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2518 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    2.518 MHz vs 1.750 MHz
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 43,9% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    644.6 GB/s
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (644.6 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    644,6 GB/s vs 448 GB/s
  • 16x meer Infinity Cache
    L3 / Infinity Cache-grootte
    64 MB
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer Infinity Cache dan de gemiddelde grafische kaart (64 MB vs 4 MB). De gemiddelde videokaart heeft 4 MB Infinity Cache.
    64 MB vs 4 MB
  • 20% kleiner productieproces
    Halfgeleidergrootte
    4 nm
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een lagere productieprocede dan de gemiddelde grafische kaart (4 nm vs 5 nm). De gemiddelde videokaart gebruikt een productieprocede van 5 nm.
    4 nm vs 5 nm
  • Nieuwere PCIe-versie
    PCI Express (PCIe)-versie
    5.0
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een nieuwere PCIe-versie dan de gemiddelde grafische kaart (5 versus 4.0).
    5,0 vs 4,0
  • 2 jaar nieuwer
    Releasedatum
    2025
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT is recenter uitgebracht dan de gemiddelde grafische kaart (2025 versus 2023).
    March 2025
    2.025 vs 2.023
  • 2,35x meer transistors
    Aantal transistors
    53,900 miljoen
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft meer transistors dan de gemiddelde grafische kaart (53900 miljoen vs 22900 miljoen). De gemiddelde videokaart heeft 22900 miljoen transistors.
    53.900 miljoen vs 22.900 miljoen
  • Nieuwere HDMI-versie
    HDMI-versie
    2.1b
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een nieuwere HDMI-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1b versus 2.1).
    2.1b vs 2,1
  • Nieuwere DisplayPort-versie
    DisplayPort-versie
    2.1a
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een nieuwere DisplayPort-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1a versus 1.4a).
    2.1a vs 1.4a
  • 4x hogere HDMI-bandbreedte
    HDMI FRL-snelheid
    48 Gbps
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere HDMI-bandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (48 Gbps vs 12 Gbps). De gemiddelde videokaart heeft 12 Gbps HDMI-bandbreedte.
    48 Gbps vs 12 Gbps
  • 2,7x hogere DisplayPort-bandbreedte
    DisplayPort-linksnelheden
    54 Gbps
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere DisplayPort-bandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (54 Gbps vs 20 Gbps). De gemiddelde videokaart heeft 20 Gbps DisplayPort-bandbreedte.
    54 Gbps vs 20 Gbps
  • 14 mm lagere kaarthoogte
    Hoogte
    111 mm
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT is lager dan de gemiddelde grafische kaart (111 mm vs 125 mm). De gemiddelde videokaart heeft een hoogte van 125 mm.
    111 mm vs 125 mm
  • 0,5 slot(s) slots slanker
    Slotdikte
    2 slot(s)
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT neemt minder slots in dan de gemiddelde grafische kaart (2 slot(s) vs 2.5 slot(s)). De gemiddelde grafische kaart neemt 2.5 slot(s) in beslag.
    2 slot(s) vs 2,5 slot(s)
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen dual BIOS
    Dual BIOS
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT bevat geen dubbel BIOS, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 41,4% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    304 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (304 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    304 W vs 215 W
  • Geen RGB-verlichting
    RGB-verlichting
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT bevat geen RGB-verlichting, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere encodergeneratie
    Encodergeneratie
    4.0
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT gebruikt een oudere encodergeneratie dan de gemiddelde grafische kaart (4 vs 8). De gemiddelde videokaart gebruikt encodergeneratie 8.
    4,0 vs 8
  • 15,4% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    750 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (750 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    750 W vs 650 W
  • 83,3% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    4 MB
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (4 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    4 MB vs 24 MB
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 16 AI-cores minder
    Tensor/AI-cores
    128
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft minder AI-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 144). De gemiddelde videokaart heeft 144 AI-kernen.
    128 vs 144
  • 83,3% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    4 MB
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (4 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    4 MB vs 24 MB
  • 75% kleinere L1-cache
    L1-cachegrootte
    32
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft minder L1-cache dan de gemiddelde grafische kaart (32 vs 128). De gemiddelde videokaart heeft 128 L1-cache.
    32 vs 128
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere encodergeneratie
    Encodergeneratie
    4.0
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT gebruikt een oudere encodergeneratie dan de gemiddelde grafische kaart (4 vs 8). De gemiddelde videokaart gebruikt encodergeneratie 8.
    4,0 vs 8
  • Oudere Vulkan-versie
    Vulkan-versie
    1.3
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een oudere Vulkan-versie dan de gemiddelde grafische kaart (1.3 versus 1.4).
    1,3 vs 1,4
  • Lagere VRS-tier
    Variable Rate Shading (VRS)-niveau
    Tier 1
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een lagere VRS-laag dan de gemiddelde grafische kaart (Tier 1 versus Niveau 2).
    Tier 1 vs Niveau 2
  • Oudere DirectX-versie
    DirectX-versie
    12
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een oudere DirectX-versie dan de gemiddelde grafische kaart (12 versus 12 Ultimate).
    12 vs 12 Ultimate
  • Oudere OpenCL-versie
    OpenCL-versie
    2.2
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt een oudere OpenCL-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.2 versus 3.0).
    2,2 vs 3,0
  • Beperktere decodecodec-ondersteuning
    HW-decode-codecs
    H.264/H.265/AV1/VP9
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT ondersteunt smallere hardware-decoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265/AV1/VP9 versus H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1).
    H.264/H.265/AV1/VP9 vs H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1
  • Geen dual BIOS
    Dual BIOS
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT bevat geen dubbel BIOS, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 41,4% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    304 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (304 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    304 W vs 215 W
  • 15,4% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    750 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (750 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    750 W vs 650 W
  • 15 °C lagere thermische grens
    Maximale junction-temperatuur (Tjmax)
    110 °C
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een lagere thermische limiet dan de gemiddelde grafische kaart (110 °C vs 95 °C). De gemiddelde videokaart heeft 95 °C thermische limiet.
    110 °C vs 95 °C
  • 35,1% hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    304 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (304 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    304 W vs 225 W
  • 6,67x hoger idleverbruik
    Stroomverbruik in idle
    80 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere stroomverbruik in idle dan de gemiddelde grafische kaart (80 W vs 12 W). De gemiddelde videokaart heeft 12 W stroomverbruik in idle.
    80 W vs 12 W
  • 11 °C hogere idletemperatuur
    GPU-temperatuur in idle
    48 °C
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere temperatuur in idle dan de gemiddelde grafische kaart (48 °C vs 37 °C). De gemiddelde videokaart heeft 37 °C temperatuur in idle.
    48 °C vs 37 °C
  • 38,2% hoger piekverbruik
    Stroomverbruik onder piekbelasting
    304 W
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT heeft een hogere stroomverbruik onder piekbelasting dan de gemiddelde grafische kaart (304 W vs 220 W). De gemiddelde videokaart heeft 220 W stroomverbruik onder piekbelasting.
    304 W vs 220 W
  • Geen RGB-verlichting
    RGB-verlichting
    nee
    PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT bevat geen RGB-verlichting, de gemiddelde grafische kaart wel.

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Derdepartijbeoordelingen

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
Reviews bijgewerkt: juni 2026 · Zo berekenen we dit

What we like about PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding in vergelijking met duurdere modellen
  • Compact ontwerp (dual-slot en onder de 30 cm) waardoor de kaart goed past in kleinere ITX-behuizingen
  • Goede koelingprestaties; de kaart blijft onder belasting vaak tussen de 60-65°C
  • Zeer effectief bij undervolting, wat het stroomverbruik aanzienlijk verlaagt zonder veel prestatieverlies
  • Stille werking van de ventilatoren, zeker na het aanpassen van de fan-curve
  • Solide bouwkwaliteit ondanks het feit dat dit een basismodel is

What we don't like about PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT

  • Standaard stroomverbruik is vrij hoog ingesteld zonder handmatige aanpassingen
  • De junction-temperaturen van het geheugen kunnen oplopen tot 90°C bij zware belasting
  • Eenvoudig ontwerp zonder RGB-verlichting, wat sommige gebruikers te 'simpel' vinden
  • Sommige gebruikers melden hoorbare 'coil whine', hoewel dit niet bij elke kaart voorkomt
  • Iets luidruchtiger dan de duurdere Hellhound- of Red Devil-varianten vanwege de kleinere koeler
  • Lelijke rode stickers op de ventilatoren passen niet bij elk systeemthema

Oordeel

De PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT is een krachtige grafische kaart gebaseerd op de RDNA 4-architectuur met 16 GB GDDR6-geheugen en een 256-bit busbreedte. Belangrijke kenmerken zijn de 4096 streamprocessoren, een boostklok tot 2970 MHz en een efficiënt koelsysteem met drie fans met Japanse dubbele kogellagers voor een stille werking. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende prijs-prestatieverhouding voor 1440p en 4K-gaming, verbeterde raytracing-prestaties ten opzichte van vorige generaties en het compacte dual-slot ontwerp dat ideaal is voor kleinere behuizingen. Nadelen zijn het relatief hoge stroomverbruik (304W TBP), de afwezigheid van RGB-verlichting voor liefhebbers en prestaties in zware raytracing-scenario's die soms nog achterblijven bij de directe concurrentie.

Vergelijk PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT met andere producten in de categorie Grafische kaarten

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen PowerColor Reaper Radeon RX 9070 XT en andere producten in de categorie Grafische kaarten

Geen resultaten gevonden