Beoordeeld volgens de methodologie Grafische kaarten v1.0
Methodologie Grafische kaarten v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden wiskundig beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Grafische kaarten v1.0, met gecontroleerde labtests, technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Grafische kaarten v1.0

PowerColor Radeon RX 7800 XT Recensie | 118 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€480VRAM:16 GBGeheugenbusbreedte:256 bitThermal Design Power (TDP):263 W

PowerColor Radeon RX 7800 XT review: Vergelijk 118 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie grafische kaarten en of het de aankoop waard is.

8.0

Totaalscore

Score
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de grafische kaart, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je snel wilt zien welke grafische kaarten tot de beste op de markt behoren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

8.0

Technische score

10%

7.7

Gebruikersscore

▲Beter dan 68% van de modellen
8.0

Technische score

Technical score
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

44%

7.3

Prestaties

24%

8.6

Geheugen

12%

7.6

Voeding en koeling

11%

9.4

Platform en functies

5%

8.7

Ontwerp

4%

9.7

Connectiviteit en media

▲Beter dan 69% van de modellen
7.7

Gebruikersscore

User score
7.7/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

8.4

Sterrenbeoordelingen

30%

5.9

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
▼Slechter dan 89% van de modellen
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
  • powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt
powercolor-radeon-rx-7800-xt

Beste prijzen

*Als Amazon Partner verdienen wij aan in aanmerking komende aankopen.
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van grafische kaart PowerColor Radeon RX 7800 XT

Technische score
Technische score
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

44%

7.3

Prestaties

24%

8.6

Geheugen

12%

7.6

Voeding en koeling

11%

9.4

Platform en functies

5%

8.7

Ontwerp

4%

9.7

Connectiviteit en media

8.0
Gebruikersscore
Gebruikersscore
7.7/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

8.4

Sterrenbeoordelingen

30%

5.9

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
7.7
Populariteit
Popularity
5.9/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan een grafische kaart die al door veel andere gebruikers is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een populariteitsscore van 5,9 punten, hoger dan die van 60,8% van de producten in deze categorie.
5.9
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteitverhouding
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de totaalscore van de grafische kaart combineert met de prijs.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een grafische kaart zoekt die een goede balans biedt tussen prestaties, functies en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

60%

8.0

Totaalscore

40%

8.0

Prijs

8.0
3DMark Time Spy-benchmarkscore
19,000 punten
3DMark Time Spy-benchmarkscore
19.000 punten
PowerColor Radeon RX 7800 XT scoort 19.000 punten in 3DMark Time Spy, wat hoger is dan 62,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,5% van de grafische kaarten.
3DMark Port Royal-score
10,200 punten
3DMark Port Royal-score
10.200 punten
PowerColor Radeon RX 7800 XT scoort 10.200 punten in 3DMark Port Royal, wat hoger is dan 54,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,2% van de grafische kaarten.
PassMark (G3D)-resultaat
24,255 punten
PassMark (G3D)-resultaat
24.255 punten
PowerColor Radeon RX 7800 XT scoort 24.255 punten in PassMark G3D, wat hoger is dan 55,3% van de grafische kaarten.
PassMark (DirectCompute)-resultaat
31,742 punten
PassMark (DirectCompute)-resultaat
31.742 punten
PowerColor Radeon RX 7800 XT scoort 31.742 punten in PassMark DirectCompute, wat hoger is dan 96,4% van de grafische kaarten.
Floating-pointprestaties
37,32 TFLOPS
Floating-pointprestaties
37,32 TFLOPS
PowerColor Radeon RX 7800 XT levert 37,32 TFLOPS drijvende-kommaprestaties, die hoger zijn dan die van 68,3% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,4% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
VRAM
16 GB
VRAM
16 GB
PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft 16 GB van VRAM, wat meer is dan 61,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 28,6% van de grafische kaarten.
Geheugentype
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
PowerColor Radeon RX 7800 XT gebruikt GDDR6-geheugen, dat nieuwer is dan op 15,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 40,3% van de grafische kaarten.
Geheugenbusbreedte
256 bit
Geheugenbusbreedte
256 bit
PowerColor Radeon RX 7800 XT gebruikt een 256 bit-geheugenbus, die breder is dan die van 49,7% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 35,9% van de grafische kaarten.
Maximale geheugenbandbreedte
624 GB/s
Maximale geheugenbandbreedte
624 GB/s
PowerColor Radeon RX 7800 XT bereikt de 624 GB/s-geheugenbandbreedte, die hoger is dan die van 64,6% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,6% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
PCI Express (PCIe)-versie
4
PCI Express (PCIe)-versie
4
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt PCIe 4, wat nieuwer is dan op 22,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan 52,1% van de grafische kaarten.
PCIe-lanes
x16
PCIe-lanes
x16
PowerColor Radeon RX 7800 XT gebruikt x16 PCIe-lanes, wat meer is dan 23,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 76,6% van de grafische kaarten.
DirectX-versie
12 Ultimate
DirectX-versie
12 Ultimate
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt DirectX 12 Ultimate, wat geavanceerder is dan op 22,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 77,4% van de grafische kaarten.
Vulkan-versie
1,3
Vulkan-versie
1,3
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt Vulkan 1,3, wat ouder is dan op 79,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 15,7% van de grafische kaarten.
OpenGL-versie
4,6
OpenGL-versie
4,6
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt OpenGL 4,6, wat geavanceerder is dan op 1,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 98,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Maximaal ondersteunde displays
4
Maximaal ondersteunde displays
4
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt maximaal 4 beeldschermen, wat meer is dan bij 8,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 88,9% van de grafische kaarten.
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Maximale digitale resolutie
7680x4320
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een maximale digitale resolutie van 7680x4320, die hoger is dan die van 9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 91% van de grafische kaarten.
DisplayPort-uitgangen
3
DisplayPort-uitgangen
3
PowerColor Radeon RX 7800 XT biedt 3 DisplayPort-uitgangen, wat meer is dan bij 21% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 76,8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-versie
2,1
DisplayPort-versie
2,1
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt DisplayPort 2,1, wat geavanceerder is dan op 67,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-linksnelheden
52,22 Gbps
DisplayPort-linksnelheden
52,22 Gbps
PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt DisplayPort-verbindingssnelheden tot 52,22 Gbps, wat sneller is dan op 80,1% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Thermal Design Power (TDP)
263 W
Thermal Design Power (TDP)
263 W
PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een TDP van 263 W, die hoger is dan die van 65,3% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 1% van de grafische kaarten.
Stroomverbruik onder piekbelasting
263 W
Stroomverbruik onder piekbelasting
263 W
PowerColor Radeon RX 7800 XT trekt 263 W onder piekbelasting, wat hoger is dan 62,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,5% van de grafische kaarten.
Aanbevolen PSU-wattage
700 W
Aanbevolen PSU-wattage
700 W
PowerColor Radeon RX 7800 XT raadt een 700 W PSU aan, die hoger is dan die van 59,7% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 4,7% van de grafische kaarten.
Board power-limiet
263 W
Board power-limiet
263 W
PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een vermogenslimiet van 263 W, die hoger is dan die van 60,7% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,5% van de grafische kaarten.
PCIe-voedingsspecificatie
263 W
Alles weergeven
Afmetingen
280x 125x 50 mm
Lengte
260 mm
Lengte
260 mm
PowerColor Radeon RX 7800 XT is 260 mm lang, wat korter is dan 65,5% van de grafische kaarten en, even lang als 0,6% van de grafische kaarten.
Hoogte
109 mm
Hoogte
109 mm
PowerColor Radeon RX 7800 XT is 109 mm lang, wat korter is dan 89,7% van de grafische kaarten en, even hoog als 0,5% van de grafische kaarten.
Slotdikte
2,5 slot(s)
Slotdikte
2,5 slot(s)
PowerColor Radeon RX 7800 XT neemt 2,5 slot(s) in beslag, wat slanker is dan 36,3% van de grafische kaarten en even breed is als 14,7% van de grafische kaarten.
Gewicht
1,000 g
Gewicht
1.000 g
PowerColor Radeon RX 7800 XT weegt 1.000 g, wat lichter is dan 51,5% van de grafische kaarten en, wat qua gewicht gelijk is aan 3,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven

PowerColor Radeon RX 7800 XT vs de gemiddelde grafische kaart

246810TotaalPrestatiesGeheugenPlatform en functiesConnectiviteit en mediaVoeding en koelingOntwerp
  • 4 GB meer VRAM
    VRAM
    16 GB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (16 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    16 GB vs 12 GB
  • 20 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    60
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (60 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    60 vs 40
  • 32 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    96
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (96 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    96 vs 64
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 20 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    60
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (60 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    60 vs 40
  • 39,3% hogere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    2,438 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2438 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    2.438 MHz vs 1.750 MHz
  • 39,3% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    624 GB/s
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (624 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    624 GB/s vs 448 GB/s
  • 53% hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    583.2 GTexel/s
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (583.2 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    583,2 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 11,2% betere prijs-kwaliteitverhouding
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een betere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde grafische kaart (8 vs 7.2).
    8 vs 7,19
  • 20 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    60
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (60 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    60 vs 40
  • 32 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    96
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (96 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    96 vs 64
  • 20 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    60
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (60 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    60 vs 40
  • 53% hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    583.2 GTexel/s
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (583.2 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    583,2 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 43% hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    233.3 GPixel/s
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (233.3 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    233,3 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 56 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    240
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (240 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    240 vs 184
  • 65,3% hogere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    37.3 TFLOPS
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (37.3 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    37,3 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 2,63x hogere computescore
    PassMark (DirectCompute)-resultaat
    31,742 punten
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere rekenscore dan de gemiddelde grafische kaart (31742 punten vs 12074 punten). De gemiddelde videokaart heeft 12074 punten rekenscore.
    31.742 punten vs 12.074 punten
  • 2,44x hogere FP64-prestaties
    FP64-prestaties
    1.17 TFLOPS
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere FP64-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (1.2 TFLOPS vs 0.48 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 0.48 TFLOPS FP64-prestaties.
    1,17 TFLOPS vs 0,48 TFLOPS
  • 2,51x hogere FP16-prestaties
    FP16-prestaties
    74.65 TFLOPS
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere FP16-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (74.7 TFLOPS vs 29.7 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 29.725 TFLOPS FP16-prestaties.
    74,65 TFLOPS vs 29,725 TFLOPS
  • 4 GB meer VRAM
    VRAM
    16 GB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (16 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    16 GB vs 12 GB
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 39,3% hogere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    2,438 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2438 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    2.438 MHz vs 1.750 MHz
  • 39,3% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    624 GB/s
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (624 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    624 GB/s vs 448 GB/s
  • 16x meer Infinity Cache
    L3 / Infinity Cache-grootte
    64 MB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft meer Infinity Cache dan de gemiddelde grafische kaart (64 MB vs 4 MB). De gemiddelde videokaart heeft 4 MB Infinity Cache.
    64 MB vs 4 MB
  • Nieuwere DisplayPort-versie
    DisplayPort-versie
    2.1
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een nieuwere DisplayPort-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1 versus 1.4a).
    2,1 vs 1.4a
  • Nieuwere HDMI-versie
    HDMI-versie
    2.1a
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een nieuwere HDMI-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1a versus 2.1).
    2.1a vs 2,1
  • 2,61x hogere DisplayPort-bandbreedte
    DisplayPort-linksnelheden
    52.22 Gbps
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere DisplayPort-bandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (52.2 Gbps vs 20 Gbps). De gemiddelde videokaart heeft 20 Gbps DisplayPort-bandbreedte.
    52,22 Gbps vs 20 Gbps
  • 10,4 dB stiller onder belasting
    Geluidsniveau onder belasting
    25 dB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere geluidsniveau onder belasting dan de gemiddelde grafische kaart (25 dB vs 35.4 dB). De gemiddelde videokaart heeft 35.4 dB geluidsniveau onder belasting.
    25 dB vs 35,4 dB
  • 16 mm lagere kaarthoogte
    Hoogte
    109 mm
    PowerColor Radeon RX 7800 XT is lager dan de gemiddelde grafische kaart (109 mm vs 125 mm). De gemiddelde videokaart heeft een hoogte van 125 mm.
    109 mm vs 125 mm
  • 25 mm kortere kaartlengte
    Lengte
    260 mm
    PowerColor Radeon RX 7800 XT is korter dan de gemiddelde grafische kaart (260 mm vs 285 mm). De gemiddelde videokaart heeft een lengte van 285 mm.
    260 mm vs 285 mm
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 1 ventilatoren minder
    Aantal ventilatoren
    2
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder fans dan de gemiddelde grafische kaart (2 versus 3).
    2 vs 3
  • 32,6% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,295 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1295 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.295 MHz vs 1.920 MHz
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 3% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,430 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2430 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.430 MHz vs 2.505 MHz
  • 22,3% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    263 W
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (263 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    263 W vs 215 W
  • 83,3% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    4 MB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (4 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    4 MB vs 24 MB
  • Oudere Vulkan-versie
    Vulkan-versie
    1.3
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een oudere Vulkan-versie dan de gemiddelde grafische kaart (1.3 versus 1.4).
    1,3 vs 1,4
  • 4,5% lagere gebruikersscore
    User score
    7.7/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
    Verdeling van de scores
    ▼▼
    <55-66-77-88-99-10
    PowerColor Radeon RX 7800 XT
    de gemiddelde grafische kaart
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde grafische kaart (7.66 vs 8.000).
    7,66 vs 8
  • Geen CUDA-ondersteuning
    CUDA
    nee
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt CUDA niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 32,6% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,295 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1295 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.295 MHz vs 1.920 MHz
  • 3% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,430 MHz
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2430 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.430 MHz vs 2.505 MHz
  • 24 AI-cores minder
    Tensor/AI-cores
    120
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder AI-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (120 vs 144). De gemiddelde videokaart heeft 144 AI-kernen.
    120 vs 144
  • 83,3% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    4 MB
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (4 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    4 MB vs 24 MB
  • 75% kleinere L1-cache
    L1-cachegrootte
    32
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder L1-cache dan de gemiddelde grafische kaart (32 vs 128). De gemiddelde videokaart heeft 128 L1-cache.
    32 vs 128
  • Geen DLSS-ondersteuning
    DLSS
    nee
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt DLSS niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere Vulkan-versie
    Vulkan-versie
    1.3
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een oudere Vulkan-versie dan de gemiddelde grafische kaart (1.3 versus 1.4).
    1,3 vs 1,4
  • Oudere OpenCL-versie
    OpenCL-versie
    2.0
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt een oudere OpenCL-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2 versus 3.0).
    2,0 vs 3,0
  • Beperktere decodecodec-ondersteuning
    HW-decode-codecs
    H.264/H.265/AV1/VP9
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt smallere hardware-decoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265/AV1/VP9 versus H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1).
    H.264/H.265/AV1/VP9 vs H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1
  • 2 monitoren minder per uitgangstype
    Maximaal aantal monitoren per uitgangstype
    1
    PowerColor Radeon RX 7800 XT ondersteunt minder monitoren per uitgangstype dan de gemiddelde grafische kaart (1 vs 3). De gemiddelde grafische kaart ondersteunt 3 monitoren per uitgangstype.
    1 vs 3
  • 1 ventilatoren minder
    Aantal ventilatoren
    2
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft minder fans dan de gemiddelde grafische kaart (2 versus 3).
    2 vs 3
  • 22,3% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    263 W
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (263 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    263 W vs 215 W
  • 15 °C lagere thermische grens
    Maximale junction-temperatuur (Tjmax)
    110 °C
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een lagere thermische limiet dan de gemiddelde grafische kaart (110 °C vs 95 °C). De gemiddelde videokaart heeft 95 °C thermische limiet.
    110 °C vs 95 °C
  • 7,7% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    700 W
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (700 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    700 W vs 650 W
  • 16,9% hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    263 W
    PowerColor Radeon RX 7800 XT heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (263 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    263 W vs 225 W

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Expertbeoordelingen

Uitgebreide analyses en oordelen van toonaangevende techmedia

O
overclock3d.net
31-10-2023
Samenvatting van de review
P
pcmasters.de
4-4-2024
Samenvatting van de review
C
computerbild.de
7-9-2023
Samenvatting van de review
C
computerbase.de
12-9-2023
Samenvatting van de review

Derdepartijbeoordelingen

Gebaseerd op beoordelingen van internet.
Reviews bijgewerkt: juni 2026 · Zo berekenen we dit

What we like about PowerColor Radeon RX 7800 XT

  • Uitstekende prestaties op 1440p resolutie, zelfs met ultra-instellingen.
  • Grote hoeveelheid videogeheugen (16GB VRAM), wat gunstig is voor toekomstige games.
  • Goede koelingsefficiëntie; de kaart blijft relatief koel onder zware belasting.
  • Goede prijs-prestatieverhouding in vergelijking met concurrerende modellen zoals de RTX 4070.
  • Robuuste bouwkwaliteit met duurzame materialen en een metalen backplate.
  • Stille werking van de ventilatoren tijdens de meeste gamesessies.

What we don't like about PowerColor Radeon RX 7800 XT

  • De fysieke omvang van de kaart is groot, wat problemen kan geven in compacte behuizingen.
  • Ray tracing prestaties blijven achter bij vergelijkbare Nvidia-kaarten.
  • Hoge stroomvereisten; een voeding van minimaal 750W-800W wordt aanbevolen.
  • Beperkte verbetering in pure rekenkracht ten opzichte van de vorige generatie (RX 6800 XT).
  • Sommige gebruikers melden incidentele instabiliteit in drivers of crashes in specifieke games.
  • Fans kunnen hoorbaar luid worden wanneer de kaart tot het uiterste wordt gepusht.

Oordeel

De PowerColor Radeon RX 7800 XT is een krachtige mid-range grafische kaart gebaseerd op de RDNA 3-architectuur, uitgerust met 16 GB GDDR6-geheugen op een 256-bit bus en 3840 stream processors. Belangrijke kenmerken zijn de ondersteuning voor DisplayPort 2.1, hardwarematige raytracing en een geavanceerd koelsysteem met dubbele kogellagers voor een langere levensduur. De kaart blinkt uit in 1440p-gaming met uitstekende prijs-prestatieverhouding en beschikt over handige extra's zoals een fysieke LED-schakelaar en dual-BIOS voor een stille of overgeklokte modus. Enkele nadelen zijn het relatief hoge stroomverbruik vergeleken met concurrenten, de forse afmetingen (vaak 2,5 tot 3 slots dik) en raytracing-prestaties die achterblijven bij die van vergelijkbare Nvidia-kaarten.

Vergelijk PowerColor Radeon RX 7800 XT met andere producten in de categorie Grafische kaarten

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen PowerColor Radeon RX 7800 XT en andere producten in de categorie Grafische kaarten

Geen resultaten gevonden