HUION Kamvas 16 Gen 3 Recensie | 66 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€530
  • Type: pendisplay
  • Actief tekengebied: 68766 mm²
  • Resolutie: 2560x1440
  • Drukniveaus van de pen: 16384
  • Rapportagesnelheid: 260 RPS

HUION Kamvas 16 Gen 3 recensie. Vergelijk 66 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen tekentablets en of het de aankoop waard is.

7.5

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van het tekentablet, gebaseerd op technische analyses en gebruikersbeoordelingen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een snelle referentie nodig hebt om de beste tekentablets op de markt te vinden.

Scorecomponenten:

90.0%

7.5

Technische score

10.0%

7.2

Gebruikersscore

Zeer Goed
7.5

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van het tekentablet, verdeeld over acht kerngebieden: tekennauwkeurigheid, penprestaties, drukgevoeligheid, kantelondersteuning, displaykwaliteit, connectiviteit, softwareondersteuning en design.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je tekentablets wilt vergelijken op basis van technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

50.0%

8.2

Pen & invoer

40.0%

6.7

Display & kleur

4.0%

7.9

Vormfactor

3.0%

5.7

Connectiviteit

3.0%

8.5

Bediening & extra

Zeer Goed
7.2

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor het tekentablet.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een tekentablet presteert in echt gebruik en hoe betrouwbaar die op de lange termijn blijft volgens gebruikerservaringen.

Scorecomponenten:

70.0%

8.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(112)
amazon
3.9
(51)
amazon
3.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: juli 2026)

Zeer Goed
  • 7.8
    Kinderen

    Scorecomponenten:

    45.0%

    8.1

    Gewicht

    45.0%

    7.7

    Prijs

    10.0%

    7.5

    Counted score

  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
  • huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3
huion-kamvas-16-gen-3

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Huion Kamvas 16 (Gen 3) is een 15,8-inch tekentablet met een scherpe 2,5K QHD-resolutie (2560 x 1440) en een pixeldichtheid van 186 PPI. Het apparaat maakt gebruik van de geavanceerde PenTech 4.0-technologie met 16.384 drukgevoeligheidsniveaus en een lage activatiekracht van slechts 2 gram voor uiterst nauwkeurige lijnen. Belangrijke kenmerken zijn het volledig gelamineerde Canvas Glass 2.0 met anti-glans etsing, een kleurdekking van 99% sRGB en 90% Adobe RGB, en een workflow-verhogend ontwerp met zes programmeerbare knoppen en dubbele draaiknoppen. De belangrijkste voordelen zijn de uitstekende penprecisie, de papierachtige tekenervaring en de veelzijdige connectiviteit via een enkele USB-C-kabel of een 3-in-1 kabel. Mogelijke nadelen zijn de relatief lage maximale helderheid van 220 nits en het ontbreken van touch-ondersteuning.

Technische specificaties van HUION Kamvas 16 Gen 3

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van het tekentablet, verdeeld over acht kerngebieden: tekennauwkeurigheid, penprestaties, drukgevoeligheid, kantelondersteuning, displaykwaliteit, connectiviteit, softwareondersteuning en design.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je tekentablets wilt vergelijken op basis van technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

50.0%

8.2

Pen & invoer

40.0%

6.7

Display & kleur

4.0%

7.9

Vormfactor

3.0%

5.7

Connectiviteit

3.0%

8.5

Bediening & extra

7.5
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een technische score van 7.52 punten, hoger dan 82.5% van de tekentablets.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor het tekentablet.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een tekentablet presteert in echt gebruik en hoe betrouwbaar die op de lange termijn blijft volgens gebruikerservaringen.

Scorecomponenten:

70.0%

8.6

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

4.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
4.5
(112)
amazon
3.9
(51)
amazon
3.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: juli 2026)

7.2
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een gebruikersscore van 7.21 punten, lager dan 86.1% van de tekentablets.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal ontvangen reviews van het tekentablet.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een product koopt dat door veel andere consumenten is gekozen en beoordeeld.
4.0
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een populariteitsscore van 4 punten, hoger dan 57.2% van de tekentablets.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de algemene beoordeling van het tekentablet combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je op zoek bent naar een tekentablet met een goede balans tussen kwaliteit en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

7.5

Totaalscore

40.0%

7.7

Prijs

7.6
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een prijs-kwaliteitsscore van 7.6 punten, hoger dan 55.7% van de tekentablets.
Type
Wat Is het?: Geeft aan of het apparaat een schermloos pentablet is of een pen-display met ingebouwd scherm.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest tussen een schermloze opstelling en direct tekenen op het scherm, omdat het apparaattype bepaalt hoe hand, ogen en werkplek samenwerken.

Belang: LAAG

pendisplay
Display
Wat Is het?: Geeft aan of de tablet zelf een ingebouwd scherm heeft in plaats van alleen met een extern beeldscherm te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je beslist of je direct op de tablet wilt tekenen in plaats van naar een apart beeldscherm te kijken.

Belang: LAAG

ja
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een display. Deze functie is aanwezig op 47.9% van de tekentablets.
2.5K-display
Compatibiliteit
Wat Is het?: Toont welke besturingssystemen of platforms de tablet officieel ondersteunt voor drivers, software en basisinvoer.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de tablet betrouwbaar moet werken met je huidige computer, telefoon of creatieve softwareomgeving zonder driverproblemen.

Belang: LAAG

Windows / macOS / Linux / ChromeOS / Android
Draadloze mogelijkheid
Wat Is het?: Geeft aan of de tablet zonder voortdurende kabelverbinding met het hostapparaat kan werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een netter bureau, eenvoudiger verplaatsen of meer flexibiliteit voor mobiel gebruik zonder vaste kabel wilt.

Belang: LAAG

nee
HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt geen draadloos gebruik. 18.6% van de tekentablets ondersteunen draadloos gebruik.
Gewicht
Wat Is het?: Meet de totale massa van de tablet, wat invloed heeft op draagbaarheid, stabiliteit op het bureau en vervoercomfort.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de tablet tussen ruimtes verplaatst, in een tas meeneemt of wilt dat hij stabiel ligt zonder log aan te voelen op het bureau.

Belang: LAAG

1.757 g
HUION Kamvas 16 Gen 3 weegt 1757 g, zwaarder dan 78.6% van de tekentablets.
Alleen tablet; aparte standaard uitgesloten.
Alles weergeven
Actief tekengebied
Wat Is het?: Geeft het bruikbare oppervlak aan waarop peninvoer voor tekenen, schrijven of navigatie wordt geregistreerd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je genoeg werkruimte wilt voor brede armbewegingen, lange halen of gedetailleerde retouche zonder dat het krap aanvoelt.

Belang: HOOG

68.766 mm²
HUION Kamvas 16 Gen 3 biedt 68766 mm² voor Actief tekengebied, groter dan die van 77.3% van de tekentablets en gelijk aan 1.1% van de tekentablets.
349,6 x 196,7 mm
Schermgrootte
Wat Is het?: Meet de diagonale van het ingebouwde scherm, meestal in inches, bij pen-displaymodellen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je direct op een pen-display werkt en tegelijk genoeg ruimte nodig hebt voor menu's, canvas en handpositie.

Belang: HOOG

15,8 inch
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 15.8 inch voor Schermgrootte, groter dan die van 57% van de tekentablets en gelijk aan 2.2% van de tekentablets.
Resolutie
Wat Is het?: Toont het totale aantal pixels op het paneel en bepaalt hoeveel beelddetail beschikbaar is.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat interface-elementen, penseelranden en beelddetails er strak uitzien op het ingebouwde scherm.

Belang: HOOG

2560x1440
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een schermresolutie van 2560x1440, die hoger is dan die van 82% van de tekentablets en gelijk is aan die van 5.2% van de tekentablets.
Pixeldichtheid
Wat Is het?: Meet hoeveel pixels per inch in het scherm zitten, wat invloed heeft op scherpte en fijne details.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer zichtbare pixels je opvallen tijdens het tekenen van fijne lijnen, het lezen van kleine tekst of het beoordelen van details.

Belang: GEMIDDELD

186 ppi
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 186 ppi voor Pixeldichtheid, hoger dan 66.7% van de tekentablets en gelijk aan 2.2% van de tekentablets.
Typische helderheid
Wat Is het?: Geeft de gebruikelijke helderheid aan die het scherm tijdens normaal gebruik kan vasthouden, meestal in nits.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je in heldere ruimtes werkt en wilt dat het scherm duidelijk zichtbaar blijft zonder flets te ogen.

Belang: GEMIDDELD

220 nits
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 220 nits voor Typische helderheid, lager dan 57.1% van de tekentablets en gelijk aan 34.1% van de tekentablets.
Alles weergeven
Stylus inbegrepen
Wat Is het?: Geeft aan of een compatibele tekenpen in de doos zit in plaats van apart verkocht te worden.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je meteen wilt beginnen met tekenen en niet achteraf extra wilt betalen voor een compatibele pen.

Belang: HOOG

ja
HUION Kamvas 16 Gen 3 komt met een stylus. Deze functie is aanwezig op 100% van de tekentablets.
Pentechnologie
Wat Is het?: Geeft aan welke stylusinvoertechnologie wordt gebruikt, zoals EMR, AES of actieve dan wel passieve oplossingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je tekengevoel, laadbehoefte en compatibiliteit tussen verschillende pensystemen vergelijkt.

Belang: HOOG

EMR (batterijloos)
HUION Kamvas 16 Gen 3 gebruikt EMR (batterijloos) voor Pentechnologie, geavanceerder dan die van 4.6% van de tekentablets en gelijk aan 95.4% van de tekentablets.
PenTech 4.0.
Drukniveaus van de pen
Wat Is het?: Toont hoeveel afzonderlijke drukniveaus de stylus kan registreren tijdens tekenen of schrijven.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je lijngewicht en penseelintensiteit vaak varieert, omdat meer drukniveaus fijnere controle over de streekrespons kunnen geven.

Belang: HOOG

16.384
HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt 16384 Drukniveaus van de pen, meer dan 85.5% van de tekentablets en gelijk aan 14.5% van de tekentablets.
Resolutie van de pen
Wat Is het?: Meet de positionele nauwkeurigheid van het peninvoersysteem, meestal uitgedrukt in lines per inch.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je nauwkeurige cursorplaatsing nodig hebt voor gedetailleerde illustratie, maskeren of zorgvuldige selecties.

Belang: HOOG

5.080 LPI
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 5080 LPI voor Resolutie van de pen, hoger dan 5.7% van de tekentablets en gelijk aan 94.3% van de tekentablets.
Rapportagesnelheid
Wat Is het?: Toont hoe vaak de penpositie aan het systeem wordt doorgegeven, wat invloed heeft op de respons van de cursor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat penregistratie snel aanvoelt tijdens snelle halen, handschrift of snelle gebaargebaseerde taken.

Belang: HOOG

260 RPS
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 260 RPS voor Rapportagesnelheid, hoger dan 56.9% van de tekentablets en gelijk aan 3.9% van de tekentablets.
Alles weergeven
Bluetooth-connectiviteit
Wat Is het?: Geeft aan of de tablet Bluetooth ondersteunt voor draadloze verbinding met compatibele apparaten of accessoires.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je draadloze koppeling met accessoires wilt of een opstelling met minder kabels rond de tablet nastreeft.

Belang: LAAG

nee
HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt geen Bluetooth. 13% van de tekentablets ondersteunen Bluetooth.
USB 3.2 Gen 2 (USB-C)-poorten
Wat Is het?: Telt de beschikbare USB 3.2 Gen 2 Type-C-poorten voor snelle data, opladen of beeldgerelateerde verbindingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je moderne Type-C-verbindingen met hoge bandbreedte wilt voor data, opladen of displaygerelateerde accessoires.

Belang: LAAG

?
USB 3.2 Gen 1 (USB-C)-poorten
Wat Is het?: Telt de beschikbare USB 3.2 Gen 1 Type-C-poorten voor algemene data, opladen of accessoireverbindingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je flexibele Type-C-connectiviteit nodig hebt voor dagelijkse dataverbindingen, opladen of accessoireondersteuning.

Belang: LAAG

1
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 1 USB 3.2 Gen 1 (USB-C)-poorten, meer dan 32.5% van de tekentablets en gelijk aan 57.3% van de tekentablets.
USB 3.2 Gen 2 (USB-A)-poorten
Wat Is het?: Telt de beschikbare USB 3.2 Gen 2 Type-A-poorten voor snelle dataoverdracht en aansluiting van randapparatuur.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snelle externe opslag of randapparatuur direct wilt aansluiten en genoeg snelle Type-A-poorten nodig hebt.

Belang: LAAG

N/A
USB 3.2 Gen 1 (USB-A)-poorten
Wat Is het?: Telt de beschikbare USB 3.2 Gen 1 Type-A-poorten voor standaard snelle verbindingen met randapparatuur en opslag.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je nog standaard USB-A-apparaten gebruikt en genoeg directe poorten wilt zonder een hub mee te nemen.

Belang: LAAG

0
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 0 USB 3.2 Gen 1 (USB-A)-poorten, gelijk aan 98.1% van de tekentablets.
Alles weergeven
Aantal sneltoetsen
Wat Is het?: Telt de programmeerbare sneltoetsen die in de tablet zijn ingebouwd voor snelle toegang tot opdrachten.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je sterk op sneltoetsen vertrouwt en meer acties direct op de tablet beschikbaar wilt hebben zonder naar het toetsenbord te grijpen.

Belang: LAAG

6
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 6 sneltoetsen, meer dan 43.2% van de tekentablets en gelijk aan 12.5% van de tekentablets.
Aantal draaiknoppen
Wat Is het?: Telt de fysieke draaiknoppen of roterende bedieningselementen voor sneltoetsen, zoom, penseelgrootte of vergelijkbare functies.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je fysieke draaiknoppen wilt voor zoom, penseelgrootte, scrubben door een tijdlijn of andere acties die je voortdurend herhaalt.

Belang: LAAG

2
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft 2 draaiknoppen, meer dan 96.1% van de tekentablets en gelijk aan 3.9% van de tekentablets.
Standaard inbegrepen
Wat Is het?: Geeft aan of een losse standaard wordt meegeleverd om de tablet onder verstelbare werkhoeken te ondersteunen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je meteen een ergonomische tekenhoek wilt en na aankoop geen losse standaard meer wilt moeten meerekenen.

Belang: LAAG

ja
HUION Kamvas 16 Gen 3 komt met een standaard. Deze functie is aanwezig op 28.5% van de tekentablets.
Uitklapbare pootjes
Wat Is het?: Geeft aan of de tablet ingebouwde uitklapbare pootjes heeft voor eenvoudige hoekverstelling op het bureau.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de tablet snel wilt kantelen met een ingebouwde oplossing zonder eerst een losse standaard te kopen.

Belang: LAAG

nee
HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft geen uitklapbare pootjes. 7.3% van de tekentablets hebben uitklapbare pootjes.
Gebruik aparte stands.
Penhouder inbegrepen
Wat Is het?: Geeft aan of er een speciale houder of standaard voor de stylus wordt meegeleverd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de stylus veilig op het bureau wilt bewaren in plaats van hem te laten rollen of tussen sessies kwijt te raken.

Belang: LAAG

ja
HUION Kamvas 16 Gen 3 komt met een penhouder. Deze functie is aanwezig op 59.1% van de tekentablets.
Alles weergeven

HUION Kamvas 16 Gen 3 vs de gemiddelde tekentablet

  • 8.192 hogere drukniveaus
    HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt meer Drukniveaus van de pen dan de gemiddelde tekentablet (16.384 vs 8.192). Het gemiddelde tekentablet ondersteunt 8.192 Drukniveaus van de pen.
    Wat Is het?: Toont hoeveel afzonderlijke drukniveaus de stylus kan registreren tijdens tekenen of schrijven.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je lijngewicht en penseelintensiteit vaak varieert, omdat meer drukniveaus fijnere controle over de streekrespons kunnen geven.

    Belang: HOOG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt meer Drukniveaus van de pen dan de gemiddelde tekentablet (16.384 vs 8.192). Het gemiddelde tekentablet ondersteunt 8.192 Drukniveaus van de pen.16.384 vs 8.192
  • Volledig gelamineerd scherm
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft volledige laminering, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 39% van de tekentablets hebben volledige laminering.
    Wat Is het?: Geeft aan of de schermlagen strakker op elkaar zijn gelamineerd om parallax te verminderen en de precisie van de pen op het scherm te verbeteren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de penpunt visueel dichter bij de lijn op het scherm ligt en parallax tijdens het tekenen kleiner wordt.

    Belang: GEMIDDELD

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft volledige laminering, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 39% van de tekentablets hebben volledige laminering.
  • 1 meer penknoppen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer penknoppen dan de gemiddelde tekentablet (3 vs 2). Het gemiddelde tekentablet heeft 2 penknoppen.
    Wat Is het?: Telt het aantal programmeerbare knoppen dat direct op de stylus beschikbaar is.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je undo, modificatietoetsen of gereedschapswissels direct op de pen wilt zetten om minder naar het toetsenbord te hoeven reiken.

    Belang: GEMIDDELD

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer penknoppen dan de gemiddelde tekentablet (3 vs 2). Het gemiddelde tekentablet heeft 2 penknoppen.3 vs 2
  • 1 g lagere initiele activatiekracht
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft minder initiële activeringskracht nodig dan de gemiddelde tekentablet (2 g vs 3 g). De pen van het gemiddelde tekentablet heeft 3 g nodig als initiële activeringskracht.
    Wat Is het?: Meet hoeveel druk nodig is voordat de stylus een invoerstreep begint te registreren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat zeer lichte penaanraking al wordt geregistreerd, vooral voor zachte schetsen of subtiele schaduw.

    Belang: HOOG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft minder initiële activeringskracht nodig dan de gemiddelde tekentablet (2 g vs 3 g). De pen van het gemiddelde tekentablet heeft 3 g nodig als initiële activeringskracht.2 g vs 3 g
  • 2 meer draaiknoppen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer draaiknoppen dan de gemiddelde tekentablet (2 vs 0). Het gemiddelde tekentablet heeft 0 draaiknoppen.
    Wat Is het?: Telt de fysieke draaiknoppen of roterende bedieningselementen voor sneltoetsen, zoom, penseelgrootte of vergelijkbare functies.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je fysieke draaiknoppen wilt voor zoom, penseelgrootte, scrubben door een tijdlijn of andere acties die je voortdurend herhaalt.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer draaiknoppen dan de gemiddelde tekentablet (2 vs 0). Het gemiddelde tekentablet heeft 0 draaiknoppen.2 vs 0
  • 28.002 mm² groter tekenoppervlak
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Actief tekengebied dan de gemiddelde tekentablet (68.766 mm² vs 40.764 mm²). Het gemiddelde tekentablet biedt 40.764 mm² voor Actief tekengebied.
    349,6x196,7 mm
    Wat Is het?: Geeft het bruikbare oppervlak aan waarop peninvoer voor tekenen, schrijven of navigatie wordt geregistreerd.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je genoeg werkruimte wilt voor brede armbewegingen, lange halen of gedetailleerde retouche zonder dat het krap aanvoelt.

    Belang: HOOG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Actief tekengebied dan de gemiddelde tekentablet (68.766 mm² vs 40.764 mm²). Het gemiddelde tekentablet biedt 40.764 mm² voor Actief tekengebied.68.766 mm² vs 40.764 mm²
  • Antireflectiecoating
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een antireflectiecoating, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 47.7% van de tekentablets hebben een antireflectiecoating.
    Geëtst ontspiegeld glas.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een oppervlaktecoating aanwezig is die schittering en reflecties op het scherm vermindert.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je dicht bij ramen of fel licht werkt en wilt dat het scherm leesbaar blijft zonder sterke reflecties.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een antireflectiecoating, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 47.7% van de tekentablets hebben een antireflectiecoating.
  • Geïntegreerd scherm
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een display, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 48.2% van de tekentablets hebben een display.
    2,5K-display
    Wat Is het?: Geeft aan of de tablet zelf een ingebouwd scherm heeft in plaats van alleen met een extern beeldscherm te werken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je beslist of je direct op de tablet wilt tekenen in plaats van naar een apart beeldscherm te kijken.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een display, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 48.2% van de tekentablets hebben een display.
  • Geïntegreerd scherm
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een display, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 48.2% van de tekentablets hebben een display.
  • Recentere release
    HUION Kamvas 16 Gen 3 werd recenter uitgebracht dan de gemiddelde tekentablet.
  • Volledig gelamineerd scherm
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft volledige laminering, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 39% van de tekentablets hebben volledige laminering.
  • 28.002 mm² groter tekenoppervlak
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Actief tekengebied dan de gemiddelde tekentablet (68.766 mm² vs 40.764 mm²). Het gemiddelde tekentablet biedt 40.764 mm² voor Actief tekengebied.
  • Antireflectiecoating
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een antireflectiecoating, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 47.7% van de tekentablets hebben een antireflectiecoating.
  • 12% hogere pixeldichtheid
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Pixeldichtheid dan de gemiddelde tekentablet (186 ppi vs 166 ppi). Het gemiddelde tekentablet heeft 166 ppi voor Pixeldichtheid.
  • 0,2 inch groter scherm
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Schermgrootte dan de gemiddelde tekentablet (15,8 inch vs 15,6 inch). Het gemiddelde tekentablet heeft 15,6 inch voor Schermgrootte.
  • 8.192 hogere drukniveaus
    HUION Kamvas 16 Gen 3 ondersteunt meer Drukniveaus van de pen dan de gemiddelde tekentablet (16.384 vs 8.192). Het gemiddelde tekentablet ondersteunt 8.192 Drukniveaus van de pen.
  • 1 meer penknoppen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer penknoppen dan de gemiddelde tekentablet (3 vs 2). Het gemiddelde tekentablet heeft 2 penknoppen.
  • 1 g lagere initiele activatiekracht
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft minder initiële activeringskracht nodig dan de gemiddelde tekentablet (2 g vs 3 g). De pen van het gemiddelde tekentablet heeft 3 g nodig als initiële activeringskracht.
  • 11,6% hogere reportsnelheid
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Rapportagesnelheid dan de gemiddelde tekentablet (260 RPS vs 233 RPS). Het gemiddelde tekentablet heeft 233 RPS voor Rapportagesnelheid.
  • 0,3 m langere kabel
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een hogere waarde voor Kabellengte dan de gemiddelde tekentablet (1,8 m vs 1,5 m). Het gemiddelde tekentablet heeft 1,5 m voor Kabellengte.
  • 2 meer draaiknoppen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft meer draaiknoppen dan de gemiddelde tekentablet (2 vs 0). Het gemiddelde tekentablet heeft 0 draaiknoppen.
  • Standaard inbegrepen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 komt met een standaard, terwijl de gemiddelde tekentablet dat niet doet. 28.9% van de tekentablets komen met een standaard.
  • 2,33x zwaarder ontwerp
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is zwaarder dan de gemiddelde tekentablet (1.757 g vs 755 g). Het gemiddelde tekentablet weegt 755 g.
    Alleen tablet; aparte standaard uitgesloten.
  • 63,7 mm bredere behuizing
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is breder dan de gemiddelde tekentablet (421,2 mm vs 357,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 357,5 mm breed.
  • 2,12 mm dikkere behuizing
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is dikker dan de gemiddelde tekentablet (12,6 mm vs 10,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 10,5 mm dik.
  • 30 nits lagere helderheid
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Typische helderheid dan de gemiddelde tekentablet (220 nits vs 250 nits). Het gemiddelde tekentablet heeft 250 nits voor Typische helderheid.
  • 2 % smallere Adobe RGB-dekking
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Adobe RGB-dekking dan de gemiddelde tekentablet (90 % vs 92 %). Het gemiddelde tekentablet dekt 92 % voor Adobe RGB-dekking.
  • 11,7% zwaardere pen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een zwaardere pen dan de gemiddelde tekentablet (14,8 g vs 13,25 g). De pen van het gemiddelde tekentablet weegt 13,25 g.
  • 30 nits lagere helderheid
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Typische helderheid dan de gemiddelde tekentablet (220 nits vs 250 nits). Het gemiddelde tekentablet heeft 250 nits voor Typische helderheid.
    Wat Is het?: Geeft de gebruikelijke helderheid aan die het scherm tijdens normaal gebruik kan vasthouden, meestal in nits.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je in heldere ruimtes werkt en wilt dat het scherm duidelijk zichtbaar blijft zonder flets te ogen.

    Belang: GEMIDDELD

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Typische helderheid dan de gemiddelde tekentablet (220 nits vs 250 nits). Het gemiddelde tekentablet heeft 250 nits voor Typische helderheid.220 nits vs 250 nits
  • 11,7% zwaardere pen
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een zwaardere pen dan de gemiddelde tekentablet (14,8 g vs 13,25 g). De pen van het gemiddelde tekentablet weegt 13,25 g.
    Wat Is het?: Meet de massa van de stylus zelf, wat invloed heeft op comfort tijdens lange sessies en het gebruiksgevoel.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer handcomfort belangrijk is tijdens lange tekensessies en je gevoelig bent voor hoe zwaar een stylus op den duur aanvoelt.

    Belang: HOOG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een zwaardere pen dan de gemiddelde tekentablet (14,8 g vs 13,25 g). De pen van het gemiddelde tekentablet weegt 13,25 g.14,8 g vs 13,25 g
  • 2 % smallere Adobe RGB-dekking
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Adobe RGB-dekking dan de gemiddelde tekentablet (90 % vs 92 %). Het gemiddelde tekentablet dekt 92 % voor Adobe RGB-dekking.
    Wat Is het?: Toont welk percentage van de Adobe RGB-kleurruimte het scherm kan weergeven.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je voor drukwerk werkt en wilt dat het scherm een grotere kleurruimte zo nauwkeurig mogelijk weergeeft.

    Belang: HOOG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere waarde voor Adobe RGB-dekking dan de gemiddelde tekentablet (90 % vs 92 %). Het gemiddelde tekentablet dekt 92 % voor Adobe RGB-dekking.90 % vs 92 %
  • 2,33x zwaarder ontwerp
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is zwaarder dan de gemiddelde tekentablet (1.757 g vs 755 g). Het gemiddelde tekentablet weegt 755 g.
    Alleen tablet; aparte standaard uitgesloten.
    Wat Is het?: Meet de totale massa van de tablet, wat invloed heeft op draagbaarheid, stabiliteit op het bureau en vervoercomfort.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de tablet tussen ruimtes verplaatst, in een tas meeneemt of wilt dat hij stabiel ligt zonder log aan te voelen op het bureau.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 is zwaarder dan de gemiddelde tekentablet (1.757 g vs 755 g). Het gemiddelde tekentablet weegt 755 g.1.757 g vs 755 g
  • 3,31x duurder
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is duurder dan de gemiddelde tekentablet (€530 vs €160).
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is duurder dan de gemiddelde tekentablet (€530 vs €160).€530 vs €160
  • 63,7 mm bredere behuizing
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is breder dan de gemiddelde tekentablet (421,2 mm vs 357,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 357,5 mm breed.
    Wat Is het?: Meet de tabletbehuizing van zijkant tot zijkant en helpt bepalen hoeveel bureauoppervlak nodig is.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of de tablet fysiek op je bureau, naast een toetsenbord of in een draaghoes past.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 is breder dan de gemiddelde tekentablet (421,2 mm vs 357,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 357,5 mm breed.421,2 mm vs 357,5 mm
  • 10,9% lagere gebruikersscore
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde tekentablet (7,21 vs 8,000).
    Wat Is het?: Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor het tekentablet.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een tekentablet presteert in echt gebruik en hoe betrouwbaar die op de lange termijn blijft volgens gebruikerservaringen.
    HUION Kamvas 16 Gen 3 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde tekentablet (7,21 vs 8,000).7,21 vs 8
  • 2,12 mm dikkere behuizing
    HUION Kamvas 16 Gen 3 is dikker dan de gemiddelde tekentablet (12,6 mm vs 10,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 10,5 mm dik.
    Wat Is het?: Beschrijft de diepte van de tabletbehuizing van voor naar achter, wat invloed heeft op draagbaarheid en hoe slank het apparaat aanvoelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer een slanke bouw belangrijk is om de tablet op te bergen, dagelijks mee te nemen of het tekenoppervlak laag op het bureau te houden.

    Belang: LAAG

    HUION Kamvas 16 Gen 3 is dikker dan de gemiddelde tekentablet (12,6 mm vs 10,5 mm). Het gemiddelde tekentablet is 10,5 mm dik.12,62 mm vs 10,5 mm

Grafische vergelijking tussen HUION Kamvas 16 Gen 3 en

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: juli 2026)

What customers like about HUION Kamvas 16 Gen 3?

  • Scherp 2.5K QHD-scherm met uitstekende kleurweergave (99% sRGB)
  • PenTech 4.0 technologie zorgt voor een zeer lage activeringskracht (2g) en hoge precisie
  • Twee handige instelbare draaiwielen en zes sneltoetsen voor een snelle workflow
  • Gematteerd geëtst glas biedt een natuurlijke, papierachtige tekenervaring zonder veel schittering
  • Volledig gelamineerd scherm waardoor er vrijwel geen afstand (parallax) tussen de penpunt en de cursor is
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding vergeleken met duurdere concurrenten zoals Wacom

What customers dislike about HUION Kamvas 16 Gen 3?

  • Geen touchscreen-functionaliteit (geen touch-gebaren mogelijk)
  • Heeft geen ingebouwde uitklapbare pootjes; een externe standaard is noodzakelijk
  • Sommige gebruikers vinden de meegeleverde kabels aan de korte kant
  • De helderheid van 220 nits kan in zeer fel verlichte kamers aan de lage kant zijn
  • Kalibratie kan soms wat 'fidgety' zijn, vooral aan de randen van het scherm

Expertbeoordelingen

T
techpowerup.com
14/01/2025
Samenvatting van de review
C
creativebloq.com
22/01/2025
Samenvatting van de review
D
digitalcameraworld.com
21/02/2025
Samenvatting van de review
F
fstoppers.com
06/03/2025
Samenvatting van de review
G
gbatemp.net
15/02/2026
Samenvatting van de review
P
photographylife.com
20/01/2026
Samenvatting van de review
M
mightygadget.com
07/04/2026
Samenvatting van de review
D
digitec.ch
07/01/2025
Samenvatting van de review
P
pcwelt.de
19/06/2025
Samenvatting van de review
G
galaxus.at
07/01/2025
Samenvatting van de review
G
galaxus.de
07/01/2025
Samenvatting van de review
G
galaxus.at
07/01/2025
Samenvatting van de review
N
neozone.org
21/03/2025
Samenvatting van de review
D
digitec.ch
07/01/2025
Samenvatting van de review
N
notebookcheck.biz
24/02/2026
Samenvatting van de review
G
galaxus.it
07/01/2025
Samenvatting van de review
S
startupitalia.eu
23/08/2025
Samenvatting van de review

Video Beoordelingen

Vergelijk HUION Kamvas 16 Gen 3 met

VS
VS

Vergelijk