Intel Celeron G1620t Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€35
  • PassMark-benchmarkresultaat: 1532
  • Aantal fysieke cores: 2
  • CPU-boostkloksnelheid: ?

Intel Celeron G1620t recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

5.1

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.8

Technische score

10.0%

7.3

Gebruikersscore

Goed
4.8

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

4.9

Cache en architectuur

10.0%

3.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.6

Vermogen en thermiek

4.0%

7.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

Slecht
7.3

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

Zeer Goed
  • 2.8
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    1.4

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    1.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    9.0

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.3

    L3-cache

    8.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

  • 4.6
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.0

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.0

    CPU-threads

    15.0%

    1.3

    L3-cache

  • intel-celeron-g1620t
intel-celeron-g1620t

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De Intel Celeron G1620T is een energiezuinige dual-core desktop-processor uit de Ivy Bridge-architectuur (3e generatie), gelanceerd in het derde kwartaal van 2013 en ontworpen voor het LGA 1155-socket. Met een basiskloksnelheid van 2,40 GHz, 2 MB Intel Smart Cache en een laag TDP van slechts 35 W, is deze processor specifiek gericht op eenvoudige kantoortaken en compacte systemen. Belangrijke voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik, de ondersteuning voor maximaal 32 GB DDR3-1333 geheugen (inclusief ECC-geheugen) en de geïntegreerde Intel HD Graphics die drie schermen kan aansturen zonder extra videokaart. De voornaamste nadelen zijn de verouderde 22 nm-technologie, het ontbreken van Hyper-Threading en Turbo Boost, en de beperkte prestaties die tegenwoordig onvoldoende zijn voor moderne games of zware multitasking.

Technische specificaties van processor Intel Celeron G1620t

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.5

Prestaties

18.0%

4.9

Cache en architectuur

10.0%

3.7

Geheugen en PCIe

7.0%

7.6

Vermogen en thermiek

4.0%

7.1

Platform

1.0%

7.2

Geïntegreerde graphics

4.8
Intel Celeron G1620t heeft een technische score van 4,84 punten, lager dan die van 57,3% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

10

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

Gebruikersscore:
amazon
5.0
(1)

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

7.3
Intel Celeron G1620t heeft een gebruikersscore van 7,3 punten, lager dan die van 92,3% van de producten in deze categorie.
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
Intel Celeron G1620t heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

5.1

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.6
Intel Celeron G1620t heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,6 punten, hoger dan die van 57,6% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

Intel
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
Intel Celeron G1620t behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

LGA1155
Intel Celeron G1620t gebruikt de LGA1155 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 53,9% van de processoren en gelijk is aan die van 2,1% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

?
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
Intel Celeron G1620t gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

2
Intel Celeron G1620t heeft 2 CPU-cores, wat minder is dan bij 79,3% van de processoren en gelijk is aan 20,6% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

2
Intel Celeron G1620t biedt 2 CPU-threads, wat minder is dan bij 93,9% van de processoren en gelijk is aan 6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
Intel Celeron G1620t biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

?
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

2 x 2,4 GHz
Intel Celeron G1620t heeft een basisklok van 2x2.4 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

22 nm
Intel Celeron G1620t gebruikt een productieproces van 22 nm, dat ouder is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Intel 22 nm
Intel Celeron G1620t wordt gebouwd op het foundryproces Intel 22 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 84,6% van de processoren en gelijk is aan dat van 10,1% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

2 MB
Intel Celeron G1620t heeft een L3-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 90,5% van de processoren en gelijk is aan die van 2,8% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

?
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

128 KB
Intel Celeron G1620t heeft een L1-cache van 128 KB, die kleiner is dan die van 83,1% van de processoren en gelijk is aan die van 14,9% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR3
Intel Celeron G1620t ondersteunt DDR DDR3, wat ouder is dan bij 86,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 13,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

1.333 MHz
Intel Celeron G1620t ondersteunt geheugensnelheden tot 1.333 MHz, wat lager is dan bij 98,7% van de processoren en gelijk is aan 1,4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR3-1333 MHz
Intel Celeron G1620t ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR3-1.333 MHz, wat lager is dan bij 98,7% van de processoren en gelijk is aan 1,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

N/A
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

32 GB
Intel Celeron G1620t ondersteunt tot 32 GB geheugen, wat minder is dan bij 71,9% van de processoren en gelijk is aan 19,5% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
Intel Celeron G1620t heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

?
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

6
Intel Celeron G1620t heeft 6 GPU-uitvoeringseenheden, wat minder is dan bij 83,8% van de processoren en gelijk is aan 6,2% van de processoren.
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

650 MHz
Intel Celeron G1620t heeft een klok van de geïntegreerde GPU van 650 MHz, die hoger is dan die van 83,9% van de processoren en gelijk is aan die van 5,3% van de processoren.
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

H.264 (HW decode), MPEG-2 (HW decode), VC-1 (HW decode)
Intel Celeron G1620t ondersteunt H.264 (HW decode), MPEG-2 (HW decode), VC-1 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 59,8% van de processoren en gelijk is aan 0,3% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Celeron G1620t heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
Intel Celeron G1620t heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

N/A
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
Intel Celeron G1620t ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

Intel Celeron G1620t vs de gemiddelde processor

  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Celeron G1620t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of er een standaard CPU-koeler in de doos van de processor zit.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de totale bouwkosten belangrijk zijn en je wilt weten of je meteen aparte koeling moet kopen.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron G1620t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 47,2% kleinere die-grootte
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (94 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
    Wat Is het?: Het fysieke gebied van de processorchip, meestal gemeten in vierkante millimeters.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de chipschaal en de productie-indeling vergelijkt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <150 mm²

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (94 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².94 mm² vs 178 mm²
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
    Wat Is het?: De hoogste veilige operationele junctietemperatuur voordat de CPU begint te smoren of zichzelf te beschermen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de koeling afstemt of de thermiek onder belasting bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: >=100 °C

    Intel Celeron G1620t heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.105 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Celeron G1620t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    Intel Celeron G1620t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 7.14x goedkoper
    Intel Celeron G1620t is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).
    Intel Celeron G1620t is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).€35 vs €250
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
    Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=350 MHz

    Intel Celeron G1620t heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.650 MHz vs 350 MHz
  • 47,2% kleinere die-grootte
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere die-grootte dan de gemiddelde processor (94 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Intel Celeron G1620t ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 85,7% hogere GPU-kloksnelheid
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere frequentie van de geintegreerde GPU dan de gemiddelde processor (650 MHz vs 350 MHz). De gemiddelde processor heeft een frequentie van de geintegreerde GPU van 350 MHz.
  • Inclusief standaardkoeler
    Intel Celeron G1620t wordt geleverd met een standaardkoeler, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C hogere TJ Max
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere TJ Max dan de gemiddelde processor (105 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 22,2% lager basisvermogen
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • Beperktere instructieondersteuning
    Intel Celeron G1620t ondersteunt een beperktere instructieset dan de gemiddelde processor (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2 vs MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4A, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, F16C, FMA3, AES, SHA).
  • 7 ouder releasejaar
    Intel Celeron G1620t heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2013 vs 2020).
    September 2.013
  • Geen cryptoversnelling
    Intel Celeron G1620t bevat geen cryptoversnelling, de gemiddelde processor wel.
  • 74,6% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (374 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
  • 46,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.327 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • 85,5% minder PassMark-score
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.532 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron G1620t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 37,5% lagere bustransfersnelheid
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere bustransfersnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor biedt een bustransfersnelheid van 8 GT/s.
  • 1 minder threads per kern
    Intel Celeron G1620t heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 37,5% lagere bussnelheid
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere bussnelheid dan de gemiddelde processor (5 GT/s vs 8 GT/s). De gemiddelde processor draait op een bussnelheid van 8 GT/s.
  • Geen Turbo Boost
    Intel Celeron G1620t ondersteunt Turbo Boost niet, de gemiddelde processor wel.
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • 75% minder L3-cache
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 66,7% minder L1-cache
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L1 cache dan de gemiddelde processor (128 KB vs 384 KB). De gemiddelde processor heeft L1 cache van 384 KB.
  • 50% minder L2-cache per kern
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L2-cache per core dan de gemiddelde processor (0,3 MB/core vs 0,5 MB/core). De gemiddelde processor biedt 0,5 MB/core L2-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    Intel Celeron G1620t gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Ivy Bridge vs Kaby Lake).
  • Minder geavanceerde foundry
    Intel Celeron G1620t gebruikt een minder geavanceerd foundryproces dan de gemiddelde processor (Intel 22 nm vs Intel 14 nm).
  • 54,1% lagere geheugenbandbreedte
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde processor (21 GB/s vs 45,8 GB/s). De gemiddelde processor biedt een geheugenbandbreedte van 45,8 GB/s.
  • Oudere DDR-ondersteuning
    Intel Celeron G1620t ondersteunt een oudere DDR-generatie dan de gemiddelde processor (DDR3 vs DDR4).
  • 54,6% lagere geheugensnelheid
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere maximale geheugensnelheid dan de gemiddelde processor (1.333 MHz vs 2.933 MHz). De gemiddelde processor ondersteunt een geheugensnelheid van 2.933 MHz.
  • Oudere PCIe-versie
    Intel Celeron G1620t ondersteunt een oudere PCIe-versie dan de gemiddelde processor (2 vs 3,0).
  • 50% minder geheugencapaciteit
    Intel Celeron G1620t heeft minder maximaal geheugen dan de gemiddelde processor (32 GB vs 64 GB). De gemiddelde processor ondersteunt 64 GB geheugen.
  • 75% minder GPU-uitvoeringseenheden
    Intel Celeron G1620t heeft minder GPU-uitvoeringseenheden dan de gemiddelde processor (6 vs 24). De gemiddelde processor heeft 24 GPU-uitvoeringseenheden.
  • Geen configureerbare TDP
    Intel Celeron G1620t ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 74,6% minder Geekbench 6 single-core-score
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (374 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties in Geekbench 6 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de reactiesnelheid bij lichtere taken en apps vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >2000

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere Geekbench 6-singlecore-score dan de gemiddelde processor (374 vs 1.471). De gemiddelde processor scoort 1.471 in Geekbench 6-singlecore.374 vs 1.471
  • 46,6% zwakkere single-core-prestaties
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.327 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.327 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.327 vs 2.483
  • 4 minder CPU-cores
    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (2 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.2 vs 6
  • 85,5% minder PassMark-score
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.532 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die een breed beeld geeft van de algehele processorprestaties.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u een snelle algehele prestatievergelijking wilt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >19000

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (1.532 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.1.532 vs 10.532,5
  • 83,3% groter productieproces
    Intel Celeron G1620t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
    Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: <10 nm

    Intel Celeron G1620t heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (22 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.22 nm vs 12 nm
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    Intel Celeron G1620t heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 6 minder CPU-threads
    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
    Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 16+

    Intel Celeron G1620t heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (2 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.2 vs 8
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    Intel Celeron G1620t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    Intel Celeron G1620t ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen Intel Celeron G1620t en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

(Reviews bijgewerkt: mei 2026)

What customers like about Intel Celeron G1620t?

  • Zeer laag stroomverbruik (TDP van slechts 35W), wat hem ideaal maakt voor systemen die altijd aanstaan
  • Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor basisgebruik en kantoortaken
  • Blijft erg koel tijdens gebruik, vaak geschikt voor stille of passief gekoelde builds
  • Betrouwbaar voor gebruik in kleine thuisservers of NAS-systemen
  • Beschikt over geïntegreerde graphics, waardoor een aparte videokaart niet nodig is voor simpele taken

What customers dislike about Intel Celeron G1620t?

  • Beperkte rekenkracht met slechts 2 cores en 2 threads, niet geschikt voor zware multitasking
  • Onvoldoende prestaties voor moderne games of intensieve videobewerking
  • Verouderde architectuur (Ivy Bridge) die niet meer kan meekomen met huidige budget-processors
  • Geen ondersteuning voor Intel Turbo Boost, waardoor de snelheid vaststaat op 2.4 GHz
  • Kleine cache (2MB L3), wat de snelheid bij complexere processen beperkt

Expertbeoordelingen

C
cpubenchmark.net
29/03/2026

The Intel Celeron G1620T is a dual-core, 2.40 GHz processor based on the Ivy Bridge architecture, designed for energy-efficient, budget-friendly desktop systems. It features 2 MB of cache, supports DDR3 memory, and is suited for basic tasks like document editing and web browsing. A key advantage is its low 35W TDP for cooler operation, along with ECC memory support and integrated...Lees meer

H
hardwareluxx.de
04/04/2011

De Hardwareluxx-communitythread richt zich op het optimaliseren van pc-hardware, met name Intel Alder Lake-N-platforms, voor extreme energiezuinigheid. Het doel is een stationair verbruik van minder dan 10 W via specifieke BIOS-configuraties zoals Deep Package C-States. Voordelen zijn de opmerkelijk lage operationele kosten (5,5 W - 10,3 W in idle) en een stille werking, wat deze...Lees meer

A
au-ja.de
07/05/2013

Au-Ja! beoordeelt de Intel Pentium G2120 (3,1 GHz) en Celeron G1620 (2,7 GHz) op basis van de 22nm Ivy Bridge-architectuur en positioneert ze als energiezuinige low-power desktopoplossingen. Hoewel deze processors functies zoals Hyper-Threading und Turbo Boost missen, bieden ze voldoende prestaties voor basistaken, waarbij de Celeron aantoont over een uitzonderlijk laag...Lees meer

V
valid.x86.fr
Mars 2026

De Intel Core i9-14900KS, zoals gedetailleerd in de CPU-Z benchmark, vormt het hoogtepunt van de Raptor Lake Refresh-architectuur, met 24 cores en een boostklok van 6,2 GHz die is ontworpen voor extreme prestaties. De belangrijkste pluspunten zijn de ongeëvenaarde single-threaded prestaties, ideaal voor gaming met hoge framerates, en een 3-5% verbetering in multi-threaded prestaties...Lees meer

S
secondgoelectro.nl
15/01/2024

De Intel Celeron G1620T (SR169) is een budgetvriendelijke 2,40 GHz dual-core Ivy Bridge-processor, ontworpen voor basistaken in LGA 1155-systemen. Belangrijke voordelen zijn de lage TDP van 35W voor een hoge energie-efficiëntie en de ondersteuning voor ECC-geheugen, wat ideaal is voor kleine pc's of NAS-apparaten. Echter, met slechts 2 cores en 2 threads loopt de processor tegen...Lees meer

H
hardware.info
28/05/2013

Deze review van Hardware.info analyseert 45 processors, waarbij Intel Celeron/Pentium wordt gepositioneerd voor budgetvriendelijke, energiezuinige kantoortaken en AMD A4/A6 APU's als sterkere, goedkopere opties voor lichte gaming en HD-video. Taken in het midden- tot hogere segment worden gedomineerd door Intel Core i5 en i7, die superieure snelheid bieden (pluspunt) maar betere...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk Intel Celeron G1620t met andere processoren

VS
VS

Vergelijk