AMD Ryzen 3 Pro 2200GE Recensie | 78 Gegevens vergelijking

double-arrow
  • Gem. prijs: ~€35
  • PassMark-benchmarkresultaat: 5990
  • Aantal fysieke cores: 4
  • CPU-boostkloksnelheid: 3.6 GHz

AMD Ryzen 3 Pro 2200GE recensie. Vergelijk 78 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit model scoort binnen processoren en of het de aankoop waard is.

4.7

Totaalscore

Wat Is het?: Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de processor, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je snel wilt zien welke processors tot de beste op de markt behoren.

Scorecomponenten:

90.0%

4.7

Technische score

10.0%

?

Gebruikersscore

Slecht
4.7

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

4.3

Prestaties

18.0%

4.2

Cache en architectuur

10.0%

5.3

Geheugen en PCIe

7.0%

5.6

Vermogen en thermiek

4.0%

8.6

Platform

1.0%

7.8

Geïntegreerde graphics

Slecht
?

Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

?

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

?

Populariteit

  • 4.2
    Gaming

    Scorecomponenten:

    30.0%

    2.9

    PassMark single-core-benchmarkscore

    25.0%

    9.0

    Geekbench 6 single-core-benchmarkscore

    20.0%

    3.4

    CPU-boostkloksnelheid

    17.0%

    1.6

    L3-cache

    8.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

  • 5.0
    Videobewerking

    Scorecomponenten:

    45.0%

    9.0

    Geekbench 6 multi-core-benchmarkscore

    20.0%

    1.8

    Aantal fysieke cores

    20.0%

    1.6

    CPU-threads

    15.0%

    1.6

    L3-cache

  • No image
No image

Beste prijzen

Top ranglijsten

?

Available: ranking among products currently available (including other versions of this product).
All: ranking among all products in the database.

Oordeel

De AMD Ryzen 3 Pro 2200GE is een energiezuinige quad-core desktop processor uit de Raven Ridge-serie, gebouwd op de 14nm Zen-architectuur voor de AM4-socket. De processor beschikt over 4 cores en 4 threads met een basiskloksnelheid van 3,2 GHz en een boost tot 3,6 GHz, ondersteund door 4 MB L3-cache en geïntegreerde Radeon Vega 8 graphics geklokt op 1100 MHz. Belangrijke voordelen zijn het zeer lage stroomverbruik met een TDP van slechts 35W, de ondersteuning voor zakelijke beveiligingsfuncties zoals GuardMI en ECC-geheugen, en de capabele ingebouwde GPU die een aparte videokaart voor basistaken overbodig maakt. Nadelen zijn de lagere kloksnelheden vergeleken met de standaard 2200G-variant, het gebrek aan Simultaneous Multithreading (SMT) en het feit dat de processor minder geschikt is voor zware moderne games of intensieve multitasking.

Technische specificaties van processor AMD Ryzen 3 Pro 2200GE

Technische score

Wat Is het?: Een beoordeling van de technische prestaties van de processor, met belangrijke punten zoals rekenprestaties, coreconfiguratie, efficiëntie, platformondersteuning, geïntegreerde functies en thermisch gedrag.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je processors wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.

Scorecomponenten:

60.0%

?

Prestaties

18.0%

?

Cache en architectuur

10.0%

?

Geheugen en PCIe

7.0%

?

Vermogen en thermiek

4.0%

?

Platform

1.0%

?

Geïntegreerde graphics

4.7
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een technische score van 4,68 punten, lager dan die van 61,7% van de producten in deze categorie.
Gebruikersscore

Wat Is het?: Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe een processor zich in echte workloads gedraagt en hoe betrouwbaar gebruikers hem vinden voor gaming, productiviteit en efficiëntie.

Scorecomponenten:

70.0%

0.0

Gebruikersbeoordelingen

30.0%

1.0

Populariteit

?
Populariteit
Wat Is het?: Een indicator op basis van het aantal reviews dat de processor heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je liever een processor kiest die door veel andere kopers is gekozen en beoordeeld.
1.0
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een populariteitsscore van 1 punten, hoger dan die van 0% van de producten in deze categorie.
Prijs-kwaliteitverhouding

Wat Is het?: Een indicator die de totaalscore van de processor combineert met de prijs.

Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor zoekt met een goede balans tussen prestaties, efficiëntie en prijs.

Scorecomponenten:

60.0%

4.7

Totaalscore

40.0%

10

Prijs

6.3
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een prijs-kwaliteitsscore van 6,3 punten, lager dan die van 51,1% van de producten in deze categorie.
Merk
Wat Is het?: De fabrikant of het merk van het product.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de voorkeur geeft aan een specifiek ecosysteem, ondersteuningsnetwerk of ontwerpfilosofie.

Belang: GEMIDDELD

AMD
Processortype
Wat Is het?: Het type systeem waarvoor de processor bedoeld is, zoals desktop-pc's, laptops, workstations of servers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je een processor wilt die bedoeld is voor het soort machine dat je echt bouwt of koopt, en niet voor een andere systeemklasse.

Belang: HOOG

desktop
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE behoort tot de desktop-processorklasse, die geavanceerder is dan die van 56% van de processoren en gelijk is aan die van 37,9% van de processoren.
CPU-socket
Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

Belang: HOOG

AM4
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt de AM4 CPU-socket, die nieuwer is dan die van 76,3% van de processoren en gelijk is aan die van 9,7% van de processoren.
Chipset
Wat Is het?: De moederbordchipsetfamilies die officieel bedoeld zijn om met de processor te werken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je controleert of een CPU zal werken met de moederbordfuncties en het platform dat je wilt gebruiken.

Belang: HOOG

AMD 300 Series, AMD 400 Series, AMD 500 Series
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt AMD 300 Series, AMD 400 Series, AMD 500 Series-chipsets, wat bredere compatibiliteit biedt dan 71,8% van de processoren en gelijk is aan die van 2% van de processoren.
CPU-architectuur
Wat Is het?: De processorfamilie of ontwerpgeneratie achter de chip, zoals Zen 4 of Raptor Lake.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je CPU's uit verschillende generaties vergelijkt en beter wilt inschatten hoe modern het ontwerp is, welk functieniveau het heeft en in welke prestatieklasse het valt.

Belang: HOOG

x86-64
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt de x86-64-architectuur, die geavanceerder is dan die van 1,7% van de processoren en gelijk is aan die van 98,3% van de processoren.
Alles weergeven
Aantal fysieke cores
Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

Belang: HOOG

Goede waarde: 8+

4
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft 4 CPU-cores, wat minder is dan bij 50,7% van de processoren en gelijk is aan 28,5% van de processoren.
CPU-threads
Wat Is het?: Het totale aantal verwerkingsthreads dat de CPU tegelijk kan verwerken.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u zware workloads uitvoert of veel multitaskt.

Belang: HOOG

Goede waarde: 16+

4
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE biedt 4 CPU-threads, wat minder is dan bij 67,3% van de processoren en gelijk is aan 26,6% van de processoren.
Threads per core
Wat Is het?: Het aantal threads dat elke fysieke kern aankan.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u SMT- of Hyper-Threading-gedrag vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: 2

1
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE biedt 1 threads per kern, wat minder is dan bij 69,7% van de processoren en gelijk is aan 30,3% van de processoren.
CPU-boostkloksnelheid
Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

Belang: HOOG

Goede waarde: >4.7 GHz

3,6 GHz
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE haalt een boostklok van 3,6 GHz, die lager is dan die van 76,7% van de processoren en gelijk is aan die van 3,6% van de processoren.
CPU-basiskloksnelheid
Wat Is het?: De standaard operationele kloksnelheden van de processorkernen vóór boostgedrag.
Wanneer is het belangrijk?: Als je aanhoudende snelheid vergelijkt bij langere werklasten.

Belang: GEMIDDELD

4 x 3,2 GHz
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een basisklok van 4x3.2 GHz, die gelijk is aan die van 100% van de processoren.
Alles weergeven
Productieproces
Wat Is het?: Het knooppunt van het productieproces dat wordt gebruikt om de processor te produceren, meestal gemeten in nanometers.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u efficiëntie, warmte en procesopwekking vergelijkt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <10 nm

14 nm
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een productieproces van 14 nm, dat ouder is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 33,7% van de processoren.
Foundry
Wat Is het?: De halfgeleiderfabrikant die de processor fabriceert.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u processourcing en productiegeneratie vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

GlobalFoundries 14 nm
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE wordt gebouwd op het foundryproces GlobalFoundries 14 nm, dat minder geavanceerd is dan dat van 50,8% van de processoren en gelijk is aan dat van 4,4% van de processoren.
L3-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u betere prestaties wilt bij cachegevoelige workloads en games.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=16 MB

4 MB
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een L3-cache van 4 MB, die kleiner is dan die van 70,2% van de processoren en gelijk is aan die van 14,6% van de processoren.
L2-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L2-cache die beschikbaar is op de processor.
Wanneer is het belangrijk?: Als je het CPU-ontwerp en de gegevenstoegang dicht bij de kernen vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=6 MB

2 MB
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een L2-cache van 2 MB, die kleiner is dan die van 51,3% van de processoren en gelijk is aan die van 11,1% van de processoren.
L1-cache
Wat Is het?: De totale hoeveelheid L1-cache die in de processor is ingebouwd.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u cachebronnen op kernniveau vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=512 KB

384 KB
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een L1-cache van 384 KB, die groter is dan die van 45% van de processoren en gelijk is aan die van 15,8% van de processoren.
Alles weergeven
DDR-geheugenversie
Wat Is het?: De RAM-generatie die de processor hoort te ondersteunen, zoals DDR4 of DDR5.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer de CPU moet passen bij het type geheugen dat je wilt kopen of hergebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: DDR5

DDR4
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt DDR DDR4, wat moderner is dan bij 26,3% van de processoren en gelijk is aan dat van 31,7% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid
Wat Is het?: De hoogste officiële geheugensnelheid die door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u RAM kiest en het ondersteunde snelheidsplafond wilt weten.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=4800 MHz

2.933 MHz
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geheugensnelheden tot 2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,3% van de processoren en gelijk is aan 5,1% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (JEDEC)
Wat Is het?: De hoogste officiële RAM-snelheid die de processor onder standaard JEDEC-instellingen ondersteunt, voordat geheugenoverklokprofielen worden toegepast.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt weten hoe snel je RAM op officieel ondersteunde standaardinstellingen kan draaien, zonder XMP, EXPO of handmatige tuning.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5600 MHz

DDR4-2933 MHz
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt JEDEC-snelheden tot DDR4-2.933 MHz, wat hoger is dan bij 46,8% van de processoren en gelijk is aan 4% van de processoren.
Maximale geheugensnelheid (XMP / EXPO)
Wat Is het?: De hoogste geheugensnelheid ondersteund via XMP- of EXPO-profielen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u sneller RAM wilt via geheugenprofielen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=5200 MHz

?
Maximale geheugencapaciteit
Wat Is het?: De grootste totale hoeveelheid geheugen die officieel door de processor wordt ondersteund.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u een systeem plant met een zeer grote RAM-capaciteit.

Belang: HOOG

Goede waarde: >=128 GB

64 GB
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt tot 64 GB geheugen, wat meer is dan bij 28,4% van de processoren en gelijk is aan 27,6% van de processoren.
Alles weergeven
Geïntegreerde graphics
Wat Is het?: Geeft aan of de processor ingebouwde grafische functionaliteit heeft, zodat het systeem beeld kan geven zonder aparte videokaart.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je wilt dat de pc zonder aparte GPU werkt, of wanneer je een kantoor-, media-, compacte of makkelijk te troubleshooten machine bouwt.

Belang: HOOG

ja
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft geïntegreerde graphics. 87,6% van de processoren heeft geïntegreerde graphics.
Model van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De modelnaam van de geïntegreerde grafische processor, indien aanwezig.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u van plan bent de ingebouwde grafische kaart van de CPU te gebruiken.

Belang: GEMIDDELD

Radeon Vega 8
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt de geïntegreerde GPU Radeon Vega 8, die geavanceerder is dan die in 72,8% van de processoren en gelijk is aan die in 3,4% van de processoren.
Uitvoeringseenheden van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: Het aantal uitvoeringseenheden dat beschikbaar is in de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Als je de ingebouwde grafische mogelijkheden vergelijkt.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=24

?
Basisfrequentie van geïntegreerde GPU
Wat Is het?: De basiswerkfrequentie van de geïntegreerde GPU.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer geïntegreerde grafische prestaties voor u belangrijk zijn.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: >=350 MHz

?
Geïntegreerde media-encoders/-decoders
Wat Is het?: De hardwaremediaformaten die de processor rechtstreeks kan coderen of decoderen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u video streamt, bewerkt of vertrouwt op hardwaremediaversnelling.

Belang: LAAG

VP9 (HW decode)
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt VP9 (HW decode)-mediacodecs, wat beperktere ondersteuning biedt dan 76,2% van de processoren en gelijk is aan 3,6% van de processoren.
Alles weergeven
TDP (thermisch ontwerpvermogen)
Wat Is het?: Het nominale thermische ontwerpvermogen, dat een algemeen idee geeft van de koelings- en stroombehoeften.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je kiest voor een koeler of een strakkere behuizing inbouwt.

Belang: HOOG

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een TDP van 35 W, wat lager is dan die van 51,8% van de processoren en gelijk is aan die van 14,8% van de processoren.
Basisvermogen (PL1)
Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <30 W

35 W
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een basisvermogen van 35 W, wat lager is dan dat van 51,7% van de processoren en gelijk is aan dat van 15,1% van de processoren.
Boostvermogen (PL2)
Wat Is het?: De kortetermijnlimiet voor het boostvermogen die de processor kan gebruiken bij zwaardere turbobelastingen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u koeling en vermogensafgifte op maat maakt voor optimaal turbogedrag.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <50 W

?
Tau (limiet voor vermogensduur)
Wat Is het?: De tijdslimiet waarop de CPU op een hoger boostvermogen kan blijven voordat hij naar duurzaam vermogen zakt.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u het gedrag van turbo's onder langere belasting wilt begrijpen.

Belang: GEMIDDELD

Goede waarde: <=28 s

N/A
Configureerbare TDP
Wat Is het?: Toont of de processor alternatieve TDP- of energiemodi ondersteunt voor verschillende thermische en chassisdoelen.
Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de vermogenslimieten wilt afstemmen op stillere systemen, compactere constructies of strakkere thermische grenzen.

Belang: LAAG

nee
AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geen configureerbare TDP. 52,9% van de processoren ondersteunt configureerbare TDP.
Alles weergeven

AMD Ryzen 3 Pro 2200GE vs de gemiddelde processor

  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of het platform geheugensnelheden boven de officiële standaardinstellingen toestaat via handmatige tuning of profielgebaseerd overklokken.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de RAM-prestaties boven het standaard ondersteunde niveau wilt brengen, vooral in enthusiast- of gamingbuilds.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
    Wat Is het?: De gerapporteerde bedrijfstemperatuur van de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u de temperatuur, koeling of systeemstabiliteit bewaakt.

    Belang: LAAG

    Goede waarde: <100 °C

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.95 °C vs 100 °C
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
    Wat Is het?: Geeft aan of de processor met ECC-geheugen kan werken, wat op ondersteunde platforms bepaalde geheugenfouten helpt detecteren en corrigeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer langdurige stabiliteit, uptime of gegevensintegriteit belangrijker zijn dan een eenvoudige consumentenopstelling.

    Belang: GEMIDDELD

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
    Wat Is het?: De fysieke socket op het moederbord waarin de processor past.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je zeker moet weten dat de CPU echt op een specifiek moederbord kan worden geplaatst.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).AM4 vs FP2
  • 7.14x goedkoper
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE is goedkoper dan de gemiddelde processor (€35 vs €250).€35 vs €250
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
    Wat Is het?: Het duurzame vermogensdoel dat wordt gebruikt voor langere CPU-belastingen.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u kiest voor koeling en stroomvoorziening voor langdurige werklasten.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: <30 W

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.35 W vs 45 W
  • Moderne CPU-socket
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een modernere CPU-socket dan de gemiddelde processor (AM4 vs FP2).
  • Ondersteunt geheugenoverclocking
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geheugenoverclocking, de gemiddelde processor niet.
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde processor niet.
  • 5 °C lagere CPU-temperatuur
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere CPU-temperatuur dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor draait op een CPU-temperatuur van 100 °C.
  • 22,2% lager basisvermogen
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere basisverbruik dan de gemiddelde processor (35 W vs 45 W). De gemiddelde processor heeft een basisverbruik van 45 W.
  • 2 ouder releasejaar
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een oudere releasedatum dan de gemiddelde processor (2018 vs 2020).
    May 2.018
  • Oudere TPM-ondersteuning
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt een oudere TPM-versie dan de gemiddelde processor (fTPM 2,0 vs PTT 2,0).
  • 16,3% lagere boostklok
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
  • 36,4% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (308 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
  • 53% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.307 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
  • 20,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.968 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
  • 4 minder CPU-threads
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder CPU-threads dan de gemiddelde processor (4 vs 8). De gemiddelde processor heeft 8 CPU-threads.
  • 43,1% minder PassMark-score
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde processor (5.990 vs 10.532,5). De gemiddelde processor scoort 10.532,5 in PassMark.
  • 1 minder threads per kern
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder threads per core dan de gemiddelde processor (1 vs 2). De gemiddelde processor biedt 2 threads per core.
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).
  • 16,7% groter productieproces
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een hogere productieproces dan de gemiddelde processor (14 nm vs 12 nm). De gemiddelde processor gebruikt een productieproces van 12 nm.
  • 50% minder L3-cache
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere L3 cache dan de gemiddelde processor (4 MB vs 8 MB). De gemiddelde processor heeft L3 cache van 8 MB.
  • 18% grotere die-grootte
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een hogere die-grootte dan de gemiddelde processor (210 mm² vs 178 mm²). De gemiddelde processor heeft een die-grootte van 178 mm².
  • 20% minder L2-cache
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere L2 cache dan de gemiddelde processor (2 MB vs 2,5 MB). De gemiddelde processor heeft L2 cache van 2,5 MB.
  • 8 minder PCIe-lanes
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder PCIe-lanes dan de gemiddelde processor (8 vs 16). De gemiddelde processor biedt 16 PCIe-lanes.
  • Beperktere mediacodec-ondersteuning
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt minder mediacodecs dan de gemiddelde processor (VP9 (HW decode) vs H.264 (HW decode/encode), H.265 (HW decode/encode), VP9 (HW decode/encode), AV1 (HW decode)).
  • Geen configureerbare TDP
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt geen configureerbare TDP, de gemiddelde processor wel.
  • 5 °C lagere TJ Max
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere TJ Max dan de gemiddelde processor (95 °C vs 100 °C). De gemiddelde processor heeft een TJ Max van 100 °C.
  • 16,3% lagere boostklok
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.
    Wat Is het?: De hoogste kloksnelheid die de processor kan bereiken onder boostomstandigheden.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je pieksnelheid in korte bursts belangrijk vindt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4.7 GHz

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere boostklok dan de gemiddelde processor (3,6 GHz vs 4,3 GHz). De gemiddelde processor haalt een boostklok van 4,3 GHz.3,6 GHz vs 4,3 GHz
  • 36,4% minder Cinebench R20 single-core-punten
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (308 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core prestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer je de single-core snelheid vergelijkt voor lichtere taken en interface-responsiviteit.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >600

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere Cinebench R20 single-core-score dan de gemiddelde processor (308 vs 484). De gemiddelde processor scoort 484 in Cinebench R20 single-core.308 vs 484
  • 53% zwakkere multi-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.307 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de multi-core renderingprestaties in Cinebench R20 weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je de prestaties bij rendering en ander zwaar multi-core werk vergelijkt.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >4700

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere multi-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.307 vs 2.783). De gemiddelde processor scoort 2.783 in Cinebench R20 multi-core.1.307 vs 2.783
  • 20,7% zwakkere single-core-prestaties
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.968 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.
    Wat Is het?: Een benchmarkscore die de single-core CPU-prestaties weerspiegelt.
    Wanneer is het belangrijk?: Als u waarde hecht aan reactievermogen in lichtere of oudere software.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: >3200

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere single-core-prestaties dan de gemiddelde processor (1.968 vs 2.483). De gemiddelde processor scoort 2.483 in PassMark single-core.1.968 vs 2.483
  • 41,7% minder L3-cache per kern
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.
    Wat Is het?: De hoeveelheid L3-cache die beschikbaar is per CPU-kern.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je vergelijkt hoeveel gedeelde cache elke kern effectief krijgt.

    Belang: GEMIDDELD

    Goede waarde: >=2 MB/core

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft een lagere L3-cache per core dan de gemiddelde processor (1 MB/core vs 1.714 MB/core). De gemiddelde processor biedt 1.714 MB/core L3-cache per core.1 MB/core vs 1.714 MB/core
  • 2 minder CPU-cores
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.
    Wat Is het?: Het aantal fysieke CPU-kernen op de processor.
    Wanneer is het belangrijk?: Wanneer u workloads uitvoert die profiteren van meer echte cores.

    Belang: HOOG

    Goede waarde: 8+

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE heeft minder CPU-cores dan de gemiddelde processor (4 vs 6). De gemiddelde processor heeft 6 CPU-cores.4 vs 6
  • Minder geavanceerde microarchitectuur
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).
    Wat Is het?: De interne kernontwerpcodenaam die wordt gebruikt voor de processorgeneratie.
    Wanneer is het belangrijk?: Als je CPU's op een dieper architectonisch niveau vergelijkt.

    Belang: LAAG

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE gebruikt een minder geavanceerde microarchitectuur dan de gemiddelde processor (Raven Ridge vs Kaby Lake).Raven Ridge vs Kaby Lake
  • Geen ondersteuning voor multithreading
    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.
    Wat Is het?: Toont of elke fysieke kern meer dan één verwerkingsthread tegelijkertijd kan uitvoeren.
    Wanneer is het belangrijk?: Bij het renderen, compileren, profiteren zware multitasking of virtuele machines van een hogere threaddoorvoer.

    Belang: HOOG

    AMD Ryzen 3 Pro 2200GE ondersteunt multithreading niet, de gemiddelde processor wel.

Grafische vergelijking tussen AMD Ryzen 3 Pro 2200GE en andere processoren

Attribuut categorie
Attribuut
Geen resultaten gevonden

Derdepartijbeoordelingen

What customers like about AMD Ryzen 3 Pro 2200GE?

  • Uitstekende prijs-prestatieverhouding voor budgetsystemen.
  • Zeer laag stroomverbruik dankzij de 35W TDP, wat hem ideaal maakt voor stille mini-pc's.
  • Goede geïntegreerde Radeon Vega 8 graphics voor lichte games en media-gebruik.
  • Biedt ondersteuning voor ECC-geheugen (foutcorrectie), wat zeldzaam is in deze prijsklasse.
  • Blijft koel tijdens gebruik, zelfs bij compacte behuizingen.

What customers dislike about AMD Ryzen 3 Pro 2200GE?

  • Beperkt tot 4 cores en 4 threads, wat multitasking bij zware taken bemoeilijkt.
  • De multiplier is vergrendeld op de Pro-versie, waardoor overklokken beperkt is.
  • Niet geschikt voor zware moderne games of intensieve videobewerking.
  • Prestaties zijn merkbaar lager dan de standaard 2200G variant door de lagere TDP-limiet.
  • Verouderde architectuur (Zen) die inmiddels is ingehaald door nieuwere budgetopties.

Expertbeoordelingen

V
valid.x86.fr
01/03/2026

a little longerThinking a little longer The AMD Ryzen 3 PRO 2200GE (Raven Ridge) 35W processor, featured in this CPU-Z benchmark, is designed for energy-efficient, low-power business-oriented systems. Its key strengths include cool, quiet operation, and competent integrated Radeon Vega graphics suited for basic productivity. However, the chip's limitations include a lack of...Lees meer

C
cpubenchmark.net
30/03/2026

The AMD Ryzen 3 PRO 2200GE (Q2 2018) generally outperforms the Intel Core i5-6500 (Q3 2015) in multi-threaded tasks, holding a roughly 6-7% lead in CPU Mark scores. A key advantage for the Ryzen 3 PRO 2200GE is its 35W TDP—half the 65W TDP of the Intel chip—making it more power-efficient, while also supporting faster DDR4-2933 RAM compared to the i5-6500's DDR4-2133 support....Lees meer

H
heise.de
01/03/2019

Deze review van heise online beoordeelt AMD's Ryzen 3 2200GE en Ryzen 5 2400GE met een TDP van 35W, evenals de 65W Ryzen 3 2300X. Deze processors zijn ontworpen voor OEM-systemen, waarbij de GE-modellen zijn uitgerust met geïntegreerde Radeon Vega-graphics en de 2300X gebruikmaakt van de 12nm Zen+-architectuur zonder iGPU. De 2400GE blinkt uit in multitasking met 4 cores/8 threads...Lees meer

Video Beoordelingen

Vergelijk AMD Ryzen 3 Pro 2200GE met andere processoren

VS
VS

Vergelijk