Beoordeeld volgens de methodologie Grafische kaarten v1.0
Methodologie Grafische kaarten v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden wiskundig beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Grafische kaarten v1.0, met gecontroleerde labtests, technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Grafische kaarten v1.0

PNY Quadro RTX 8000 Recensie | 118 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€3.560VRAM:48 GBGeheugenbusbreedte:384 bitThermal Design Power (TDP):260 W

PNY Quadro RTX 8000 review: Vergelijk 118 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie grafische kaarten en of het de aankoop waard is.

7.7

Totaalscore

Score
7.7/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de grafische kaart, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je snel wilt zien welke grafische kaarten tot de beste op de markt behoren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

7.7

Technische score

10%

7.9

Gebruikersscore

▲Beter dan 61% van de modellen
7.7

Technische score

Technical score
7.7/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

44%

7.2

Prestaties

24%

8.1

Geheugen

12%

6.9

Voeding en koeling

11%

8.9

Platform en functies

5%

8.8

Ontwerp

4%

8.7

Connectiviteit en media

▲Beter dan 61% van de modellen
7.9

Gebruikersscore

User score
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.7

Sterrenbeoordelingen

30%

3.8

Aantal reviews

▼Slechter dan 84% van de modellen
  • pny-quadro-rtx-8000
  • pny-quadro-rtx-8000
  • pny-quadro-rtx-8000
  • pny-quadro-rtx-8000
  • pny-quadro-rtx-8000
  • pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000
pny-quadro-rtx-8000

Beste prijzen

*Als Amazon Partner verdienen wij aan in aanmerking komende aankopen.

Top ranglijsten

Beschikbaar: ranking onder producten die momenteel beschikbaar zijn (inclusief andere versies van dit product).Alle: ranking onder alle producten in de database.
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van grafische kaart PNY Quadro RTX 8000

Technische score
Technische score
7.7/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

44%

7.2

Prestaties

24%

8.1

Geheugen

12%

6.9

Voeding en koeling

11%

8.9

Platform en functies

5%

8.8

Ontwerp

4%

8.7

Connectiviteit en media

7.7
Gebruikersscore
Gebruikersscore
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

9.7

Sterrenbeoordelingen

30%

3.8

Aantal reviews

7.9
Populariteit
Popularity
3.8/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan een grafische kaart die al door veel andere gebruikers is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
PNY Quadro RTX 8000 heeft een populariteitsscore van 3,8 punten, hoger dan die van 50,5% van de producten in deze categorie.
3.8
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteitverhouding
5.7/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de totaalscore van de grafische kaart combineert met de prijs.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een grafische kaart zoekt die een goede balans biedt tussen prestaties, functies en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

60%

7.7

Totaalscore

40%

1.0

Prijs

5.7
3DMark Time Spy-benchmarkscore
14,578 punten
3DMark Time Spy-benchmarkscore
14.578 punten
PNY Quadro RTX 8000 scoort 14.578 punten in 3DMark Time Spy, wat lager is dan 50,2% van de grafische kaarten.
3DMark Port Royal-score
14,500 punten
3DMark Port Royal-score
14.500 punten
PNY Quadro RTX 8000 scoort 14.500 punten in 3DMark Port Royal, wat hoger is dan 69,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,3% van de grafische kaarten.
PassMark (G3D)-resultaat
19,927 punten
PassMark (G3D)-resultaat
19.927 punten
PNY Quadro RTX 8000 scoort 19.927 punten in PassMark G3D, wat lager is dan 60,9% van de grafische kaarten.
PassMark (DirectCompute)-resultaat
9,962 punten
PassMark (DirectCompute)-resultaat
9.962 punten
PNY Quadro RTX 8000 scoort 9.962 punten in PassMark DirectCompute, wat lager is dan 60,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,1% van de grafische kaarten.
Floating-pointprestaties
16,3 TFLOPS
Floating-pointprestaties
16,3 TFLOPS
PNY Quadro RTX 8000 levert 16,3 TFLOPS drijvende-kommaprestaties, die lager zijn dan die van 62,1% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
VRAM
48 GB
VRAM
48 GB
PNY Quadro RTX 8000 heeft 48 GB van VRAM, wat meer is dan 99,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,1% van de grafische kaarten.
Geheugentype
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
GDDR-versie
GDDR6
PNY Quadro RTX 8000 gebruikt GDDR6-geheugen, dat nieuwer is dan op 15,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 40,3% van de grafische kaarten.
Geheugenbusbreedte
384 bit
Geheugenbusbreedte
384 bit
PNY Quadro RTX 8000 gebruikt een 384 bit-geheugenbus, die breder is dan die van 89,3% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 7,3% van de grafische kaarten.
Maximale geheugenbandbreedte
672 GB/s
Maximale geheugenbandbreedte
672 GB/s
PNY Quadro RTX 8000 bereikt de 672 GB/s-geheugenbandbreedte, die hoger is dan die van 67,9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 4,6% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
PCI Express (PCIe)-versie
3
PCI Express (PCIe)-versie
3
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt PCIe 3, wat ouder is dan op 77,7% van de grafische kaarten en gelijk is aan 20,3% van de grafische kaarten.
PCIe-lanes
x16
PCIe-lanes
x16
PNY Quadro RTX 8000 gebruikt x16 PCIe-lanes, wat meer is dan 23,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 76,6% van de grafische kaarten.
DirectX-versie
12 Ultimate
DirectX-versie
12 Ultimate
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt DirectX 12 Ultimate, wat geavanceerder is dan op 22,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 77,4% van de grafische kaarten.
Vulkan-versie
1,4
Vulkan-versie
1,4
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt Vulkan 1,4, wat geavanceerder is dan op 20,7% van de grafische kaarten en gelijk is aan 79,3% van de grafische kaarten.
OpenGL-versie
4,6
OpenGL-versie
4,6
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt OpenGL 4,6, wat geavanceerder is dan op 1,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 98,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Maximaal ondersteunde displays
4
Maximaal ondersteunde displays
4
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt maximaal 4 beeldschermen, wat meer is dan bij 8,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 88,9% van de grafische kaarten.
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Maximale digitale resolutie
7680x4320
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt een maximale digitale resolutie van 7680x4320, die hoger is dan die van 9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 91% van de grafische kaarten.
DisplayPort-uitgangen
4
DisplayPort-uitgangen
4
PNY Quadro RTX 8000 biedt 4 DisplayPort-uitgangen, wat meer is dan bij 97,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 2,1% van de grafische kaarten.
DisplayPort-versie
1,4
DisplayPort-versie
1,4
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt DisplayPort 1,4, wat ouder is dan op 80,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 13,3% van de grafische kaarten.
DisplayPort-linksnelheden
32,4 Gbps
DisplayPort-linksnelheden
32,4 Gbps
PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt DisplayPort-verbindingssnelheden tot 32,4 Gbps, wat sneller is dan op 57,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 21,5% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Thermal Design Power (TDP)
260 W
Thermal Design Power (TDP)
260 W
PNY Quadro RTX 8000 heeft een TDP van 260 W, die hoger is dan die van 64,6% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,7% van de grafische kaarten.
Stroomverbruik onder piekbelasting
295 W
Stroomverbruik onder piekbelasting
295 W
PNY Quadro RTX 8000 trekt 295 W onder piekbelasting, wat hoger is dan 69,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,2% van de grafische kaarten.
Aanbevolen PSU-wattage
450 W
Aanbevolen PSU-wattage
450 W
PNY Quadro RTX 8000 raadt een 450 W PSU aan, die lager is dan die van 84,5% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 6% van de grafische kaarten.
Board power-limiet
295 W
Board power-limiet
295 W
PNY Quadro RTX 8000 heeft een vermogenslimiet van 295 W, die hoger is dan die van 67,2% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,1% van de grafische kaarten.
PCIe-voedingsspecificatie
295 W
Alles weergeven
Afmetingen
267x 111x 40 mm
Afmetingen
267x 111x 40 mm
PNY Quadro RTX 8000 meet 267x111x 40 mm, wat compacter is dan 85,9% van de grafische kaarten en, even groot als 1,3% van de grafische kaarten.
Lengte
267 mm
Lengte
267 mm
PNY Quadro RTX 8000 is 267 mm lang, wat korter is dan 59,7% van de grafische kaarten en, even lang als 3,5% van de grafische kaarten.
Hoogte
111,8 mm
Hoogte
111,8 mm
PNY Quadro RTX 8000 is 111,8 mm lang, wat korter is dan 79,6% van de grafische kaarten en, even hoog als 0,2% van de grafische kaarten.
Slotdikte
2 slot(s)
Slotdikte
2 slot(s)
PNY Quadro RTX 8000 neemt 2 slot(s) in beslag, wat slanker is dan 53,4% van de grafische kaarten en even breed is als 42,5% van de grafische kaarten.
Gewicht
1,300 g
Gewicht
1.300 g
PNY Quadro RTX 8000 weegt 1.300 g, wat zwaarder is dan 64,6% van de grafische kaarten en, wat qua gewicht gelijk is aan 0,7% van de grafische kaarten.
Alles weergeven

PNY Quadro RTX 8000 vs de gemiddelde grafische kaart

246810TotaalPrestatiesGeheugenPlatform en functiesConnectiviteit en mediaVoeding en koelingOntwerp
  • 36 GB meer VRAM
    VRAM
    48 GB
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (48 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    48 GB vs 12 GB
  • 32 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    72
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (72 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    72 vs 40
  • 432 AI-cores meer
    Tensor/AI-cores
    576
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer AI-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (576 vs 144). De gemiddelde videokaart heeft 144 AI-kernen.
    576 vs 144
  • 32 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    72
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (72 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    72 vs 40
  • 104 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    288
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (288 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    288 vs 184
  • 50% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    672 GB/s
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (672 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    672 GB/s vs 448 GB/s
  • 32 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    96
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (96 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    96 vs 64
  • 128 bit bredere geheugenbus
    Geheugenbusbreedte
    384 bit
    PNY Quadro RTX 8000 gebruikt een bredere geheugenbus dan de gemiddelde grafische kaart (384 bit vs 256 bit). De gemiddelde grafische kaart heeft een geheugenbusbreedte van 256 bit.
    384 bit vs 256 bit
  • 32 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    72
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (72 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    72 vs 40
  • 432 AI-cores meer
    Tensor/AI-cores
    576
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer AI-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (576 vs 144). De gemiddelde videokaart heeft 144 AI-kernen.
    576 vs 144
  • 32 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    72
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (72 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    72 vs 40
  • 104 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    288
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (288 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    288 vs 184
  • 32 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    96
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (96 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    96 vs 64
  • 33,7% hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    509.8 GTexel/s
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (509.8 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    509,8 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 58,2% hogere raytracingscore
    3DMark Port Royal-score
    14,500 punten
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere raytracing-score dan de gemiddelde grafische kaart (14500 punten vs 9166 punten). De gemiddelde videokaart heeft 9166 punten raytracing-score.
    14.500 punten vs 9.166 punten
  • 36 GB meer VRAM
    VRAM
    48 GB
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (48 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    48 GB vs 12 GB
  • 50% hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    672 GB/s
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (672 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    672 GB/s vs 448 GB/s
  • 128 bit bredere geheugenbus
    Geheugenbusbreedte
    384 bit
    PNY Quadro RTX 8000 gebruikt een bredere geheugenbus dan de gemiddelde grafische kaart (384 bit vs 256 bit). De gemiddelde grafische kaart heeft een geheugenbusbreedte van 256 bit.
    384 bit vs 256 bit
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 2 ondersteunde GPU's meer
    Max. Multi-GPU
    2
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt meer GPU's in multi-GPU-modus dan de gemiddelde grafische kaart (2 vs 0). De gemiddelde grafische kaart ondersteunt 0 GPU's in multi-GPU-modus.
    2 vs 0
  • Ondersteunt virtuele GPU
    SR-IOV / vGPU
    ja
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt virtuele GPU-functies, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • Ondersteunt multi-GPU-koppeling
    SLI/CrossFire
    ja
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt multi-GPU-koppeling, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • Ondersteunt NVLink
    NVLink/Bridge
    ja
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt NVLink, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 1 DisplayPort-uitgangen meer
    DisplayPort-uitgangen
    4
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer DisplayPort-uitgangen dan de gemiddelde grafische kaart (4 vs 3). De gemiddelde videokaart heeft 3 DisplayPort-uitgangen.
    4 vs 3
  • Meer NVENC-sessies
    Maximaal gelijktijdige NVENC-sessies
    Onbeperkt
    PNY Quadro RTX 8000 heeft meer gelijktijdige NVENC-sessies dan de gemiddelde grafische kaart (Onbeperkt vs 8). De gemiddelde videokaart heeft 8 gelijktijdige NVENC-sessies.
    Onbeperkt vs 8
  • 30,8% lagere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    450 W
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (450 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    450 W vs 650 W
  • 6 °C hogere thermische grens
    Maximale junction-temperatuur (Tjmax)
    89 °C
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere thermische limiet dan de gemiddelde grafische kaart (89 °C vs 95 °C). De gemiddelde videokaart heeft 95 °C thermische limiet.
    89 °C vs 95 °C
  • 13,2 mm lagere kaarthoogte
    Hoogte
    111.8 mm
    PNY Quadro RTX 8000 is lager dan de gemiddelde grafische kaart (111.8 mm vs 125 mm). De gemiddelde videokaart heeft een hoogte van 125 mm.
    111,8 mm vs 125 mm
  • 0,5 slot(s) slots slanker
    Slotdikte
    2 slot(s)
    PNY Quadro RTX 8000 neemt minder slots in dan de gemiddelde grafische kaart (2 slot(s) vs 2.5 slot(s)). De gemiddelde grafische kaart neemt 2.5 slot(s) in beslag.
    2 slot(s) vs 2,5 slot(s)
  • Compactere kaartgrootte
    Afmetingen
    267 x 111 x 40 mm
    PNY Quadro RTX 8000 is compacter dan de gemiddelde grafische kaart (267x111 x 40 mm vs 285x127 x 52 mm). De gemiddelde videokaart heeft een formaat van 285x127 x 52 mm.
    267x111 x 40 mm vs 285x127 x 52 mm
  • 29,3% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    1,770 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1770 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    1.770 MHz vs 2.505 MHz
  • 2 ventilatoren minder
    Aantal ventilatoren
    1
    PNY Quadro RTX 8000 heeft minder fans dan de gemiddelde grafische kaart (1 versus 3).
    1 vs 3
  • 2,4x groter productieproces
    Halfgeleidergrootte
    12 nm
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere productieprocede dan de gemiddelde grafische kaart (12 nm vs 5 nm). De gemiddelde videokaart gebruikt een productieprocede van 5 nm.
    12 nm vs 5 nm
  • 27,3% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,395 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1395 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.395 MHz vs 1.920 MHz
  • Geen dual BIOS
    Dual BIOS
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 bevat geen dubbel BIOS, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen fan stop
    Fan stop
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt het stoppen van de ventilator niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 26,3% lagere geheugensnelheid
    Effectieve geheugensnelheid
    14,000 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere effectieve geheugensnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (14000 MHz vs 19000 MHz). De gemiddelde videokaart haalt een effectieve geheugensnelheid van 19000 MHz.
    14.000 MHz vs 19.000 MHz
  • Geen AV1-encoding
    AV1-encodering
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt geen AV1-codering, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 6,72x duurder
    PNY Quadro RTX 8000 is duurder dan de gemiddelde grafische kaart (€3,560 vs €530).
    €3.560 vs €530
  • 25,7% slechtere prijs-kwaliteitverhouding
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een slechtere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde grafische kaart (5.72 vs 7.2).
    5,72 vs 7,19
  • 1,2% lagere gebruikersscore
    User score
    7.9/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
    Verdeling van de scores
    ▼▼
    <55-66-77-88-99-10
    PNY Quadro RTX 8000
    de gemiddelde grafische kaart
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde grafische kaart (7.91 vs 8.000).
    7,91 vs 8
  • 29,3% lagere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    1,770 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1770 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    1.770 MHz vs 2.505 MHz
  • 27,3% lagere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    1,395 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1395 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    1.395 MHz vs 1.920 MHz
  • 27,8% lagere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    16.3 TFLOPS
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (16.3 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    16,3 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 12% lagere PassMark-score
    PassMark (G3D)-resultaat
    19,927 punten
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere PassMark-score dan de gemiddelde grafische kaart (19927 punten vs 22653 punten). De gemiddelde videokaart heeft 22653 punten PassMark-score.
    19.927 punten vs 22.653 punten
  • 26,3% lagere geheugensnelheid
    Effectieve geheugensnelheid
    14,000 MHz
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere effectieve geheugensnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (14000 MHz vs 19000 MHz). De gemiddelde videokaart haalt een effectieve geheugensnelheid van 19000 MHz.
    14.000 MHz vs 19.000 MHz
  • 75% kleinere L2-cache
    L2-cachegrootte
    6 MB
    PNY Quadro RTX 8000 heeft minder L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (6 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    6 MB vs 24 MB
  • 50% kleinere L1-cache
    L1-cachegrootte
    64
    PNY Quadro RTX 8000 heeft minder L1-cache dan de gemiddelde grafische kaart (64 vs 128). De gemiddelde videokaart heeft 128 L1-cache.
    64 vs 128
  • 2,4x groter productieproces
    Halfgeleidergrootte
    12 nm
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere productieprocede dan de gemiddelde grafische kaart (12 nm vs 5 nm). De gemiddelde videokaart gebruikt een productieprocede van 5 nm.
    12 nm vs 5 nm
  • Oudere PCIe-versie
    PCI Express (PCIe)-versie
    3.0
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt een oudere PCIe-versie dan de gemiddelde grafische kaart (3 versus 4.0).
    3,0 vs 4,0
  • 5 jaar ouder
    Releasedatum
    2018
    PNY Quadro RTX 8000 is eerder uitgebracht dan de gemiddelde grafische kaart (2018 versus 2023).
    August 2018
    2.018 vs 2.023
  • Slechtere SAM-ondersteuning
    Resizable BAR / Smart Access Memory (SAM)
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 biedt slechtere SAM-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (nee versus ja).
  • 2,56x grotere GPU-die
    Die-grootte
    754 mm²
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere GPU-diegrootte dan de gemiddelde grafische kaart (754 mm² vs 295 mm²). De gemiddelde videokaart heeft een GPU-diegrootte van 295 mm².
    754 mm² vs 295 mm²
  • Oudere encodergeneratie
    Encodergeneratie
    7
    PNY Quadro RTX 8000 gebruikt een oudere encodergeneratie dan de gemiddelde grafische kaart (7 vs 8). De gemiddelde videokaart gebruikt encodergeneratie 8.
    7 vs 8
  • Geen AV1-encoding
    AV1-encodering
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt geen AV1-codering, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen VRR-ondersteuning
    Variable Refresh Rate (VRR)
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt geen VRR, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Beperktere encodecodec-ondersteuning
    HW-encode-codecs
    H.264/H.265
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt smallere hardwarecoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265 versus H.264/H.265/AV1/VP9).
    H.264/H.265 vs H.264/H.265/AV1/VP9
  • Oudere DisplayPort-versie
    DisplayPort-versie
    1.4
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt een oudere DisplayPort-versie dan de gemiddelde grafische kaart (1.4 versus 1.4a).
    1,4 vs 1.4a
  • Beperktere decodecodec-ondersteuning
    HW-decode-codecs
    H.264/H.265/VP9/MPEG-2/VC-1
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt smallere hardware-decoderingscodec-ondersteuning dan de gemiddelde grafische kaart (H.264/H.265/VP9/MPEG-2/VC-1 versus H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1).
    H.264/H.265/VP9/MPEG-2/VC-1 vs H.264/H.265/AV1/VP9/MPEG-2/VC-1
  • Oudere HDMI-versie
    HDMI-versie
    2.0b
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt een oudere HDMI-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.0b versus 2.1).
    2.0b vs 2,1
  • Oudere HDCP-versie
    HDCP-versie
    2.2
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt een oudere HDCP-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.2 versus 2.3).
    2,2 vs 2,3
  • Geen HDMI-uitgang
    HDMI-uitgang
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 heeft geen HDMI-uitvoer, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Oudere NVDEC-generatie
    NVDEC-generatie
    4
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een lagere NVDEC-generatie dan de gemiddelde grafische kaart (4 vs 6). De gemiddelde videokaart biedt NVDEC-generatie 6.
    4 vs 6
  • 2 ventilatoren minder
    Aantal ventilatoren
    1
    PNY Quadro RTX 8000 heeft minder fans dan de gemiddelde grafische kaart (1 versus 3).
    1 vs 3
  • Geen dual BIOS
    Dual BIOS
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 bevat geen dubbel BIOS, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • Geen fan stop
    Fan stop
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 ondersteunt het stoppen van de ventilator niet, de gemiddelde grafische kaart wel.
  • 20,9% hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    260 W
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (260 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    260 W vs 215 W
  • 31,1% hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    295 W
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (295 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    295 W vs 225 W
  • 66,7% hoger idleverbruik
    Stroomverbruik in idle
    20 W
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere stroomverbruik in idle dan de gemiddelde grafische kaart (20 W vs 12 W). De gemiddelde videokaart heeft 12 W stroomverbruik in idle.
    20 W vs 12 W
  • 5 dB luider onder belasting
    Geluidsniveau onder belasting
    40.4 dB
    PNY Quadro RTX 8000 heeft een hogere geluidsniveau onder belasting dan de gemiddelde grafische kaart (40.4 dB vs 35.4 dB). De gemiddelde videokaart heeft 35.4 dB geluidsniveau onder belasting.
    40,4 dB vs 35,4 dB
  • Geen RGB-verlichting
    RGB-verlichting
    nee
    PNY Quadro RTX 8000 bevat geen RGB-verlichting, de gemiddelde grafische kaart wel.

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Expertbeoordelingen

Uitgebreide analyses en oordelen van toonaangevende techmedia

S
servethehome.com
6-7-2020
Samenvatting van de review
S
servethehome.com
26-11-2019
Samenvatting van de review
I
igorslab.de
4-12-2019
Samenvatting van de review

Derdepartijbeoordelingen

Reviews bijgewerkt: juni 2026 · Zo berekenen we dit

What we like about PNY Quadro RTX 8000

  • Uitzonderlijke geheugencapaciteit van 48 GB GDDR6, ideaal voor het laden van enorme scènes en complexe 3D-modellen
  • Uitstekende prestaties in professionele workflows zoals deep learning, rendering en videoproductie
  • Ondersteuning voor NVLink maakt het mogelijk om het geheugen op te schalen naar 96 GB in multi-GPU configuraties
  • Voorzien van ECC-geheugen (Error Correcting Code), wat essentieel is voor de betrouwbaarheid in professionele en wetenschappelijke omgevingen
  • Ondanks de focus op professioneel gebruik, levert de kaart ook indrukwekkende prestaties in moderne games

What we don't like about PNY Quadro RTX 8000

  • Extreem hoge aanschafprijs, wat de kaart minder toegankelijk maakt voor individuele gebruikers of kleine studio's
  • Het 'blower-style' koelsysteem kan onder zware belasting luidruchtig zijn in vergelijking met consumentenkaarten met meerdere ventilatoren
  • Minder optimale drivers voor gaming, wat kan leiden tot incidentele bugs of prestatieverlies in specifieke titels vergeleken met GeForce-kaarten
  • De Turing-architectuur is inmiddels ingehaald door nieuwere Ampere- en Ada Lovelace-generaties wat betreft pure rekenkracht en efficiëntie
  • Gebruikers hebben incidenteel melding gemaakt van prestatieproblemen zoals bevriezingen ('intermittent freezes') bij intensief gebruik

Oordeel

De PNY Quadro RTX 8000 is een high-end professionele grafische kaart gebaseerd op de NVIDIA Turing-architectuur, uitgerust met 4608 CUDA-cores, 576 Tensor-cores en 72 RT-cores voor krachtige AI en real-time ray tracing. Het belangrijkste kenmerk is de enorme hoeveelheid van 48 GB GDDR6-geheugen met ECC-ondersteuning en een bandbreedte van 672 GB/s, wat via NVLink schaalbaar is naar 96 GB voor complexe 3D-rendering en data science. Voordelen zijn de ongekende geheugencapaciteit voor enorme datasets, certificering voor professionele software en ondersteuning voor vier 8K-displays. Nadelen zijn het hoge stroomverbruik van maximaal 295W, de zeer hoge aanschafprijs en de inmiddels oudere PCIe 3.0-interface in vergelijking met nieuwere generaties.

Vergelijk PNY Quadro RTX 8000 met andere producten in de categorie Grafische kaarten

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen PNY Quadro RTX 8000 en andere producten in de categorie Grafische kaarten

Geen resultaten gevonden