Beoordeeld volgens de methodologie Grafische kaarten v1.0
Methodologie Grafische kaarten v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden wiskundig beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Grafische kaarten v1.0, met gecontroleerde labtests, technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Grafische kaarten v1.0

Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs Recensie | 118 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€1.740VRAM:24 GBGeheugenbusbreedte:384 bitThermal Design Power (TDP):450 W

Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs review: Vergelijk 118 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie grafische kaarten en of het de aankoop waard is.

9.2

Totaalscore

Score
9.2/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene beoordeling van de kwaliteit van de grafische kaart, gebaseerd op technische analyses en gebruikersreviews.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je snel wilt zien welke grafische kaarten tot de beste op de markt behoren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

9.2

Technische score

10%

?

Gebruikersscore

★Beter dan 93% van de modellen
9.2

Technische score

Technical score
9.2/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

44%

9.9

Prestaties

24%

9.3

Geheugen

12%

7.0

Voeding en koeling

11%

9.8

Platform en functies

5%

4.9

Ontwerp

4%

9.6

Connectiviteit en media

★Beter dan 91% van de modellen
?

Gebruikersscore

User score
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

?

Sterrenbeoordelingen

30%

?

Aantal reviews

  • Geen afbeelding
Geen afbeelding

Beste prijzen

*Als Amazon Partner verdienen wij aan in aanmerking komende aankopen.
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van grafische kaart Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs

Technische score
Technische score
9.2/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van producten in de categorie Grafische kaarten binnen deze kerngebieden: Prestaties, Geheugen, Platform en functies, Connectiviteit en media, Voeding en koeling, Ontwerp.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je grafische kaarten wilt vergelijken op technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

44%

9.9

Prestaties

24%

9.3

Geheugen

12%

7.0

Voeding en koeling

11%

9.8

Platform en functies

5%

4.9

Ontwerp

4%

9.6

Connectiviteit en media

9.2
Gebruikersscore
Gebruikersscore
8.0/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersreviews combineert met het totale aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt begrijpen hoe een grafische kaart zich in echt gebruik gedraagt en hoe betrouwbaar die is op het gebied van prestaties, temperaturen, geluidsniveau, stabiliteit en langdurig gebruik.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

?

Sterrenbeoordelingen

30%

?

Aantal reviews

?
Populariteit
Popularity
1.0/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal reviews dat de grafische kaart heeft ontvangen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan een grafische kaart die al door veel andere gebruikers is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een populariteitsscore van 1 punt, lager dan die van 55,9% van de producten in deze categorie.
1.0
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteitverhouding
6.8/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de totaalscore van de grafische kaart combineert met de prijs.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een grafische kaart zoekt die een goede balans biedt tussen prestaties, functies en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

60%

9.2

Totaalscore

40%

1.3

Prijs

6.8
3DMark Time Spy-benchmarkscore
36,130 punten
3DMark Time Spy-benchmarkscore
36.130 punten
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs scoort 36.130 punten in 3DMark Time Spy, wat hoger is dan 95,7% van de grafische kaarten.
3DMark Port Royal-score
30,000 punten
3DMark Port Royal-score
30.000 punten
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs scoort 30.000 punten in 3DMark Port Royal, wat hoger is dan 96,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,2% van de grafische kaarten.
PassMark (G3D)-resultaat
39,128 punten
PassMark (G3D)-resultaat
39.128 punten
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs scoort 39.128 punten in PassMark G3D, wat hoger is dan 96,8% van de grafische kaarten en gelijk is aan 0,9% van de grafische kaarten.
PassMark (DirectCompute)-resultaat
26,333 punten
PassMark (DirectCompute)-resultaat
26.333 punten
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs scoort 26.333 punten in PassMark DirectCompute, wat hoger is dan 88,2% van de grafische kaarten en gelijk is aan 2,9% van de grafische kaarten.
Floating-pointprestaties
85,52 TFLOPS
Floating-pointprestaties
85,52 TFLOPS
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs levert 85,52 TFLOPS drijvende-kommaprestaties, die hoger zijn dan die van 96,2% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 0,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
VRAM
24 GB
VRAM
24 GB
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft 24 GB van VRAM, wat meer is dan 91,1% van de grafische kaarten en gelijk is aan 5,6% van de grafische kaarten.
Geheugentype
GDDR6X
GDDR-versie
GDDR6X
GDDR-versie
GDDR6X
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs gebruikt GDDR6X-geheugen, dat nieuwer is dan op 56,7% van de grafische kaarten en gelijk is aan 22,7% van de grafische kaarten.
Geheugenbusbreedte
384 bit
Geheugenbusbreedte
384 bit
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs gebruikt een 384 bit-geheugenbus, die breder is dan die van 89,3% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 7,3% van de grafische kaarten.
Maximale geheugenbandbreedte
1,008 GB/s
Maximale geheugenbandbreedte
1.008 GB/s
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs bereikt de 1.008 GB/s-geheugenbandbreedte, die hoger is dan die van 93,8% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 3% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
PCI Express (PCIe)-versie
4
PCI Express (PCIe)-versie
4
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt PCIe 4, wat nieuwer is dan op 22,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan 52,1% van de grafische kaarten.
PCIe-lanes
x16
PCIe-lanes
x16
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs gebruikt x16 PCIe-lanes, wat meer is dan 23,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 76,6% van de grafische kaarten.
DirectX-versie
12 Ultimate
DirectX-versie
12 Ultimate
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt DirectX 12 Ultimate, wat geavanceerder is dan op 22,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 77,4% van de grafische kaarten.
Vulkan-versie
1,4
Vulkan-versie
1,4
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt Vulkan 1,4, wat geavanceerder is dan op 20,7% van de grafische kaarten en gelijk is aan 79,3% van de grafische kaarten.
OpenGL-versie
4,6
OpenGL-versie
4,6
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt OpenGL 4,6, wat geavanceerder is dan op 1,9% van de grafische kaarten en gelijk is aan 98,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Maximaal ondersteunde displays
4
Maximaal ondersteunde displays
4
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt maximaal 4 beeldschermen, wat meer is dan bij 8,3% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 88,9% van de grafische kaarten.
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Maximale digitale resolutie
7680x4320
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt een maximale digitale resolutie van 7680x4320, die hoger is dan die van 9% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 91% van de grafische kaarten.
DisplayPort-uitgangen
3
DisplayPort-uitgangen
3
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs biedt 3 DisplayPort-uitgangen, wat meer is dan bij 21% van de grafische kaarten en gelijk is aan dat van 76,8% van de grafische kaarten.
DisplayPort-versie
1.4a
DisplayPort-versie
1.4a
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt DisplayPort 1.4a, wat geavanceerder is dan op 19,5% van de grafische kaarten en gelijk is aan 47,1% van de grafische kaarten.
DisplayPort-linksnelheden
32,4 Gbps
DisplayPort-linksnelheden
32,4 Gbps
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt DisplayPort-verbindingssnelheden tot 32,4 Gbps, wat sneller is dan op 57,6% van de grafische kaarten en gelijk is aan 21,5% van de grafische kaarten.
Alles weergeven
Thermal Design Power (TDP)
450 W
Thermal Design Power (TDP)
450 W
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een TDP van 450 W, die hoger is dan die van 94,1% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 3,1% van de grafische kaarten.
Stroomverbruik onder piekbelasting
450 W
Stroomverbruik onder piekbelasting
450 W
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs trekt 450 W onder piekbelasting, wat hoger is dan 93,4% van de grafische kaarten en gelijk is aan 2,4% van de grafische kaarten.
Aanbevolen PSU-wattage
1,000 W
Aanbevolen PSU-wattage
1.000 W
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs raadt een 1.000 W PSU aan, die hoger is dan die van 95,8% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 4% van de grafische kaarten.
Board power-limiet
600 W
Board power-limiet
600 W
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een vermogenslimiet van 600 W, die hoger is dan die van 98% van de grafische kaarten en gelijk aan die van 1,8% van de grafische kaarten.
PCIe-voedingsspecificatie
450 W
Alles weergeven
Afmetingen
329.4x 141.6x 69,7 mm
Afmetingen
329.4x 141.6x 69.7 mm
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs meet 329.4x141.6x 69.7 mm, wat groter is dan 85% van de grafische kaarten en, even groot als 0,5% van de grafische kaarten.
Lengte
329,4 mm
Lengte
329,4 mm
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is 329,4 mm lang, wat langer is dan 81,4% van de grafische kaarten en, even lang als 0,5% van de grafische kaarten.
Hoogte
141,6 mm
Hoogte
141,6 mm
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is 141,6 mm hoog, wat groter is dan 86,9% van de grafische kaarten en, even hoog als 0,1% van de grafische kaarten.
Slotdikte
3,5 slot(s)
Slotdikte
3,5 slot(s)
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs neemt 3,5 slot(s) in beslag, wat breder is dan 90,1% van de grafische kaarten en even breed is als 5,7% van de grafische kaarten.
Gewicht
2000 g
Gewicht
2000 g
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs weegt 2000 g, wat zwaarder is dan 88,8% van de grafische kaarten en, wat qua gewicht gelijk is aan 2,1% van de grafische kaarten.
Alles weergeven

Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs vs de gemiddelde grafische kaart

246810TotaalPrestatiesGeheugenPlatform en functiesConnectiviteit en mediaVoeding en koelingOntwerp
  • 88 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    128
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    128 vs 40
  • 88 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    128
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    128 vs 40
  • 2,25x hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    1,008 GB/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (1008 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    1.008 GB/s vs 448 GB/s
  • 12 GB meer VRAM
    VRAM
    24 GB
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (24 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    24 GB vs 12 GB
  • 3,51x hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    1,336.3 GTexel/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (1336.3 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    1.336,3 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 112 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    176
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (176 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    176 vs 64
  • 328 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    512
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (512 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    512 vs 184
  • 2,81x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    459.4 GPixel/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (459.4 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    459,4 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 88 rekeneenheden meer
    Aantal SM / Compute Units
    128
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer compute-units dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 compute-units.
    128 vs 40
  • 88 raytracing-cores meer
    Ray tracing-cores / -units
    128
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer raytracing-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (128 vs 40). De gemiddelde videokaart heeft 40 raytracing-kernen.
    128 vs 40
  • 3,51x hogere textuursnelheid
    Textuursnelheid
    1,336.3 GTexel/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere textuursnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (1336.3 GTexel/s vs 381.2 GTexel/s). De gemiddelde videokaart heeft 381.2 GTexel/s textuursnelheid.
    1.336,3 GTexel/s vs 381,2 GTexel/s
  • 112 ROPs meer
    Render output units (ROPs)
    176
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer ROP's dan de gemiddelde grafische kaart (176 vs 64). De gemiddelde videokaart heeft 64 ROP's.
    176 vs 64
  • 328 TMU's meer
    Texture mapping units (TMUs)
    512
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer TMU's dan de gemiddelde grafische kaart (512 vs 184). De gemiddelde videokaart heeft 184 TMU's.
    512 vs 184
  • 2,81x hogere pixelsnelheid
    Pixelrate
    459.4 GPixel/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere pixelrate dan de gemiddelde grafische kaart (459.4 GPixel/s vs 163.2 GPixel/s). De gemiddelde videokaart heeft 163.2 GPixel/s pixelrate.
    459,4 GPixel/s vs 163,2 GPixel/s
  • 368 AI-cores meer
    Tensor/AI-cores
    512
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer AI-kernen dan de gemiddelde grafische kaart (512 vs 144). De gemiddelde videokaart heeft 144 AI-kernen.
    512 vs 144
  • 3,81x hogere FP32-prestaties
    FP32-prestaties
    86.02 TFLOPS
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere FP32-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (86 TFLOPS vs 22.57 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.57 TFLOPS FP32-prestaties.
    86,02 TFLOPS vs 22,57 TFLOPS
  • 4,2% hogere boostklok
    Boost GPU-kloksnelheid
    2,610 MHz
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere boost-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2610 MHz vs 2505 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 2505 MHz boost-GPU-klok.
    2.610 MHz vs 2.505 MHz
  • 3,27x hogere raytracingscore
    3DMark Port Royal-score
    30,000 punten
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere raytracing-score dan de gemiddelde grafische kaart (30000 punten vs 9166 punten). De gemiddelde videokaart heeft 9166 punten raytracing-score.
    30.000 punten vs 9.166 punten
  • 2,46x hogere gamingscore
    3DMark Time Spy-benchmarkscore
    36,130 punten
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere gamingscore dan de gemiddelde grafische kaart (36130 punten vs 14678.5 punten). De gemiddelde videokaart heeft 14678.5 punten gamingscore.
    36.130 punten vs 14.678,5 punten
  • 72,7% hogere PassMark-score
    PassMark (G3D)-resultaat
    39,128 punten
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere PassMark-score dan de gemiddelde grafische kaart (39128 punten vs 22653 punten). De gemiddelde videokaart heeft 22653 punten PassMark-score.
    39.128 punten vs 22.653 punten
  • 16,4% hogere basisklok
    Basis GPU-kloksnelheid
    2,235 MHz
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere basis-GPU-klok dan de gemiddelde grafische kaart (2235 MHz vs 1920 MHz). De gemiddelde videokaart heeft 1920 MHz basis-GPU-klok.
    2.235 MHz vs 1.920 MHz
  • 12.032 FP32-eenheden meer
    Aantal FP32-ALU's
    16,384
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer FP32-eenheden dan de gemiddelde grafische kaart (16,384 vs 4,352). De gemiddelde videokaart heeft 4,352 FP32-eenheden.
    16.384 vs 4.352
  • 3,72x hogere rekendoorvoer
    FP32-prestaties
    85.52 TFLOPS
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere reken-doorvoer dan de gemiddelde grafische kaart (85.5 TFLOPS vs 22.98 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 22.98 TFLOPS reken-doorvoer.
    85,52 TFLOPS vs 22,98 TFLOPS
  • 2,69x hogere FP64-prestaties
    FP64-prestaties
    1.29 TFLOPS
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere FP64-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (1.3 TFLOPS vs 0.48 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 0.48 TFLOPS FP64-prestaties.
    1,29 TFLOPS vs 0,48 TFLOPS
  • 2,18x hogere computescore
    PassMark (DirectCompute)-resultaat
    26,333 punten
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere rekenscore dan de gemiddelde grafische kaart (26333 punten vs 12074 punten). De gemiddelde videokaart heeft 12074 punten rekenscore.
    26.333 punten vs 12.074 punten
  • 2,78x hogere FP16-prestaties
    FP16-prestaties
    82.6 TFLOPS
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere FP16-prestaties dan de gemiddelde grafische kaart (82.6 TFLOPS vs 29.7 TFLOPS). De gemiddelde videokaart heeft 29.725 TFLOPS FP16-prestaties.
    82,6 TFLOPS vs 29,725 TFLOPS
  • 2,25x hogere geheugenbandbreedte
    Maximale geheugenbandbreedte
    1,008 GB/s
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde grafische kaart (1008 GB/s vs 448 GB/s). De gemiddelde videokaart heeft 448 GB/s geheugenbandbreedte.
    1.008 GB/s vs 448 GB/s
  • 12 GB meer VRAM
    VRAM
    24 GB
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer VRAM dan de gemiddelde grafische kaart (24 GB vs 12 GB). De gemiddelde videokaart heeft 12 GB VRAM.
    24 GB vs 12 GB
  • 128 bit bredere geheugenbus
    Geheugenbusbreedte
    384 bit
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs gebruikt een bredere geheugenbus dan de gemiddelde grafische kaart (384 bit vs 256 bit). De gemiddelde grafische kaart heeft een geheugenbusbreedte van 256 bit.
    384 bit vs 256 bit
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    ECC-geheugen
    ja
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde grafische kaart niet.
  • 3x grotere L2-cache
    L2-cachegrootte
    72 MB
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer L2-cache dan de gemiddelde grafische kaart (72 MB vs 24 MB). De gemiddelde videokaart heeft 24 MB L2-cache.
    72 MB vs 24 MB
  • 18x meer Infinity Cache
    L3 / Infinity Cache-grootte
    72 MB
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer Infinity Cache dan de gemiddelde grafische kaart (72 MB vs 4 MB). De gemiddelde videokaart heeft 4 MB Infinity Cache.
    72 MB vs 4 MB
  • 10,5% hogere geheugensnelheid
    Effectieve geheugensnelheid
    21,000 MHz
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere effectieve geheugensnelheid dan de gemiddelde grafische kaart (21000 MHz vs 19000 MHz). De gemiddelde videokaart haalt een effectieve geheugensnelheid van 19000 MHz.
    21.000 MHz vs 19.000 MHz
  • 20% kleiner productieproces
    Halfgeleidergrootte
    4 nm
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een lagere productieprocede dan de gemiddelde grafische kaart (4 nm vs 5 nm). De gemiddelde videokaart gebruikt een productieprocede van 5 nm.
    4 nm vs 5 nm
  • 3,33x meer transistors
    Aantal transistors
    76,300 miljoen
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft meer transistors dan de gemiddelde grafische kaart (76300 miljoen vs 22900 miljoen). De gemiddelde videokaart heeft 22900 miljoen transistors.
    76.300 miljoen vs 22.900 miljoen
  • Nieuwere HDMI-versie
    HDMI-versie
    2.1a
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt een nieuwere HDMI-versie dan de gemiddelde grafische kaart (2.1a versus 2.1).
    2.1a vs 2,1
  • 2,09x hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    450 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (450 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    450 W vs 215 W
  • 53,8% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    1,000 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (1000 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    1.000 W vs 650 W
  • 1 slot(s) slots breder
    Slotdikte
    3.5 slot(s)
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs neemt meer slots in dan de gemiddelde grafische kaart (3.5 slot(s) vs 2.5 slot(s)). De gemiddelde grafische kaart neemt 2.5 slot(s) in beslag.
    3,5 slot(s) vs 2,5 slot(s)
  • 2,67x hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    600 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (600 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    600 W vs 225 W
  • 16,6 mm hoger kaartprofiel
    Hoogte
    141.6 mm
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is hoger dan de gemiddelde grafische kaart (141.6 mm vs 125 mm). De gemiddelde videokaart heeft een hoogte van 125 mm.
    141,6 mm vs 125 mm
  • 44,4 mm langere kaartlengte
    Lengte
    329.4 mm
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is langer dan de gemiddelde grafische kaart (329.4 mm vs 285 mm). De gemiddelde videokaart heeft een lengte van 285 mm.
    329,4 mm vs 285 mm
  • 25% lagere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    1,313 MHz
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een lagere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1313 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    1.313 MHz vs 1.750 MHz
  • 3,28x duurder
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is duurder dan de gemiddelde grafische kaart (€1,740 vs €530).
    €1.740 vs €530
  • 3,28x duurder
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is duurder dan de gemiddelde grafische kaart (€1,740 vs €530).
    €1.740 vs €530
  • 3,69x minder populariteit
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is minder populair dan de gemiddelde grafische kaart (1 vs 3.7).
    1 vs 3,69
  • 5,6% slechtere prijs-kwaliteitverhouding
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een slechtere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde grafische kaart (6.81 vs 7.2).
    6,81 vs 7,19
  • 25% lagere VRAM-klok
    GPU-geheugensnelheid
    1,313 MHz
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een lagere VRAM-klok dan de gemiddelde grafische kaart (1313 MHz vs 1750 MHz). De gemiddelde videokaart laat zijn VRAM draaien op 1750 MHz.
    1.313 MHz vs 1.750 MHz
  • 2,06x grotere GPU-die
    Die-grootte
    609 mm²
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere GPU-diegrootte dan de gemiddelde grafische kaart (609 mm² vs 295 mm²). De gemiddelde videokaart heeft een GPU-diegrootte van 295 mm².
    609 mm² vs 295 mm²
  • 1 jaar ouder
    Releasedatum
    2022
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is eerder uitgebracht dan de gemiddelde grafische kaart (2022 versus 2023).
    October 2022
    2.022 vs 2.023
  • 2 monitoren minder per uitgangstype
    Maximaal aantal monitoren per uitgangstype
    1
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs ondersteunt minder monitoren per uitgangstype dan de gemiddelde grafische kaart (1 vs 3). De gemiddelde grafische kaart ondersteunt 3 monitoren per uitgangstype.
    1 vs 3
  • Oudere NVDEC-generatie
    NVDEC-generatie
    5
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een lagere NVDEC-generatie dan de gemiddelde grafische kaart (5 vs 6). De gemiddelde videokaart biedt NVDEC-generatie 6.
    5 vs 6
  • 2,09x hogere TDP
    Thermal Design Power (TDP)
    450 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere TDP dan de gemiddelde grafische kaart (450 W vs 215 W). De gemiddelde videokaart heeft 215 W TDP.
    450 W vs 215 W
  • 53,8% hogere PSU-eis
    Aanbevolen PSU-wattage
    1,000 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere aanbevolen voeding dan de gemiddelde grafische kaart (1000 W vs 650 W). De gemiddelde videokaart heeft 650 W aanbevolen voeding.
    1.000 W vs 650 W
  • 2,67x hogere board powerlimiet
    Board power-limiet
    600 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere bordvermogenslimiet dan de gemiddelde grafische kaart (600 W vs 225 W). De gemiddelde videokaart heeft 225 W bordvermogenslimiet.
    600 W vs 225 W
  • 2,05x hoger piekverbruik
    Stroomverbruik onder piekbelasting
    450 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere stroomverbruik onder piekbelasting dan de gemiddelde grafische kaart (450 W vs 220 W). De gemiddelde videokaart heeft 220 W stroomverbruik onder piekbelasting.
    450 W vs 220 W
  • 2,08x hoger idleverbruik
    Stroomverbruik in idle
    25 W
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een hogere stroomverbruik in idle dan de gemiddelde grafische kaart (25 W vs 12 W). De gemiddelde videokaart heeft 12 W stroomverbruik in idle.
    25 W vs 12 W
  • 5 °C lagere thermische grens
    Maximale junction-temperatuur (Tjmax)
    100 °C
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs heeft een lagere thermische limiet dan de gemiddelde grafische kaart (100 °C vs 95 °C). De gemiddelde videokaart heeft 95 °C thermische limiet.
    100 °C vs 95 °C
  • 1 slot(s) slots breder
    Slotdikte
    3.5 slot(s)
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs neemt meer slots in dan de gemiddelde grafische kaart (3.5 slot(s) vs 2.5 slot(s)). De gemiddelde grafische kaart neemt 2.5 slot(s) in beslag.
    3,5 slot(s) vs 2,5 slot(s)
  • 16,6 mm hoger kaartprofiel
    Hoogte
    141.6 mm
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is hoger dan de gemiddelde grafische kaart (141.6 mm vs 125 mm). De gemiddelde videokaart heeft een hoogte van 125 mm.
    141,6 mm vs 125 mm
  • 44,4 mm langere kaartlengte
    Lengte
    329.4 mm
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is langer dan de gemiddelde grafische kaart (329.4 mm vs 285 mm). De gemiddelde videokaart heeft een lengte van 285 mm.
    329,4 mm vs 285 mm
  • 95,9% hoger kaartgewicht
    Gewicht
    2000 g
    Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs is zwaarder dan de gemiddelde grafische kaart (2000 g vs 1021 g). De gemiddelde videokaart weegt 1021 g.
    2.000 g vs 1.021 g

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Derdepartijbeoordelingen

What we like about Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs

  • Uitstekende 4K-prestaties en hoge framerates in veeleisende games
  • Zeer stille werking, zelfs onder zware belasting (vrijwel onhoorbaar in Silent BIOS)
  • Goede koelprestaties met temperaturen die vaak onder de 65-70°C blijven
  • Relatief goede prijs-prestatieverhouding vergeleken met duurdere high-end modellen
  • Strak en industrieel 'Phantom' ontwerp zonder overdaad aan RGB
  • Stevige bouwkwaliteit met beschermplaat tegen doorbuigen (sagging)
  • Goede overklokmogelijkheden (haalt tot 3.0 GHz met aanpassingen)

What we don't like about Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs

  • Extreem groot en neemt veel ruimte in beslag (3.5 slot dikte, 33cm lang)
  • Zeer hoog stroomverbruik (TDP van 450W, pieken tot 500W)
  • Incidentele meldingen van coil whine (spoelgejank) bij hoge framerates
  • Sommige gebruikers melden trillingen of een specifiek geluid van de ventilatoren
  • Risico op smeltende 12VHPWR-connectoren (zoals bij meer 4090-kaarten), waarbij garantieafhandeling soms lastig is
  • Vereist een zeer krachtige voeding (minimaal 850W-1000W) en een goed geventileerde behuizing

Oordeel

De Gainward GeForce RTX 4090 Phantom GS is een krachtige grafische kaart gebouwd op de Ada Lovelace-architectuur met 16.384 CUDA-cores en 24 GB GDDR6X-geheugen op een 384-bit bus. Als 'Golden Sample' (GS) model biedt deze kaart een fabrieksmatig verhoogde boostklok van 2610 MHz en een geheugenbandbreedte van 1008 GB/s. Belangrijke kenmerken zijn het Cyclone Fan-koelsysteem met drie ventilatoren en een robuuste bouw die 3,5 slots in beslag neemt. De belangrijkste voordelen zijn de uitzonderlijke 4K-prestaties met DLSS 3.0 en raytracing, de stille werking onder zware belasting en de instelbare ARGB-verlichting. Mogelijke nadelen zijn het forse stroomverbruik met een TGP van 450W (aanbevolen voeding van minimaal 850W-1000W), de enorme fysieke omvang van 329 mm lang en het risico op smeltende 16-pins connectoren bij onjuiste aansluiting.

Vergelijk Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs met andere producten in de categorie Grafische kaarten

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen Gainward GeForce RTX 4090 Phantom Gs en andere producten in de categorie Grafische kaarten

Geen resultaten gevonden