Bij het kiezen van de beste Indesit wasmachine is het belangrijk om te letten op het type belading, de capaciteit, de afmetingen, het energieverbruik, het waterverbruik, de centrifuge-efficiëntie, het geluidsniveau tijdens het wassen, de motor en de beschikbare wasprogramma's en functies.
Voorlader of bovenlader: welke Indesit wasmachine is beter?
Indesit wasmachines met voorlader en bovenlader hebben een vergelijkbare totale score (ongeveer 7), dus er is geen duidelijke winnaar tussen deze twee typen. Ongeveer 80% van de Indesit wasmachines zijn voorladers.
De onderstaande grafiek toont de verdeling van de laadtypes voor Indesit wasmachines.
[pie-chart-53215279]
De voordelen van Indesit voorladers ten opzichte van modellen met bovenlader zijn als volgt.
- Grotere capaciteit: Indesit voorladers hebben een gemiddelde capaciteit van 8 kg, vergeleken met 6 kg voor modellen met bovenlader.
- Grotere trommelvolume: Indesit voorladers hebben een gemiddeld trommelvolume van 53 liter, terwijl bovenladers een gemiddeld volume van 42 liter hebben.
- Hogere maximale centrifugesnelheid: Indesit voorladers bereiken gemiddeld 1200 toeren per minuut, vergeleken met 1000 toeren per minuut voor bovenladers.
- Betere Centrifuge-efficiëntieklasse: Voorladers van Indesit hebben over het algemeen een hogere Centrifuge-efficiëntieklasse dan bovenladers.
- Stiller in gebruik: Indesit voorladers hebben een geluidsniveau van 57 dB tijdens het wassen, terwijl bovenladers een geluidsniveau van 60 dB hebben.
- Hogere Centrifuge-efficiëntieklasse: Indesit voorladers halen vaak klasse B, terwijl bovenladers meestal klasse C bereiken.
De volgende lijst bevat de beste Indesit voorladers.
- Indesit IMA 764 MY TIME UK Totale score: 7.55 punten
- Indesit IMA 864 MY TIME IT Totale score: 7.54 punten
- Indesit IMA 752 MY TIME SPT Totale score: 7.34 punten
Indesit bovenladers hebben de volgende voordelen ten opzichte van voorladers.
- Lagere prijs: Indesit bovenladers zijn gemiddeld €40 goedkoper (€320 voor bovenladers versus €360 voor voorladers).
- Lager waterverbruik: Indesit bovenladers verbruiken gemiddeld 6 liter minder water (42 L voor bovenladers versus 48 L voor voorladers).
- Lager energieverbruik: Indesit bovenladers verbruiken gemiddeld 11 kWh minder (58 kWh voor bovenladers versus 69 kWh voor voorladers).
- Minimale centrifugesnelheid: Indesit bovenladers kunnen een minimale centrifugesnelheid van 400 toeren per minuut bereiken, terwijl voorladers dat niet kunnen.
- Lichter gewicht: Indesit bovenladers zijn gemiddeld 14 kg lichter (53 kg voor bovenladers versus 67 kg voor voorladers).
- Gemakkelijker laden en lossen: Met bovenladers kun je wasgoed van bovenaf in- en uitladen, wat het proces handiger maakt.
- Kleiner formaat: Indesit bovenladers nemen gemiddeld 0,07 m³ minder ruimte in beslag (0,21 m³ voor bovenladers versus 0,28 m³ voor voorladers).
- Minder kans op schimmel en geuren: Bovenladers zijn minder vatbaar voor schimmel- en geurproblemen dan voorladers.
De beste Indesit bovenladers zijn als volgt.
- Indesit IMA 764 MY TIME UK Totale score: 7.55 punten
- Indesit IMA 864 MY TIME IT Totale score: 7.54 punten
Welke capaciteiten zijn beschikbaar voor Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines hebben een capaciteit van 5 tot 10 kg, waarbij 7 kg modellen 39% van het totaal vertegenwoordigen en 6 kg modellen 17%. Een 7 kg model is perfect voor kleine tot middelgrote gezinnen, terwijl een 6 kg wasmachine geschikt is voor alleenstaanden of stellen. Controleer of de afmetingen van de wasmachine overeenkomen met de beschikbare ruimte.
De onderstaande grafiek toont de capaciteitsverdeling van Indesit wasmachines.
[pie-chart-14654820]
Het trommelvolume varieert van 40 tot 71 liter, met een gemiddelde van 49 liter, wat iets lager is dan het marktgemiddelde van 58 liter.
De volgende lijst bevat de beste Indesit wasmachines van 6 kg.
- Indesit BTW L60400 Totale score: 6.57 punten
- Indesit BTW L60300 IT Totale score: 6.37 punten
De beste Indesit wasmachines van 7 kg zijn als volgt.
- Indesit IMA 764 MY TIME UK Totale score: 7.55 punten
- Indesit IMA 752 MY TIME SPT Totale score: 7.34 punten
- Indesit IMA762MYTIMEFR Totale score: 7.25 punten
De volgende lijst bevat de beste Indesit wasmachines van 8 kg.
- Indesit IMA 864 MY TIME IT Totale score: 7.54 punten
- Indesit IM R268B Totale score: 7.27 punten
De diepte varieert van 52 tot 63 cm, wat betekent dat Indesit geen smalle modellen aanbiedt. Als je op zoek bent naar een smalle wasmachine, kan het de moeite waard zijn om andere merken te overwegen. De standaard breedte is ongeveer 60 cm voor voorladers en 40 cm voor bovenladers, wat in lijn is met typische marktmaatvoeringen.
Wat is de energie-efficiëntie van Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines vallen in energieklassen van B tot F. 18% behoort tot klasse B, 23% tot klasse C, 18% tot klasse D, 9% tot klasse E en 9% tot klasse F. Er zijn geen Indesit modellen met klasse A of G. Indesit modellen hebben over het algemeen lagere energieklassen dan de meeste andere merken.
De onderstaande grafiek toont de verdeling van energieklassen onder Indesit wasmachines.
[pie-chart-28980844]
Indesit wasmachines verbruiken 66 tot 82 kWh, met een gemiddelde van 65 kWh, waarmee ze op de 16e plaats staan van 22 merken qua energieverbruik. Een gemiddelde wasmachine op de markt verbruikt ongeveer 55 kWh per 100 cycli. Wasmachines met klasse A verbruiken minder dan 49 kWh per 100 cycli en die met klasse B minder dan 55 kWh, hoewel dit enigszins kan variëren afhankelijk van de capaciteit.
De volgende Indesit wasmachines hebben het laagste energieverbruik.
- Indesit IMA 764 MY TIME UK Energieverbruik: 39 kWh/100 cycli per 100 cycliCapaciteit: 7 kg
- Indesit IMA 864 MY TIME IT Energieverbruik: 42 kWh/100 cycli per 100 cycliCapaciteit: 8 kg
- Indesit IMA762MYTIMEFR Energieverbruik: 45 kWh/100 cycli per 100 cycliCapaciteit: 7 kg
Voor waterverbruik gebruiken Indesit wasmachines 41 tot 52 liter per cyclus, met een gemiddelde van 47 liter, waarmee ze op de 10e plaats staan van 22 merken qua waterverbruik.
Wat is de centrifuge-efficiëntie van Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines hebben doorgaans een Centrifuge-efficiëntieklasse 61% of 30%. Ter vergelijking: de meeste wasmachines op de markt vallen in klasse B (85%), gevolgd door klasse C (10%) en klasse A (5%).
De onderstaande grafiek toont de verdeling van Centrifuge-efficiëntieklassen onder Indesit wasmachines.
[pie-chart-70229499]
De Centrifuge-efficiëntieklasse geeft aan hoe goed de wasmachine water uit het wasgoed verwijdert na de wascyclus. Dit hangt nauw samen met de maximale centrifugesnelheid van de machine. Een hogere centrifugesnelheid leidt tot betere waterverwijdering, wat betekent dat het wasgoed droger uit de machine komt.
Indesit wasmachines hebben maximale centrifugesnelheden van 1000 tot 1400 toeren per minuut. De meest voorkomende maximale snelheid voor deze wasmachines is 52% toeren per minuut, gevolgd door 22% toeren per minuut. Het marktgemiddelde is hoger, met 60% van de wasmachines die 1400 toeren per minuut bereiken en 22% die 1200 toeren per minuut halen.
Als je vaak delicate stoffen wast, is ook de minimale centrifugesnelheid belangrijk. Lagere centrifugesnelheden beschermen delicate stoffen tegen beschadiging. Indesit wasmachines hebben minimale snelheden tussen 400 en 800 toeren per minuut. Ongeveer 38% van de Indesit wasmachines kan centrifugeren op 400 toeren per minuut.
Hoe stil zijn Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines hebben geluidsniveaus tijdens centrifugeren van 71 dB tot 80 dB, met een gemiddelde van 76 dB. Dit plaatst ze op de 13e plaats qua geluidsniveau bij centrifugeren onder 22 merken. Gemiddeld zijn ze iets luider dan andere merken (het marktgemiddelde is 75 dB). Het geluidsniveau tijdens centrifugeren is het meest relevant bij het meten van het geluidsniveau van een wasmachine, omdat dit de luidste fase van het wasproces vertegenwoordigt.
Indesit wasmachines hebben geluidsuitstootklassen variërend van A tot C. De meeste (64%) vallen in klasse B (73-76 dB), gevolgd door 27% in klasse C (77-80 dB) en 9% in klasse A (minder dan 73 dB). Ter vergelijking: 37% van alle wasmachines valt in klasse A, 35% in klasse B, 26% in klasse C en slechts 3% in klasse D.
De onderstaande grafiek toont de verdeling van geluidsniveaus bij centrifugeren onder Indesit wasmachines.
[vertical-chart-23654008]
Het geluidsniveau tijdens het wassen, hoewel minder luid, is ook relevant. Indesit wasmachines hebben geluidsniveaus tijdens het wassen variërend van 50 tot 60 dB, met een gemiddelde van 57 dB, wat hoger is dan het marktgemiddelde van 53 dB.
Het geluidsniveau is vooral belangrijk als je de wasmachine in een stille omgeving gebruikt of 's nachts wilt laten draaien. Het geluid tijdens centrifugeren is het luidst, dus houd hier rekening mee als geluid een probleem is.
De stilste Indesit wasmachines zijn als volgt.
- Indesit BI WMIL 71252 Geluidsniveau centrifugeren: 71 dBCapaciteit: 7 kg
- Indesit IM 1072 MY TIME IT Geluidsniveau centrifugeren: 72 dBCapaciteit: 10 kg
- Indesit EWE 81284 W IT Geluidsniveau centrifugeren: 73 dBCapaciteit: 8 kg
Hoeveel wasprogramma's bieden Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines hebben doorgaans 16 wasprogramma's, vergelijkbaar met de meeste andere merken. De meest voorkomende programma's zijn Katoen 59', Synthetisch 59', Eco 40-60, 20°C, Wit, Fijnwas, Sport, Gemengd 30', Express 20’, Gekleurde Mix 59', Wit en Wol (getest en goedgekeurd door Woolmark).
Geavanceerde modellen, zoals die in de Innex-serie, bieden extra programma's zoals Anti-Odeur, ontworpen om nare geuren uit synthetische stoffen te verwijderen, en Gekleurd, een cyclus op 30°C die kleuren behoudt.
De Eco Time-serie richt zich op vlekken door sportactiviteiten en bevat drie speciale cycli: Intensieve Sport, Lichte Sport en Sportschoenen. De Innex-serie en sommige modellen in de My Time-serie hebben ook een Autoclean-programma.
Bovenladers van Indesit bevatten het Turn & Go-programma, ideaal voor dagelijks wassen van licht vervuild katoen of synthetische stoffen. Deze cyclus wast op lage temperatuur en centrifugeert op maximale snelheid.
Indesit wasmachines hebben echter geen Overhemden-programma, dat aanwezig is in 42% van de wasmachines, noch Hygiëne (59% algemeen), Anti-Allergie (68%) of Babykleding (39%). Slechts 8% van de Indesit wasmachines bevat een Jeans-programma, vergeleken met 45% van de wasmachines algemeen.
De onderstaande grafiek toont de verdeling van het aantal beschikbare wasprogramma's in Indesit wasmachines.
[vertical-chart-89522798]
De ECO-cyclus van Indesit wasmachines duurt tussen 185 en 235 minuten, met een gemiddelde van 207,5 minuten (korter dan het marktgemiddelde van 218 minuten).
Indesit wasmachines hebben vaak de volgende functies om de cycli aan uw behoeften aan te passen.
- Anti-vlekken functie (Innex-serie, geïntegreerde modellen en sommige My Time-modellen): stelt u in staat om het type vlek (voedsel, werk of buiten) te selecteren om specifieke vlekken optimaal te verwijderen.
- Push&Go/Push&Wash (Innex-serie en geïntegreerde modellen): verwijdert meer dan 20 veelvoorkomende vlekken in 45 minuten met één druk op de knop.
- Intensieve Wassen/Extra Wash (bovenladers en sommige My Time-modellen): verlengt de cyclus en past parameters aan voor een grondige reiniging van zwaar vervuilde kleding.
- Extra spoelfunctie: voegt een extra spoelcyclus toe voor diepere reiniging.
- Energy Saver (Eco Time-serie, bovenladers en sommige My Time-modellen): gebruikt koud water en versterkte wasacties om schoon te maken zonder het water te verwarmen.
Slechts enkele Indesit wasmachines hebben de Easy Iron anti-kreuk functie, die kreuken vermindert door de cycli en centrifuge aan te passen, en de snelle functie. Geen enkele heeft een Water+ functie, een inweekfunctie, een stille functie of een wasassistent-functie.
Wat zijn de gemeenschappelijke kenmerken van Indesit wasmachines?
Indesit wasmachines bevatten doorgaans 5 tot 7 functies, minder dan het marktgemiddelde van 10 functies.
De onderstaande grafiek toont de verdeling van het aantal functies onder Indesit wasmachines.
[vertical-chart-84649339]
De meeste modellen hebben een schuimherkenningssysteem, een balanceersysteem voor de lading, de Water Balance Plus-functie (die de hoeveelheid water aanpast aan de behoeften van de cyclus) en een uitgestelde startoptie (van 9 tot 12 uur, afhankelijk van het model).
Sommige modellen in de Innex- en My Time-series zijn uitgerust met een invertermotor, wat de energie-efficiëntie verbetert en trillingen vermindert.
Echter, Indesit wasmachines missen veel functies die gangbaar zijn bij andere merken, zoals het AquaStop-systeem (32% van de wasmachines), overloopbeveiliging, voormengtechnologie (24%), automatisch doseersysteem (10%), automatische reiniging van de wasmiddellade (12%), stoomtechnologie (57%), geheugenfunctie (36%), slimme diagnose (43%), Wi-Fi-connectiviteit (23%) en AI-technologie (11%). Bovendien hebben veel Indesit modellen geen display, terwijl 94% van de wasmachines op de markt dat wel heeft.
Er is geen duidelijke informatie over de aanwezigheid van een anti-vibratie ontwerp of een speciaal trommelontwerp voor delicate stoffen.
De Indesit wasmachines met het grootste aantal functies zijn als volgt.
- Indesit IMA762MYTIMEFR (10 functies, 7 kg)
- Indesit IM R268B (10 functies, 8 kg)
- Indesit IMA 764 MY TIME UK (10 functies, 7 kg)