Beoordeeld volgens de methodologie Smartphones v1.0
Methodologie Smartphones v1.0
Wiskundige en onpartijdige scores
Producten in deze categorie worden beoordeeld volgens de Frontum-methodologie Smartphones v1.0: technische specificaties en echte consumentenbeoordelingen, zonder enige commerciële invloed.
Ontdek de methodologie Smartphones v1.0

Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) Recensie | 197 Gegevens vergelijking

Gem. prijs:~€690RAM-capaciteit:16 GBInterne opslag:512 GBSchermgrootte:7 inchHoofdcamera megapixels:50 MP & 50 MP

Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) review: Vergelijk 197 technische specificaties en gebruikersreviews om te zien hoe dit product scoort in de categorie smartphones en of het de aankoop waard is.

Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB)
8.3/10

Totaalscore

Score
8.3/ 10
✕
Wat is het?
Een algemene evaluatie van de kwaliteit van de smartphone, gebaseerd op technische analyses en gebruikersbeoordelingen.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je een snelle referentie nodig hebt om de beste smartphones op de markt te identificeren.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

90%

8.3

Technische score

10%

7.9

Gebruikersscore

★Beter dan 92% van de modellen
7.9

Prijs-kwaliteit

Prijs-kwaliteit
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de algemene beoordeling van de smartphone combineert met de kosten.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je op zoek bent naar een smartphone met een goede balans tussen kwaliteit en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

8.3

Totaalscore

30%

6.9

Prijs

▲Beter dan 83% van de modellen
8.3

Technische score

Technische score
8.3/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van de smartphone, verdeeld over acht kerngebieden: prestaties & hardware, software, camera, connectiviteit, display, batterij, audio en design.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je smartphones wilt vergelijken op basis van technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

25%

9.4

Prestaties en hardware

18%

7.6

Camera

15%

8.6

Scherm

15%

7.7

Batterij

10%

8.3

Software

10%

7.7

Connectiviteit

4%

8.8

Audio

3%

7.5

Ontwerp

★Beter dan 93% van de modellen
7.9

Gebruikersscore

Gebruikersscore
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor de smartphone.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt weten hoe een smartphone presteert bij dagelijks gebruik en hoe betrouwbaar deze op de lange termijn is volgens gebruikersbeoordelingen.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

8.4

Sterrenbeoordelingen

30%

6.6

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van overal op het web.
▼Slechter dan 75% van de modellen
Laden...
Ranglijst van de categorie wordt geladen...

Technische specificaties van smartphone Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB)

Technische score
Technische score
8.3/ 10
✕
Wat is het?
Een beoordeling van de technische prestaties van de smartphone, verdeeld over acht kerngebieden: prestaties & hardware, software, camera, connectiviteit, display, batterij, audio en design.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je smartphones wilt vergelijken op basis van technische prestaties en beschikbare functies.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

25%

9.4

Prestaties en hardware

18%

7.6

Camera

15%

8.6

Scherm

15%

7.7

Batterij

10%

8.3

Software

10%

7.7

Connectiviteit

4%

8.8

Audio

3%

7.5

Ontwerp

8.3
Gebruikersscore
Gebruikersscore
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor de smartphone.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je wilt weten hoe een smartphone presteert bij dagelijks gebruik en hoe betrouwbaar deze op de lange termijn is volgens gebruikersbeoordelingen.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten

70%

8.4

Sterrenbeoordelingen

30%

6.6

Aantal reviews

Gebaseerd op beoordelingen van overal op het web.
7.9
Populariteit
Populariteit
6.6/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator op basis van het aantal ontvangen beoordelingen van de smartphone.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je de voorkeur geeft aan het kopen van een product dat door veel andere consumenten is gekozen en beoordeeld.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Populariteit:
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een populariteit van 6,6 punten die lager is dan 63,7% van de smartphones.
6.6
Prijs-kwaliteit
Prijs-kwaliteit
7.9/ 10
✕
Wat is het?
Een indicator die de algemene beoordeling van de smartphone combineert met de kosten.
Wanneer is het belangrijk?
Wanneer je op zoek bent naar een smartphone met een goede balans tussen kwaliteit en prijs.
Verdeling van de scores
▼
<55-66-77-88-99-10
Scorecomponenten:

70%

8.3

Totaalscore

30%

6.9

Prijs

7.9
Merk
Motorola
Processor model
Qualcomm Snapdragon 8 Elite
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt de Qualcomm Snapdragon 8 Elite-processor, wat sneller is dan processoren in 95,2% van de smartphones en gelijk aan processoren in 2% van de smartphones.
RAM-capaciteit
16 GB
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een RAM-capaciteit van 16 GB, wat groter is dan de RAM-capaciteit van 83,5% van de smartphones en gelijk aan die van 12% van de smartphones.
Interne opslag
512 GB
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een interne opslagcapaciteit van 512 GB, wat groter is dan de opslag van 77,1% van de smartphones en gelijk aan die van 17,2% van de smartphones.
CPU boost kloksnelheid
4,32 GHz
De CPU-boostkloksnelheid van Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is 4,32 GHz, wat hoger is dan de boostsnelheid van 96,3% van de smartphones en gelijk aan die van 1,7% van de smartphones.
Alles weergeven
Besturingssysteem
Android
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt het Android-besturingssysteem, dat beter presteert dan dat van de meeste smartphones.
Android 15
Android versie
Android 15
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) draait Android-versie Android 15, wat nieuwer is dan die in 70,6% van de smartphones en gelijk aan die in 25,1% van de smartphones.
Directe OS-updates
nee
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ontvangt directe OS-updates. 20,6% van de smartphones ontvangen directe updates.
Open-source besturingssysteem
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt een open-source besturingssysteem. 94,6% van de smartphones gebruiken een open-source OS.
Donkere modus
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) biedt een donkere modus. 95,8% van de smartphones ondersteunen deze functie.
Alles weergeven
Multi-lens hoofdcamera
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat een multi-lens hoofdcamerasysteem. 93,7% van de smartphones bevatten multi-lensopstellingen.
Hoofdcamera megapixels
50 MP & 50 MP
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hoofdcameraresolutie van 50 MP & 50 MP, wat hoger is dan die van 66,2% van de smartphones en gelijk aan die van 1,2% van de smartphones.
Hoofdcamera diafragma
F/1,8 & f/2,0
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hoofdcamera-diafragma van F/1.8 & f/2.0, wat breder is dan dat van 52,1% van de smartphones en gelijk aan dat van 0,6% van de smartphones.
Sensoroppervlak van de hoofdcamera
50 mm²
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een sensoroppervlak van de hoofdcamera van 50 mm² wat groter is dan het sensoroppervlak van de hoofdcamera van 65,5% van de smartphones en gelijk is aan dat van 16,5% van de smartphones.
Hoofdcamera pixelsize
1 µm
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hoofdcamerapixelgrootte van 1 µm, wat groter is dan in 57,7% van de smartphones en gelijk aan de grootte in 20% van de smartphones.
2 Binned
Alles weergeven
Aantal SIM-slot
2
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft 2 SIM-sleuven, wat meer is dan in 3,8% van de smartphones en gelijk aan het aantal in 96,1% van de smartphones.
Celmodule
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat een cellulair module. 100% van de smartphones bevatten cellulaire modules.
5G-connectiviteit
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt 5G-connectiviteit. 66,9% van de smartphones ondersteunen 5G.
LTE-ondersteuning
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt LTE. 99,7% van de smartphones bevatten LTE-connectiviteit.
Wi-Fi-connectiviteit
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt Wi-Fi-connectiviteit. 100% van de smartphones bieden Wi-Fi-ondersteuning.
Alles weergeven
Schermgrootte
7 inch
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een schermgrootte van 7 inch, wat groter is dan de schermen van 97,2% van de smartphones en gelijk aan die van 0,2% van de smartphones.
Schermresolutie
1224 X 2912 px
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een schermresolutie van 1224x2912 px, wat hoger is dan die van 87% van de smartphones en gelijk aan die van 0,1% van de smartphones.
Pixeldichtheid
417 ppi
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een pixeldichtheid van 417 ppi, wat hoger is dan die van 71,5% van de smartphones.
Displaytype
IPS LCD
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt een IPS LCD displaytype. 0% van de smartphones gebruiken deze schermtechnologie.
Verversingssnelheid
165 Hz
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een verversingssnelheid van 165 Hz, wat hoger is dan in 98,4% van de smartphones en gelijk aan die in 1,1% van de smartphones.
Alles weergeven
Batterijcapaciteit
4,700 mAh
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een batterijcapaciteit van 4.700 mAh, wat groter is dan de batterijen in 74,7% van de smartphones en gelijk aan die in 1,3% van de smartphones.
Oplaadsnelheid
68 W
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt laadsnelheden van 68 W, wat sneller is dan in 76,9% van de smartphones en gelijk aan snelheden in 1,5% van de smartphones.
Snel opladen
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt snelladen. 93,1% van de smartphones ondersteunen snelladen.
GSMArena volledige bedrade oplaadtijd
?
Draadloos opladen
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt draadloos laden. 25,2% van de smartphones ondersteunen draadloos laden.
Alles weergeven
Stereo speakers
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat stereoluidsprekers. 64,4% van de smartphones bieden stereogeluid.
3,5 mm koptelefoonaansluiting
nee
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat een 3,5mm koptelefoonaansluiting. 45,5% van de smartphones bieden deze poort.
Aantal microfoons
3
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat 3 microfoons, wat meer is dan in 77,2% van de smartphones en gelijk aan het aantal in 19,7% van de smartphones.
FM-radio
nee
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) bevat een FM-radio. 34,2% van de smartphones bieden FM-radiofunctionaliteit.
aptX Lossless
ja
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt aptX Lossless. 12,9% van de smartphones bieden aptX Lossless.
Alles weergeven
Hoogte
171,5 mm
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hoogte van 171,5 mm, wat korter is dan 90% van de smartphones.
Breedte
74 mm
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een breedte van 74 mm, wat smaller is dan 82,5% van de smartphones en gelijk aan die van 1,5% van de smartphones.
Dikte
7,2 mm
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een dikte van 7,2 mm, wat dunner is dan 95,4% van de smartphones en gelijk aan die van 0,7% van de smartphones.
Gewicht
199 g
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) weegt 199 g, wat lichter is dan 55,1% van de smartphones en gelijk aan het gewicht van 3,2% van de smartphones.
Apparaatvolume
88,578 cm³
Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een apparaatvolume van 88.578 cm³, wat kleiner is dan 70,2% van de smartphones en gelijk aan dat van 0,2% van de smartphones.
Alles weergeven

Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) vs de gemiddelde smartphone

246810TotaalPrestaties en hardwareSoftwareCameraConnectiviteitSchermBatterijAudioOntwerp
  • 8 GB meer RAM
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer RAM-capaciteit dan de gemiddelde smartphone (16 GB vs 8 GB). De gemiddelde smartphone heeft 8 GB RAM.
    16 GB vs 8 GB
  • Heeft optische beeldstabilisatie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over optische beeldstabilisatie (OIS), de gemiddelde smartphone niet. 48.3% van de smartphones beschikt over OIS.
  • 80% hogere CPU-boostkloksnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere CPU-boostkloksnelheid dan de gemiddelde smartphone (4.3 GHz vs 2.4 GHz). De gemiddelde smartphone heeft een boostkloksnelheid van 2.4 GHz.
    4,32 GHz vs 2,4 GHz
  • 50% kleiner productieproces
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt een kleiner procedé dan de gemiddelde smartphone (3 nm vs 6 nm). De gemiddelde procedégrootte is 6 nm.
    3 nm vs 6 nm
  • Ondersteunt draadloos opladen
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt draadloos opladen, de gemiddelde smartphone niet. 25.2% van de smartphones is compatibel met draadloos opladen.
  • 2x meer opslag
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) biedt meer interne opslag dan de gemiddelde smartphone (512 GB vs 256 GB). De gemiddelde smartphone biedt 256 GB aan interne opslag.
    512 GB vs 256 GB
  • Hoger on-device AI-niveau
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) draait op AI-niveau agentisch, terwijl de gemiddelde smartphone op fundamenteel draait, met krachtigere on-device AI-functies.
    Moto AI 2, Next Move, Catch Me Up, Remember This, Pay Attention, Image Studio, Playlist Studio
    agentisch vs fundamenteel
  • 3.500 nits hogere piekhelderheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere piekhelderheid dan de gemiddelde smartphone (4500 nits vs 1000 nits). De gemiddelde piekhelderheid is 1000 nits.
    4.500 nits vs 1.000 nits
  • 7,1% betere prijs-kwaliteitverhouding
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een betere prijs-kwaliteitverhouding dan de gemiddelde smartphone (7.85 vs 7.3).
    7,85 vs 7,33
  • 8 GB meer RAM
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer RAM-capaciteit dan de gemiddelde smartphone (16 GB vs 8 GB). De gemiddelde smartphone heeft 8 GB RAM.
    16 GB vs 8 GB
  • 80% hogere CPU-boostkloksnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere CPU-boostkloksnelheid dan de gemiddelde smartphone (4.3 GHz vs 2.4 GHz). De gemiddelde smartphone heeft een boostkloksnelheid van 2.4 GHz.
    4,32 GHz vs 2,4 GHz
  • 50% kleiner productieproces
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) gebruikt een kleiner procedé dan de gemiddelde smartphone (3 nm vs 6 nm). De gemiddelde procedégrootte is 6 nm.
    3 nm vs 6 nm
  • 2x meer opslag
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) biedt meer interne opslag dan de gemiddelde smartphone (512 GB vs 256 GB). De gemiddelde smartphone biedt 256 GB aan interne opslag.
    512 GB vs 256 GB
  • 3,12x hogere Geekbench 6 single-core-score
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) scoort beter in Geekbench 6 single-core dan de gemiddelde smartphone (2,936 vs 942). De gemiddelde smartphone scoort 942 in single-core.
    2.936 vs 942
  • Hogere basiskloksnelheid van de CPU
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere CPU-basiskloksnelheid dan de gemiddelde smartphone (2x4.32 GHz & 6x3.53 GHz vs 2x2.2 GHz & 6x2 GHz). De gemiddelde smartphone heeft een basiskloksnelheid van 2x2.2 GHz & 6x2 GHz.
    2x4.32 GHz & 6x3.53 GHz vs 2x2.2 GHz & 6x2 GHz
  • Betere processor
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een betere processor dan de gemiddelde smartphone (Qualcomm Snapdragon 8 Elite vs Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3).
    Qualcomm Snapdragon 8 Elite vs Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
  • 11,77x meer L2-cache
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer L2-cache dan de gemiddelde smartphone (12048 KB vs 1024 KB). De gemiddelde L2-cache is 1024 KB.
    12.048 KB vs 1.024 KB
  • 3,32x geheugenbandbreder
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere geheugenbandbreedte dan de gemiddelde smartphone (85.1 GB/s vs 25.6 GB/s). De gemiddelde geheugenbandbreedte is 25.6 GB/s.
    85,1 GB/s vs 25,6 GB/s
  • 6x meer shader-units
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over meer shader-units dan de gemiddelde smartphone (1,536 vs 256). De gemiddelde smartphone heeft 256 shader-units.
    1.536 vs 256
  • 4,84x hogere 3DMark Wild Life Extreme-score
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) presteert beter in 3DMark Wild Life Extreme dan de gemiddelde smartphone (5,938 vs 1,226). De gemiddelde smartphone scoort 1,226.
    5.938 vs 1.226
  • 6x meer L1-cache
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer L1-cache dan de gemiddelde smartphone (192 KB vs 32 KB). De gemiddelde L1-cache is 32 KB.
    192 KB vs 32 KB
  • 2,39x hogere PassMark-score
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) behaalt een hogere PassMark-score dan de gemiddelde smartphone (10,494 vs 4,389). De gemiddelde PassMark-score van smartphones is 4,389.
    10.494 vs 4.389
  • 92,7% hogere geheugensnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt hogere geheugensnelheid dan de gemiddelde smartphone (5300 MHz vs 2750 MHz). De gemiddelde smartphone ondersteunt 2750 MHz geheugensnelheid.
    5.300 MHz vs 2.750 MHz
  • Nieuwere DDR-geheugenversie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een nieuwere DDR-versie dan de gemiddelde smartphone (5 vs 4). De gemiddelde DDR-versie is 4.
    5 vs 4
  • Ondersteunt ECC-geheugen
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt ECC-geheugen, de gemiddelde smartphone niet. 2.4% van de smartphones ondersteunt ECC.
  • 71,4% grotere maximale RAM-capaciteit
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt meer maximaal RAM dan de gemiddelde smartphone (24 GB vs 14 GB). De gemiddelde smartphone ondersteunt 14 GB RAM.
    24 GB vs 14 GB
  • 15,8% snellere GPU-kloksnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere GPU-frequentie dan de gemiddelde smartphone (1100 MHz vs 950 MHz). De gemiddelde smartphone-GPU-frequentie is 950 MHz.
    1.100 MHz vs 950 MHz
  • 2x meer L3-cache
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer L3-cache dan de gemiddelde smartphone (8192 KB vs 4096 KB). De gemiddelde L3-cache is 4096 KB.
    8.192 KB vs 4.096 KB
  • Ondersteunt nieuwere OpenCL-versie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een nieuwere OpenCL-versie dan de gemiddelde smartphone (3 vs 2). De gemiddelde versie is 2.0.
    3,0 vs 2,0
  • Hoger on-device AI-niveau
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) draait op AI-niveau agentisch, terwijl de gemiddelde smartphone op fundamenteel draait, met krachtigere on-device AI-functies.
    Moto AI 2, Next Move, Catch Me Up, Remember This, Pay Attention, Image Studio, Playlist Studio
    agentisch vs fundamenteel
  • Bevat bescherming tegen cross-site tracking
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt bescherming tegen cross-site tracking, de gemiddelde smartphone niet. 32.2% van de smartphones bevat deze functie.
  • Nieuwere Android-versie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een nieuwere Android-versie dan de gemiddelde smartphone (Android 15 vs Android 14). De gemiddelde versie is Android 14.
    Android 15 vs Android 14
  • Heeft optische beeldstabilisatie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over optische beeldstabilisatie (OIS), de gemiddelde smartphone niet. 48.3% van de smartphones beschikt over OIS.
  • Betere videokwaliteit van de hoofdcamera
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) neemt betere video op met de hoofdcamera dan de gemiddelde smartphone. 44.20x van de smartphones ondersteunt 4K of hoger.
    4320x30 fps vs 2160x30 fps
  • 56,3% groter sensoroppervlak
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een groter sensoroppervlak van de hoofdcamera dan de gemiddelde smartphone (50 mm² vs 32 mm²). Het gemiddelde sensoroppervlak van de hoofdcamera is 32 mm².
    50 mm² vs 32 mm²
  • Frontcamera met hogere megapixels
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer megapixels in de frontcamera dan de gemiddelde smartphone (50 MP vs 16 MP). De gemiddelde frontcamera heeft 16 MP megapixels.
    50 MP vs 16 MP
  • Ondersteunt Dolby Vision-video-opname
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt Dolby Vision-video-opname, de gemiddelde smartphone niet. 10.7% van de smartphones ondersteunt Dolby Vision.
  • Ondersteunt HDR10-video-opname
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt HDR10-video-opname, de gemiddelde smartphone niet. 35.9% van de smartphones ondersteunt HDR10.
  • 0,2 µm grotere pixelgrootte van de hoofdcamera
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een grotere pixelgrootte van de hoofdcamera dan de gemiddelde smartphone (1 µm vs 0.8 µm). De gemiddelde pixelgrootte is 0.8 µm.
    2 Binned
    1,0 µm vs 0,8 µm
  • Hoofdcamera met hogere resolutie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere resolutie van de hoofdcamera dan de gemiddelde smartphone (50 MP & 50 MP vs 50 MP & 8 MP). De gemiddelde smartphone-hoofdcamera heeft 50 MP & 8 MP megapixels.
    50 MP & 50 MP vs 50 MP & 8 MP
  • Groter diafragma van de frontcamera
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een groter diafragma van de frontcamera dan de gemiddelde smartphone (F/2 vs F/2.2). Het gemiddelde diafragma is F/2.2.
    F/2,0 vs F/2,2
  • Groter diafragma van de hoofdcamera
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een groter diafragma van de hoofdcamera dan de gemiddelde smartphone (F/1.8 & f/2 vs F/1.8 & f/2.4). De gemiddelde diafragmawaarde is F/1.8 & f/2.4.
    F/1,8 & f/2,0 vs F/1,8 & f/2,4
  • Nieuwere wifi-versie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een nieuwere Wi-Fi-versie dan de gemiddelde smartphone (Wi-Fi 7 (802.11be), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) vs Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n)). De gemiddelde smartphone gebruikt Wi-Fi Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n).
    Wi-Fi 7 (802.11be), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) vs Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n)
  • Nieuwere Bluetooth-versie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een nieuwere Bluetooth-versie dan de gemiddelde smartphone (5.4 vs 5.2). De gemiddelde versie is Bluetooth 5.2.
    5,4 vs 5,2
  • Heeft een barometer
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een barometer, de gemiddelde smartphone niet. 19.9% van de smartphones heeft een barometer.
  • 1 meer ondersteunde externe schermen
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt meer externe displays dan de gemiddelde smartphone (2 vs 1). De gemiddelde smartphone ondersteunt 1 externe displays.
    2 vs 1
  • 3.500 nits hogere piekhelderheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere piekhelderheid dan de gemiddelde smartphone (4500 nits vs 1000 nits). De gemiddelde piekhelderheid is 1000 nits.
    4.500 nits vs 1.000 nits
  • 2,26x hogere schermhelderheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere schermhelderheid dan de gemiddelde smartphone (1489 nits vs 660 nits). De gemiddelde smartphonehelderheid is 660 nits.
    1.489 nits vs 660 nits
  • 0,33 inch groter schermformaat
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een groter scherm dan de gemiddelde smartphone (7 inch vs 6.67 inch). Het gemiddelde smartphonescherm is 6.67 inch.
    7 inch vs 6,67 inch
  • Hogere schermresolutie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere schermresolutie dan de gemiddelde smartphone (1224x2912 px vs 1080x2400 px). De gemiddelde smartphone-resolutie is 1080x2400 px.
    1224x2912 px vs 1080x2400 px
  • 37,5% hogere verversingssnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere verversingssnelheid dan de gemiddelde smartphone (165 Hz vs 120 Hz). De gemiddelde smartphone-verversingssnelheid is 120 Hz.
    165 Hz vs 120 Hz
  • Ondersteunt Dolby Vision
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt Dolby Vision, de gemiddelde smartphone niet. 17.3% van de smartphones is Dolby Vision-compatibel.
  • Ondersteunt HDR10+
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt HDR10+, de gemiddelde smartphone niet. 22.2% van de smartphones ondersteunt HDR10+.
  • 595,5 nits hogere GSMArena maximale schermhelderheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere GSMArena-maximale schermhelderheid dan de gemiddelde smartphone (1489 nits vs 893.5 nits). De gemiddelde maximale helderheid is 893.5 nits.
    1.489 nits vs 893,5 nits
  • Ondersteunt HDR10
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt HDR10, de gemiddelde smartphone niet. 42.7% van de smartphones is HDR10-compatibel.
  • Heeft een always-on display
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een always-on-display, de gemiddelde smartphone niet. 49.2% van de smartphones biedt always-on-functionaliteit.
  • Beter type displayglas
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een beter type schermglas dan de gemiddelde smartphone (Corning Gorilla Glass Victus vs Corning Gorilla Glass 5). De gemiddelde smartphone gebruikt Corning Gorilla Glass 5-bescherming.
    Corning Gorilla Glass Victus vs Corning Gorilla Glass 5
  • 5,6% hogere pixeldichtheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere pixeldichtheid dan de gemiddelde smartphone (417 ppi vs 395 ppi). De gemiddelde smartphone heeft een pixeldichtheid van 395 ppi.
    417 ppi vs 395 ppi
  • Heeft een secundair display
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een secundair display, de gemiddelde smartphone niet. 6.7% van de smartphones heeft een tweede scherm.
  • Heeft een gebogen display
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) beschikt over een gebogen display, de gemiddelde smartphone niet. 24.5% van de smartphones heeft een gebogen scherm.
  • 25% hogere touch-samplingfrequentie
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een hogere touch-samplingfrequentie dan de gemiddelde smartphone (300 Hz vs 240 Hz). De gemiddelde touch-samplingfrequentie is 240 Hz.
    300 Hz vs 240 Hz
  • Ondersteunt draadloos opladen
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt draadloos opladen, de gemiddelde smartphone niet. 25.2% van de smartphones is compatibel met draadloos opladen.
  • 2,06x snellere oplaadsnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt een snellere oplaadsnelheid dan de gemiddelde smartphone (68 W vs 33 W). De gemiddelde oplaadsnelheid is 33 W.
    68 W vs 33 W
  • 50% snellere draadloze oplaadsnelheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt sneller draadloos opladen dan de gemiddelde smartphone (30 W vs 20 W). De gemiddelde snelheid is 20 W.
    30 W vs 20 W
  • Ondersteunt aptX Adaptive
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt aptX Adaptive, de gemiddelde smartphone niet. 34.5% van de smartphones ondersteunt aptX Adaptive.
  • Ondersteunt aptX Lossless
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt aptX Lossless, de gemiddelde smartphone niet. 12.9% van de smartphones ondersteunt aptX Lossless.
  • 1 meer microfoons
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft meer microfoons dan de gemiddelde smartphone (3 vs 2). De gemiddelde smartphone heeft 2 microfoons.
    3 vs 2
  • Ondersteunt aptX
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt aptX, de gemiddelde smartphone niet. 50% van de smartphones is aptX-compatibel.
  • 1,5 m diepere waterbestendigheid
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een grotere waterbestendigheidsdiepte dan de gemiddelde smartphone (1.5 m vs 0 m). De gemiddelde diepteclassificatie is 0 m.
    1,5 m vs 0 m
  • 1,1 mm dunner
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is dunner dan de gemiddelde smartphone (7.2 mm vs 8.3 mm). De gemiddelde smartphone­dikte is 8.3 mm.
    7,2 mm vs 8,3 mm
  • 2 mm smaller
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is smaller in breedte dan de gemiddelde smartphone (74 mm vs 76 mm). De gemiddelde smartphonebreedte is 76 mm.
    74 mm vs 76 mm
  • Is opvouwbaar
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is opvouwbaar, de gemiddelde smartphone niet. 3.9% van de smartphones is een opvouwbaar toestel.
  • 1 jaar nieuwer
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een recentere releasedatum dan de gemiddelde smartphone (2025 vs 2024). 1.00% van de smartphones wordt jaarlijks uitgebracht.
    May 2025
    2.025 vs 2.024
  • Inferieur schermtype
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een inferieur schermtype vergeleken met de gemiddelde smartphone (IPS LCD vs OLED/AMOLED). 0.00% van de smartphones gebruikt het superieure schermtype.
    IPS LCD vs OLED/AMOLED
  • Geen live tekstherkenning
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt geen live tekstherkenning, de gemiddelde smartphone wel. 50.9% van de smartphones biedt realtime tekstherkenning.
  • Geen geheugenkaartslot
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft geen geheugenkaartsleuf, de gemiddelde smartphone wel. 53.5% van de smartphones biedt uitbreidbare opslag.
  • 6% kleinere batterijcapaciteit
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een kleinere batterijcapaciteit dan de gemiddelde smartphone (4700 mAh vs 5000 mAh). De gemiddelde smartphone heeft een capaciteit van 5000 mAh.
    4.700 mAh vs 5.000 mAh
  • 7,9 mm groter
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is hoger dan de gemiddelde smartphone (171.5 mm vs 163.6 mm). De gemiddelde smartphone heeft een hoogte van 163.6 mm.
    171,5 mm vs 163,6 mm
  • 2,65x duurder
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is duurder dan de gemiddelde smartphone (€690 vs €260).
    €690 vs €260
  • Slechte merkherkomst
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een slechtere merkherkomst dan de gemiddelde smartphone. 0.00% van de smartphones komt van topmerken.
    Verenigde Staten vs China
  • 1,4% lagere gebruikersscore
    Gebruikersscore
    7.9/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor de smartphone.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt weten hoe een smartphone presteert bij dagelijks gebruik en hoe betrouwbaar deze op de lange termijn is volgens gebruikersbeoordelingen.
    Verdeling van de scores
    ▼▼
    <55-66-77-88-99-10
    Motorola Razr 60 Ultra
    de gemiddelde smartphone
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde smartphone (7.89 vs 8.000).
    7,89 vs 8
  • 2,65x duurder
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is duurder dan de gemiddelde smartphone (€690 vs €260).
    €690 vs €260
  • 1,4% lagere gebruikersscore
    Gebruikersscore
    7.9/ 10
    ✕
    Wat het is
    Een score die gebruikersbeoordelingen combineert met het totale aantal ontvangen reviews voor de smartphone.
    Wanneer het belangrijk is
    Wanneer je wilt weten hoe een smartphone presteert bij dagelijks gebruik en hoe betrouwbaar deze op de lange termijn is volgens gebruikersbeoordelingen.
    Verdeling van de scores
    ▼▼
    <55-66-77-88-99-10
    Motorola Razr 60 Ultra
    de gemiddelde smartphone
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een lagere gebruikersscore dan de gemiddelde smartphone (7.89 vs 8.000).
    7,89 vs 8
  • Geen live tekstherkenning
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) ondersteunt geen live tekstherkenning, de gemiddelde smartphone wel. 50.9% van de smartphones biedt realtime tekstherkenning.
  • Geen geheugenkaartslot
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft geen geheugenkaartsleuf, de gemiddelde smartphone wel. 53.5% van de smartphones biedt uitbreidbare opslag.
  • Inferieur schermtype
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een inferieur schermtype vergeleken met de gemiddelde smartphone (IPS LCD vs OLED/AMOLED). 0.00% van de smartphones gebruikt het superieure schermtype.
    IPS LCD vs OLED/AMOLED
  • 6% kleinere batterijcapaciteit
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een kleinere batterijcapaciteit dan de gemiddelde smartphone (4700 mAh vs 5000 mAh). De gemiddelde smartphone heeft een capaciteit van 5000 mAh.
    4.700 mAh vs 5.000 mAh
  • 7,9 mm groter
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is hoger dan de gemiddelde smartphone (171.5 mm vs 163.6 mm). De gemiddelde smartphone heeft een hoogte van 163.6 mm.
    171,5 mm vs 163,6 mm
  • Slechte merkherkomst
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) heeft een slechtere merkherkomst dan de gemiddelde smartphone. 0.00% van de smartphones komt van topmerken.
    Verenigde Staten vs China
  • 1,4% zwaarder
    Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) is zwaarder dan de gemiddelde smartphone (199 g vs 196.2 g). De gemiddelde smartphone weegt 196.2 g.
    199 g vs 196,2 g

Video Beoordelingen

Praktijktests, unboxings en video's uit de praktijk

Expertbeoordelingen

Uitgebreide analyses en oordelen van toonaangevende techmedia

T
tweakers.net
19-6-2025
Samenvatting van de review
A
androidplanet.nl
3-6-2025
Samenvatting van de review
T
techgirl.nl
13-8-2025
Samenvatting van de review
T
techpulse.be
2-7-2025
Samenvatting van de review
A
androidplanet.nl
3-6-2025
Samenvatting van de review
A
androidworld.nl
20-5-2025
Samenvatting van de review
C
coolesuggesties.nl
9-8-2025
Samenvatting van de review
C
computertaal.info
14-10-2025
Samenvatting van de review
G
gadgetgids.nl
15-6-2025
Samenvatting van de review
I
itdaily.be
17-6-2025
Samenvatting van de review
T
techfi.nl
17-6-2025
Samenvatting van de review
S
sypnotix.com
25-8-2025
Samenvatting van de review
U
uswitch.com
7-11-2025
Samenvatting van de review
S
saiganak.com
6-5-2025
Samenvatting van de review
T
techadvisor.com
8-5-2025
Samenvatting van de review
C
cnet.com
13-11-2025
Samenvatting van de review
P
pcmag.com
15-5-2025
Samenvatting van de review
G
galaxus.at
16-5-2025
Samenvatting van de review
I
itdaily.com
17-6-2025
Samenvatting van de review
C
clubic.com
19-6-2025
Samenvatting van de review

Derdepartijbeoordelingen

Gebaseerd op beoordelingen van overal op het web.
Reviews bijgewerkt: augustus 2026 · Zo berekenen we dit

What we like about Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB)

  • Stijlvol en hoogwaardig ontwerp met keuze uit unieke afwerkingen (zoals alcantara of hout).
  • Groot, veelzijdig en zeer helder extern scherm (4-inch pOLED) dat voor de meeste snelle taken kan worden gebruikt zonder de telefoon open te klappen.
  • Prachtig, bijna naadloos intern 7-inch opvouwbaar LTPO AMOLED-display met een soepele verversingssnelheid van 165 Hz en hoge piekhelderheid.
  • Uitstekende prestaties dankzij de krachtige Snapdragon 8 Elite-processor en 16 GB RAM, waardoor hij snel en responsief is.
  • Verbeterde batterijduur (4700 mAh) die gemakkelijk een volledige dag of langer meegaat bij gematigd gebruik.
  • Goede camera's, vooral bij voldoende licht, met natuurgetrouwe (Pantone Validated) kleuren en de mogelijkheid om de hoofdcamera als selfiecamera te gebruiken.
  • Snelladen met 68 W (bedraad) en 30 W (draadloos) wordt ondersteund.
  • Wordt geleverd met een hoesje en schermfolie in de doos.
  • De software (Moto UI) is schoon, minimalistisch en bevat handige gebarenfuncties ('Moto Actions').
  • Verbeterde duurzaamheid met een steviger titanium scharnier en IP48-certificering voor stof- en waterbestendigheid.
  • Compact en past gemakkelijk in een broekzak wanneer dichtgeklapt.

What we don't like about Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB)

  • Matig updatebeleid van 3 OS-upgrades en 4 jaar aan beveiligingsupdates, wat als te kort wordt beschouwd voor deze prijsklasse.
  • De telefoon kan warm worden (oververhitting) bij zware belasting zoals gamen of langdurig video's opnemen.
  • De camera's presteren minder goed bij weinig licht of bij het vastleggen van bewegende onderwerpen, met kans op bewegingsonscherpte.
  • Er is geen optische zoomlens aanwezig; in plaats daarvan wordt digitale zoom gebruikt, wat de beeldkwaliteit vermindert.
  • De AI-functies zijn nog niet volledig in het Nederlands beschikbaar en de meerwaarde ervan wordt betwist door gebruikers.
  • Het scherm spiegelt aanzienlijk en is gevoelig voor vingerafdrukken.
  • Sommige gebruikers melden instabiliteit in Bluetooth-verbindingen in drukke omgevingen.
  • De audioprestaties (geluidskwaliteit en basweergave) zijn redelijk, maar kunnen beter.
  • De oplader en bedrade koptelefoonadapter worden niet meegeleverd.

Oordeel

De Motorola Razr 60 Ultra (16GB/512GB) is een krachtige foldable met een Snapdragon 8 Elite-chipset, een 7-inch intern LTPO AMOLED-scherm (165Hz, 4500 nits) en een functioneel 4-inch extern display. Belangrijke voordelen zijn de IP48-certificering voor stof- en waterbestendigheid, een verbeterd titanium scharnier, en een snelle 68W bekabelde en 30W draadloze oplaadfunctie voor de 4700mAh batterij. De camera-set-up bestaat uit een 50MP hoofd- en 50MP ultragroothoeklens, ondersteund door Moto AI voor betere beeldverwerking. Mogelijke nadelen zijn de neiging tot oververhitting en prestatieverlies (throttling) bij zware grafische taken, de aanzienlijke prijs, en het feit dat sommige AI-functies als overbodig kunnen worden ervaren.

Vergelijk Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) met andere smartphones

1Product om te vergelijken #1
VS
2Product om te vergelijken #2
VS
3Product om te vergelijken #3 (optioneel)

Grafische vergelijking tussen Motorola Razr 60 Ultra (16GB + 512GB) en andere smartphones

Geen resultaten gevonden